Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorun gazını açmak

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar. Yuki 70 cc ATV m le ilgili bir sorum olacak. Motoru servise götürdüğümde ustaya motorun gazının açılıp açılamayacağını sordum. Bana 1000 km yaptıktan sonra gel açarım dedi. Ertesi sene bu defa başka bir tamirciye gittim. Ona da aynı soruyu sordum beni dağda bayırda çekmediğinden bahsettim. O da evet açılır açarım dedi. Sonra motoru incelerken yaşımı sordu. 18 yaşımdan küçük olduğumu duyunca 18 yaşına gel öyle açarım dedi. Bi 15 dakika sonra da açılmaz bu dedi.

Şimdi hangisine inanayım bilemedim. Bu ATV nin gazı açılır mı ? Açılırsa nasıl açılır? Ne kadar açılır-fark eder? [Ufak bir de sorum olucak bu abi ATV nin hava filtresinin düşmüş olduğunu söyledi bir de. Bunun olmaması motoru-performansını nasıl etkiler? Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    motorun gazı açılırmı bilmiyoumda hava filtresi etkiler tabi motor toz yutarsa rektefeye bile girebilir bence takın hava filtresini

Teşekkürler Mertcan39. Başka yorum getirecek arkadaş var mı 1. kısma ?

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Hava filtresi önemlidir taktır. Gaz açma diye bir şey olmaz, motorun performansı bellidir. Atvlerde gaz düğmesinin arkasında gazı sınırlamak için bir vida oluyor sonuna kadar basılmasın diye. Bahsettiğin oysa onu sen de ayarlarsın.

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    Ustalar resmen dalga geçmiş seninle karbüratörlü motorlarda gaz iğnesinde küçük bir sekman vardır onu iğne üzerinde yukarı aşağı indirip iğnenin konumunu ayarlarlar ama onun senin işle alakası yok ayarlı bir motorda gaz açma diye bişey olmaz anca çocuk kilidi kıvamında basit şeyler olur onu kendinde halldersin zaten ustalık bişey olmaz yani o ustalar seni keklemişler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler