Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Çok acil bir fikir yada öneriye ihtiyacım var

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R
    öncelikle merhabalar

motorumu aldığım günden beri park edecek yer sorunu yaşıyorum müstakil bahçeli ama bahçesi çevreli yada düzenli olmayan bir evin girişinde ücra bir köşeye zor bela soktuk motoru aldığımızda.şöyle ki içeriye almasam dışarda çalınacağından çekiniyorum alsam da tek başıma çıkaramıyorum.çıkarırken manevra şansı olmadığından kıç kısmını ikinci bi kişinin artırması gerekiyor anca.fotoğrafları da koyuyorum.

şimdi benim durumum şu ki aslında ben şehir merkezinde oturuyorum ve oraya almam mümkün değil koyduğum eve de henüz garaj yada bahçe yapılması mümkün değil maddi sebeplerden dolayı fotoğraflara bakarak koyduğum yerden nasıl çıkarabilirim tek başıma.nereye nasıl bi şey yaparım kendim nereyi kırayım nereye ek yapayım bi sormak istiyorum.motoru olup da dilediğince kullanamamak,bi zevk yaşamak için başkalarına minnet etmek zorunda kalmak ne kötü anca siz anlarsınız

benim düşüncem çıkarırken döndürdüğüm dış tarafa bir ek iskele gibi bir şey yapmak ama hiç bilmiyorum bu işleri nasıl yaparım neler almalıyım yada başka neler yapabiliriz size sormak istedim

ilgilenen herkesten şimdiden allah razı olsun, teşekkür ederim

Fotoğraflar

mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    asde06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Mr 150 Vulture
    neden tek başına çıkaramıyorsun, motorun arkasından tutup döndürebilirsin manevra için?

Motosikleti
    Honda CBR 125R
    şöyleki o dış kısım motorun boyundan yaklaşık 60 cm kısa oraya başını çıkardığım zaman zaten arafta kalıyor sanki motor e kapı da dar olduğundan motoru aşağı düşmeden tutup tek başına normal manevrası ile döndürmek mümkün değil ben üstünde olup ön freni sıkıyorum ön teker düşmeye ramak kalaya kadar götürüp tutuyorum anca arkadan biri de tekeri attırıyor öyle güç bela dönüyor bi tek.o kadar çok denedim ki

Motosikleti
    Yamaha Ybr esd 125

Naked150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks-150-Naked
    çok basit ön tekeri kapının yarısına getir sonra yan ayaklığa al kendine çek döndür sonrada bin git yada, ya allah bismillah atla aşağıya bas gaza toprak çimen böcek eze eze çık :D
    Yaşamın Gizini Kendinin İzini Sürmek Güzel...

Motosikleti
    Honda CBR 125R
    olduğu yerde döndürme olayı da aklıma geldi tabii ki ama o konumda ayaklığa alıp inmem mümkün olmuyor hem dikey hem yatay olarak malesef çok dar bi yer

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:26 ----------

harbiden artık öyle bi gına geldi ki ya yakıcam aleti yada dediğin gibi cross'a geçiş yaparım:D

Motosikleti
    Yamaha Ybr esd 125
    http://m.youtube.com/watch?v=PCmWoAqGpPA

birde video var
    Pardon benden hızlı yazmışsınız göremedim cevabınızı

Motosikleti
    Honda CBR 125R
    Alıntı ruthsims adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok teşekkür ederim ama bu videoyu o kadar çok izledim ki öğrendim de çevirmeyi ama benim durumumda işe yaramıyor malesef

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    200 -300 TL - Engelli rampası.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam kapının girişine çapraz gelecek şekilde beton olan kısıma rampa yaptırıcaksın.. Demirciye git görüş.. Hatta al getir baksın sana bir fiyat versin.. Demirden rampa yaptır işini fazlasıyla görür..

Ön tarafından tutup kafadan apartman içine giriş yapacaksın.. Çıkarkende geri geri çıkartıcaksın.. Kapı biraz dar.. Genişlettirme şansın varsa deneyebilirsin.. Ama rampa zaten ihitacın olan şey..

Motosikleti
    Honda CBR 125R
    Alıntı leopessia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle çok teşekkürler
    aslında çok güzel ve benim ihtiyacımı karşılar gibi gözüküyor ama iki problem var

şöyleki o yükseklik 85 cm bu ürünün benim motor üzerinde düşmeden inebileceğim eğimi sağlayacak kadar uzun olması lazım

sağlasa ve insem bile o indiğim bölge otlak ve yol hizasından fazlaca çukur bi yerde o bahçeden normal yola çıkmam mümkün değil

Hocam kolayı var.. Alacaksın eline orak gibi birşey önce temizlik yapacaksın.. Otu çalı çırpıyı temizliceksin.. Daha sonra kilit taşlarından güzel bir yol yapacaksın.. Motorun rahat gidebileceği genişlikte olsa yeter sana.. Yani en fazla ne kadar tutabilir ki ?
    Levent bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 125R
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam kapının girişine çapraz gelecek şekilde beton olan kısıma rampa yaptırıcaksın.. Demirciye git görüş.. Hatta al getir baksın sana bir fiyat versin.. Demirden rampa yaptır işini fazlasıyla görür..

Ön tarafından tutup kafadan apartman içine giriş yapacaksın.. Çıkarkende geri geri çıkartıcaksın.. Kapı biraz dar.. Genişlettirme şansın varsa deneyebilirsin.. Ama rampa zaten ihitacın olan şey..
    çok teşekkür ederim öneriyi çok iyi anladım ama dediğim gibi ben o bahçeye inersem bu sefer de orada kalırım :D oradan yola çıkış yok ama aslında benim düşüncem de biraz benzer ben o kapı önündeki betonu aynı hizada uzatmak istiyorum alan uzasın diye ve şu sıra fazla masraf yapacak param olmadığı için tahtadan iskele gibi bi şey düşündüm hatta proje çizdim

sizin dediğiniz gibi demirden yada tahtadan yaptırmak ne kadar tutar acaba

Hocam en mantıklısı kapıya çapraz bir şekilde betona demirden rampa yapmak.. Otlarıda temizleyin.. Kilit taşı vs. gibi şeylerden yol yapın derim ben.. Ayrıca aşırı çukur olduğunu düşünmediğim için söylüyorum bunu.. Eğer yol yapacak gibi durum yoksa çukurlar büyükse toprakla doldurabilirsin.. Mıcır dökebilirsin.. Bir çok alternatif var aslında yapacak olduktan sonra..

Motosikleti
    Honda CBR 125R

Hocam en mantıklısı kapıya çapraz bir şekilde betona demirden rampa yapmak.. Otlarıda temizleyin.. Kilit taşı vs. gibi şeylerden yol yapın derim ben.. Ayrıca aşırı çukur olduğunu düşünmediğim için söylüyorum bunu.. Eğer yol yapacak gibi durum yoksa çukurlar büyükse toprakla doldurabilirsin.. Mıcır dökebilirsin.. Bir çok alternatif var aslında yapacak olduktan sonra..
    rampa temizlik ve yol yaparsam aslında bahçenin aynı hizası yola çıkış var arka taraftan dolanırsan bu benim bi aklımda dursun biraz araştırayım iyice,uzun bi yol döşemem gerek ama uğraşmak çaresizlikten iyidir,çok teşekkür ederim ilgi için iyi ki varsınız.

bakalım belki daha farklı daha kolay ve ucuz yollu bir fikir buluruz ben yine de bu başlıkta bekliyorum

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Fotoğraflar yetersiz, geniş açı çekerseniz yolu, yordami vs. görsek fikir gelişebilir.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Yakında depo fabrika vs bi yerden bunlardan alabilirsin rica ile 2 tane verirler zaten.
    Üstüne de mdf veya başka bişey çakabilirsin. Kullancağın zaman açarsın kullanmadığında duvara daya dursun

yada en yakın kaldırım çalışmasından bi tutam şunlardan arakla gittiğin yola yanyan 2 tane gelicek şekilde diz.

Motosikleti
    Honda CBR 125R
    Alıntı leopessia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotoğraflar yetersiz, geniş açı çekerseniz yolu, yordami vs. görsek fikir gelişebilir.
    tam evin tepesinden kuş bakışı çektim biraz karanlık ama

arazi o yoldan kapıya doğru artarak eğimli.tam kapı hizasındaki beton araziden 90 cm yüksek

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:20 ----------

Alıntı tyrung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakında depo fabrika vs bi yerden bunlardan alabilirsin rica ile 2 tane verirler zaten.
    Üstüne de mdf veya başka bişey çakabilirsin. Kullancağın zaman açarsın kullanmadığında duvara daya dursun

http://buylupalet.com/resim/ayar.jpg

yada en yakın kaldırım çalışmasından bi tutam şunlardan arakla gittiğin yola yanyan 2 tane gelicek şekilde diz.

http://atikcevreduzenleme.com/wp-con...tasidoseme.jpg
    depoda çalışmıştım bi dönem o tahtalar sağlam baya ama boyları çok kısa düşünce beton hizası yükseklik oluşturmaksa bunlardan altı yedi tane lazım sanırım ki verirler mi sanmıyorum

bahçeye indirip oradan yol yapılacaksa o taşlar cidden iş görür ama teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:23 ----------

sorunuma hala çözüm aramaktayım

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Olmadi motoru kawasaki klx 250 yada xtreme max ile degistir tek teker girersin cikarsin.

Motosikleti
    Honda CBR 125R
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olmadi motoru kawasaki klx 250 yada xtreme max ile degistir tek teker girersin cikarsin.
    iyi niyetle yazdığını varsayıp ilgine teşekkür ediyorum ama motorumu değiştirmek yerine varolan duruma çözüm aramak istiyorum

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)