Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Motorsiklet kullanıcılarını serseri mi sanıyorlar?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Aslında çevrede birkaç akıllı adama rastladım.Gerçekten motorun trafiğe çözüm olabileceğini motor sevdalısı olmadan da düşünebiliyorlar.Yani mesela bir köpek balığını ele alalım.Bu ülkede vatandaşların %95 i korkar.Ama belgesellerde bir yunus balığı kadar zararsız olduğunu anlatıyorlar.Şimdi siz ne kadar gidip o köpekbalıklarıyla yüzseniz karşılarında o adamlar gene de yaklaşamaz o hayvana.Niye?Çünkü o risk kafaya yerleşmiştir ve değiştirmek imkansız gibi birşeydir.Aynen onların gözünde de öyle motorcular.Yıllardır filmlerde,haberlerde,dışarda gördüklerini kafalarına yerleştirdiler.Siz motorla dünyayı da kurtarsanız yine de motordan ve motorculardan uzak duranlar olacaktır...
    facebook.com/kaskafa

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı ShowDown adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında çevrede birkaç akıllı adama rastladım.Gerçekten motorun trafiğe çözüm olabileceğini motor sevdalısı olmadan da düşünebiliyorlar.Yani mesela bir köpek balığını ele alalım.Bu ülkede vatandaşların %95 i korkar.Ama belgesellerde bir yunus balığı kadar zararsız olduğunu anlatıyorlar.Şimdi siz ne kadar gidip o köpekbalıklarıyla yüzseniz karşılarında o adamlar gene de yaklaşamaz o hayvana.Niye?Çünkü o risk kafaya yerleşmiştir ve değiştirmek imkansız gibi birşeydir.Aynen onların gözünde de öyle motorcular.Yıllardır filmlerde,haberlerde,dışarda gördüklerini kafalarına yerleştirdiler.Siz motorla dünyayı da kurtarsanız yine de motordan ve motorculardan uzak duranlar olacaktır...
    afferim genç. verecem bende sana. bi tur. motoru. ama düşürürsen o gıvırcık saçlı kafa derin kemerimi süsler beyaz adam.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

EA-Bolu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSXR-1000
    dostum bu devirde insana saygı gösteren yok. var diyen olursada yanılıyordur. bu devirde zenginliğine yada konumuna değer veriyorlar. arkadaşların dediği gibi bi harley le falan gitsen saygıda kusur etmezlerdi. ben bununla ilgili birkaç örnek yaşadım. sen boşver. önemli olan insanların sana verdiği değer saygı deil, önemli olan allah katındaki değerdir.

Motosikleti
    yamaha dragstar 650 cc
    hocam ben olaya farklı bir açıdan yaklaşıcam ben hatırlıyorumda eskiden motorsiklet çeteleri olan o kadar çok amerikan yapımı filmler vardıki insanlarımız bu filimleri seyrettikçe bilinç altlarında motorbisiklet kullananlar hep kötü kaldı sanırım

serdar23_Bilgem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 GS Adventure
    Canını sıkma bazı menfaatperest insanımızın genel karaktristiğidir bu.Okulda öğretmenlik görevin devam ediyor olsaydı belki de böyle davranmayacaklardı.

Bir lokantanın önüne motosikletle yanaştığın zamanki karşılanman ile iyi bir otomobille yanaştığın zamanki karşılanman farklı olacaktır.

Ye kürküm ye devri hiç bitmeyecek anlayacağın.
    Gönül ne gezi ister, ne dernek şahane;

Gönül iki kalıcı dost ister, motosiklet bahane.

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Alıntı watergun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimler bizim adımızı kötüye çıkarıyor?
    Sanırım gkn,jesse,mıharrem,emün,selüm,rolo,ben,pıstafa,sed at,cerrahi ve aklıma gelmeyen diğer serseriler
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım gkn,jesse,mıharrem,emün,selüm,rolo,ben,pıstafa,sed at,cerrahi ve aklıma gelmeyen diğer serseriler
    Kurban ol ulen sen bize
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

alper_satriani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nokia 6300 Gri
    Alıntı ylmzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkesin kendi görüşü. bazıları serseri sanır bazıları ise kahraman gibi bakar. bazıları yolda görür şunlara bak der, bazıları da off bee der herkesin kendi görüşleri fazla takmamak lazım bunları
    "offf beee"" diyen bizdendir zaten hocam
    BAŞKALARINI SIK SIK AFFEDİN, AMA KENDİNİZİ ASLA

Motosikleti
    HENÜZ YOK AMA OLACAK
    insanlarımız herseyi önyargılı yaklaşır kimse serseri degildir. her insanın içinde özgürlük ruhu vardır. birebir kişilik ve karakter meselesi bunların hepsi her insanı aynı kefeye koyamayız. egitim şart. (ben motosiklet tutkunu oldugum halde pazartesi sabah aracımla işe giderken samandıra istikametinde motorcu bir arkadasımız aracımın önünü kesmeye çalıştı ne yapmam lazım dı sonuçta bütün insanlara kişilik testi yapamayız ki)

DeNNiS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 600 F \ Peugeot 207
    motordan evvel bir kere bu ülke, ve çoğu hatta tüm ülkerlerde ''Ye Kürküm Ye!'' olayı var, siz ybr yerine bir goldwing'le gitseniz serseri motorculuktan vaaa tarz motorcu sınıfına girerdiniz.
    çok yazık bi durum ama kötü olacak birşey yok, bu o insanların hatası, ben herkese sabıkalı sapı kkatil görüntülü olamdıkça motor sınıf ayırt etmedne selamda veririm muhabbette ederim, etmeyen insanlar artislerlede işim olmaz, kişilik sahibi olmalarını dilerim.
    [SIZE="4"]die young and make a beautiful corpse[/SIZE]

emomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Olay bence ybr, goldwing yada harley degil hepsi 2 teker motorsiklet yani bunu sadece motosikletçiler bilir. iyi model kullanmak maddiyat gerektiren şeyler ama yapılan aynı ikimizde aynı rüzgarı alıyoruz.ister harley ister ybr degişen birşey yok. şimdi oraya harley ile gitsende o motorun harley oldugunu bilmez o cahiller sadece bildikleri iki teker bir motor oldugudur.. Motorsiklet kullanan kişilerin kötü huyları medya tarafından abartılı bir şekilde yayınlansından kaynaklanıyor. bir motora 3 kişi bindiginde (tehlikeli ve riskli bir durum farkındayım) televizyonlarda ilk haber oluyor manşetten düşmüyor gazatelerde kocaman resimlerle olayı abartılı bir şekilde anlatıyorlar. Bu durum motorsiklet kazaları içinde gecerli. ama şehiriçi otobüs kullanan minübüs kullananlar araclarını full bir şekilde doldurduklarında televizyona cıkmıyorlar normal birşeymiş gibi karşılanıyor.

yani kısacası türkiyede insanlar medya kuklası olmuş ve medyanın yayınladıgı ve yazdıgı bütün haberlere hemen inanıyor.

Saygılar hocam umarım bu durum düzelir.
    Bedenimdeki Ruhun ^3^ günlük sahibiysem istedigim gibi yaşarım.

Motosikleti
    2008 honda vfr 800
    butun yazıları okudum ilginç seyler var ama marjinal olduğumuzu savunuyoruz (bende dahil) marjinal olarak naptık peki siz öğretmensiniz size öyle davrananlarla konustunuzmu niye böyle tepki veriyorsunuz diye yada her gun bi kaza haberiyle karsılasıyoruz cıkıp bi sesimizi duyurdukmu toplanıp bi eylemmi yaptık motora vergi gelir , bir motorcu vefat eder, benzine zam gelir v.s v.s. forum içersinde konusulur yazılır gider bizim dısımızda bu sitelere girenler olduğunumu zannediyoruz zaten burda yazılanları tartısılan konuları herkez kendi içinde yasıyo o yuzden artık biseyler yapmanın zamanı geldiğini dusunuyorum bir motorcu öldüğü zaman kalkalım 1000 motor duselim yollara dava acılmıyosa acalım davayı katılalım 1000 kisi mahkemeye yani kısacası tepkimizi kendi içimizde paylasmıyalım biraz da dısarıya yansıtalım derim

emomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Alıntı holigan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her gun bi kaza haberiyle karsılasıyoruz cıkıp bi sesimizi duyurdukmu toplanıp bi eylemmi yaptık motora vergi gelir , bir motorcu vefat eder, benzine zam gelir v.s v.s. forum içersinde konusulur yazılır gider bizim dısımızda bu sitelere girenler olduğunumu zannediyoruz zaten burda yazılanları tartısılan konuları herkez kendi içinde yasıyo o yuzden artık biseyler yapmanın zamanı geldiğini dusunuyorum bir motorcu öldüğü zaman kalkalım 1000 motor duselim yollara dava acılmıyosa acalım davayı katılalım 1000 kisi mahkemeye yani kısacası tepkimizi kendi içimizde paylasmıyalım biraz da dısarıya yansıtalım derim
    kesinlikle katılıyorum herzaman böyle birşey için hazırım.
    Bedenimdeki Ruhun ^3^ günlük sahibiysem istedigim gibi yaşarım.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı emomen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle katılıyorum herzaman böyle birşey için hazırım.
    SONUNA KADAR HAKLıSINIZ . GEREKİRSE YOLLARI TRAFİĞE KAPATALIM ama yedıgımız ceza ıle kalırız .

sunu cok yasarız polıs racıng ve markalı motorlara gulerek selam verır küçük motora çek sağa ehliyet ruhsat vırt zırt yapar ben bunu cok yasadım

bazen racıng motor bınıyorum . motor şeytan icadı diyip de . racıng motorla gecerken fotograf cekenler ve bır tur attırsana dıyenler o kadar cokkı kardesım madem seytan ıcadı artcı olarak da bınme , fotografda cekme

motosiklet serseri işi ise ben serseriliği seviyorum
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    BURGMAN UH 200
    Alıntı TRADER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam ama arkadaslar bız bıraz da cuvaldızı kendımıze batıralım.

Neyız bız. bır baskı grubumuyuz? Hayır.
    Hangı konuda sozumuzu gecırebılıyoruz? Hıc bır konuda.

Ben gecen gun arabamın ogs sını bır elımle tutucam bır elımle de motoru surcem derken kaza yapıyordum. Hıc aklımızdan gectı mı motorlar ıcın koprude bır gecıs yerı ayarlaması ıcın talepte bulunmak. Farklı bır gecıs seklı ıcın (mesela manyetık bır serıt gıbı) tepkı vermek.. sadece sıkayet ederek bır yere varmamız mumkun degıl.. zaten mılletımız cahıl. araba suren cahıl motorcudan ne beklıyoruz anlamadım kı.

Mesela ehlıyet konusu kask vs. ben 600 f le gıderken arkadan bana selektor yapan 125 lık kurye motorları var.. ustelık korumasız bır halde..

Ben mesela daha once onermıstım. gıdıp Mılli Egıtımle goruselım bu ehlıyet sınavlarını daha sık yaptıralım dıye. kımse oralı olmadı. bır gezıye gıdıyoruz herkesın elınde ıckı sısesı olmuyor yanı.. ben de gezılerden kendım donuyorum mecburen..yanı klasık turk ınsanıyız bız. herkes kendı derdınde..

Gecen gun benı de okula almadılar..Guvenlık gorevlısıne fırca atmak zorunda kaldım.. Takım elbıseli gıdınce hıc kımlık sormazlar . kaskla derı ceketle gıdınce doktora kımlıgını sordular.

Netıcede bıze marjınal bakıyorlar bunu anladık tamam..

Pekı bız ne yapıyoruz.Kendımızı ılgılendıren hangı konuda bır gırısımde bulunduk.Mesela sorunlarımızı sıralayıp bunlar yapılmazsa ıkı ay sıfır motor almıycaz dıye bır boykot yapabılıyormuyuz (OTV olayı gıbı mesela)..

Bız neler yapalıyız bunu konusalım bence.. malumun ilanı ile bir yere varamayız..bıraz calakalem yazdım.. kusura bakmayın arkadaslar ..

Herkese selamlar..
    Yazıyı okuyunca budur işte dedim.Yazdığın her kelimeye katılıyorum.
    koyun gibi milletiz hiç bir şeye sesimiz çıkmıyor.Motorsikleti ulaşım aracı olarak görmeyip hayvan gibi vergi koydular kimse gık demedi.
    Hadi bir değer biçilse xxx değerdeki motorlar ötv'ye tabidir dense neyse ama öylede bir şey yok.Bütün motorları ve motorcuları adam yerine koymayıp bunlar lüks verin %25 vergi dediler.
    Tıpkı beyaz eşyanın bize lüks olması gibi.Nede olsa çamaşırları derede yıkayıp yemeğimizi mağralarda saklayabiliriz.

Alıntı holigan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    butun yazıları okudum ilginç seyler var ama marjinal olduğumuzu savunuyoruz (bende dahil) marjinal olarak naptık peki siz öğretmensiniz size öyle davrananlarla konustunuzmu niye böyle tepki veriyorsunuz diye yada her gun bi kaza haberiyle karsılasıyoruz cıkıp bi sesimizi duyurdukmu toplanıp bi eylemmi yaptık motora vergi gelir , bir motorcu vefat eder, benzine zam gelir v.s v.s. forum içersinde konusulur yazılır gider bizim dısımızda bu sitelere girenler olduğunumu zannediyoruz zaten burda yazılanları tartısılan konuları herkez kendi içinde yasıyo o yuzden artık biseyler yapmanın zamanı geldiğini dusunuyorum bir motorcu öldüğü zaman kalkalım 1000 motor duselim yollara dava acılmıyosa acalım davayı katılalım 1000 kisi mahkemeye yani kısacası tepkimizi kendi içimizde paylasmıyalım biraz da dısarıya yansıtalım derim
    süper fikirler.Bir dernek filan yokmudur acaba?Yoksada kurulması taraftarıyım.

herkez çok güzel şeyler yazmış ben diğer topiclerdede bazen söylüyorum bu motosikletcilere bazı haklar verilmeli çoğu motor kazalarını izleyin hep arabalar ya dönerken motor geliyo kenara çekilir diyo önüne kırıyo buna bi önlem alınması gerekli artık polisler gıcıklık yaparlar ya herkez imza toplasın mahkemeye verilsin artık insanlara motorcuların sokak magandası olmadığı öğretilsin bizmde haklarımız olsun geçen gün arabayla tokata giderken yol yapımı vardı yol yapımıda zifti dök koca koca çakılları ser üzerine toplam 4 şeritlik yol biz sağ şeritti karşı şeritteki adam öyl hızlı gidiyoruki gelen taşlar arcın ön camını patlattı 5-6 tane koca koca taşlar geldi araba olduğu için sadece maddi hasar oldu onuda kasko karsıladı peki ya motosiklet olsaydı ne olacakktı yani illa bazı olayları dikkate almak için mecbur birilerinin ölmesimi lazım eğer bütün sorunlar sırf birinin ölmesiyle bitecekse ben bugun canımı feda ederim eğer öleceksem motorumla öleyim fakat birileri lütfen çıkığ sesimizi duyursn ben17 yasındayım motor tutkunuyum bneim yapabileceğim birsey yok lütfen birileri birşey yapsınlar
    Azraille yarıs bakalım kim daha hızlı (deneyin muhtesem birsey oluyo)

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıskançlıktan öyle yapıyorlar

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    İsteyen istediğini düşünebilir, saygılarına ise hiç ihtiyacım yok.

Ben zaten gerçek bir serseriyim.

Takım elbise giymeyi 20 yıl önce bıraktım.

Başkalarının hakkımda ne düşündüğünü düşünmeyi ise uzun zamandır düşünmedim.

Ama hala herkese hakettiği kadar saygıyı gösteriyorum.
    Üç boyoz bir kola

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler