Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Doğu turundaki arkadaşlardan haber alınamıyor ACİL

Motovento
    REKLAM ALANI
    acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı aonal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah ailelerine sabır versin çok üzüldüm arkadaş memleket eskisi gibi değil artık takacaksın beline tabancanı öyle gideceksin tura ya 1.5 milyon adam var adı sanı belli olmayan daha türkçeyi bilmeyen ve herşeyi yapabilecek onlardan ziyade kendi insanımızında ne yapacağı belli değil bireysel silahlanma olmalı
    Yakınlarına metanet dilemekten başka bir şey gelmiyor elden. Fakat yaptığımız gezilerin trajediye dönüşmemesi için doğu batı demeden her yerde tedbirli olmamız gerekiyor. Özellikle yalnız isek çok tedbirli olmak lazım. Belinizde silah olsa da böyle kalleş insanların elinden kurtulmak zor. Giderken onu da götürürüm derseniz o başka. Yinede bu tür gezilerde aşağıdaki güvenlik ekipmanlarını bulundurmak lazım.
    1. Kaliteli (güçlü ses veren)düdük cepte olmalı.
    2. Biber Gazı
    3. Kasatura.
    4. Pellet çıkış hızı yüksek olan kaliteli bir havalı tabanca. Faturasını yanınızda bulundurmak şartı ile taşıyabilirsiniz.(Özel pelletleri ile kısa mesafeden işe yarar)
    5. Tanımadığımız biri ile gideceksek fotoğrafını çekip telefondan ad soyad bilgisi yakınımıza gönderilmeli.
    6. Bizi en çok koruyacak olan ise hiç kimseye güvenmemek ve biraz da şans olacaktır.
    Kaybettiğimiz arkadaşlarımıza şans da yardım etmemiş. Yakınlarına metanet dilerim.
    ahmetersoz1 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben, pkk'dan ziyade ışid veya başka islami örgütlerden şüpheleniyorum. Suriye'ye yakın bir bölge ve ramazan ayı içerisinde böyle bir olayın gerçekleşmesi de düşündürücü. Pkk'nın olmasına ihtimal vermiyorum çünkü seçimler var ve pkk nedensiz cephanesini harcamaz, kendilerince eylem yapar.
    mustf bunu beğendi.

burakragaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R 13'-ÇALINDI - Maxx 200-16' -Rx3i Evo'16 -
    Mekanları cennet olsun . Elim ayağım boşaldı resmen beynim durdu.. Allah ailesine ve sevenlerine yardımcı olsun ...

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Yakinlarina bol sabir dilerim, geride cocuk da kaldi cok zor ve uzucu. :/ Oyle gazetelere yalandan yirmi sene sonra turizme acildi seklinde haber yaptirmakla olmuyor maalesef, guneydogu cadi kazani.

Bu arada gazetede o bolgeden ucuncu bir motorun iki kisi olarak yanlarina katildigini okudum. Paylastiklari fotolarda vardir elbette ki gercekse. Kisa zamanda yakalanirlar ve fazlasiyla cezalandirilirlar umarim.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Her yer psikopat kayniyor, ben soyle bir senaryo seziyorum, bu haberlerde gecen motorlu ikinkisi ile dinlenme yerinde tanistilar, beraber gezme karari verdiler, gorgu taniklarina gore fotograf cekmeye gitmisler, bisi oldu aralarinda munakasa cikmis olabilir adamlar esrar cekmis olabilir, haberde rahmetlilerden biri gogusunden ve kafasindan digeri ensesinden vurulmus diyor, bir arbede bir kavga cikti, kafasi kiyak olan cekti arkadasimizi gogsunden vurdu, hemen vefat etmedigini gorup basina da ates etmis olabilir o sirada ikinci arkadas muhtemel kacamadi ve adam yada adamlar diz cokturdu arkasina gectiler, belkide vurup vurmamayi dusunduler, gorgu tanigi birakmamak icinde arkasi donukken oldurduler ve kactilar... Benim aklima boyle bir senaryo geliyor...

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biber gazı, elektroşok, çakı falan taşısak falan diyicem güven vermiyor.

Böyle canilere karşı silah taşısak diyicemde caniden çok bize suç verilir adam yaralamakdan.

Yinede özellikle bu tarz gezilerde her türlü güvenlik önlemini almamız lazım silah taşımakda dahil.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Herşey olmuş olabilir.
    Bekleyip görmek lazım.
    İnşallah birkaç günde olay aydınlanırda biraz olsun rahatlarız.

ertoros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX150L
    Türk Polisi'mize güveniyorum,tez zamanda çözer..ADALET n'yapar bilemem..
    Yapacağımız tekşey,merhumlara Fatiha göndermek.
    Bilalancer ve Sadık1453 bunu beğendiler.

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah rahmet eylesin , yakınlarına sabır versin .
    Bilgilere bakılırsa tez zamanda yakalanacaklar .

http://www.milliyet.com.tr/urfa-daki...undem-1917050/

Allah rahmet eylesin.Yakınlarınında başı sağolsun.
    Haberlerde görünce çok üzüldüm.Neden niye nasıl ne için anlamak mümkün değil inşallah olayın failleri bir an önce yakalanır.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    işin acı tarafı arkadaşlarımızın motorcu (halbuki kansızlarmış )olan insanlara güvenip başlarına bu işin gelmesi öyle gözüküyor gibi ,katillerin bulunacağına inanıyorum inşallah
    crxforever bunu beğendi.

helin126 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BEYAZ YBR 125 ESD
    İnsanın aklı almıyor, iki arkadaşımızı neden katlettiler? Suçsuz günahsız iki kişiyi? Oraya turist olarak giden iki kişiyi? Ki o bölgelerde bu sekilde öldürme olayı hiç duymadım, hele yabancı olanları misafir olarak görüp dahada yardımcı olmak isterler..bu caniler yanlarında silahla hazırlıklı ve süresini bilemem önceden planlayarak yapmışlar..2 olasılık aklıma geliyor;
    1. Bu caniler bildiğimiz psikopatik kişilik yapısı olan, uyusturucu vs kullanan tipler
    2. Cumhurbaskanlıği secimleri, kısa bir süre önce o bölgede 2 aşiret arasında kavga cikiyor ve kullanilan silahlae ve provakatörler devletin derin derin kişileri..silahlar devlete ait cikiyor ..yaratılmak istenen algı " bu insanlardan adam olmaz, adaylarındanda dolayısıyla, bunlar zaten hep böyle vahsiler, adaylarıda türkiyenin başına bela olabilir, aman ha uzak durun"... Bu sekilde adi olaylar yaratarak -ki yapmadıkları bisey degil-kardeşleşmenin önünü kesmek.. Belki fazlasıyla bir komplo teorisi olabilir ama aklıma bu geldi.
    .dogu insanının suc oranının %90 oldugunu söyleyen arkadaş; istatistiki bir verin var mı, ki öyle bile olsa genelleyemezsin..sana gazetelerin üçüncü sayfalarına bir bakmanı öneririm, antalyadaki tecavüzve cinayetleri, cinnet getirip ailesini, kayin babasini - validesini öldürenler, cocuklara tecavüz edip öldürenler, basina cıkmayan tanik oldugum bi cok öldürme vakası( 112 de çalışırken gittiğim vakalardan dolayı biliyorum ve buralar ege bölgesi, ve yapanlar özbeöz oranın insanı)....şimdi ben bunu genelleyebilirmiyim? Böyle yaparsam o yöre insanlarına cok büyük haksızlık yapmış olmam mı? Hatta günahlarına girmiş olmam mı? Bu hakkı kendimde görebilir miyim? Algıda secicilik sanırım, sadece doğuda olanları görmek..
    Tek istegim umarım en kısa sürede bu katiller yakalanır, en üstten cezaları verilir...
    crxforever bunu beğendi.

hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    İnşallah katil(ler) yakın zamanda bulunup hak ettiği cezayı alırlar

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    2 tane piskopat genc, kiskanclik ruh hali icerisinde yapmis olabilir gibi geliyor bana.

Motosikleti
    yamaha cryptone
    Süriyeliler olamaz, öyle olsa ne motorları ne cesetleri asla bulunmazdı.

Bence basit bakmalı. Yer urfa ve aylardan ramazan ise, bu arkadaşların başlarına gelenleri sırf oruç tutmuyorlar diye yapacak yığınla insanlar var oralarda.

Bu adamlar serinlemek için birer bira içtikleri için bile öldürülmüş olabilirler. Doğu ortadoğunun kapısıdır, ortadoğu dünyanın en çirkin yeridir.

Uzak durmak gereği maalesef acı olayla anlaşılacaktır.
    Bilalancer, redlion999, motoco ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Gerçekten Türkiye nin konuştuğu olayı nasıl bir motosiklet sitesi haber yerine koymaz da ördekleri karşıya geçireni 1. sıraya koyar aklım almıyor. Bu siteyi çok seviyordum gerçekten bakış açım değişti Hayvana verilen değer 1. sırada İnsana verilen değer HİÇ YOK!
    emrello bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı aonal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten Türkiye nin konuştuğu olayı nasıl bir motosiklet sitesi haber yerine koymaz da ördekleri karşıya geçireni 1. sıraya koyar aklım almıyor. Bu siteyi çok seviyordum gerçekten bakış açım değişti Hayvana verilen değer 1. sırada İnsana verilen değer HİÇ YOK!
    aynen kimse reklam yerine o haberi koy demiyordur zaten haberler kısmında ilk haber olmalıydı en azından (hıncal uluçun yazısı bile kaç gün kalmıştı)
    emrello bunu beğendi.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    önceki mesajım silinmiş . tekrar rahmet diliyorum.
    en üzücü tarafı ise eğer doğruysa başka motorcular tarafından cinayet işlenmiş olması.
    gezilerimde yolda insanlarla tanışırım otostopçusu , motorcusu, kamyoncusu ,yerlisi muhabbet ederim. bazen rotam değişir. ben şuraya gidiyorum manzara süper gel derler giderim. kimseye güvenemedikten sonra ne anlamı kaldı motorun özgürlüğün. ?

Motosikleti
    NC 750 X DCT
    Engin Öksüz ve Abdullah Türk için toplanıyoruz.
    https://www.facebook.com/events/1445...y_type=regular
    Sesimizi duyurmak için toplanıyoruz. Başka faili meçhul cinayetler olmasın diye toplanıyoruz. Trafikte ve hayatta var olduğumuzu göstermek için toplanıyoruz.
    Kendimiz için toplanıyoruz. Annelerimiz,babalarımız,eşlerimiz ve Öksüz kalan çocuklarımız için toplanıyoruz.

Elini taşın altına koymanın zamanı gelmedi mi? Neyi bekliyorsun? Sadece 1 saatini ayır ve ses getirmeye bak derim. Bizler serseri değiliz. Bizler her insan gibi annesi babası eşleri ve çoluğu cocuğu olan kimseleriz.

Motor sürelim nereye isterseniz oraya sürelim yeterki bir araya gelelim. Tutkumuz her daim yaşaması için bir adım ileri atalım.

BIR KEZ OLSUN. FARK EDILELIM.

Motosikleti
    Alıntı Coniysa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Engin Öksüz ve Abdullah Türk için toplanıyoruz.
    https://www.facebook.com/events/1445...y_type=regular
    Sesimizi duyurmak için toplanıyoruz. Başka faili meçhul cinayetler olmasın diye toplanıyoruz. Trafikte ve hayatta var olduğumuzu göstermek için toplanıyoruz.
    Kendimiz için toplanıyoruz. Annelerimiz,babalarımız,eşlerimiz ve Öksüz kalan çocuklarımız için toplanıyoruz.

Elini taşın altına koymanın zamanı gelmedi mi? Neyi bekliyorsun? Sadece 1 saatini ayır ve ses getirmeye bak derim. Bizler serseri değiliz. Bizler her insan gibi annesi babası eşleri ve çoluğu cocuğu olan kimseleriz.

Motor sürelim nereye isterseniz oraya sürelim yeterki bir araya gelelim. Tutkumuz her daim yaşaması için bir adım ileri atalım.

BIR KEZ OLSUN. FARK EDILELIM.
    temennim bol katılımla güzel organizasyon olur inşallah tek ricam çevrenin rahatsız edilmemesi (yol kapama vs )

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)