Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Doğu turundaki arkadaşlardan haber alınamıyor ACİL

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    NC 750 X DCT
    Facebook profillerinizde lütfen paylaşalım. Çekinmeyin. Ufak paylaşım yapın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı aonal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten Türkiye nin konuştuğu olayı nasıl bir motosiklet sitesi haber yerine koymaz da ördekleri karşıya geçireni 1. sıraya koyar aklım almıyor. Bu siteyi çok seviyordum gerçekten bakış açım değişti Hayvana verilen değer 1. sırada İnsana verilen değer HİÇ YOK!
    şimdi baktım enduro ist ,motordelisindede ,motokolik,motosikletforum,türkiyemotosiklet.org,i kiteker.org bunlardada anasayfada yok demekki buraya mahsus değilmiş

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motordelisinde baslik bile acilmadi. Son gun acildi. 13 cevap yazildi. Apachi çoluk çocuk. . Yine burasi daha iyi. Insanlarda biraz ilgi alaka olur. Duyarli olur. Ama nerdee

Ms_TunC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Çok acı. Allah rahmet eylesin.

Motosikleti
    NC 750 X DCT
    Bu sürüş için gerekli izin belgeleri alınıp yapılacaktır.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Konuda mt yönetimine dair eleştiriler olmuş.

Ne kapasitemiz kalmış ne vizyonumuz. Esasında insanların acılarını paylaşırken ve hissetmeye çalışırken bu tip söylemlere girmekten nefret ederim ama yine de yazma gereği hissettim.

Acı haberi almadan önce bu başlıkla alakalı çok ama çok hassas davranmaya çalıştık.

Konuyu bir ara askıya alıp,birçok mesajı sildik.Çünkü konuyu merhumların ailelerinden takip edenlerde vardı. Onları incitecek,üzecek her mesaja müdahele etmeye çalıştık.

Gerek site içinde özel mesajla,gerekse diğer sosyal paylasım sitelerinden sahsen istisare yaptığımız kişiler oldu.

Sabaha malesef acı haber gelmişti.

Acı haberden sonra bir taziye konusu açıldı.

http://www.motosiklet.net/forum/tazi...irgemeyin.html

Merhum Engin Abi'nin naaşını karşılamak için bir üyemiz şöyle bir konu açmıştı.

http://www.motosiklet.net/forum/tazi...imiz-icin.html

Sitede yapılmayan tek şey ise site yönetimiden herhangi birinin konu açmamış olmasıydı. Ancak mevcut konular büyük titizlikle takip edildi ve ediliyorda.

Böyle bir acıda zaten tüm iki teker tutkunları sorumluluk ve aidiyet hissederek gerekli konu başlıklarını açtılar. Bu mevzuda,konu açmanın üyesi,admini moderatörü mü olur Allah aşkına !

Böyle bir konuda bu şekilde bir yazı yazdığım için çok özür diliyorum herkesten. Ama eleştirininde bir sınırı olmalı,acının,matemin olduğu yerde birleştirici olunmalı,ayrıştırıcı değil !
    tr_select, 90sdance, fusuy364 ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ne kapasitemiz kalmış ne vizyonumuz. Esasında insanların acılarını paylaşırken ve hissetmeye çalışırken bu tip söylemlere girmekten nefret ederim ama yine de yazma gereği hissettim.

Acı haberi almadan önce bu başlıkla alakalı çok ama çok hassas davranmaya çalıştık.

Konuyu bir ara askıya alıp,birçok mesajı sildik.Çünkü konuyu merhumların ailelerinden takip edenlerde vardı. Onları incitecek,üzecek her mesaja müdahele etmeye çalıştık.

Gerek site içinde özel mesajla,gerekse diğer sosyal paylasım sitelerinden sahsen istisare yaptığımız kişiler oldu.

Sitede yapılmayan tek şey ise site yönetimiden herhangi birinin konu açmamış olmasıydı. Ancak mevcut konular büyük titizlikle takip edildi ve ediliyorda.

Böyle bir acıda zaten tüm iki teker tutkunları sorumluluk ve aidiyet hissederek gerekli konu başlıklarını açtılar. Bu mevzuda,konu açmanın üyesi,admini moderatörü mü olur Allah aşkına !

Böyle bir konuda bu şekilde bir yazı yazdığım için çok özür diliyorum herkesten. Ama eleştirininde bir sınırı olmalı,acının,matemin olduğu yerde birleştirici olunmalı,ayrıştırıcı değil !

Oncelikle Ugur'a kendi adima çok tesekkur ederim.

Neden? Mubarek Kadir gecesi bu konu ile ilgili ilk haberi aldigimizda burada ve diger platformlarda arkadaslarimizin ailelerini kotu duruma sokmamak icin resmi aciklama olana kadar acimizi gomup yalanlamaya calistik. Ve gecenin yarisindan sabahin ilk isiklarina kadar buradan ve facebooktan gorustuk. Onve konuyu kitleyip bir sure yazilmasin istedik daha sonra insanlari iyice huylandirmayalim diye yorumlardaki benim dahil olayin heyecani ve acisi ile yazdigimiz kotu senaryolu yorumlari sildi. Ve konuyu bir uyari ile devam ettirdi. O gece neredeyse bizimle bu platformda neler yapilabilecegi konusunda destegini hic esirgemedi ALLAH razi olsun kendisinden.

