Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Honda Pcx ile Pulsar 200 ns arasinda kaldim. yardim

Motovento
    REKLAM ALANI

Hayirli aksamlar oncelikle konu basliginda soyledigim üzere iki motor arasinda kaldim.skuter rahatligi ile atak bi makina kullanma arasinda hangisi tercoh etsem sasirdim. Ikisinin uzerine de bindim ama dedigim gibi ikilemi bi turlu cozemedim. Iki motor hakkinda da yerli yabanci bir suru sey okudum, kullanici yorumlarini okudum, aea izledim, ama yok bi turlu bi karar veremedim. Sizce bu ikilemi nasil cozerim ve sizce 18 yasinda biri için hangisi daha uygundur?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Hangi amaçlarda kullanağını belirle, ona göre model tercihinde bulun... Bu kadar basit aslında . . .

Motosikleti
    DERBI ETX
    soru yanlış

misal fiddle mi pcx mi desen anlarım,cbr 125 mi pulsar mi desen yine bir nebze anlarım ama bu soru cidden elma ile armut kıyaslamak.Sana elma mi lazım armut mu? yaş 18 demişsin sehir içi trafik tecrubesi yok iken pulsar ne kadar dogru bir secim olur bilemeyeceğim.Şartlarını boyunu hangi semtte oturdugunu (misal ben kağithanedeyim heryer yokus ve dikkatsiz surucusu cok motorcuları sevmiyorlar) bilemediğimden bence pcx ile başla biraz tecrube iki yıl kadar sonra değiştirirsin

///MPOWER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    Yeni PCX ler çok ama çok güzel start&stop,,uzun ledli ön arka far görünüşü şaheser yürürü mekaniği zaten HONDA damgalı ben tavsiye ederim şahsen.
    "The Ultimate Riding Machine"

OnurTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ///MPOWER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni PCX ler çok ama çok güzel start&stop,,uzun ledli ön arka far görünüşü şaheser yürürü mekaniği zaten HONDA damgalı ben tavsiye ederim şahsen.
    PCX al ne olduğu belli en azından..ve "keyfini" sür...
    ...Bir acaip Mühendis.....3 aşağı 5 yukarı yok...1 aşağı...2..3..4..5..6 yukarı

Motosikleti
    Xciting25Ori - SYM WOLF - Xmax400 - NC750D integra
    Başlangıç için PCX'ten şaşmayın, sonra gerekirse çok rahat satıp vitesliye geçersiniz.
    çağhan bunu beğendi.

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    PCX

Motosikleti
    pcx
    Pcx

.

Ümit IŞIK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Önce tarzına karar ver bence. Ayrıca scooter daki rahatlık hiç bir tarzda yok, ilk motorsa PCX

Motosikleti
    Yamaha wr 250 r
    Ilk motorsa ve çok uzun yol yapmicaksan pcx .

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    15000 km. oluyor masraf açmadı 8000 km.de hava filtresi ve buji değişti ben 2000 km.de motor yağını değiştiriyorum. 100 km.de 2,2 lt. benzin yakıyor. Ben PCX derim.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    şehir içi takılacaksan pcx al en önemlisi satarken pek zarar etmezsin.. amaaa aradaki 14hp güç farkından neredeyse bir pcx150 daha çıkıyor bunu da yabana atmamak lazım. otoyollarda şehir dışı gezilerde kamyonlarla muhattab olmuyum basınca gitsin diyorsan, pulsarı tavsiye ederim.. ben test ettim. fiyatına göre alınabilir..

asot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 700
    tabiki pcx deli gibi güzel..

Motosikleti
    Öncesi muhtelif motorlar :) Şuan Yamaha YZF R 25
    Bende aynı kararsızlık içinde kalmıştım bir dönem..Evde çin işi bir scooter motorsikletim de var. Ancak Pulsarı araştırdım inceledim ve aldım. Şuanda da çok memnunum.
    Su soğutma, Enjeksiyon,3 buji ve yakıt tasarufu olması + şehir içinde trafikte daha kıvrak olması, gerektiğinde hafiften kaldırımlara çıkabilmesi..
    Kafan estiğinde yan çantaları at bas türkiye turuna çık.
    Ben olsam pulsar alırdım ( ki oyle yaptım aldım. hiçte pişman değilim)
    Not: Arkadaşlar bu benim düşüncem ve görüşm. Lütfen saçma sapan sataşmalar yapmayın yorumuma
    spawn_85 bunu beğendi.

Motosikleti
    pcx
    pcx le düz yolda gidersin kaldırıma cıkamıyor

Motosikleti
    Honda NC700X
    Selamlar,
    1500km de 2013 model pcx aldım yaklaşık 3 ay önce işe gidip geliyorum ve haftasonu arkadaşlar ile birlikte gezilere gidiyoruz.Öncelikle yakıt tüketimi konusunda bilgilendirme yapmak istiyorum 4.5 litre benzin ile 220km yapıyorum.Bu km şehirler arasında 239 buluyor.En son izmite gitmiş idik.Kullanım amacına göre değişir.Uzun yolda sıkılabilirsin 100 km hızdan sonra güven vermiyor.Lastiklerini alır almaz değiştirmen gerekiyor.İstediğin zaman satabilirsin,yedek parçası bol ve bakımı ucuz şu anda 3700 km de benzin ve bakım haricinde hiç üzmedi.

Oncelikle Cevaplariniz icin herkese tesekkur ederim. Suan aktif olarak motor kullaniyorum hani motorsikletten bi haber biri degilim. Bu iki motor hakikaten elma ile armut kadar farkli birbirinden ama iste ikisininde cekici ozelliklerinden dolayi böyle oluyor. Birinin rahatligi birinin ise gazi acinca gitmesi kararsizlik buradan basliyor.

///MPOWER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    Alıntı cuma_01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Not: Arkadaşlar bu benim düşüncem ve görüşm. Lütfen saçma sapan sataşmalar yapmayın yorumuma
    çok güldüm not kısmına daha tek cevap gelmeden savunmaya geçmişsin burası ring değilki bu kadar tedirgin olma boşver kim ne derse desin sen doğru inandığını savunursun olur biter.

Alıntı porlanoche adlı üyeden alıntı
    Birinin rahatligi birinin ise gazi acinca gitmesi kararsizlik buradan basliyor.
    Gazı açınca gitmesi ise kıstasın PCX inde öyle hantal bi motor olduğunu sanmıyorum. Kullanmadım ama zaten şehir içi kullanımda düşünüyorsan eğer öyle dakikalarca gaz açıp yürüyebilme şansın çok yok ben günlük olağan kullanıp için yine oyumu PCX e veriyorum.
    "The Ultimate Riding Machine"

Motosikleti
    Öncesi muhtelif motorlar :) Şuan Yamaha YZF R 25
    Alıntı ///MPOWER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güldüm not kısmına daha tek cevap gelmeden savunmaya geçmişsin burası ring değilki bu kadar tedirgin olma boşver kim ne derse desin sen doğru inandığını savunursun olur biter.

Gazı açınca gitmesi ise kıstasın PCX inde öyle hantal bi motor olduğunu sanmıyorum. Kullanmadım ama zaten şehir içi kullanımda düşünüyorsan eğer öyle dakikalarca gaz açıp yürüyebilme şansın çok yok ben günlük olağan kullanıp için yine oyumu PCX e veriyorum.
    Evet yazdım çünkü saçma sapan laf mülakaşası yapan insanlar var malesef.. Herkes fikrini görüşünü söylemeli.
    Forumu yıllardır takip ederim. Geçen hafta üye oldum. Pulsar hakkında yorum yaptım. Çıkıp bu üyelikler sahte diyen bile oldu. Çoluk çocuk çok fazla var burda lafım onlaraydı

bagımlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150(2010)
    Anladığım kadarıyla şuan motorun var. Trafik tecrüben var pulsarla zorlanmazsın.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)