Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Çin malı motor almak yerine Alternatif kaliteli motosiklet tavsiyelerim...

Motovento
    REKLAM ALANI
    twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    Hepimizin ortak noktası ucuz yada pahalı fark etmez motosikletten aldığımız haz ve sevgi. 100 cc kullanan arkadaşımda 1000 cc kullanan arkadaşımda motoruna aynı aşkla bağlı aslında. Peki neden keyif almak için aldığımız bu motorların zaman içerisinde eziyete düşmesine izin veriyoruz? Neden paramızı sokağa atıyoruz hiç düşündünüzmü?

Atalarımızında dediği gibi "ucuz mal alacak kadar zengin değilim" lafından yola çıkarsak Çin malı Motosikletlerin durumunu, kalitesini anlamak aslında mümkün. Çin malı Motosikletlerin Türkiyeye girdiği 2004 yada 2005 yıllarını bir düşünün. Müthiş bir patlamayla Çin malı motorlar satılmış, herkes bu motorlardan satın almıştı. Daha sonra beyaz eşya mağzlarının senetle Motosiklet satışlarıyla çoluk çocuk motor sahibi olmuş ve Apaçi diye tabir ettiğimiz tiplerde bu tarihten itibaren piyasaya çıkmıştır. Şimdi bir hatırlayalım; 2004 - 2005 yılında satılan o Çin malı Motosikletler nerde, kaç tanesi ayakta kalmış yada yürü vaziyette? Oysaki bilindik markaların 80 li 90 lı modelleri bile hala pırıl pırıl durmakta ve kullanılmakta. Peki o zaman hala neden Çin malı motor satın alıyouz, hala neden Kubamı, Asyamı yok efebdim Rks mi diye topicler açılıyor? Bu motorların geçmişi ne? Kendilerine özgü kaçtane safkan kendini kanıtlamış motorları var? Arge çalışmaları ne durumda ve hangi ülkelerde satılıyor hiç düşündünüzmü? Hadi eskiden Çin malı ucuz deniyordu ama şimdi allayıp pullayıp satılan Çinli motorların fiyatları Motor gacimlerine göre 10.000 tl yi bulmakta. Mondial Z-One 180 diye bir modeli 4350 tl ye satmakta. Kadırga diye bir marka ( Nasıl bir marka ismiyse hala anlam veremiyorum) 250 cc lik bir QM 250T diye bir Scooterı 9350 tl ye satmakta.

Kendi motosikletim için bir parça sormak için gittiğim Mondial servisinde gördüğüm durum içler acısıydı. Sıfır motorlarda arıza üstüne arıza, müşteri memnuniyeti sıfır, bisikletçiden dönme Motosiklet tamircileri ve artık tamir etmekten bıkmış servis ustaları.

Peki hala neden Çin malı? Aynı fiyatlara bilindik markaların bu kadar alternatifi varken neden Çin malı satın alıyoruz. En önemlisi kendi güvenliğinizi, canınızı hiçmi düşünmüyorsunuz? İlk haftasında kol çıkaran, egzosu düşen, sabah çalışmayan, bir tarafını yaptırırken bir diğer taraftan patara veren hep bu motorlar değilmi?

Şimdi size 3000-4000 bandında satın alıp uzun yıllar güvenle ve keyifle kullanabileceğimiz tavsiyeler veriyorum. 4000 tl den sonra zaten bilinen YBR, APACHE VE CBF üçlüsünü herkes bildiği için 4000 tl nin altında tercih edilebilcek motosikletleri veriyorum.

Herkese kazasız keyifli sürüşler...

