Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2014 Cbr250r ilk deneyimim ve fotoğraflar.

Motovento
    REKLAM ALANI
    sebzelicorba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250r / Yamaha R-25
    Selamlar. Dün Artı Honda'dan motoru aldım. Sadece Gis Akademi'de bir günlük eğitim almıştım. Onun dışında trafiğe çıkmadım.
    Gaziosmanpaşa'dan Eyüp'e, ordan Balat ve sahili takip ederek Eminönü Sirkeci vapur tarafına geçmek yerine sağa dönüp sahilden Bakırkö istikametine doğru gittim. Sonra bir ışıklarda dönerek bir gıdım bile ilerlemeyen trafikte yine sirkeciye doğru ilerledim. Bazen sağ şeritten, bazen ortalardan kaça kaça ilerledim trafiğe takılmadım. Korna çaldığımda da genelde direksiyon kırıp yol verdiler otomobil şoförleri sağolsunlar.
    Bu tarz kaçışları ilk günden yapabileceğimi zannetmiyordum ama bir şekilde başardım. Vapura binerken nakit param olmadığı için ve kredi kartı geçmediği için arkamdaki kırmızı 650f'li arkadaş ödedi geçiş paramı. Okuyorsa tekrardan çok teşekkür ederim.
    Balat-Eminönü arasındaki trafikteyken içimden "nasıl bir cehenneme düştüm" diye düşündüm. Motorcuları gördükçe onların yaptıklarını yaptım naçizane. Yine çok takılmadan ilerledim bir şekilde.

Vapurla Harem'e geçtikten sonra Acıbadem'e arkadaşla bi kafeye geçtim. Ordan da Paşabahçe'ye eve.
    Açıkçası Avrupa yakasındayken kalbim inanılmaz sıkıştı, çok stres yaptım. Motorun keyfine varamadım. Fakat anadolu yakasına geçtikten sonra özellikle otobandan değil üsküdar'Dan direkt olarak sahilden kanlıca, çengelköy'Den gittim ki deniz havası koklayarak biraz keyif yapayım diye. İşte orda motora bindiğimi farkettim.
    Bu arada tüm gün boyunca sadece eyüp tarafında bir taksici kasten üstüme kırdı. Resmen müşterisi olmasına rağmen üzerime kırdı. Ses etmedim, fren yaptım geçmesini bekledim. Ben onu bir bölümde geçmek zorundaydım muhtemelen ona sinirlendi bilemiyorum ama sorunsuz atlattım.

Motorla ilgili güvenlik sistemi kurmadığım için gece uyumadım diyebilirim motora bakmaktan. Sabah 6:20 gibi işe çıktım. Otobanda sadece bir kere ufaktan gaz açtım ve rüzgara rağmen çok rahat bir şekilde 140 gördüm. Daha fazla açmak istemedim. Korkudan değil öndeki kamyona yaklaşmaya başlamıştım çünkü. 140'ta beni hiç rahatsız etmedi, hiç tedirgin de etmedi.
    Şimdi iş yerindeyim ve fotoğrafları paylaşmak istiyorum.

O terlikli olan ben değilim tabii ki :d

Salih_T, yiwotxxx, shooter1 ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serotizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Softail FXSTBI
    Hayırlı olsun. Kazasız, belasız iyi günlerde kullan.
    Nacizane tavsiyem, kapalı otoparkta bile olsa en azından disk kilidi kullan mutlaka.
    Açık yerlerde ise zincirsiz bırakma.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Hayirli olsun, ehliyet yok sanirim,korumalarda eksik birtek mont eldiven var gibi, tecrubeniz cok az bu guzel motorla biraz kapali alanda cakisin bir egitime daha katilin, iyi bir ayakkabi alin o ayaklar allah korusun rende gibi olur, yuksek suratlere cikmayin zaten, yavas keyifle binin, motor bu gazi actinmi cikar o hizlara sansla degil mantik ile yol yapin, tekrar hayirli olsun makine guzel gorunuyor..

lifespeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r25 2017-honda activa S 2017
    Hayırlı olsun. Kazasız, belasız kullanın.

Tank pad yapıştırın bence. Mont fermuarı depoyu çizebilir. Yada şeffaf folyo kaplattırın derim.

Motosikleti
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun, ehliyet yok sanirim,korumalarda eksik birtek mont eldiven var gibi, tecrubeniz cok az bu guzel motorla biraz kapali alanda cakisin bir egitime daha katilin, iyi bir ayakkabi alin o ayaklar allah korusun rende gibi olur, yuksek suratlere cikmayin zaten, yavas keyifle binin, motor bu gazi actinmi cikar o hizlara sansla degil mantik ile yol yapin, tekrar hayirli olsun makine guzel gorunuyor..
    Ehliyet var. Korumalar da eksik değil. Dizlik de kask da mont da, dirseklik de hepsi var. Bu parkederken verilmiş bir poz sadece

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    hayırlı olsun motorun.

gis akademiden hakimiyet eğitimi almıştım bende.

trafik için acele ediyorsunuz sanki. motora alışana kadar, bir süre kendinizi o yollara atmayın derim. daha sakin yollarda bir süre kendinizi geliştirin.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Allah c.c. kazasız kullanmayı nasip etsin...
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Hayırlı olsun.

OnurTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sebzelicorba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyet var. Korumalar da eksik değil. Dizlik de kask da mont da, dirseklik de hepsi var. Bu parkederken verilmiş bir poz sadece
    Hayırlı uğurlu olsun Allah kazasız belasız güzel günlerde kullanmak nasip etsin...Yenal'dan aldın motoru sanırım

Motosikleti
    Alıntı nietzsche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun motorun.

gis akademiden hakimiyet eğitimi almıştım bende.

trafik için acele ediyorsunuz sanki. motora alışana kadar, bir süre kendinizi o yollara atmayın derim. daha sakin yollarda bir süre kendinizi geliştirin.
    Acele etmekten ziyade mecburiyetten. Motoru Gaziosmanpaşa'Dan aldım. E buraya gelmem gerekiyordu mecburen geldim. E bu sabah işe gelmem gerekiyordu mecburen geldim. Bugün işten çıkıp derse gideceğim. E mecburen şile yoluna gireceğim. Keyfi değil aslında mecburiyet. Motoru bunun için aldım ben. Yoksa haklısınız, basamak basamak çıkmak gerekiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:57 ----------

Alıntı OnurTr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun Allah kazasız belasız güzel günlerde kullanmak nasip etsin...Yenal'dan aldın motoru sanırım
    Çok teşekkür ederim hocam. Evet ondan aldım

Camo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650 F
    Kazasız Belasız kullanmanız dileğimle
    sebzelicorba bunu beğendi.

OnurTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sebzelicorba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim hocam. Evet ondan aldım
    Tekrar hayırlı olsun ilk 200 km civarı lastiklere dikkat et...ısınmalarına müsade et..fazla hızlanıp zorlama...limitlerinde kullan cihazı..güvenliği elden bırakma..güle güle kullan...
    ...Bir acaip Mühendis.....3 aşağı 5 yukarı yok...1 aşağı...2..3..4..5..6 yukarı

MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan.

///MPOWER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    Hayırlı uğurlu olsun gerçekten yeni kasası çok yakışıklı makina,

Öncelikle selamı ilettiğin için sağol Sonrasında birkaç tavsiyede bulunmak istiyorum. İmkanın varsa lastiklerini mutlaka değiştir orjinal lastikleri bildiğin çöp 9000 km oldu artık paten gibi hiçbir şekilde durmuyo. Tankpad al mutlaka siyah olduğu için çok gösteriyor çiziği, kiri vs.. Sonuncusuda motosiklet tecrübeni bilmiyorum ama kimseye asla birşey kanıtlama çabasına girme iste trafikte başkalarına ister bomboş arazide kendine bile olsa birşey kanıtlamak için kendini riske atma ""çok rahat bir şekilde 140 gördüm. Daha fazla açmak istemedim. Korkudan değil öndeki kamyona yaklaşmaya başlamıştım çünkü"" bu cümlelerinden ben öyle bir hava sezdim hiç gerek yok.

Tekrardan hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanman dileğiyle..
    "The Ultimate Riding Machine"

Levent. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Allah kaza bela vermesin. İyi günlerde kullanın.

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanman dileğiyle..

Motosikleti
    İnan öyle bi çaba içinde olmadım olmam da.
    Önüm bomboştu, bi gazlayayım dedim. Problem çıkacak bir durum yoktu. İspat falan da değildi. Yavaş gitmenin anlamı olmayacağı bir yerdi.
    Neticede güvenlik hızı genel olarak sabit değildir.
    Merak etmeyin dikkatli oluyorum. Sağolun tavsiyeler için.
    Herkese de teşekkürler iyi dileklerinix için.
    ///MPOWER bunu beğendi.

Motosikleti
    pcx
    hayırlı olsun kazasız keyifli sürüşler

Crixa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    Hayırlı olsun. Kazasız, belasız iyi günlerde kullan.

volkanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    çok iyi bir seçim yapmışsın
    aldığın motoru kullanmadım hiç, kawasaki ninja 250r vardı önceleri bende
    250 sınıfında en iyilerden hem kawasaki hem honda hem de hyosung
    güle güle kullanman dileğiyle

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)