Ancak buradaki arkadaslari da hos gormek lazim gazeteler bile koca koca mansetler atinca jnsan burada da en azinda n bir taziye basligini ana ekranda gormek istediklerinden serzemiste bulunuyorlar. Olayin acısı taze mazur gormek lazim.

Burada zaman zaman en çok yonetimi elestiren adamlardan biri olsamda buyuk destek aldim.

Ama ana sayfada bir seyler olmalimiydi? Bencede olmaliydi... belki bu konular o basligin altina da baglanabilirdi ama zaman zaman bizim istediğimiz gibi olmasa da bazi isler yoktan iyidir.

Biz yorumlarimiz da duaya davet edelim. Bundan sonra onlar icin yapilabilecek tek sey bu.

Iyi seyler isterken hos olmayan tartismalara girmeyelim.

"KAZASIZ SURUSLER"
    90sdance, yürekçe ve Alper_tim bunu beğendiler.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Uğur, özür dilemene filan gerek yok kardeşim. Atılan saçma mesajları silme ile ilgili 3 veya 4. sayfada ikimizin alıntıları duruyor. Dileyen bakabilir...

Hali hazırda açılan 3 konu vardı zaten. Bunlardan birisi Sadığın vefat eden kardeşlerimiz ile ilgili bilgilendirme konusuydu.
    Diğeri 2move nickname kullanan arkadaşımızın Sabiha Gökçen havalimanında merhumun naaşını karşılamak ile ilgili konu.
    Biriside zaten kayıp konusu, yani bu konu....

Yönetimde bunların üzerine konular açsa ? Bilgi kirliliğinden başka bir şeye yaramazdı. Her detay, ayrıntı, organize bu konular altında konuşuldu zaten.

Bu acının ardından bunları yazdırtıyorsunuz ya... Helal olsun sizlere arkadaşlar. Kapatın şu saçma sapan yönetim konu açmadı muhabbetini.

Burası başsağlığı konusudur ! . .

Ayıp yahu... Bırakında üzüntümüzü yaşayalım...
    Sadık1453 ve Alper_tim bunu beğendiler.

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    kimse yönetim "neden konu açmadı" diye sorgulamıyor ki.
    "sitenin açılışında ördekleri kurtaran motorcu ilk haber olarak geliyor, onun yerine bu konu ilk haber olamaz mıydı" diyor.
    daha birbirimizin ne dediğini anlayamıyoruz, bir araya gelip derdimizi nasıl anlatacağız.
    Levent., Cloud, Red One ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Başımız sağ olsun.

Güvenlik güçlerimizin bir an önce suçluların yakalanması konusun da olayları açıklığa kavuşturması ve suçluların bir an önce layıkıyla cezalarını çekmesi dileğimle.

NOT: Lütfen yıpratmayalım,Yıkıcılık kolay düzeltmesi zordur.

Allah'ım rahmet etsin İnşallah.

muhammetcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Allah rahmet eylesin.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Bilgi merak edenlere şöyle bir link gordum facede.

http://www.motohaber.net/3uncu-motosikletci-kimdi/

Alıntı braveguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimse yönetim "neden konu açmadı" diye sorgulamıyor ki.
    "sitenin açılışında ördekleri kurtaran motorcu ilk haber olarak geliyor, onun yerine bu konu ilk haber olamaz mıydı" diyor.
    daha birbirimizin ne dediğini anlayamıyoruz, bir araya gelip derdimizi nasıl anlatacağız.
    Olay motosiklet kullanan insanlar için çok acı ve çok önemli, biz ne yazdık, ana sayfada niye birinci haber değil yazdık, konuyu tv'de görüp merak edip bir motosiklet sitesinden bakalım deyince (diğerleri de dahil) motosiklet sitelerinde haber, manşet namına tık olmadığını gördük. Yoksa başlık açılmış, kim açmış konusunu eden yok ki. Böyle bir konuyu manşetten vermek olayı sömürmek ya da acıyı artırmakla alakalı bir durum değildir, olayın ortaya çıkmasından sonra bu artık bir haberdir ve siz haber başlıkları veriyorsanız bundan daha önemli ne olabilir ki motosiklet kullanan duyarlı insanlar için. Arkadaş yukarıda durumu güzel özetlemiş, yazılanları ya okumuyorsunuz ya da anlamıyorsunuz demek ki?
    Kimsenin böyle bir durumu kullanıp yönetime vurmaya çalıştığı filan yok(en azından ben bu niyetle yazmadım) "Nasıl olur da bu kadar acı ve önemli bir haber, haber başlıkları arasında , ana sayfada olmaz"ı sorguladım. İnsanları taziye başlığında bunu sorgulamaya iten sizsiniz, kimsenin bu acı durumu kullanarak size vuracak kadar basitleşeceğini de sanmıyorum.
    Ayrıca bu kadar büyük olduğunu iddia eden sanal mecralar her türden(hakaretamiz olmadıkça) eleştiriye de açık olmak durumundadırlar.
    Size sitenizde kolay gelsin! Ama yazılanları da biraz daha dikkatli okuyun bence.
    (Kendi adıma en kötü şey, daha önce yazdıklarımı yeniden açıklamaya çalışmaktır, lütfen - daha dikkatli - okuyup cevap yazınız.)
    Levent., braveguy, emrello ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    Sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum.Çok üzücü.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    camiamızın başı sağolsun.
    söyleyecek söz bulamıyorum şu an....

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Alıntı emrello adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yönetime bir sitemde bulunmadan edemeyeceğim bu konuda:

Motosiklet camiasının büyük kısmını derinden etkileyen, "ciğerini yakan" böyle bir olaya ana sayfada yer verilmesi gerekmez miydi? Ana sayfada "ördekleri kurtaran" motorcunun haberi var ama sevgili Abdullah Abi ve Engin'den söz edilmemiş bile!

Türkiye'nin en büyük motosiklet platformu olmanıza rağmen kortej etkinliğine sahip çıkmadınız, en azından haberini duyursaydınız...

MT'ye yakıştıramadım. Bu da ayrı bir üzüntü kaynağı.
    Dün MT yönetimine yönelik yukarıdaki eleştirimi dile getirmiştim. Bazı cevaplar verilmiş, teşekkür ederim.

Yazdıklarım yeterince açık değildi sanırım, başka şekilde ifade edeyim:

Acı haber medyaya yansıdıktan sonra "Acımız büyük" başlıklı bir haber olsaydı fena mı olurdu? Duygularımıza tercüman olurdunuz.

Veya ana sayfaya yasımızı gösteren siyah bir şerit eklemek çok mu zordu?

Kimseyi laf olsun diye eleştirmek gibi bir derdim yok. Ama MT'nin, AYE (Murat) arkadaşımızın aramızdan ayrıldığı zaman gösterilen tepkilerde nasıl öncülük ettiyse, bugün de benzer bir duyarlılık göstermesini beklerdim.

Belki de ben motosiklet.net'e kafamda başka roller biçmişimdir, o da benim hatam.

Eleştirilerimle ilgili bazı yorumlar geldiği için cevap verme ihtiyacı duydum. Bence de bu başlıkta artık konunun bu yönünü tartışmayalım.

Kardeşlerime tekrar Allah'tan rahmet ve yakınlarına sabır diliyorum.
    Ağır metal insanı...

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bencede , konunun , anasayfaya taşınması gerekirdi , moderatör arkadaşların konuyu anasayfaya taşıma yetkileri varmıydı bilmiyorum fakat "Admin bunu mutlaka yapmalı idi !. Yanılabilirim fakat geçen gün "Kan aranıyor konusu vardı anasayfada , o zaman "Kayıp motorcular aranıyor konusu da olması gerekmez mi diye insanın aklına gelmeden olmuyor !! , "Hata değil bu" gibi açıklamaları , eleştiriye açık olmamak gibi algılıyorum . İnsanız ve hata yaparız , önemli olan kabul etmek !ve ders almak .
    acayüp, Sadık1453, emrello ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Ölenlere Allah' tan rahmet yakınlarına sabır diliyorum.
    Malesef ben de defalarca niyetlenmeme rağmen bu tür vakalar ve trafikteki hırbolar yüzünden motor alamıyorum. Bu toplumun nasıl bu hale geldiğini de anlamıyorum. Avrupa da insanlar bisikletliyi bekliyor dakikalarca. Bugün otomobilimle bile yavaş gittiğim için bile selektörün, kornanın bini bir para.
    Sıkıntımız cezaların uygulanmaması zannımca. Cezalar gerektiği gibi uygulansa çiçek gibi oluruz kanaatindeyim. Bu arada "doğu insanının suç oranının %90 olduğunu söyleyen arkadaş; istatistiki bir verin var mı" denilmiş, ilgili bölgede kaçak elektrik kullanımı %82.
    Ne alaka derseniz bu tarz yaklaşımlar, yaşantımızın her alanında maalesef kuraltanımazlığa yol açıyor.

İnşallah katiller en kısa sürede yakalanır en uzun süre çile dolu bir ceza çekerler.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kötü haber geldi anlaşılan.

4 gündür yoldayım, internete bakmam pek mümkün olmuyor.

Yemek yerken bakabildiğim kadarıyla "kafa ezme" olayı yokmuş.

otopsi raporuna göre Ahmet bey'de darp varmış ve 3 yerinden vurulmuş. Engin abi ise enseden tek kursunla.

peki sebebi neymiş arkadaşlar ? mobese görüntülerine göre o eve 3 motor beraber gitmişler. Neden gittiler o eve?

Vurma olayı nerede gerçekleşmiş ? mototrlar neden farklı yerlerde bulunmuş?

4 gündür aklımdan çıkmadı.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)