4000 tl ye kadar seçenekler:

Bajaj Booxer - 3000 tl http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...73129568/detay
    Honda CB 125 Ace - 3320 tl http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...70419725/detay
    Bajaj Discover - 3850 tl http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...63918072/detay
    Hero Glamour - 3795 http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...73382152/detay

Bunların dışında da yarı otomatikler:

Yamaha Crypton 110 - 3380 tl http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...73445549/detay
    Honda Wing GO 100 - 3750 tl http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...65493418/detay
    TVS neo X3i - 3600 tl http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...70499265/detay
    Yurdukoru, Blackeagletr, orh ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Mondial 600 luk bir Sözde Touring motoru mt-07 den pahalıya satıyor. Iyıce ucmuslar. Yarı otomatikte yamaha almayıp çinli alanın aklına sasarım. Yamaha çok ucuz.
    Vergisi var demeyin yıllık vergi üzerinden hesaplayınca çok uzun zamanda o fark kapanıyor,honda almak bile saçmalık.
    Bu sene yamaha fiyatları gerçekten ucuz.
    twona, rebel_punto, SARAN ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Güzel bir baslık olmuş,elinize sağlık.
    twona ve Yurdukoru bunu beğendiler.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ace hariç listedeki motorların hepsi mantıklı. Çinli konusunda iyi seçildikten sonra sorun çıkarmıyor çoğu artık. 2010 dan sonra kaliteli ve sorunsuz çinliler gelmeye başladı. Salcano Wolf, Lifan Emisol, Kuba XR, Drift gibi sorunsuz çinliler de mevcut. 3000 liranın altına bu çinliler alınabilir, discover gibi bir motor varken aynı fiyatı verip çinli almak mantıksız diye düşünüyorum.
    twona ve Bozüyüksporl bunu beğendiler.

prixpax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 600f
    Guzel konu ace ederinden fazla istenen bi motor bence

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Cinden muzdarip bir adamin Honda Ace den baska alternatifi yok, cok zorda kalinirsa TVS olabilir..

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    başlık güzel fakat plaka dahil fiyatları 3500tl en düşük olur benim aldığım motor ise 2500 tl plaka dahil ama bir daha çinli motosiklet alır mıyım, almam

Motosikleti
    Eğer bu motorların sıfır fiyatları düşük bütçeli arkadaşlara fazla geliyorsa yine yazdığım modellerin 2. el az km de olanları çinli yerine tercih edilebilir

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Son zamanlarda açılmış en iyi konu tebrik ediyorum. İnşallah dikkate alınır
    twona, Yurdukoru ve TEMBEL bunu beğendiler.

Bozüyüksporl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture
    Hocam konuyu gerçekten güzel açmış ve yazmışsın eline sağlık.Listedekilere katılıyorum, ace hariç sırf honda diye o para ona verilmez bence.Artı olarak son dönemlerde mondialde kaliteyi arttırdı sanki açıkcası kullanıcı olmadığım için net yorum yapamıyorum araştırmalarıma dayalı öznel görüşüm mr vulture ve drift gibi motorlarında alınabileceği kanısında.İyi forumlar.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepimizin ortak noktası ucuz yada pahalı fark etmez motosikletten aldığımız haz ve sevgi. 100 cc kullanan arkadaşımda 1000 cc kullanan arkadaşımda motoruna aynı aşkla bağlı aslında. Peki neden keyif almak için aldığımız bu motorların zaman içerisinde eziyete düşmesine izin veriyoruz? Neden paramızı sokağa atıyoruz hiç düşündünüzmü?

Atalarımızında dediği gibi "ucuz mal alacak kadar zengin değilim" lafından yola çıkarsak Çin malı Motosikletlerin durumunu, kalitesini anlamak aslında mümkün. Çin malı Motosikletlerin Türkiyeye girdiği 2004 yada 2005 yıllarını bir düşünün. Müthiş bir patlamayla Çin malı motorlar satılmış, herkes bu motorlardan satın almıştı. Daha sonra beyaz eşya mağzlarının senetle Motosiklet satışlarıyla çoluk çocuk motor sahibi olmuş ve Apaçi diye tabir ettiğimiz tiplerde bu tarihten itibaren piyasaya çıkmıştır. Şimdi bir hatırlayalım; 2004 - 2005 yılında satılan o Çin malı Motosikletler nerde, kaç tanesi ayakta kalmış yada yürü vaziyette? Oysaki bilindik markaların 80 li 90 lı modelleri bile hala pırıl pırıl durmakta ve kullanılmakta. Peki o zaman hala neden Çin malı motor satın alıyouz, hala neden Kubamı, Asyamı yok efebdim Rks mi diye topicler açılıyor? Bu motorların geçmişi ne? Kendilerine özgü kaçtane safkan kendini kanıtlamış motorları var? Arge çalışmaları ne durumda ve hangi ülkelerde satılıyor hiç düşündünüzmü? Hadi eskiden Çin malı ucuz deniyordu ama şimdi allayıp pullayıp satılan Çinli motorların fiyatları Motor gacimlerine göre 10.000 tl yi bulmakta. Mondial Z-One 180 diye bir modeli 4350 tl ye satmakta. Kadırga diye bir marka ( Nasıl bir marka ismiyse hala anlam veremiyorum) 250 cc lik bir QM 250T diye bir Scooterı 9350 tl ye satmakta.

Kendi motosikletim için bir parça sormak için gittiğim Mondial servisinde gördüğüm durum içler acısıydı. Sıfır motorlarda arıza üstüne arıza, müşteri memnuniyeti sıfır, bisikletçiden dönme Motosiklet tamircileri ve artık tamir etmekten bıkmış servis ustaları.

Peki hala neden Çin malı? Aynı fiyatlara bilindik markaların bu kadar alternatifi varken neden Çin malı satın alıyoruz. En önemlisi kendi güvenliğinizi, canınızı hiçmi düşünmüyorsunuz? İlk haftasında kol çıkaran, egzosu düşen, sabah çalışmayan, bir tarafını yaptırırken bir diğer taraftan patara veren hep bu motorlar değilmi?

Şimdi size 3000-4000 bandında satın alıp uzun yıllar güvenle ve keyifle kullanabileceğimiz tavsiyeler veriyorum. 4000 tl den sonra zaten bilinen YBR, APACHE VE CBF üçlüsünü herkes bildiği için 4000 tl nin altında tercih edilebilcek motosikletleri veriyorum.

Herkese kazasız keyifli sürüşler...

Honda CB 125 Ace - 3320 tl http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...70419725/detay

