Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

x-ringmi o-ring mi...

Motovento
    REKLAM ALANI
    canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    arkadaşlar motorumun zincir değişim zamanı geldi..sesten zangırdamadan motor gidemez oldu yağlıyorum 10 km sonra aynen devam zaten 25bin km oldu.
    şimdi asıl soru zincir o-ringmi olsun x-ring mi olsun...şimdiye kadar zincir zincirdir derdim ama başıma gelince araştırmaya başladım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Çok fiyat farkı yoksa X derim

Ben resme bakınca çok bir fark olacağını düşünmüyorum aslında fakat herkesin bildiği güvendiği, kalitesini onayladığı ürünü kullanmanın faydası var derim. Yoksa çin üretimi bir X-ring zincir, Japon üretimi ringsiz bir zincirden güzel olamaz.

Pisman bunu beğendi.

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İkisi arasında bir fark yok, patent farkı gibi birşey... ringlerin şekilleri farklı, fotoğrafta da belirtmiş arkadaşımız.

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı glock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkisi arasında bir fark yok, patent farkı gibi birşey... ringlerin şekilleri farklı, fotoğrafta da belirtmiş arkadaşımız.
    Öyle değil o işte.

O Ring zincirde yağ 2 haznede kalıyor, X Ring zincirde yağ 3 haznede kalıyor.

Daha fazla yağ, daha performanslı zincir olarak geri dönüyor.

Bu nedenle X Ring zincirler, aynı özellikteki metalden yapılmış O Ring zincirlerden daha uzun ömürlü olur. (Aynı kullanım koşullarında.)

---

Aynı markaların aynı teknik özelliklere sahip O Ring ve X Ring zincir fiyatlarına bakarsan, X Ring olanı daha pahalı olacaktır. Tabi bu fiyat farkı x2 şeklinde değildir. O Ring 100 TL ise X Ring olanı 115-120 TL olur. 300 TL'lik zincirde de %15-%20'lik fark olur en fazla. Sırf X Ring diye iki katı fiyat çekiyorlarsa oradan kaçarak uzaklaş.

En fazla %20'lik fiyat farkı da bütçeni çok etkilemiyorsa X Ring almanı tavsiye ederim.
    Arda_Karaca, Shrieker ve glock bunu beğendiler.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    X ring daha iyidir. He tabii ki dandik çan çin çon x ring de olsa o ring de olsa farketmez.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)