Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

debriyaj kavrama noktası (yeni başladım )

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar ben motora heves ettim hatta konu açmıştım arabamı motor mu diye , ehliyet aldıktan sonra motor almayı planlıyordum ama sürüş eğitiminde debriyaj kavrama noktasını bulamadım.Kaldırırken çok zorlanıyorum hoca birde debriyajı bırakırsan motor altından kayar dedi iyice korkmaya başladım korkumdan dolayı yapamıyorum herhalde , düz yolda iyi gidiyorum ama böyle sorun var birde dönerken yanlışlıkla gaza basıp telaşlandım az kalsın duvara giriyordum.Bir hayalle başladığım motora veda edeceğim heralde ben bunnun bu kadar zor olduğunu bilmiyordum.Ne yapmam lazım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    niye bir daha üyelik açtın Albea falan alacağım diyordu birisi sen o arkadaşmısın

o hotmailim iptal oldğu için

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    boş bir alanda (asfalt olsa iyi olur) sadece motoru kaldır dur çokça yap bunu sonra kaldır ikiye at biraz git ve dur aynı şekil tekrar et .yine kaldır motoru at 2 ye geniş çaplı dönüşler ufak ufak dönüş çapı düşür sorun devam eder ilerleme olmazsa sıkıntı var demektir
    ben bu bu tekrarı 2 gün 1.5 ar saat falan yaparak ara sokaklardan sürmeye devam etmiştim arsayada motoru arkadaşım getirmişti bilgin olsun

yav ben bunları yazdımda sende motor yokmuşki

Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boş bir alanda (asfalt olsa iyi olur) sadece motoru kaldır dur çokça yap bunu sonra kaldır ikiye at biraz git ve dur aynı şekil tekrar et .yine kaldır motoru at 2 ye geniş çaplı dönüşler ufak ufak dönüş çapı düşür sorun devam eder ilerleme olmazsa sıkıntı var demektir
    ben bu bu tekrarı 2 gün 1.5 ar saat falan yaparak ara sokaklardan sürmeye devam etmiştim arsayada motoru arkadaşım getirmişti bilgin olsun

yav ben bunları yazdımda sende motor yokmuşki
    ehliyet kursunda öğreniyorum eğer yapabilirsem alcaktım

Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Once korkunuzu yenmelisiniz. Full koruma giyinmeniz dusmeniz halinde zarari minumuma indirecegi icin korkunuzu azaltir.Debriyaji yavasaca birakirsaniz sorun olmayacaktir. Denemek lazim tabii, ama bilen birinin yonlendirmesi ile.

santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Debriyajin kavrama noktasinda birsey yok. Vitesi bire tak gaz vermeden debriyaji cok yavas sekilde birak birak bir an gelecek motor yavas yavas one dogru hareket etmeye baslayacak o hareketin basladigi yer kavrama noktasi. Moturun rolantisi yuksekse ve cok hassas yavas yavas kavrama noktasindan debriyaji salarsan motor gaz vermeden bile gider.

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    virajda dönerken ilk zamanlarda bende korkuyodum sen virajda yavas isen debriyaja bas virajı bitirdikten sonra tekrar gaz ver debriyajdan yavasca cek sürdükce gelişceksin benm motor deneyimim 1 ay oldu genede hata etiğim oluyor sonucta 2 terker şeytan işidir araba gidi deil

emre186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni BS125
    ben de daha yeniyim önce den elektrikli kullanıyordum 2 gün önce kanuni BS125 aldık. içini rahatlatmak için yazıyorum bunları, motorumla ilk gün bildiğin rezaletti.. herkes yaşar ilk motora bindiğinde motorun direksiyonunu normal gevşek olmayacak şekilde tutarsan çokta sarsmaz. motor altından kesinlikle GİTMEZ - KAYMAZ. sadece birden atılır ileri ve laps diye durur. gidonu bırakmazsan bir şey olmaz. Ha bırakırsan korkudan, anca arkaya düşebilirsin. motorun üstüne iyi yerleşirsen motor seni de götürüyor zaten istop ettirdiğinde bende daha yeni yeni tecrübe ediyorum, bir tek dar dönüşlerde trafik olduğu için istemeden de olsa istop ettiriyorum. her şey debriyaj da bitiyor gaz koluna hakim olsan bile debriyaj da ki kavrama noktasını hissedip ezberleyip çözemezsen böyle sık sık istop ettirirsin. dönerken ve duracağın zaman debriyajı sık köküne kadar dur vitesi düşür acemiyken. bi arkadaşımdan fırça yemişliğimde var debriyajı yavaş yavaş bıraktığım için sen kimseyi takma nasıl kalkabiliyorsan öyle kalk sonra kavrama noktasını öğrenince zaten zart diye kalkıp gidersin.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Debriyaj'ı çek hafifçe salmaya başla motor hareketlenince biraz gazla debriyaji sal. En basidi bu, boş biyerde hep tekrar et, 2-3 güne ellerin alışır.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Kursun motorsikletinde bakımsızlıktan veya işbilmez birinin elinde olduğundan manetin kavrama noktası çok aşağıda olabilir. Bu durumda manetle kavrama noktasına ulaşmakta gecikiyor ve zorluk çekiyor hatta kaçırıyor olmalısın. Ayarlısında bir sorun yaşamaman lazım. Aklıma başka bir şey gelmiyor.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

emre186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni BS125
    Ayarlısı diye bir şey yok arkadaşta çünkü daha motosiklet sahibi değil, kursta ki motosiklette denediği ve pratiğe imkan bulamadığı için daha çok acemi. benim gibi de diyebiliriz de bu kadar kasmaması lazım 2 gün oldu alalı ve bir tek dar dönüşte stop ettiriyorum.

Proud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Heyecanlanmak istemiyorsan, tek başına sür veya sana moral verebilecek bir motordan anlayan kişi bul.

İlk başlarda heyecanlanınca gaz açma olayı bendede olmuştu, tek değilsin yani.

İnsan zaten motor sürebildiğini anlayınca heyecanını yeniyor, ben de öyle olmuştu.

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Daha önce hiç motor kullanmayan ben 10 gün önce bi scooter aldım ve tam 70 km yol yaptım istanbul gibi yoğun trafikte acemi olmak kötü ki ben o acemilik le boğaziçi köprüsünden geçtim.Yani iş biraz cesaret de vitesliye henüz nasip olmadı binmek bakalım nasıl bir macera bekliyor beni

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler