Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ceza da yeni trend "double" ceza !!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Yok artık Bu kadarı olmaz! veya buna benzer nidaları attıran son hadise benden gelsin.
    17 haziran günü erenköy starbucks önündeki cepte 10dk için dörtlüleri yakarak bekleme yaptım.
    Bilenler bilir ilerisinde kantarcı otobüs durağı var. Ama cebe yaklaşık 6-7 araç kafadan sığıyor.
    Fakat bu araçlar ne yolu kesiyor nede otobüsün durağa yanaşmasını engelliyor.
    Neyse 10dk içerisinde iki ayrı motosikletli polis tarafından aracıma ceza yazılmış.
    Evet 3 dakika ara ile hemde.Neyse Hayatımda içtiğim en pahalı kahvenin hikayesidir.
    Eve gelen tebligatı açarken aklıma geldi. Çünkü polislerden birini plakanın cep teliyle fotosunu
    çekerken gördüm tam araca giderken.
    Ben tebligatı aldığımda anlamıştım aklıma geldi ceza yazdıkları fakat içinden iki ayrı hemde 3dk ara ile
    yazılan cezayı görünce şaşırdım.
    Dün kartal adliyesinde sulh ceza mahkemesine dilekçe ve belgelerle başvurdum sonucuna bakıcaz artık.
    Şimdi aşağıda bir iki foto paylaşıcam bunun sebebi olayın ne derece abardığını göstermektir.
    Caddede 2-3 motorlu abimiz var sn boş durmuyorlar ellerindeki koçanı kim daha çabuk bitirir yarışı yapıyorlar sanırım.
    Görüntülerdeki iki çekici abimizi suadiye parkından çıktıklarından itibaren arkalarından takip ettim.
    Aralarında şakalaşıp kimin daha çok araç kaldıracağının esprili bir şekilde muhabbetine tanık oldum.
    Ve beraber yanyana konuşarak ilerleyip trafiğin içine ettiler. Onlarıda gerekli yerlere şikayet edicem.
    Ben artık bu ülkedeki pislikler karşısında midesi bulanan sıradan bir vatandaşım. Vergi ve cezalarla devletin gözünde
    yolunacak bir kazım.
    Adam beni durdurup topcase ime ceza keserken yanından geçen kasksız apaçiyi görmez!!
    Köprü trafiğinde 2 metre yanındaki önüme atlayan dilenciyi selpakçıyı görmez.
    Yılların alın teriyle alınan ve bir kaç çetenin çaldığı motorları görmez.
    Görmez oğlu görmez. Bu ülkede kendi halinde kurallara uyan sade vatandaşa çöker...

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    dockerengin ve OnurTr bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    neden biri 180 TL biri 80 Tl?

savcılık gözüküyor sanki.

Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Evet biri 80 diğeri 180 gibi ama sanırım 180 olana 1 rakamı yanlışlıkla iz olarak geçmiş anlamadım.

bsongoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Alıntı scooboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben artık bu ülkedeki pislikler karşısında midesi bulanan sıradan bir vatandaşım. Vergi ve cezalarla devletin gözünde
    yolunacak bir kazım.
    Adam beni durdurup topcase ime ceza keserken yanından geçen kasksız apaçiyi görmez!!
    Köprü trafiğinde 2 metre yanındaki önüme atlayan dilenciyi selpakçıyı görmez.
    Yılların alın teriyle alınan ve bir kaç çetenin çaldığı motorları görmez.
    Görmez oğlu görmez. Bu ülkede kendi halinde kurallara uyan sade vatandaşa çöker...]
    +1

Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Evet arkadaşlar 04/08/2014 tarihinde yukarıda anlattığım haksız "double" ceza ile ilgili karar çıkmış.
    Muhtardan tebligatı aldım. Hakim 2 cezayıda haksız bularak iptaline karar vermiş.
    SİZ SİZ OLUN PLAKAYA CEZA EĞER HAKSIZSA GEREKÇENİZLE SULH CEZA MAHKEMESİNDE İTİRAZ EDİN.
    barodi, cenkito, Sj's ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Geçmiş olsun. İtiraz gerekçesi olarak ne belirttiniz durumunuzla ilgili olarak ?

ÖZALTIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Rx-115, Yamaha Passol 2
    Alıntı scooboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar 04/08/2014 tarihinde yukarıda anlattığım haksız "double" ceza ile ilgili karar çıkmış.
    Muhtardan tebligatı aldım. Hakim 2 cezayıda haksız bularak iptaline karar vermiş.
    SİZ SİZ OLUN PLAKAYA CEZA EĞER HAKSIZSA GEREKÇENİZLE SULH CEZA MAHKEMESİNDE İTİRAZ EDİN.
    Sonuç şaşırtıcı derecede güzel. Kutlamak lazım, aynı yere gidip kahve içilebilir.
    scooboy bunu beğendi.
    Find what you love and let it kill you.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    3 dakika arayla aynı cezanın yazılması çok saçma ne biliyim sööylicek kelime bulamadım. en azından birinin iptal edilmesi zaten mantıklı olan ki iptal edilmesi sevindirici.

Fyz.01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14 CBR 250R
    cezaların iptal edilmesine sevindim.. polis fotosunu çekmisse istese iptal ettirmezdi çünkü ispatı var, uğraşmak istememiştir. birinde 180 gibi duruyor ama ceza maddesi 60f nin altında 80 yazıyor o yüzden 1 yanlışlıkla çıkmış..

3 dk arayla ceza yemeniz tesadüf olmuş. bölgeye 1 polis bakmaz. birisi yazmış gitmiş. sonra başka polis denk gelmiş..

ayrıca kim daha cok ceza yazacak diye yarışacaklarını sanmıyorum. diyelim ki yarıştılar. bu bizim işimize gelir bence. çünkü kurallara uymayan cezasını yemiş olur.

biride polis ceza yazarken yanından geçen kasksızı görmez. çalınan motoru görmez vb gibi birşeyler söylemiş.
    biriyle ilgilenirken başka birini nasıl kontrol etsin ki. kurallara uymayan oradaki herkese aynı anda nasıl kontrol etsin.

çalınan araçlara gelince. eğer bi araç çalınırsa telsizden anons geçilir. polis aracın rengini modelini not alır. benzer yada şüıhelendiği araçları durdurup merkezden sorgusunu yapar..

kötü polis yokmu. tabiki var.. ama bütün polisler hakkında önyargılı olmayın. çoğu polis siz ceza yemeyin diye elinden geleni yapar. bariz hatalı olmanız dışında tabiki
    tekoklava bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    bugüne kadar bir çok trafik polisi ile karşı karşıya geldim, aralarında edepsiz olanda vardı, vatandaşa karşı gayet saygılı olanda. Sizinki tamamen tesadüf olmuş.

polis teşkilatının en sıkıntılı yönü edepli, saygılı polislerin kendini geri planda tutarken üzerindeki üniformadan güç alarak haddini aşan memurlar ile vatandaşın daha çok karşı karşıya kalması...
    Salih_T bunu beğendi.

erreguay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    polislerin ceza yazma kotası olduğu bilinen bir gerçek. sonuçta bütçe de cezalar devlete gelir olarak yansıyo. eğer otobüs durağına çektiyseniz ceza yazması normal ama 2 tane ceza saçmalık. iptal kararını ilginç buldum ben ( sizin adınıza sevindi o ayrı) büyük ihtimalle fotograf çekmeden cezayı yazdıkları için iptal oldu.
    siz nereye başvurdunuz ve nasıl bir dilekçe verdiniz acaba.

Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Yanlış anlamalar olmuş Hemen düzelteyim.
    1- Araç Otobus durağında değildi. Çektiği foto bir şeyi ispatlamıyor sadece plakayı cekti.
    2- İki ayrı polis ceza yazmış.
    3- Polise karşı ön yargılı olamam ŞEHİT POLİS çocuğuyum.
    4- Bağdat caddesinde (En azından olay başıma geldiği zamanlarda gözlemlediğim bir olaydır polsin ceza yazma gayreti)
    5- Kurallara uymayanlara ceza yazılmasın demedim.
    Her gün köprü geçiyorum. Bu geçişlerde polis aracının yanından kasksız (artçısı da) geçen motor çok görmüşümdür.

İnternette örnek dilekçeler var. Bir adet dolduruyorsunuz Olayın özetini ve yediğiniz cezanın fotokopileri(kimlik ve ruhsatta)
    ile birlikte sulh ceza mahkemesine başvuruyorsunuz.
    gursus, Sepetçioğlu ve qezgin bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Trafiğin "mum gibi" olmasını istiyorsak, cezaların daha da caydırıcı olmasını istemeliyiz.

Araç kullanıcıları daha ilk başta, bir kahve içimi kadar bile olsa yanlış olduğunu bile bile oraya araçlarını o şekilde koymayı akıllarından bile geçirememeliler; şimdi kesin gelir çekerler endişesi ile...

Trafiğin arapsaçı olduğu, günde on binlerce ihlalin olduğu ülkemizde polislerin koçan yetiştirememesi lazım; sürücüler trafikte olmanın araç kullanmanın ötesinde, sosyal bir davranış olduğunu öğreninceye kadar ...

Koçan doldurma "gayretiyle" yanlış/haksız uygulamalar da elbette olmamalı.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Geçmiş olsun.

Sen yine iyisin ucundan deydirmişler.

Sistem bağdat caddesinde bu şekilde olabilir ama diğer yerlerde böyle deyil.

Trafik vakfı denen bir zıkkım var. Araçları çeken.

Park cezasını her zaman anlarım ve de hiç itiraz etmem. Aracı alıp götürmek nedir arkadaş yaa.

Bu nasıl bir düzendir. Yaz cezayı gönder adrese. Ceza 80 tl çekici ve otopark ücreti (80+10) 90 tl.

170 tl bir yanlış park cezası.

İğrenç trafiğin üstüne hiç çekilmiyor. ekip gidesim var....
    scooboy bunu beğendi.

ÖZALTIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Rx-115, Yamaha Passol 2
    Dün bir çevirmeye denk geldik arabayla. 500 lira ceza yazıyom dedi kışlık lastik olmadığı için. Bir tırstık ama sonradan sadece uyarmak için yaptığını söyledi ceza yazmadı. Lastik takmadan çıkmayın dedi. Hatta çikolata vardı elinde 2 paket bir tanesini bize verdi üç kişi olduğumuzu görünce de elindekinden bölüp yarısını daha verdi dörde bölmüş olduk dedi. İlk defa böyle bir polis gördüm.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    sonuç itibariyle 2 ceza kesilmesi 1 ceza kesilmesinden daha hayırlı olmuş

Motosikleti
    2014 ybr esd
    ülkede ne hukuk var ne düzen. ne mahkeme ne de sistem.arkadaş kendisi diyor.otobüs durağına çektim diye.hakim cezayı iptal ediyor.birisini iptal etmesi gerekli.ayrıca online sistem olması lazım polisin elinde.2.polis plakayı girdiğinde o araca ceza yazıldığını görebilmeli ve tekrar ceza yazılmamalı.

eraksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok.
    Bence iki cezayıda aynı polis kesmiş, tutanak serileri birbirinin devamı gibi çünkü birisini bi koçandan diğerini diğer koçandan, birazda suyundan ohh ge güzel dünya. Geçmiş olsun, itirazın olumlu aonuçlanmasına sevindim.

Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Alıntı actros1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ülkede ne hukuk var ne düzen. ne mahkeme ne de sistem.arkadaş kendisi diyor.otobüs durağına çektim diye.hakim cezayı iptal ediyor.birisini iptal etmesi gerekli.ayrıca online sistem olması lazım polisin elinde.2.polis plakayı girdiğinde o araca ceza yazıldığını görebilmeli ve tekrar ceza yazılmamalı.
    Sevgili kardeşim kaç defa yazacam otobüs durağını işgal etmediğimi?
    Yazdığımı okuyormusunuz? yoksa okuyupta anlamıyormusunuz?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)