Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR stop etme

Motovento
    REKLAM ALANI
    afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Merhaba arkadaşlar 2013 model Honda CBR motorum durduk yere istop ediyor artık canımı sıkmaya başladı geçen günlerde sırf bu durumdan dolayı buji yi değiştirdim ardından hava filtresini ve benzin filtresini temizlettim 2 gün falan düzgün çalıştı bi sıkıntı olmadı.. Dün bir kere istop etti bugün ise akşam gazlamaya çıktım ve vites attırırken pat diye ses ve motor durdu geri çalıştı.. geri dönerken de kırmızı ışık da yaptı en son otoparka girerken yaptı.. Marşa bastım biraz geç aldı devir de 2.5 e çıktı.. Buradaki servise sormuştum bişey olmaz dedi geçiştirdi ama benim aklıma takıldı acaba neden yapar bilen varmı ??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    burda sadece başına gelmiş varsa cevaplayabilir sorunu biraz uçuk bi soru bnmde cevabım biraz sallamasyon olacak ama BEYİN den kaynaklı olabilir.

Motosikleti
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burda sadece başına gelmiş varsa cevaplayabilir sorunu biraz uçuk bi soru bnmde cevabım biraz sallamasyon olacak ama BEYİN den kaynaklı olabilir.
    Benim de aklıma o geldi.. fabrika ya yazsak sorunu cevabı gelirmi ki ?

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    cevabı gelmez ama iyi bi servise gitmeni tavsiye ederim garanti kapsamındayda ücretsiz değişim yaparlar.

Motosikleti
    Afyonda ki servise sorduğum da yüzüme baktı kaldı bişey olmaz dedi.. Olmazsa Ankara ya gidicem bide orda baksınlar

sadocanni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arn125,vivacity 100 2t,vento100,today50, cbr 125
    enjeksiyon olabilir baktırmanda fayda var

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Enjeksiyon sistemi gibi geliyor banada. Devir ne alemde, rolantide sapıtma var mı ?

Zor çalışıyor mu veya durduk yeremi oldu ? Bakım sonrası-öncesi-hava filtresi değiştikten sonra- tekme attıktan sonra-benzin aldıktan sonra....

Ayrıntı vermezsen nasıl tahmin yürüteceğiz ? Müneccimmiyiz biz. Heyt gaza geldim

Motosikleti
    hocam öncellikle sakin şöyle anlatmaya çalışıyım size rölanti normal sapıtma kafasına göre hareket etme yok zor çalışmıyodu aslında taki bugün otopark ta stop edip tekrar çalıştırana kadar.. Aslında bu ilk 2600 km civarlarında olmuştu. motoru daha bakıma girmedi ama 6 bin bakımlarına az kaldı sadece ben kendim buji alıp değiştirdim bu esnada hava ve yakıt filtresini temizlettim. 2 gün normal çalıştı ve bugün tekrar etti. Bi ayrıntıda vermek istiyorum stop etmeden önce patlama sesi geliyo motordan genellikle kırmızı ışıkda dururken yapıyodu şimdi ise debriyajı ne zaman bassam..

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:43 ----------

Buda çıkan buji aslında pek de bir şeyi yokmuş

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yakıt-benzin pompasıda olabilir aşırı ısınmadan etkilenebilir hatta değişmesi gerekebilir.

kngsze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache *11
    Ben Allah'a emanet gidiyorum o zaman

Cahillikten sebenini bilmiyorum ama ne zaman kırmızı ışıkta dursam ara gaz veriyorum yıkksa mıtır istop ediyor

Gayet ciddiyim

Zenginlik başka bir duygu benzinin 5 lira olduğu dönemde her durduğumda ara gaz
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

Motosikleti
    Kontrol ettirmek şart oldu pompayı.. pazartesi olsun hele bi 6 bin bakımını yaptırırken onuda elden geçirtecem güzelce bilgi için teşekkür ederim.

Survivalsyk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar
    Konu hakkında bilgim yok.Lakin yeri gelmişken ustalara bir sitem edim.Tabi işini hakkıyla yapanlar meclisten dışarı.Daha hiç gerçek motor servisine gitmedim.1 kere ustayım diyip motorun içine sı.... birine gittim ama internetten duyumlarıma göre işini hakkıyla yapan usta çok az.Heyy çakma ustalar o insanları kandırarak,hayatınla oynıyarak aldığınız paralar emin olun çıkar.Haramdır o paralar haram.Kandırmayın insanları.Hangi dinden olursanız olsun çıkar acısı.Cantı sıkmadan tamir ettim diyen ussssstalar var ülkemizde.
    Bilg.
    Sayg.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)