Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

yeni motorcuyum adayıyım, sorularım var

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar..

Yaşım 17. Lise okuyorum.

İstanbulda yasıyorum.

Honda, repsol 125 modelini beğendim. Almayı düşünüyorum. Fakat çevremdekiler pek önermediler. Bu konu hakkında yorumlarınızı almak istiyorum.

Ayrıca bir sorum daha var.

Ehliyet ruhsat muhsat bu konularda zerre bilgim yok. İşleyişin, ücretlerin felan bilgisini paylaşabilirseniz cok sevinirim..

herşey için teşekkürler, iyi forumlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Honda repsol 125 baslangic icin en iyi yakisikli arac, bakma sen onlara 125 cc az geliyordur onlara ama sen acemisin 125 senin hatalarini kapatacak, sana motor kullanmayi ogretecek ayrica senin gibi genc birine de cok yakisacaktir... En az 3000-5000 bin km den sonra belki buyutmeyi dusunursun, onemli olan temiz hor kullanilmamis bir repsol bulabilmek...

cevabınız için teşekkürler biraz daha gaza getirdi

imtarky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R 2014
    Aynen repsol 125 başlangıç için güzel arkadaşın dediği gibi hatalarını telafi eder.

efizikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba xcg 100>Pulsar 200NS>xtreme max200>Dominar400
    Ruhsat işlemini de ben yazayım motor bilgim az olduğundan
    -Motor 0 alınırsa ruhsat için randevu alıyorsun tabi zorunlu trafik sigortası yaptırıyorsun ilk kez yaptırıcaksan 250 lira tutuyor ruhsat için 138 lira trafiğe veriyorsun ve ruhsatı alıyorsun daha sonra da şoförler odasına gidip 15 liraya plakayı bastırıyorsun
    -Ama yok 2. el alacağım dersen noterden motoru üstüne geçirmek için 100 lira notere para veriyorsun motoru aldıktan sonra yine sigorta malesef sonra ister bekle evine yollasınlar ister git bağlı olduğun trafiğe ruhsatını teslim al Kazasız sürüşler dilerim.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Üç beşbin km sonra büyütmeyi düşünüyorsan ucuz ikinci el al boşuna paranı harcama

güncel 125R ın repsol olanı var mı ki? Ben eski çift farlı kasada var biliyorum

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Valla yurt disi sitelerde yeni kasa var gorunuyor ama Tr de goremedim...

motorcu adam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Ilk bi hondanin egitimine git guvenli surus 1e bu sirada ehliyet basvurunuda yap emniyete. Gidebiliyosan 2.ye ve hazirliginada git. Sonra al 125lik yada ben 250lik aldim ayni senin yasta hic sikinti yasamadim. Ama egitim almicam diyosan sakin 250lik alma. Ben hepsine gittim oyle aldim.

yavuz benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    yeni kasa cbr125 lerin repsolleri pek yok piyasada eski kasa diyorsan ondan var ama eski kasa adı üstünde eski. he bide ben repsol sevmiyorum elin benzincisinin reklamını niye yapayım. bende yeni başladım mobilet tecrübem var uzun seneler şimdi bunu kullanıyorum tavsiye ederim yeni başlayan için güzel. sıfır alacaksan 600 lira masrafı var ikinci elde plaka değişirse 200 liraya yakın bi alım satım ücreti oluyor, plaka değişmezse daha az

Bozüyüksporl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture
    Paran yeterse başlangıç için güzel motor.İstanbulda yaşamadığım için ehliyet için fiyat veremem ama süreç şöyle :
    Eğer 97'liysen ve doğum günün geçtiyse yarın git kursa, belgelerini hallet ve yazıl.Bozüyükte 500 kurs 300 işlemler için alıyolar ortalama.
    Ağustos grubuna yazılırsın, eylülde sınavlara girersin, ekimin ilk on günü içinde elinde olur.

Motosikleti
    150 MR Vulture
    Bende motor almayı düşünüyorum. Yeniyim fakat bir süredir başlangıç motoru araştırıyordum. Öneriler genellikle
    -YBR 125
    -CBF 150
    -TVS APACHE 150
    şekil olarak güzel yeni başlayanlara uygun dediğin motor tabi ki yeni başladığın ve öğrenci olduğun için parça fiyatları kronik arızaları vs. araştırmanı öneririm. TVS yi ben şekil olarak çok doyurucu buluyorum. Bakmanı tavsiye ederim. Hoşuna gideceğini sanıyorum. Repsol veya 125 R lerin şekillerini çok beğeniyorum ama temizini bulmak büyük sıkıntı ben sürekli takip ediyorum. Yüksek modellerin temizleri var fakat repsol veya düşük modellerinin zor düşüyor. Almadan iyi anlayan birinden yardım almanı tavsiye ediyorum. Yüksek modellerinde fiyatları pek de ucuz değil açıkçası.
    Umarım yardımcı olabilmişimdir. Yanlışım veya eksiğim olduysa affola. Bu arada ekipmana para ayırmak gerçekten önemliymiş araştırmalarım bu yönde kesinlikle ekipmana bütçe ayırmalısın. Unutmamak gerekir motorun şekli ne olursa olsun senin canından önemli değildir. Kazasız Sürüşler dilerim. Şimdiden Hayırlı olsun diyelim ..
    Acemi Birliğine Yeni Üye ..
    150 MR VULTURE

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    başlangıç motoru için ideal kardeşim bende tavsiye ederim.ALLAHA emanet ol.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    bu forumun sonu bu başlıkalr yüzünden gelecek. her şeyin hazırına o kadar çok alışmışız ki. dünyaca kaynak var, yeni başlayanlar için öneriler var ama her gün aynısından üç beş başlık açılıyor. motor incelemeleri deseniz zaten gırla kullanıcısı var ilgili başlıkta. bir kaç sayfa okusanız zaten motor hakkında birinci elden bilgi sahibi olacaksınız.

bunları geçtim ehliyet ruhsat ya lütfen ya.

tamam hevesinizi öldürmeye çalışmıyorum ama lütfen biraz okuyun. okumaktan zarar gelmez.

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Merhaba Arkadaşlar,
    başlık varken yenisini açmayayım dedim.

Yeni motor kullanmayı düşünen biriyim işimde ve evime gidip gelirken aktif olarak kullanacağım nasipse.
    İnternette yaptığım araştırmalar çok kafamı karıştırdı. Bir scooter ile mi başlamalıyım yoksa doğrudan vitesli bir motosikletle mi ?
    Öngörüm ikinci el bir motor alıp tecrübe kazandıktan sonra honda cbr 125 gibi küçük bir motor almak, sonuçta işte kullanacağım benim için yakıt tüketimi önemli.

Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
    "Bildiğini sandığın bir şeyi asla öğrenemezsin."
    Epiktetos

pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    en önce 10 saatlik temel sürüş eğitimini al. Eğitim sonası belki çok farklı şeyler düşüneceksin. Ehliyet, motor, ekipman... onlar hemen olur zaten.

erhan540 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT 170
    SS için başlangıç motoru için cbr125 uygundur. Sanırım tarzın buna SS den yana.. Bir kere başladın mı bilmelisin ki sonu yok cc büyütmek isteyeceksin Acemiliğini atlatıp tecrübe sahibi olacaksan ilk motorun 2.el olmalı..

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Genel olarak: İlk olarak ehliyet, ekipman ve eğitim. Eğitimi önce alırsanız guzel bi yerde(şehre göre en iyisini bulmaya bakın) orda sürüş teknikleri ekipmanlar hakkında bişlgi veriyorlar. Ben gis akademide aldım eğitimi kemerburgazda. Sonra amaca göre motor seçilebilir. İş ev arası en kolayı scooterdır tabıkıde araç olarak en kolay onu kullanabılırsınız. Ama viteslinin zevkide bambaşkadır.

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    ruhsat falan sorarsan 1 ay önce 170tl axa sigortaya verdim 50tl plaka işlemi tutu 50tlde 6 ay vergisi emniyete ne kadar verdim hatırlamıyorum 160tl dir belkide yanlıs olmasın ehliyetide 450ye anlastım kurstaki adam 1tl fazla ödemezsin dedi işlh ehliyetide sorunsuz alırım ama ergo sigortada 50tl diye okumustum

Crixa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    Eğliyetini almadan motor alma bence 2 arkadaş motor aldık ehliyete yazıldık ben ehlıyetı cebıme koymadan gezmıom arkadas gezdı 1400 yedı bi düşün derim repsol güzel başlangıç için temizini bul acele etme derim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)