Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Hava soğutmalı motorlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Her hava soğutmalı motor şişmez. Şişmesi motor imal edilirken kullanılan malzemenin dökümündendir. Bırak bizi Cenkito Adana cehenneminde kullanıyor Max'ı gram şişme şikayeti yok. İstanbulda hava ne kadar sıcak olursa olsun ve ne kadar uzun yol yaparsam yapayım Max'ın üzerinde ki motorun yokuşta bile bayıldığına şahit olmadım örneğin.

Bir de hava soğutmalı motor kullanıcı açısından dertsiz motordur be kardeşim. Yok radyötör tıkandı, yok kanallarda kireç birikti, yok hararet yaptı vs vs hiç bir derdi yok. Bas marşa yürü. 100 kilometrede bir yarım saat dinlendir dünyayı gez. Bizde Can diye bir arkadaş var (dalangıç) Max ile marşa bastığında duraksız 1000 ile 2000 kilometre yol yapıyor.

Sözü edilen büyük motorları bilemem ama fakirin fukaranın ilacıdır hava soğutmalı motor. Keşke her motor hava soğutmalı olabilse.
    RAMİREZ, cenkito, ferhatkars ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her hava soğutmalı motor şişmez. Şişmesi motor imal edilirken kullanılan malzemenin dökümündendir. Bırak bizi Cenkito Adana cehenneminde kullanıyor Max'ı gram şişme şikayeti yok. İstanbulda hava ne kadar sıcak olursa olsun ve ne kadar uzun yol yaparsam yapayım Max'ın üzerinde ki motorun yokuşta bile bayıldığına şahit olmadım örneğin.

Bir de hava soğutmalı motor kullanıcı açısından dertsiz motordur be kardeşim. Yok radyötör tıkandı, yok kanallarda kireç birikti, yok hararet yaptı vs vs hiç bir derdi yok. Bas marşa yürü. 100 kilometrede bir yarım saat dinlendir dünyayı gez. Bizde Can diye bir arkadaş var (dalangıç) Max ile marşa bastığında duraksız 1000 ile 2000 kilometre yol yapıyor.

Sözü edilen büyük motorları bilemem ama fakirin fukaranın ilacıdır hava soğutmalı motor. Keşke her motor hava soğutmalı olabilse.
    attila abi kullanım tarzıyla da alakalı
    ben de maxı şişirecem diye sürekli dip gaz ugrassam belki onda da ufak sorunlar olabilirdi.
    ama motoru tanımak üretimine uygun kullanmak sartıyla dediğin gibi
    yeni teknoloji hava sogutmalı uretim motorlarda şişme pek gözükmüyor
    AttilaXtreme bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

ufukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    yağına, suyuna bakacan devam edecen usta hayvanı susuz bırakırsan o da seni yolda bırakır

huseyinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BMW'nin son nesilde özellikle su soğutmalı sistem kullanması aklımda soru işaretleri yaratmıştı. Hatta etrafımda tanıdığım bir kaç motorsiklet kullanıcısı "BMW, boxer tipi motorlarıyla efsane olduğu için değişiklik yapmamakta diretti" yorumunu bile duydum. Bilgiler çok yararlı oldu, herkese teşekkürler.
    Bu arada sıcakta ayakları çok sıcak yapmasın diye silindir kafaları ile ayak pegleri arasına koruyucu bir aksesuar olduğunu duydum; bilgisi olan var mı?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    En azından düşük cc motorlarda beygir gücü az olduğundan dolayı bir de su soğutmalı yapıp devirdaim pompası eklenirse pompa da bir miktar güçten çalar. Sonuçta su soğutmalı motorların suyunu da hava soğutuyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster

kanaatimce extrem kullanımla şişmeyecek motor icat olunmadı.
    değil hava soğutmalı ,su soğutmalı motoru bile şişirip mecalsiz bırakmak,segmanını pistonuna kaynatmak mümkündür.
    insanoğlunun makinalarının sınırlarını zorlamasına direnebilecek bir motor henüz icat olmadı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:35 ----------

Alıntı huseyinc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BMW'nin son nesilde özellikle su soğutmalı sistem kullanması aklımda soru işaretleri yaratmıştı. Hatta etrafımda tanıdığım bir kaç motorsiklet kullanıcısı "BMW, boxer tipi motorlarıyla efsane olduğu için değişiklik yapmamakta diretti" yorumunu bile duydum. Bilgiler çok yararlı oldu, herkese teşekkürler.
    Bu arada sıcakta ayakları çok sıcak yapmasın diye silindir kafaları ile ayak pegleri arasına koruyucu bir aksesuar olduğunu duydum; bilgisi olan var mı?
    silindir kafaları ile ayak pegleri arasına konulan lastik sıcaklık icin değil,tekerleğin altından gelen çamurun bota gelmemesi icin.sicaklığa karşı değil.sıcakta da kullanmak doğru değil,zaten hava akımını değiştirmek çok akıllıca iş olmaz
    AttilaXtreme bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler