Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motorsiklet kullanıcılarını serseri mi sanıyorlar?

Motovento
    REKLAM ALANI
    super_meke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    varadero
    bence yıne bı ye kürküm ye vakkası

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Eğitim Şart !

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    insanlar korktukları bazı şeylerden uzak durmak için agresif davranır... motor için de bu sözkonusu.. yani yürek işi... korkanlar uzak durur..... müttalası olanlar tepesinden inmez...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

copyrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 600f
    Alıntı toomuchcc adlı üyeden alıntı
    Egzosundaki tüm susturucaları söküp motorundan uçak sesi çıkartanlar
    Olur olmaz yerde slalom yapanlar
    Olur olmaz yerde gazlayanlar
    Kask takmayanlar
    Trafigin yogun oldugu yerlerde tek tekere teşebbüs edenler
    vs vs

4 tekerli taşıtlara oranla 2 tekerler zaten parmakla seçiliyo ülkemizde. Hal böyleyken yolda giderken şu yukardakilerden birini görünce, insanda motorcular sersemdir gibi bi bilinç oluşuyo otomatikman.

Ha dogru düzgün binenler yok mu, var. Bugün beylerbeyi-beykoz yaptım bisikletle, yolda super sport motorun ustunde iki kisi, full koruma, en sagdan 20 30km/h ile gidiyolardı, kimseyi riske falan atmadan. Ama genel olarak 'motorcular serseridir' imajına sebebiyet verecek şekilde hareket edenlerin oranı daha çok.
    motor dikkat çeken birşey ve hata yapanlar da direk göze batıyor.mesela ben de hergün bir sürü dallama motorcu görüyorum.

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    Cahil insana bir şeyi kanıtlayamazsın,bu nedir: her motorcu serseri değildir,her motorcu kapkaççı değildir,her motorcu fatih ürek değildir diye gidiyor bunun önünede sana o tarz yaklaşan insanı yada insanları eğiteceksin motorcu ortamına sokacaksın böyle aşılır,hadi ben serseriyim o serseri ulen koskoca SSK nın başhekimidemi serseri diyeceksin otutturacaksın dötünün üstüne
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    kimse kusura bakmasın ama şu mobilet kullanıcılarının insanların belliklerinde yer ettiklerini düşünüyorum yatarak kullanmalar zaten egzozlardan cıkan sesten sağır olmadıklarına şaşmışımdır, hocam sen bakma walla insanların kendi seviyesini gösterir bu davranışlar pekte canını sıkma derim deymez bile böle insanlara, walla benim motorcu hocam olcaktı gönlümdeki yeri ayrı olurdu

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Serseriyiz.Evet...

kartalizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 ALMAN MZ ETZ 251
    bence bunun nedenini daha kimse çözmüş deil bunun nedeni insandan insana değişir kimi bizleri serseri görüyor kimi küçümsüyor bence bunun nedeni birazda çekememezlik insanları bizi kıskanıyorlar kedi ulaşamadığı ciğere mındar dermiş ya aynı onun gibi
    [SIZE="2"]kartalca.68@hotmail.com[/SIZE]

73umut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha ybr 125
    bence bunun en ama en altında yatan sebep bu kültürün yerleşmediğidir bu ülkede.ikinci olarak eskiden beri filmlerde motosikletli insanların deri montu serserilikten giydiklerini sanmalarıdır halbuki bu rüzgarı geçirmediğindendir.diğer arkadaşların da belirttiği gibi kürk meselesidir.yani bence bu görüşlerin artık motosiklet kullanıcılarınında kaliteli insanların tercihi olabileceğini son zamanlardaki motor satışı artışıyla değişeceğinii inanıyorum.

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    bence kürk, eğitim ve zamanında yerleştirilememiş kültür meselesidir.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

koray_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    watergün;bence yazında olayında yanlış düşünce içerisindesin..o hoca motosikltli olduğundan değil terbiyesizliğinden sana öle davranmış bence..benim hocalarda öle slm vermiyorlar artiz olmuşlar anlayamadım..

