Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bu Sefer Büyük Kaza Geçirdim.

Motovento
    REKLAM ALANI
    dalbay444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150
    Selamunaleykum.

Arkadaşlar öncelikle bu durumu yasatmasin Rabbim c.c inşaAllah kimseye. Dün saat Malatya 17:00 civarlari ben ve kiz kardeşim oturduğumuz semtten çarşı merkezine gidiyorduk. Daha önce sadece 1 kez bindirdigim kardeşim le evin 200 metre ilerisindeki yeni yapılmış kavşak demeye bin şahit lazim kavşağa yaklaşık 50 km hizla yaklaştık. Sadece gördüğüm sag taraftan yaklaşan beyaz bi transit olduğu. Ve yaklasik hizi 80 km civarlarinda. Arkadaşlar olayın geliş seklini vs ayrıntılı anlatmama gerek yok. kaza olacağı her halinden belliydi fren yapsamda gaz açıp kaçmaya çalışsamda. Bu dediklerim bi anlık. Yani size şunu söyleyeyim arkadaşlar hiçbir zaman aşırı özgüveniniz olmasın kendinize. Benim kadar iyi kullananda yoktur bu mereti ama hani şu bana bişey olmaz ben yılların sürücüsuyum diyen insanlar varya herşey bi anda olur nasıl olduğu nu bile anlamadan bedeli sana ağır patlar.

Neyseki kazadan benim sadece sol topugum ezilmiş üstüne basamiyorum. Kardeşim e bedeli agir oldu biraz sol ayak baş parmagi kirildi. Üstelik iki çocuk annesi bi bayan. Zaten hiçbirşey değil bunun vebalini kaldıramak bile insana yeter. Helede bizim merakli milletimizin tiyatro seyreder gibi toplanip bakmasi ayri bir eziyet. Koruma olarakta bende kask disinda bişey yoktu. Koruma olmayan diz ve ayak bölgelerinde sıyrıklar oluştu tabi. Düşerken de direk kafayı vurdum . Evin 200 mt ilerisi nde oldu bu olay.Acizlik edip ekmek almaya bile giderken kask takmamazlik yapmayin sakın. Olayda Transit sürücü sü yüzde yüz hatalıydı tabi çarpacağini bilse dahi en azından bi frene dokunsaydi. Tarinsitin sol farı komple kırıldı tamponu icine çöktü ve en önemlisi motoru yaklaşık altında bi on metre sürüklemesine rağmen motorda sadece bi sağ koruma demiri eğilmiş ayakliklar kırılmış bide vites pedalı içine göçmüştü Kaportası nda en ufak çizik yoktu. Çarparken sanırım koruma demirine vurmuş.

Yani arkadaşlar bu işlerin pekte lüzumu yok . Eğer bi bekleyeniniz varsa veya gerçekten ihtiyaçtan sürmüyor saniz kullanmayın su mereti.Kullansanizda en ufak ekipmaninizi en kisa mesafede bile takin . Bu saatten sonra isimse olmaz motorla. Herkes Allah a c.c emanet.
    ahmetersoz1 bunu beğendi.
    Korkaklıkta AR. İlerlemekte şeref VAR.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mtnsyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Çok büyük geçmiş olsun. Ama kaza yaptıktan sonra insanlar böyle diyor yeni alanlarda soğuyor vallahi ne yapacağını bilmiyor

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Cok gecmis olsun, hepimize ibret olsun, cok ucuz atlatmissiniz, bence motoru bir isi halletmek icin acele kullanmamak lazim, keyif icin kullanmakta fayda var, 50 km hiz kavsaga yaklasma hizinin cok otesinde, siz cok iyi bir suruci olabilirsiniz ama o kadar cok degisken varki... ben bu durumlarda en cok artciya uzulurum cunku surucu 1-2 sn once kaza yapacagini anlayip reflekslerini kullanmaya calisir ama artci garibim bir anda dunyasi ters doner..

fedora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE / 2014
    Geçmiş olsun kardeş

eXcitinG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DavidmipAJ
    Geçmiş olsun en yakın zamanda iyileşirsiniz.

mustbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    geçmiş olsun hocam bende ilk kazamı çarşıdan birşey almak için çıktığımda yaptım. kafamda kask vardı ama ne hikmetse hiç adetim değil ömrümde bir kere giydim hala neden giydiğimi bilmem hatırlamam ... terlik giymiştim evet:/ ve o bana çok pahalıya patladı 3 ay yattım...

h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    Alıntı dalbay444 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olayda Transit sürücü sü yüzde yüz hatalıydı
    geçmiş olsun

http://www.trafikci.biz/?Syf=26&Syz=42467

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    bu forumdaki üyelerin yarısından fazlası sizden iyi motor sürüyor. neden mi?