Yamaha Crypton 110 - 3380 tl http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...73445549/detay
    Honda Wing GO 100 - 3750 tl http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...65493418/detay
    Kadırga motor trabzon arsin bölgesinde üretim yapıyor, isminin nerden geldiği ise trabzon-gümüşhane arasında kalan yüksek rakımlı kadırga yaylası var ordan gelme sanırsam, fikrime gelirsem
    1) boyum 1,63 motora oturdum ayaklarımın burnu yere değiyor eledim, banada hitap etmiyor.
    2) tarzım dışı köylü tipi,rahatlığına bir şey demiyorum.
    3) denemedim bakmak lazım forum başlığında ufak tefek bilgi kirliliği var şimdilik kalsın ilerde belki,
    4) hero henüz tam olarak oturmadı alanda yok satan da yok
    ne düşünüyorsanız derseniz doğrudur servisler berbat, bazı çin motorların döküldüğü doğru ama bu 2010 dan sonra çıkanlar biraz daha kaliteli, sizde baxer kullanıcısı olarak forum başlığını takip ediyorum ufak tefek sorunlar elbette olucaktır mesela on jant problemi olduğuda bilinmektedir.Tespit edildi ama değişen bir şey olmadı dimi.
    İyi bir işe sahipsiniz sanırsam (forumda okumuştum) baxer alma amacınızı düşünürseniz insanları neden bu motorları almak istediğini anlamanız gerek, kendimden örnek verim yazdığım gibi boyum 1,63, barkın beyde her defasında söylüyor motor sürmede boyun teşkil etmediğini ama ben mi motoru sürücem yoksa motor mu beni yerde sürüklicek, tabiki boyuma göre keseme göre tarzıma göre motor alıcam, zevkime göre alıcam. motora binemicem zevkime uymicak kaliteli diye motor alıcam, ata sözü der ki benim sokağa atılacak param yok kusura bakmayın benim tarzım değil. belki uzun zamandır motor kullanıyorsunuz bende 2010 yılından beri motor kullanıyorum mondial mct250, asya elegant 150, şu anda da mondial drift kullanıyorum allaha çok şükür hiçbirinden bir memnuniyetsizliğim olmadı, mct250 ile istanbul-trabzon, trabzon-istanbul yaptım ne bir şişme ne bir parça düşmesi yaşamadım tıkır tıkır gittim tıkır tıkır geldim, her motorda kötü çıkacak diye bir şey yoktur. ybr-cbf direkt devre dışı bırakıyorum tvs tipi hoş güzel kaliteli ama alt yapı biraz daha gelişmeli, şu anda iki motor düşünüyorum biri sizin dediğiniz gibi 180 Z one diğeri ise bajaj pulsar ikisinide denemedim üzerlerine oturup kullanıp kullanamayacağıma bakmam lazım uygun olmazsa drifte devam edeceğim. Sakın bu yazdıklarımı karşı fikir gibi algılamayın bende sizin gibi bir kullanıcıyım, yazdıklarımda size karşı kırıcı kelimem olduysa özür dilerim. Her zaman tüm motorcu camiamızın yoluda farıda açık olsun. Tekeriniz düz bassın.
    twona, Bozüyüksporl ve AttilaXtreme bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kadırga motor trabzon arsin bölgesinde üretim yapıyor, isminin nerden geldiği ise trabzon-gümüşhane arasında kalan yüksek rakımlı kadırga yaylası var ordan gelme sanırsam, fikrime gelirsem
    1) boyum 1,63 motora oturdum ayaklarımın burnu yere değiyor eledim, banada hitap etmiyor.
    2) tarzım dışı köylü tipi,rahatlığına bir şey demiyorum.
    3) denemedim bakmak lazım forum başlığında ufak tefek bilgi kirliliği var şimdilik kalsın ilerde belki,
    4) hero henüz tam olarak oturmadı alanda yok satan da yok
    ne düşünüyorsanız derseniz doğrudur servisler berbat, bazı çin motorların döküldüğü doğru ama bu 2010 dan sonra çıkanlar biraz daha kaliteli, sizde baxer kullanıcısı olarak forum başlığını takip ediyorum ufak tefek sorunlar elbette olucaktır mesela on jant problemi olduğuda bilinmektedir.Tespit edildi ama değişen bir şey olmadı dimi.
    İyi bir işe sahipsiniz sanırsam (forumda okumuştum) baxer alma amacınızı düşünürseniz insanları neden bu motorları almak istediğini anlamanız gerek, kendimden örnek verim yazdığım gibi boyum 1,63, barkın beyde her defasında söylüyor motor sürmede boyun teşkil etmediğini ama ben mi motoru sürücem yoksa motor mu beni yerde sürüklicek, tabiki boyuma göre keseme göre tarzıma göre motor alıcam, zevkime göre alıcam. motora binemicem zevkime uymicak kaliteli diye motor alıcam, ata sözü der ki benim sokağa atılacak param yok kusura bakmayın benim tarzım değil. belki uzun zamandır motor kullanıyorsunuz bende 2010 yılından beri motor kullanıyorum mondial mct250, asya elegant 150, şu anda da mondial drift kullanıyorum allaha çok şükür hiçbirinden bir memnuniyetsizliğim olmadı, mct250 ile istanbul-trabzon, trabzon-istanbul yaptım ne bir şişme ne bir parça düşmesi yaşamadım tıkır tıkır gittim tıkır tıkır geldim, her motorda kötü çıkacak diye bir şey yoktur. ybr-cbf direkt devre dışı bırakıyorum tvs tipi hoş güzel kaliteli ama alt yapı biraz daha gelişmeli, şu anda iki motor düşünüyorum biri sizin dediğiniz gibi 180 Z one diğeri ise bajaj pulsar ikisinide denemedim üzerlerine oturup kullanıp kullanamayacağıma bakmam lazım uygun olmazsa drifte devam edeceğim. Sakın bu yazdıklarımı karşı fikir gibi algılamayın bende sizin gibi bir kullanıcıyım, yazdıklarımda size karşı kırıcı kelimem olduysa özür dilerim. Her zaman tüm motorcu camiamızın yoluda farıda açık olsun. Tekeriniz düz bassın.
    kdliner e katılıyorum çinliler dağılıyor demişssiniz ve apaçiler alıyor demişssiniz sorunda bu adam marşa basar basmaz ön kaldırarak yerinden kalkıyor nerde bi kız görse hemen tek teker motor daha soğuk ısınması için devir kestiyor yağına zincirine bakıyorsun değiştireli 1 yıl olmuş zincir paslı küfü afedersinizde cbf 150 de senede bir yağ değiştirmeye kalksalar halleri duman zaten yağ yakıyor ondan sonra çinli motor kötü oluyor Drifti alalı 14 ay oldu 22 bin kmde kırklareli keşan arası gidip geliyorum yollar çok bozuk baraj yoluna filan giriyorum arada motor beni üstünden atıcak kadar zıplıyorum ne bir amortisörü patladı nede bir civatası düştü yanıma tek bir anahtar bile almadan çıkıyorum çünküü bindiğim motora güveniyorum yağını deiştir zincirine bak o seni götürür
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Çok yanlış bir konu açılmış öncelikle, Çin de her tür kalitede makine malzeme ve motor üretiliyor, her türlü teknolojiye sahip bir ülke. Bence son zamanlarda Çin malı çok güzel motosikletler ülkemize gelmeye başladı, benim en beğendiklerim ve kullanıcılıları tarafından olumlu yorumlar olan,
    Drift
    180 Z one (en şekilli çinli)
    mct 250
    ayrıca ülkemizde yaygınlaşan hintlilerin içinde en çok ilgimi çeken Hero Thriller oldu.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başyan aşağı ön yargı ve körlük kokan bir yazı olmuş.

12 bim KM'deki çin malı motorumla bir tek sefer dahi yolda kalmadım. 2 kere 1000 km tek günde, 2 kere 850 km tek günde ve 2500 km lik 2 tane turum oldu. Bu sabah 2550 km'lik yeni bir turdan döndüm.

Sadece Drift modeli bu listedeki tüm motorlardan daha kullanışlıdır.

Elektrik tertibatında sıkıntı olan bir Honda CB 125 kırmızı ışıkta stop ettiğinde ayak marşı olmadan nasıl çalışacak ?

Marş rolesi yandığında yada başka bir yeri arızalandığında küçük yerlerde, yol üstünde nasıl parça tedarik edeceksin?

Ama mondialin tüm elektronik aksamları birbirine uyar.

Cebinizdeki cep telefonundan, elinizdeki laptopa hastanedeki MR cihazına kadar herşey çinden geliyor. Bu at gözlüklerini çıkarıp daha faydalı ve mantıklı işlerle uğraşalım.
    Bozüyüksporl, zaferkarizma ve Artes bunu beğendiler.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    bu forumun tahminim yüzde 80 i çin malı motora biniyordur tahminim parçaları bakkalda bile satılıyor fiyatları o kadar komikki inanamazsın bakımı yapıldığı zaman yolda kalmazsın kolay kolay çoğunun bakımını cg serileri ve cuplarda çinlileri her zaman tek geçerim
    TEMBEL bunu beğendi.

Motosikleti
    Toplum olarak ne kadar tahammülsüz olduğumuzu buradaki saldırgan cevaplardanda çok rahat görüyoruz. Ülkemizdeki bir çok gerçeği göremeyen vatandaşın bu Çin malı motosiklet konusundada ne kadar bilinçsiz ve kör olduğunu şu cevapları okuduktan sonra daha iyi anladım. Mondial gibi bir markanın ne olduğu belli olmayan, Türkiyeden başka bir ülkede satılıp satılmadığı bile muamma olan Dfift modelinin Honda, Yamaha ve Hintli dev motosiklet üreticilerinin motorlarından daha iyi, daha kullanışlı olduğunu düşünen bir vatandaşa birşey anlatmak mümkün olmayacaktır.

Hala çin malı ile Çinde montajlanan ürünlerin farkını anlayamayan arkadaşlarada selam olsun. Toyata bir aracın Türkiyedeki fabrikasında araçlarının montajını yapması demek Toyatanın Türk malı olduğuna gelmediği gibi, Sony marka bir cep telefonunun Çinde kurulan bir Sony fabrikasında üretilmesinden dolayı Çin malı olmadığını hala anlayamıyoruz.

Bu topic motosiklete yeni başlayan, şu kadar param var ne alayım diyen kullanıcılar için açılmıştır. Burada Drift diye satılan çok övdüğünüz motorun akibetini 3-4 sene sonra daha iyi göreceğiz. Beğenmediğiniz Yamha Cryptonlar bile 10 sene sonra neredeyse sıfır fiyatına satılırken siz heryeri dökülmüş Driftinizi bayiye takas etmek için gittiğinzde 500 tl versede satsam diye bayiye yalvarır durumda olacaksınız. Bunları gördük, yaşadık. Adam 2 sene önce aldığı Çinli motoru verip YBR almak istediğinde bayi adamın motorunu 500 tl ye bile saymadı gözümün önünde. Benim ne demek istediğimi 3-5 yıl sonra daha iyi anlarsınız. Bakalım kim at gözklükleriyle bakıyor olaylara tekrar konuşuruz.
    osis ve TEMBEL bunu beğendiler.

y.akan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İşte bunlar, hep Afrika'da satılan motorlar.

Yalnız Yamaha Crypton 110 cidden güzel motor.

Abi iyi haklısın ama benim gibi yeni başlayacaklar için çin malı motorların daha uygun olduğunu düşünüyorum. Yani 6-7 bin lira verip iyi bi scooter alsam emin ol 1. yılını doldurmadan perte çıkarırım onu. Kim bilir kaç kere düşerim. O yüzden ilk motorumun 2.el ucuz bir motosiklet olması daha iyi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Toplum olarak ne kadar tahammülsüz olduğumuzu buradaki saldırgan cevaplardanda çok rahat görüyoruz. Ülkemizdeki bir çok gerçeği göremeyen vatandaşın bu Çin malı motosiklet konusundada ne kadar bilinçsiz ve kör olduğunu şu cevapları okuduktan sonra daha iyi anladım. Mondial gibi bir markanın ne olduğu belli olmayan, Türkiyeden başka bir ülkede satılıp satılmadığı bile muamma olan Dfift modelinin Honda, Yamaha ve Hintli dev motosiklet üreticilerinin motorlarından daha iyi, daha kullanışlı olduğunu düşünen bir vatandaşa birşey anlatmak mümkün olmayacaktır.

Hala çin malı ile Çinde montajlanan ürünlerin farkını anlayamayan arkadaşlarada selam olsun. Toyata bir aracın Türkiyedeki fabrikasında araçlarının montajını yapması demek Toyatanın Türk malı olduğuna gelmediği gibi, Sony marka bir cep telefonunun Çinde kurulan bir Sony fabrikasında üretilmesinden dolayı Çin malı olmadığını hala anlayamıyoruz.

Bu topic motosiklete yeni başlayan, şu kadar param var ne alayım diyen kullanıcılar için açılmıştır. Burada Drift diye satılan çok övdüğünüz motorun akibetini 3-4 sene sonra daha iyi göreceğiz. Beğenmediğiniz Yamha Cryptonlar bile 10 sene sonra neredeyse sıfır fiyatına satılırken siz heryeri dökülmüş Driftinizi bayiye takas etmek için gittiğinzde 500 tl versede satsam diye bayiye yalvarır durumda olacaksınız. Bunları gördük, yaşadık. Adam 2 sene önce aldığı Çinli motoru verip YBR almak istediğinde bayi adamın motorunu 500 tl ye bile saymadı gözümün önünde. Benim ne demek istediğimi 3-5 yıl sonra daha iyi anlarsınız. Bakalım kim at gözklükleriyle bakıyor olaylara tekrar konuşuruz.
    3-4 gün önce bir konu açılmıştı bir arkadaş 10 senedir sorunsuz bindiği çinli cub ı kötülemek için yazmadım bakımı yapılıyorsa gider vardı anlayın artık çinli ucuz olduğu için apaçiler tercih ediyor daha marşa basar basmaz devir kestirirsen yada ön kaldırırsan motor krank ta keser başka şeylerde olur adama diyorum zincirini yağla o gider diyor ve gidiyor kötülediğin mondial markası bile yağ yakmayan motorlar yapabilirken honda cbf neden hala yağ yakıyor söylermisiniz honda hayat onda ya yağına bakmadan gezebiliyorlarmı acaba onuda merak ediyorum ben yağını zamanında değiştiriyorum bakımını kendim yapıyorum Allaha şükür yolda daha kalmadım
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs

Tamam siz haklısınız buda sizin övdüğünüz motor fiyatları insanlarımız enayi malum biliyorsunuz, beyinleri basmıyor, göbeğini kaşıyan insanlarız biz. Sadece size hint mali olan tvs ve bajaj motorlarını bir honda, yamaha sahibi insanlara sorun fikirleri nedir tvs-bajaj mı alim yoksa honda-yamahamı diye.
    pulsar fiyatları

1500 km de takaslı 2014 1.500 Mavi
    8.000 TL
    24 Temmuz
    2014 İstanbul
    Full Dolu 500 Km Pulsar 200 NS 2014 500 Mavi
    8.000 TL
    24 Temmuz
    2014 İstanbul
    soze gerek yok Haritalı İlan 2014 1.300 Mavi
    8.150 TL
    21 Temmuz
    2014 Adana
    Memurdan sıfır pulsar 2014 418 Çift Renk
    8.500 TL
    11 Temmuz
    2014 Ankara
    acil satılık pulsar 200ns Haritalı İlan 2014 2.500 Kırmızı
    8.500 TL
    07 Temmuz
    2014 İstanbul
    600 KMDE İLK BAKIMINA GİRMİŞ TEMİZ SIFIR AYARINDA-TAKASLI 2014 600 Çift Renk
    9.000 TL
    03 Haziran
    2014 Bursa
    buda bajaj discover fiyatı ikinci el sizde olsanız bu fiyata gidip honda-yamaha alacağınıza bu motoru alacağınıza %100 emin inşallah yanılmıyorumdur. Birde 1litre benzin ile 75km gidiyor diyorlar, 60km hızla bende yürüsem hiç benzin harcamam bunuda biliyorsunuz dimi.

Buda dizcoveri fiyatı

Sahibinden Sıfır Masrafsız Full+Full 2014 4.500 Çift Renk
    6.000 TL
    19 Temmuz
    2014 Aydın

Cin mallarından bir nebze kaliteli ama bukadarda ön yargılı olmayın. herkez kendi düşüncesine göre motor alıyor sizin fikrinizee göre değil, doğru bazen bakıyorsunuz forumda birden çok başlık açılmış şunumu alsam bunu mu alsam diye bende kızmıyor değilim. Cebinizde 5000 tl niz var 15000tl lik araçlara bakıyorsunuz. Arkadaşta honda ace var iki kişi gücü yetmiyor diyor o yüzden kesesine göre honda cbf 150 almayı düşünüyor, pulsar al diyorum ama para yetmiyor üzerine cebinizden para verip almasını sağlayabilirmisiniz arkadaşın, twona. bakın ramazan bayramındayız bir sevap işlerseniz bol bol dua alırsınız tşk ederim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)