Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zorunlu Trafik Sigortası

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba Arkadaşlar,

1 Hafta önce 0 km Yamaha YBR 125 ESD aldım 2014 model ve plaka,ruhsat ve sigorta işlemlerini kendim yaptırmaya çabalıyorum. Ama tüm gün boyunca sigortacılardan fiyat teklifleri aldım.

Yaşım;21 İstanbulda yaşıyorum. 2. motosikletim ve ilkinde herhangi bir kaza durumu sözkonusu olmadı. 150 CC bir motosikletti ve 280 Tl ye yaptırmıştım sigortasını geçen sene axa'dan.

Bu şartlar altında;

Aldığım sigorta teklifleri en az HDİ sigortadan 394 TL.
    AXA 930
    Sompa Japan 674 Tl
    Diğer şirketlerde 500-600 TL'den fazla fiyat tekliflerinde bulunuyor. Bu normal mi ? Önerebileceğiniz Sigorta şirketi var mı ? Yakınlarda bu şartlarda Sigorta yaptıran veya fiyat teklifi alan arkadaşlar ücretler hakkında bilgi verebilir mi ?

Açıkçası çok canım sıkıldı şu günlerde bu miktarlarda bir sigorta ücreti düşünmemiştim ve bütçemi ona göre ayarlamıştım. Bu fiyatlar Zorunlu olan bir uygulama için gerçekten çok fazla ve resmen soygun. Bu sebeple ikamet aldırıp yalovadan falan plaka çıkarmayı da düşündüm.Böyle bir ihtimal mevcut mudur ? Tecrübesi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşırsa çok sevinirim.
    Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Benimde merak ettiğim bi soru var bu sigortalar 6 ayda bir mi odenıyo senede bir mi ?

Alıntı Onur2876 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde merak ettiğim bi soru var bu sigortalar 6 ayda bir mi odenıyo senede bir mi ?
    Senede 1

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Ergo sigorta en ucuz bunlar yapiyor 138 tlye yaptirdim hemde 3 taksitle %10 hasarsizlik indirimi ile beraber.

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Diğer sigorta şirketlerinide deneyin
    Alttaki linkten bilgilerinizi girerek teklifleri görün,büyük olasılık yarın da sizi telefondan ararlar

https://www.sigortadukkanim.com/trafikTeklif

serotizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Softail FXSTBI
    Şair Sigorta'ya sorun. Diğer acenteler minimum 334TL teklif vermişti. Şair Sigorta ile Ergo'ya 102TL'ye yaptırdım.
    Yalnız yaş sebebiyle fiyat yine yüksek çıkabilir.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ben daha dün yaptırdım sigortanın bitmesini beklemeden 08 12 2014 te bitecek
    ergodan ucuza yaptırdım
    59 plaka yaş 31 cbf 150
    ücret 50 tl ERGO SİGORTA
    sigorta bitmesine 1 ay kala teklif alıp sigorta yaptırılıyor

Teşekkürler tüm cevap verenlere Şair sigorta ile görüştüm ancak en düşük fiyat sompa Japan 678 tl dediler. Ergo'dan fiyat almadım sanırım tavsiyeniz üzerine ergodan fiyat alacağım. Bir de bir arkadaşımız Halk Sigortadan 260 tl ye yapmış orası ile görüşecegim bakalım

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    En ucuz sigortayı ergo yapıyor, pazar payı da çok düşük zaten halk sigorta ile ziraat sigorta da düşük teklif verebilir. Ben 256 liraya halk sigortaya yaptırdım.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Geçen hafta 255 liraya halk sigortaya yaptırdım

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Emsal motor 2013 model, 39.91 TL yaptırdım dün..
    500 liralar filan ne bunlar adam mı soyuyorlar?

Motosikleti
    Yamaha YBR ESD (2014)
    Ben de ilk motosikletimi pazartesi günü aldım. Yamaha ybr125. yaş 47. demir sigortadan 87 liraya yaptırdım. Plaka ve adres:Isparta

serotizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Softail FXSTBI
    Yaştan dolayı yüksek çıkıyor olmalı. Bir arkadaş daha vardı 26 yaşında. Ona da en düşük 300 küsur çıkmıştı.

Motosikleti
    Kuba Xcg 150 2013
    benım patronum 45 yasında 41 tlye yaptırdı yaş cok onemlı yenı gelen kanuna göre büyük ihtimal ergo sigorta sana fiyat bile vemeyecektir büyük ihtimal ben 19 yasındayım geçen sene ergodan 125 cc motoru 120 tlye sigortalatmıstım bu sene yastan dolayı fiyat teklıfı bile vermedi en uygun 180 tl bulmustum ama 135 tlye yaptırdım allianz sigortadan koç allianz galiba tam adı ordan kesınlıkle bi fiyat al tabikide oturdugun sehirin yanı motorun kayıtlı oldugu ilde çok önemli benim manisa idi ama sigortada manisanın ilçesi olarak girildiginde fiyat düşüyor onuda denettir ilçelerden göstermeye .alıs 50 100 tl bile oynuyor bol sanslar

Motosikleti
    Honda
    ne yaptınız siz yahu 24 yaşındayım 2010 model 600rr a yaptırdım 110 tl

valadeut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MG KİNG
    ankara, yaş 22, 185 tl ye yaptırdım halk sigortadan. Bana 1200 tl çıkartan bile vardı motoru vereyim yok artık :D

dün ergo dan %10 hasarsızlık indirimi ile 91 tl ye yaptırdım...gecen sene axa dan 250 tl ye araştırmak için işten gücten vaktım olmadığı için razı gelmıştım.. 110 cc honda 34 plaka .yas 38....hükümet fiyatlandırmayı acentalara bıraktı...tutturabırsem mantığı oluştu...598 tl gibi ucuk fiyat verenler oldu..iyice arastrımadan yaptırma...kesınlıkle..

mstf_gnc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya motor elegant 150
    Garanti bank da euroka sigorta ve ergo sigorta iyi..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)