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    benim fikrim hocam bizlerden önce ki motorculardan kaynaklanıyor bu milletteki ön yargı zamanla düzelcek die umuyorum çünkü artık kendileri gibi kişilerde motor kullanmaya başladı yani bizler,
    artık bizleride motor kullanırken gördükten sonra serseri olmadığımızı anlıyacaklar sanırım hepimiz bizden önceki motorcuların kurbanıyız gibime geliyor
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    walla ben pek de uslu sayılmam
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

CoSMo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence gene de kötü düşünmemek lazım belki o motorunu çek diyen hocanın zor bi günü olabilir ya da öğrenciler tanıyamamış olabilirler sonuçta insanın kullandığı araba motor her neyse giydiği kıyafet o kadar da tavırda farklılık gösterecek deil yani sonuçta sizin eski okulunuzmuş belki de size denk gelmiştir.eğer kallavi bi motorla gitmiş olsaydınız diye bişey yok zaten harley felan kullansaydınız orda olmazdınız diil mi
    aşk biter yol bitmez

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Motocu olmakla bindigin motorun hic bir alakasi yok bence. Imkan meselesidir ve eldekilerin imkaninin tadini cikarmaktir. Sayin ogretmenim sizin de dediginiz gibi onlar sizi hep ogretmen kimligi icinde gormeye alismislar ve ogretmeni , polisi , askeri gibi kamu kurulus insanlarinin ozgurlukcu ruhu barindiran motosiklete binmeleri bir nevi tabu yikimi gibi gorulmekte halen. Sizde bizimi gibi insansiniz yaptiginiz meslek ne olursa olsun ozel hayatinizda her turlu hobiyi yapma hakiniza sahipsiniz. Sanirim hatali siz degil onlardi biraz daha ileri goruslu olmalilar. Hic sasirmayin ben de ithalat muduruyum uni mezunuyum bindigim bir cruiser , kulagimda kupelerim peircinlerim var ve insanlar beni gorunce nedendir bilmem yakistiramiyorlarmis bulundugum konuma. Iyide ben motor sevdasi olan bir insanim ve 12 ay motora biniyorum bu hem ulasim hem hobi gelde anlat ama , biz serseri degiliz sadece bulundugumuz yer bizi daha anlayacak seviyede degil.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

doktor_oni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150

madde madde

motosiklet kullanıcılarının çoğu kişi tarafından serseri gözüyle görüldüğü (scooterları saymazsak) kesin bir gerçek bence. Bunun tartışılacak yanı yok. Ama buna neden olan en önemli şeyler bence;

1- Eğitimsiz ülkenin eğitimsiz insanlarının bilmediği şeyden korkmaları
    2- Motosikletli gençliğin geçmiş tüm Türk filimlerinde serseri olması
    3- Motosiklet kullanıcılarının sayısının herkesin en az bir tane motor kullanan arkadaşı olamayacak kadar az olması
    4- Motor kullananların çok ciddi bir çoğunluğunun trafikte sorun timsali olarak gezinmeleri. Benim bile araba kullanırken arkada motor görünce ödüm koparak aynalardan takip etmek zorunda kalmam.
    5- Motor kullanmanın uçurumdan atlamak kadar riskli olduğu düşüncesi. Sonuçta "Adam ölmeyi göze almış, takar mı seni?" diye düşünüyorlar.

Bunlardan özellikle 3 ve 4'üncüleri değiştirmek bizim elimizde!!!

watergun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Alıntı MoToR adlı üyeden alıntı
    Cahil insana bir şeyi kanıtlayamazsın,bu nedir: her motorcu serseri değildir,her motorcu kapkaççı değildir,her motorcu fatih ürek değildir diye gidiyor bunun önünede sana o tarz yaklaşan insanı yada insanları eğiteceksin motorcu ortamına sokacaksın böyle aşılır,hadi ben serseriyim o serseri ulen koskoca SSK nın başhekimidemi serseri diyeceksin otutturacaksın dötünün üstüne

Açtığım başlığa güzel fikirlerini gönderen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.
    Bazı arkadaşlarım beni teslli etmişler onlara ayrıca bir teşekkür daha.
    zeda 3000;
    Özellikle senin fikirlerin hisslerime tercüman oldu.

Ewet bizler yani motorcular kim ne derse desin marjinal insanlarız. Ruhumuzda asilik ve burnunun dikine gitmek var. (özgürlük tutkusu diyelim buna)

MArjinal olmak diğer insanları hiçe saymak, onlara saygı duymamak anlamında değil.
    En azından şöyle düşünüyorum. Her gün okuluma motorsikletimle gidiyorum. Takım elbisemin üzerine korumalıklı montumu giyiyorum ve kaskımı mutlaka takıyorum her sabah beni 500 tane öğrenci görüyor bu kıyafetle. (resmimi de koyim bari) İlerde bunların içinden mutlaka motorcu çıkacaktır. Hiç olmazsa kask,korumalı elbise takmadan binmezler.Ben biraz olsun şimdiden onlara örnek olmuş oluyorum.
    Gelin bizlerde kaskımızı her zaman takarak ve trafikte örnek tavırlar sergileyerek çevremize örnek olmaya devam edelim. Bizim insanımız önce yadırgar, hatta alay eder, küçümser ama bir süre sonra kendisi aynı şeyi yapar.

valla bazı kişilik yapısı bozuk özenti diyebileceğimiz inmsanla yüzünden bütün motorculara mal ediliyor herşey seni anlıyabiliyorum ne zülmeye nede kırılmya değer biz kuralına göre kullanalımda kullanmayan insanlar düşünsün zaten fazla yaşamıyorlar
    Kask tak!

TRADER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM

Neyız bız?

Tamam ama arkadaslar bız bıraz da cuvaldızı kendımıze batıralım.

Neyız bız. bır baskı grubumuyuz? Hayır.
    Hangı konuda sozumuzu gecırebılıyoruz? Hıc bır konuda.

Ben gecen gun arabamın ogs sını bır elımle tutucam bır elımle de motoru surcem derken kaza yapıyordum. Hıc aklımızdan gectı mı motorlar ıcın koprude bır gecıs yerı ayarlaması ıcın talepte bulunmak. Farklı bır gecıs seklı ıcın (mesela manyetık bır serıt gıbı) tepkı vermek.. sadece sıkayet ederek bır yere varmamız mumkun degıl.. zaten mılletımız cahıl. araba suren cahıl motorcudan ne beklıyoruz anlamadım kı.

Mesela ehlıyet konusu kask vs. ben 600 f le gıderken arkadan bana selektor yapan 125 lık kurye motorları var.. ustelık korumasız bır halde..

Ben mesela daha once onermıstım. gıdıp Mılli Egıtımle goruselım bu ehlıyet sınavlarını daha sık yaptıralım dıye. kımse oralı olmadı. bır gezıye gıdıyoruz herkesın elınde ıckı sısesı olmuyor yanı.. ben de gezılerden kendım donuyorum mecburen..yanı klasık turk ınsanıyız bız. herkes kendı derdınde..

Gecen gun benı de okula almadılar..Guvenlık gorevlısıne fırca atmak zorunda kaldım.. Takım elbıseli gıdınce hıc kımlık sormazlar . kaskla derı ceketle gıdınce doktora kımlıgını sordular.

Netıcede bıze marjınal bakıyorlar bunu anladık tamam..

Pekı bız ne yapıyoruz.Kendımızı ılgılendıren hangı konuda bır gırısımde bulunduk.Mesela sorunlarımızı sıralayıp bunlar yapılmazsa ıkı ay sıfır motor almıycaz dıye bır boykot yapabılıyormuyuz (OTV olayı gıbı mesela)..

Bız neler yapalıyız bunu konusalım bence.. malumun ilanı ile bir yere varamayız..bıraz calakalem yazdım.. kusura bakmayın arkadaslar ..

Herkese selamlar..
    [B][I]GITMEDIGIN YER SENIN DEGILDIR...SUZUKI DL 650 V-STROM..[/I]
    Ve ZAMAN usulca göz kırpıp telaşına HOMURDANARAK çekip gitmiştir.....Yani bu Aşağılık bir DRAMdır artık...Uzatın ellerinizi diyorum Uzatın Tanışalım HELALLAŞALIM[/B]

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    otomobilden daha riskli bir makine kullanmak, özgürlüğümüze gem vurulmasına katlanamamak, rüzgarı hissederken şiirsel bi tad almak serserilikse, evet, SERSERİYİZ.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler