Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaskım İçinden Hasar Gördü..

Motovento
    REKLAM ALANI
    OnNumero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 2015 - PCX 150 2015
    Herkese merhabalar kaskımı yere düşürmem üzere sadece içinde hasar oluştu.Kaskı tekrardan kullanmalı mıyım yoksa yeni bir kask mı almalımıyım ? Kontrol ettim pek bir zararı yok gibi ama birde sizin düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cemolos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache klanından tvs
    işimi garantiye alayım diyorsan kullanmaya devam et, tabi içine de sinmesi gerekir. O siyah bölge zararı görünür kılmak için siyah zaten. Ben de kaskımı çok düşürdüm ne kadar gözüm gibi baköaya çalışırsam çalışayım ama her düşürdüğümde yeni kask alsaydım şu anda homeless olup çıkardım sanırım.

Kendi kararın anlıyacağın. Ama bana kalırsa eğer paran çoksa yenisini al. Eğer kısıtlı diyorsan kullanmaya devam et. Bence en fazla eskisine göre %15 fark eder.
    OnNumero bunu beğendi.

Bozüyüksporl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture
    Bencede paran varsa alabilirsin, ama orta düzeydeyse ekonomin kullanmaya devam edebilirsin, kendi kararın.
    OnNumero bunu beğendi.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    o ufak tefek çatlaklar zamanla giyilip çıkartılmasından bile olabiliyor
    o gördüğün komposit malzeme üzerinde ezikler olmadığı sürece ve çok sertleşmediği sürece iş görebilir konumdadır
    ezilmemiş olması ve çok sert olmaması kaza esnasında ezilerek kafana alacağın darbe miktarını sönümlemesini sağlar yani kafana aldığın darbeyi kabul edilebilir bir seviyeye indirerek beynin ve kafatasının min sarsılma ve darbe ile korunmasını sağlar
    OnNumero bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Kafanin ederi nedir arkadasim? dusunce icinden deforme olan kask dan daha ucuz diye dusunuyorsan devam et, yok kafamin degeri yuksektir murphy kanunlarina gore dustugumde kask tamda oradan acilacaktir diye dusunuyorsan rafa kaldir sus olsun taksitle bir kask al ve bir daha dusurme

Anladığım kadarıyla kask Shoei marka. Ben de shoei xr-1100 kullanıyorum ve aynı şekilde elimden diz mesafesinde düşürdüğüm oldu. Hasarı bırak çatlak bile oluşmadı.
    Seninki baya yüksekten düşmüş olmalı ama bana sorarsan bu kadar para verip shoei marka kask tercih ettikten sonra elden düşüp iç kısmının bu kadar hasar almaması gerekir diye düşünüyorum.
    Bana sorarsan kullanma derim. Allah korusun kaska ihtiyacın olduğu bir durum olur. Darbeyi sönümleyemeyebilir.
    Karar senin ama benim içimi kurcaladı bu durum.

İç kısımda köpüğün olduğu kısım asıl darbeyi emen kısımdır,o köpük kısmı zarar gördüyse maalesef kaskın bir işlevi kalmıyor. Konuyla ilgili bir video vardı bir motosiklet eğitiminde izlemiştim,bulabilirsem eklerim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)