Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Bu Sefer Büyük Kaza Geçirdim.

Motovento
    REKLAM ALANI
    efizikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba xcg 100>Pulsar 200NS>xtreme max200>Dominar400
    Çok geçmiş olsun bende motora başladım başlayalı her akşam ki işim buraları okumak oldu kendime dersler çıkarmak için bazen böyle acı şeylerle soğuduğum da oldu ama hayatta herşey ders çıkartmak için belki motora geri bile dönebilirsiniz burada bırakmayacağım diyen kişiler bir kaç yıl sonra başlarına gelen yüzünden sadece otobüse de binebilir adı üstünde kader kimse bilemez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:24 ----------

Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekrar bi gözden geçirmekte fayda var . Geçmiş olsun ...

http://www.youtube.com/watch?v=4h63S...YllBZ955fCfa9A
    Barkın reyiz olmasa motora güvenimiz gelmezdi ne zman hevesim kaçsa bu videoyu izlerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Geçmiş olsun.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    burada arkadaşlar demiş, bir çok ülkede kavşağa girmeden tekerin duracak yoksa polis ceza yazıyor diye. sebebi kavşaktakilerin geçiş üstünlüğüdür.

bizde de kural olarak kavşaktakinin önce yol alması gerekir ama maalesef uygulamada kim kaparsa.

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Öncelikle geçmiş olsun,

ancak burada kurallar olarak siz haklı bile olsanız motor kullanan biri olarak özelliklede çok iyi kullandığını idda eden biri olarak hertürlü kavşak, dörtyol sokak çıkışı gibi yerlere durabileceğiniz hızlarda kullanmanız gerekirdi, yaptınız hatayı kabul etmek yerine motosiklete binmemeyi tavsiye etmek ve herşeyin sorumlusu olarak, sizin kullandığınız ve sizin yön verdiğiniz bir aleti görmek gerçekten üzücü.
    Yeni başlayacak arkadaşlara ibret olmanız açısından paylaşımınız güzel ama son cümle motoru gerçekten seven bir insana yakışmayan bir cümle

Tekrar geçmiş olsun.
    Ertugyigit bunu beğendi.
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

ahmetersoz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 KN
    Geçmiş olsun... Malesef her kavşakta bir yawsak oluoyr...

dalbay444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150
    Arkadaşlar ben hiçbir zaman kusursuz olarak görmedim kendimi. Benim bahsettiğim o cok iyi surerim özgüveniyle sonucun hüsran olmasi zaten. Asıl ders çıkarılması gerekenin bu oldugunu vurgulamak istedim. Ayni motorla 500 km sorunsuz gidip ve hayatında 2 .kez motora binen kardeşimle beraber evin 200 metre ilerde kaza yapmasını tabiki kadere baglarim. Daha once defalarca düşmeme rağmen yine motor sevdam agir bastı zaten. Ama vebalinden korktuğunuz bi insanin feryadı figan edip yerde kivranmasini ancak yasayan bilir. Allah c.c ta kimseye yaşatmasın bunu zaten. Hatta bu olaydan sonrada yine ağır basıyor şeytan dürtuyor belki ama bir iki aya kalmaz bende evlenip bi aile sahibi olacam. Onun için boşu boşuna risk almaya gerek hiç yok.

dmRhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Alıntı dalbay444 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben hiçbir zaman kusursuz olarak görmedim kendimi. Benim bahsettiğim o cok iyi surerim özgüveniyle sonucun hüsran olmasi zaten. Asıl ders çıkarılması gerekenin bu oldugunu vurgulamak istedim. Ayni motorla 500 km sorunsuz gidip ve hayatında 2 .kez motora binen kardeşimle beraber evin 200 metre ilerde kaza yapmasını tabiki kadere baglarim. Daha once defalarca düşmeme rağmen yine motor sevdam agir bastı zaten. Ama vebalinden korktuğunuz bi insanin feryadı figan edip yerde kivranmasini ancak yasayan bilir. Allah c.c ta kimseye yaşatmasın bunu zaten. Hatta bu olaydan sonrada yine ağır basıyor şeytan dürtuyor belki ama bir iki aya kalmaz bende evlenip bi aile sahibi olacam. Onun için boşu boşuna risk almaya gerek hiç yok.
    Geçmiş olsun öncelikle, umarım en kısa sürede sağlığınıza kavuşur ve ayaklanırsınız kardeşiniz ile birlikte. Türkiye 'de hangi şehirde yaşarsak yaşayalım, trafikte ki şoförlerin Motosikletlilere tutum ve davranışı değişmez. Çünkü mantık sabittir araba şoförlerinde " Benim arabam onun aracından daha büyük, geçiş önceliği benim ", bırak onlarda olsun her zaman geçiş önceliği. Her zaman anlatılan bir olay vardır " Arabaların kaza anlarını test etmek için kullanılan hız limiti 50Km/S 'dir. " ve sen kavşağa yaklaşırken yada kavşağı dönecekken ki hızın 50Km diyorsun, bu bir kere büyük bir hız bana kalırsa. Benim hızım bir kavşağa yaklaşmadan 100-200m kala 50Km 'de oluyor ve yaklaştıkça vites en düşük olan 1 'e iniyor ve maks. 20Km hızla kavşağa yaklaşıyorum ( yaklaşmadan önce muhakkak arkamı kontrol ediyorum, hem kafamı çevirerek hemde aynalardan ) sonra tamamen motosikletin lastikleri duruyor ( sonra yine arkama bakıyorum ne olur ne olmaz diye ) tamamen yol boşaldığında yada bana izin verdiklerinde kavşağı dönüyorum. Günlük hiç yoksa motosiklet ile 100Km 'yi aşkın yol yapıyorum EV - İŞ ( git - gel ) arası ve bunun ortalama 40Km'si trafikte kalan 60Km 'si çevreyolunda geçiyor. Dikkat etmek büyük önem arz eder.!