çünkü her hangi bir kavşağa girerken durabilecek kadar yavaşlıyorlar. ve bu gibi durumlarda durup diğer aracın geçmesini bekliyorlar.
    Ertugyigit, tt768, umurcan ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150
    Saolun arkadaşlar cümleten.

Alıntı h2rx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim olayin trafik raporları görgü tanıkları hep arac sahibinin suçlu olduğu yönde. Tamam oda üzüldü belki son anda farketti hatta ben o sinirle adamin kafasına kaski bile firlattim ama göz var nizam var be kardeşim en azindan hızını düşür adamin fren izleri bile yoktu asfaltta. Burda en büyük ihmalde o kavşağı yapanlardaki burda kaza yapanda ilk ben degilim daha önce de kazalar oldu.Türkiye de örneği yok bu kavşağın ciddi söylüyorum. İlla yine birileri aglayacakki duzeltsinler orayı.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    geçmiş olsun Allah tekrarını yaşatmasın
    birGarip..

MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Büyük geçmiş olsun.Allah cümlemizi tüm görünür görünmez kazalardan korusun.
    Trafiğe çıkmış olmak zaten belli bir riziko altına girmek demek.Sen hatasız olsan da karşıdaki hata yapabiliyor.
    Motora binmemeklede olay çözülmüyor.Araba kullanmak hatta kaldırımda yaya olarak yürümekte bile belli rizikolar var.
    Elden geldiğince tedbirleri almak,daha dikkatli olmak,hızımızı gerekli yerlerde azaltmak oldukça etkili olur sanıyorum.
    Bunun haricinde de akacak kan damarda durmaz.Başa gelecek ise gelir.
    Başka türlü düşünürsek dışarı bile adımımızı atamayız.

Tekrar cümlemize kazasız günler dilerim .
    Ertugyigit bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150
    Alıntı MCV adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük geçmiş olsun.Allah cümlemizi tüm görünür görünmez kazalardan korusun.
    Trafiğe çıkmış olmak zaten belli bir riziko altına girmek demek.Sen hatasız olsan da karşıdaki hata yapabiliyor.
    Motora binmemeklede olay çözülmüyor.Araba kullanmak hatta kaldırımda yaya olarak yürümekte bile belli rizikolar var.
    Elden geldiğince tedbirleri almak,daha dikkatli olmak,hızımızı gerekli yerlerde azaltmak oldukça etkili olur sanıyorum.
    Bunun haricinde de akacak kan damarda durmaz.Başa gelecek ise gelir.
    Başka türlü düşünürsek dışarı bile adımımızı atamayız.

Tekrar cümlemize kazasız günler dilerim .

Haklısın kardesim motorda bunun bedeli biraz fazla oluyor sadece. Hevesimizi alacak kadar aldık bundan sonra ailemi üzmemeye çalışacam tek derdim bu.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    geçmiş olsun...
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Amerikada her kavsakta mutlaka tekerin durmasi gerekir, kavsak baslangiclarinda cizgiler vardir ve o cizgiye gelmeden teker donusu durmazsa surucunun basina buyuk dertler acilir, bu sistem gelmedikce Turkiyeye daha cook kazalar olur..
    copycat ve RAMİREZ bunu beğendiler.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    geçmiş olsun
    bir motorcu büyüğü "yarışan boğa" der ki: motor üstündeyken kavşaklara ve yavşaklara dikkat edeceksin
    orhanerdogan, kdiner, efizikci ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    50 km yüksek bi hız yalnız , arabayla bile her kavşağa maksimum 20-25 km ile girerim olur da ani durmam gerekirse diye , sonuçta burası Türkiye geçmiş olsun ekipman önemli motosiklet botu daha da önemli
    serotizm bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Artçınin vebali boynunadır ilerde cok büyük vicdan azapları duyabilirdin hiç artçı almıyorum o aleti kullanan sensin ve arkadada bir can var bunun vebali vssi büyüktür kavsaklara gelirken hızını düsürüverecen olup bitecek

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Tekrar bi gözden geçirmekte fayda var . Geçmiş olsun ...

efizikci bunu beğendi.

h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amerikada her kavsakta mutlaka tekerin durmasi gerekir, kavsak baslangiclarinda cizgiler vardir ve o cizgiye gelmeden teker donusu durmazsa surucunun basina buyuk dertler acilir, bu sistem gelmedikce Turkiyeye daha cook kazalar olur..
    komşumuz bulgaristanda da kavşaklarda tekerin durmadığını gören polisler ceza yazmaktalar.
    phradrel bunu beğendi.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Çok geçmiş olsun... motordan vazgeçmissiniz anladım... Omuz köprü kemiğim kırıldı benımde kazada. Ama bi türlü vazgeçmeyi başaramıyorum.. İnsan sevdiğini bırakamıyorum. Nikahlandık aga ölümle.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)