Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Köprü yolunda Emniyet Şeridi için polisin cezayı nasıl, niye yazdığını gördüm?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    Sabah her zamanki gibi anadoludan avrupaya karşıya geçmek için, 3-5 motor peşpeşe emniyet şeridinden ilerliyorduk.

Gene her zamanki gibi kerameti kendinden menkul bir sivil aracın arkasında ağır ağır ilerlerken altunizade ayrımındaki boşluktan faydalanarak en öndeki arkadaş sağdan koptu ve tekrar yola birleşene kadar onu geçmek istedi.
    Araç kırmızı çıkıntılar olur yolda, bariyer diyim. (adlarını bilmiyorum. 50 cm lik plastik yol ayırımları işte anlayın her ne ise) onun arkasında emniyet şeridine girmek için oradan yola girmeye çalışırken en öndeki motor biraz afilli ve sert bir şekilde bu kırmızı dubaların boşluğundan aracın önüne geçti ve orada beklemekte olan yunusun ayakları dibinden geçti.
    Onun arkasından bizler de aynısını yaptık. Tabi yunusu korkutmadan.
    Yunus önce bir cık cık cık manasında kafasını sallayıp arkadaşın plakasını yazdı.
    34 jf 05.. (son 2 rakamı yazmıyım). Okursa Arkadaş ceza yediğini bilsin diye plakasını belirttim. Hiç yoktan yazdı.
    Benim çıkarttığım ders polislerin yanından geçerken dikkat çekici hareketler yapmamak oldu (bundan sonrası için)
    Yoksa hepimiz her sabah aynı yunusların önünden geçiyoruz. Arkadaş pisi pisine yedi cezayı.
    Umarım sonra üşenir makbuzu yazmayı da arkadaş yırtar. Her kim ise...
    dockerengin, cece89, rumelian ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Siz Anadolu yakasından gelişte Şile Çamlıca yol ayrımında bekleyen yunuslardan bahsediyorsunuz sanirim?
    Veya köprüden önce son çıkış yunuslarindan?

O yunusları biliyorum, çoğu zaman bende onların dibinden geçerim, bugüne kadar bi ceza almadım.

ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    1. köprü yolunda altunizade ayrımı işte.
    hiç birimize yazmadı zaten. bir tek o arkadaşa yazdı.
    her sabah ben de karşıya geçiyorum. bugüne kadar yemedim çok şükür.
    çok göze batmadan gitmek lazım demek ki

Alıntı sinanaksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz Anadolu yakasından gelişte Şile Çamlıca yol ayrımında bekleyen yunuslardan bahsediyorsunuz sanirim?
    Veya köprüden önce son çıkış yunuslarindan?

O yunusları biliyorum, çoğu zaman bende onların dibinden geçerim, bugüne kadar bi ceza almadım.
    === Eğitim Şart ===

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Alıntı ectuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabah her zamanki gibi anadoludan avrupaya karşıya geçmek için, 3-5 motor peşpeşe emniyet şeridinden ilerliyorduk.

Gene her zamanki gibi kerameti kendinden menkul bir sivil aracın arkasında ağır ağır ilerlerken altunizade ayrımındaki boşluktan faydalanarak en öndeki arkadaş sağdan koptu ve tekrar yola birleşene kadar onu geçmek istedi.
    Araç kırmızı çıkıntılar olur yolda, bariyer diyim. (adlarını bilmiyorum. 50 cm lik plastik yol ayırımları işte anlayın her ne ise) onun arkasında emniyet şeridine girmek için oradan yola girmeye çalışırken en öndeki motor biraz afilli ve sert bir şekilde bu kırmızı dubaların boşluğundan aracın önüne geçti ve orada beklemekte olan yunusun ayakları dibinden geçti.
    Onun arkasından bizler de aynısını yaptık. Tabi yunusu korkutmadan.
    Yunus önce bir cık cık cık manasında kafasını sallayıp arkadaşın plakasını yazdı.
    34 jf 05.. (son 2 rakamı yazmıyım). Okursa Arkadaş ceza yediğini bilsin diye plakasını belirttim. Hiç yoktan yazdı.
    Benim çıkarttığım ders polislerin yanından geçerken dikkat çekici hareketler yapmamak oldu (bundan sonrası için)
    Yoksa hepimiz her sabah aynı yunusların önünden geçiyoruz. Arkadaş pisi pisine yedi cezayı.
    Umarım sonra üşenir makbuzu yazmayı da arkadaş yırtar. Her kim ise...
    Ben de emniyet şeridini çok göze batmadan kullanılması gerektiğini düşünüyorum. Trafik polisi de olsa yunus da olsa görünce biraz yavaşlayın ve şerit çizgisine yanaşıp geçin. Ben bu şekilde kullanarak hiç ceza yemedim ama bundan sonra ne olur bilmiyorum.
    hasansonmez ve ectuna bunu beğendiler.

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    Alıntı dockerengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de emniyet şeridini çok göze batmadan kullanılması gerektiğini düşünüyorum. Trafik polisi de olsa yunus da olsa görünce biraz yavaşlayın ve şerit çizgisine yanaşıp geçin. Ben bu şekilde kullanarak hiç ceza yemedim ama bundan sonra ne olur bilmiyorum.
    ben de öyle yapıyorum. geçenlerde köprü girişinde yavaşlamamı yanlış anladı sanırım. korktuğum için falan yavaşladığımı sandı herhalde. çekti kenara, evrak kontrolü yaptı.
    emniyet şeridini motorcuların kullanmasına artık izin verilmeyecek dedi.
    yapmayın memur bey dedim. hadi ben günde 40km kullanıyorum, yavaş gidiyorum, bi şekilde idare ettim diyelim. bu kadar motoru trafiğin ortasına atmanız, katliama davet çıkarmak olur. çok arkadaşımız yaralanır. yapmayın etmeyin dedim.
    biz de farkındayız ama emir geldi dedi. artık ceza yazmaya başlayacağız dedi.

umarım laf olsun diye söylüyordur...
    Kararlı olan her şey, şartlara rağmen doğar...

Nietzsche

kngsze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache *11
    Ülkemizde mevcut kanunlar kadar memurların insiyatifi de önemli.(Yani fazla denk gelmedi ama yazanlar öyle diyor )

Bence şekil şukul hareketlerden kaçınırsak,gideceğin yere 5 dakika geç gidersen sıkıntı çıkmaz.

Yani beni henüz ehliyeti çıkarmamışken çevirdiler,ağbbiiiieeee öğreciyizzzz,peder duyarsa keserrr,bak ekipmanım da var v.s. diyerek yırtmıştım
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Emniyet şeridi kullanmak zaten kabahat tamam bunda hemfikiriz ama bir de üstüne üstlük polisin ayaklarının dibinden silme geçtiyse hak etmiş demektir, polis gördüysen emniyet şeridinde az yavaşla sola yapış sen biraz saygı göster ki oda saygını görüp insiyatif kullansın hee buna rağmen ceza yazarsa oruçlu olan beddua oruç tutmayanda küfür etsin yapacak bişey yok
    Siyah&Beyaz bunu beğendi.

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Her gün Taşdelen-Kavacık yapıyorum o yolda.Bazen selamlaştığımız dahi oluyor.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    bir çok arkadaş polise yalakalıkla işi kıvırırız ortak görüşünde yani polisler bu forumu okusa çoğunuza yazar bilginiz olsun

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kanuna göre emniyet şeridi sadece ambulans-polis ve arıza için ayrılmıştır. Motosikletlerin kullanması tehlikeli ve yasaktır, eğer bu konuda bir esneklik yapılıyor ise istismar etmemek gerekir.
    Seko ve Siyah&Beyaz bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Konuyu ve cevapları hayretler içerisinde okuyorum.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    istanbul trafiğinde şerit aralarında dolaşıp kazalara sebep olmayalım diye emniyet şeritlerinde bir tür pozitif ayrımcılık var motorlara karşı.
    her ne kadar insanların ceza yemesinden hoşlanıp bunu şikayet edenler veya bu durumu suistimal eden motorcular olsa da durum bundan ibaret.

sokak tabiri ile kendimizi etiket etmemek efendi efendi sürmek en iyisi.
    caferacer21 ve Siyah&Beyaz bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)