Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Köprüden plakayı kapatarak geçsem ne olur?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    sirkeci harem gerisine çek bi kalem püfür püfür

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok yanlış düşünüyorsun arkadaşım, birşeyin olması gerekli diye hareket edilmez, bir yerde bir kural var ise ona uyulmak gerekir çünkü uyan kişilerin vebali vardır , burada haksızlık var diye uymamak vebal getirir bundan kaçamazsınız, taleplerinizi dileklerinizi yasal yollardan gerekli mercilere iletirsiniz, burada ince bir çizgi vardır, bu çizgiyi zaten böyle olmalıydı diyip geçerseniz kimseyi etkilemez sadece inançlı iseniz öbür tarafta bedeli biraz ağır olur ...
    peki ya bu merciler bu parayı kendi ceplerine atan bir grup çakal sürüsüyse?
    unutmayın , adaletin olmadığı yerde anarşi başlar.adaleti sağlamayanların "neden anarşik oldunuz yaaaa" demeye hakları yoktur.
    bsongoz ve restherock bunu beğendiler.

evilded - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Delight
    Plakayı kapatmak nitelikli dolandırıcılık suçunu oluşturur, karayolları genel müdürlülüğü olan resmi kurumu dolandırmış olursunuz, plakayı kapatmayın mümkünse sökün veyahut hgs den geçerken kenarlara çok yakın geçerseniz hgs ogs görmüyor, aracın yanından geçmekte bir seçenek.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    Alıntı evilded adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plakayı kapatmak nitelikli dolandırıcılık suçunu oluşturur, karayolları genel müdürlülüğü olan resmi kurumu dolandırmış olursunuz, plakayı kapatmayın mümkünse sökün veyahut hgs den geçerken kenarlara çok yakın geçerseniz hgs ogs görmüyor, aracın yanından geçmekte bir seçenek.
    ama sen açık açık söylemişsin. ya gelip karayollarından biri okursa?
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

evilded - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Delight
    bence kendileri de farkında, çok da takmıyorlar.

bsongoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Acaba plakayı kapatanlar diğerlerinin hakkına girdiği için mi günah işliyor, yoksa kapatmayıp para ödeyenler 'Nereye gidiyor bu para' diye hırsızı sorgulamadığı için mi günah işliyor?

Acaba kapatmayan, kural çiğneyip zorbaya karşı gelmekten çekindiği için mi kapatana laf söylüyor?

Acaba kapatan, sosyal sorumluluğun gereğini yerine getirmediği için vicdanını rahatlatmak adına mı kapatılması gerektiğini savunuyor?

Bu soruları sorarak kendimi sorguladım.

Herkesin de sorgulamasını tavsiye ederim.
    Bune bunu beğendi.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    Alıntı evilded adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence kendileri de farkında, çok da takmıyorlar.
    bence yaparken hiç düşünmediler zaten sınıflandırmada da motosikleti sonradan birinci sınıfa dahildir deyip aks/ağırlık vs gibi kıtaslardan muaf tuttular.

köprü hgs li motosikletler için tehlikeli o yüzden güvenliğiniz için en sağdan gidin... en güvenlisi de en sağdaki hgs gişesi. orada trafik daha yavaş akıyor.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Eskiden olsa sana çok kızardım. Şimdi devlete atılmış her kazığı mübah olarak görüyorum. Kendim yapmıyorsam tek sebebi cesaretim olmadığındandır. Yoksa vicdan engelini çoktan aştım... Geç kardeşim. Kapat plakanı geç.
    restherock bunu beğendi.

asit_1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim S3 Adwance
    Geçen Gün mahmutbey gişelerinden geçmek icap etti motoru yıkamaktan hgs etiketi yalan olmuştu bagaj lastiğini plakanın son iki hanesine sardım geçtim sıkıntı yok )) ama hemen hgs aldım tabi ertesi gün herzaman beleş olmaz ayıp Aaaaa ))

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)