Sabah çevreyolunda emniyet şeridine girdim aşırı trafik olduğundan ( trafik boşaldığında da direk normal trafik şeridine geçerim ) arkama araba takıldı, adam hem emniyet şeridinde hemde selektör yapıyor ( sivil araba ) sinir oldum bende iyice yavaşladım 30-40Km hızla ilerliyorum o yavş.ğı arkamda tuttum benimle yavaş yavaş geldi, sinirimden de kudurdum çekip kenara kaskı sallayacaktım adama da zor tuttum kendimi. G.tü sıkıyorsa ezer geçer beni ( ki bunu yapamayacağına göre ) benimle birlikte BENİM HIZIM NEYSE ONA UYARAK EŞŞEK GİBİ ARKAMDAN GELECEK ! Unutmayın bizlerin kullandığı motosikletlerde bir ARAÇTIR , Ki ben hem araba kullanıyorum hem motosiklet kullanıcısıyım.

Tekrar geçmiş olsun...
    şŞtt.. Ses Kes, Ses Dinle 1 Tam Gaz 1 Ara Gaz..
    Hayal kuruyorsan, ulaşmak için çaba sarf et.

geçmiş olsun çok..

orhanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX650F
    Geçmiş olsun hocam. Ama keşke bize tembihlemeden önce siz ekipmanlarınızı giymiş olsaydınız da ben yaptım siz yapmayın tarzı mesajları yazmak zorunda kalmasaydınız.
    Ertugyigit bunu beğendi.

Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150
    Alıntı orhanerdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun hocam. Ama keşke bize tembihlemeden önce siz ekipmanlarınızı giymiş olsaydınız da ben yaptım siz yapmayın tarzı mesajları yazmak zorunda kalmasaydınız.
    Aynen hocam bir musibet bin nasihatten iyidir diye düşündüm.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Bu transit kullananlardan bi tane ADAM olanına rastlayamayacak mıyım arkadaş ya? Valla taksiden beterler adamına göre seçip mi veriola ne yapıolar bu transitleri anlamıyorum.

Geçmiş olsun dostum.
    Ahmanamra bunu beğendi.

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    geçmiş olsun hocam. Allah beterinden korusun.

Gaza veya frene basmak yerine, arabanın gittiği yöne kontra yaptığınızda kurtarma payı daha fazla oluyo. bana böyle denk geldi yani

gitmemem gereken bi yerde sağda benzinci varken sağ şeritte ki arabanın sağından gidiyodum. araba sinyal vermeden ve hız kesmeden aniden sağa kırdı. ben frene bassam durmamın imkanı yok, gaza bassam arabanın burnu zaten önümde kaçamam. bende adamla beraber sağa kontra verdim girdim benzinciye kazaya saniyeler kala kurtarmışken adama baktım da hiçbişeyden haberi yoktu.
    çoğu araba sürücüsü trafiğin sadece önünde olduğunu sanıyo.

Neyse moralin yerine gelsin diye anlatayım dedim.
    Tekrar geçmiş olsun.
    Darkcity2000 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 classic
    Cümleten geçmiş olsun...

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    geçmiş olsun. boş alanda fren ve kıvırma hareketleri çalış. mişmiş park çok güzel bi alan. orada çok motorcu oluyor. kendine dikkat et.

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Geçmiş olsun .
    Etme cahille sohbet küstürürsün. Silme çıkını cam kırığıyla kestirirsin. ;)

http://www.facebook.com/amraercan

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Selamün Aleyküm Dalbay geçmiş olsun.Bende foruma yeni üye oldum ehliyet kursuna yazıldım kazanırsam motor alacağım Allah nasip ederse ,senin haberi okuyunca çok üzüldüm.Bende araba ile bazı kazalar yaptım ama arabamdan soğumadım.Sonuçta kaza başa geleceği varmış.Keşke daha tedbirli davransaydın.

Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150
    Alıntı A.Volkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamün Aleyküm Dalbay geçmiş olsun.Bende foruma yeni üye oldum ehliyet kursuna yazıldım kazanırsam motor alacağım Allah nasip ederse ,senin haberi okuyunca çok üzüldüm.Bende araba ile bazı kazalar yaptım ama arabamdan soğumadım.Sonuçta kaza başa geleceği varmış.Keşke daha tedbirli davransaydın.
    Sağolun arkadaşlar cümleten. Öneri ve elestrilerinizde sonuna kadar haklısınız. A volkan kardesim inan benim ihmalim olabilir ama ogunku yol sartlari benim ihmalimden daha fazlaydi. En cok duygusalligima yenilip kardesimin o hali beni cok etkiledi. Bugüne kadar dikkatli süren bi insandım. Motorda bahsettiğin kazanin bedelini fazla ödüyorsun. Özellik lede şunu vurgulamak isterim anne baba rizasi olamayan bi isten hayir gelmiyor onu anlıyorum. Siz dikkatli olun ekipmaninizi eksiksiz kullanın artciyida ayni şekilde taktirin ama bi bayan artci mümkün olmadikca almayin tavsiyem. Hayatı korkarak yaşamanın bi anlami zaten olmaz ama körü körüne de ölüme gitmeyin . selametle. ..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)