Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Bumoto Calibre 250cc Alıyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    BySeaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bumoto Calibre 250rr
    Merhaba arkadaşlar bu konu açma olayını biraz abarttım biliyorum

Sonunda hyosungundan calibreye calibreden çin malı ss lere kadar gittim geldim motor bakmaya gide gide ss sürmeyi de öğrendim yani öyle diyebilirim

Sonunda kararımı verdim Bumoto calibre 250cc 0km 6.500 TL ye perşembe günü (yani yarın) almaya gidiyorum çok heycanlıyım henüz ehliyetim yok daha öncede söylemiştim ehliyete şuanda yazılıyım nisanın son haftalarında bir sorun olmazsa ehliyet cebimde olacağı söylendi motoru alıp babamın dükkanına koyacağız ve orda ehliyetimi bekleyecek (nasıl geçecek o günleer ) tabi arada sanayi içerisinde 1-2 turlama alışma süresi olacak sonunda karar verdiğim için ve gerçekten aklıma yatan bir motoru alıcağım için çok mutluyum bir sorun çıkmazsa dediğim gibi perşembe günü almaya gidiyorum motorumu alır almaz resmini çekip forum atıcam.Aslında biraz korkuyorum ama bu korkuyu yenebilirim sanırım korkumda SonpoL'un dediği gibi biraz yeniyim direk 250cc lik bir ss ile başlamak zor olabilir fakat benim süreceğim alan çok kısıtlı evimden sporuma sporumdan eve ve arada trafik yok denicek kadar az işliyor (böyle kandırıyorum kendimi )

Herkeze hayırlı geceler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    6500 omotoya biraz fazla gibi ama hayırlı olsun güle güle kullan. Ne diyelim hevesini kırmak istemem ama hakkında hayırlısı olsun.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

esparo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Iron 883 / 2014
    hayırlı olsun . aceleci davranma diyeceğim ama ne kadar takarsın bilmem ehliyet şart

Motosikleti
    Bumoto Calibre 250rr
    Hayır aceleci davranmıyorum yaklasık 2-3 aydır bakınıyorum binmediğim denemediğim motor kalmadı aslında önce ehliyet sonra motor alacaktım fakat calibrenin 0km fiyatı 7.785 gibi birşeydi burdaki mağazada elinde son kalmış ve biraz pazarlık ile 6.500 tl ye düşürdü o yüzden kaçırmak istemiyorum alıcam durucak zaten dükkanda asla trafiğe çıkma gibi bir hata yapmam

just4techno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Skipper, Sym Fiddle 3
    Valla eğer motor 7.700 den 6.500 e düştüyse al hemen bende 450 tl lik kaskı 300 tl ye aldım dursun nolcak sanki

Tulpar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650R
    Kolay satabilceğiniz motorlar alın 3 ay sonra cc yükseltmek isteyip satılması için ölücülerle uğraşmazsınız ... hayırlısı olsun sevidiysen o ap ayrı bişey

Motosikleti
    Bumoto Calibre 250rr
    cc yükseltmem bayağı sürer sanırım benim araba tutkum var daha çok araba ehliyetine mayıs ayında girebiliyorum ehliyeti almam kışı buluyor ben yazın altımda araç olsun diye motoru tercih ettim yani satıp cc yükseltme gibi bir niyetim yok şuanda ilerde araba ehliyetini alınca motoru satılıga cıkartırım arada motora binerim durur öyle satılana kadar yani satmakta pek sıkıntım olmaz diye düşünüyorum
    gazo0202 bunu beğendi.

gazo0202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Alıntı BySeaL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cc yükseltmem bayağı sürer sanırım benim araba tutkum var daha çok araba ehliyetine mayıs ayında girebiliyorum ehliyeti almam kışı buluyor ben yazın altımda araç olsun diye motoru tercih ettim yani satıp cc yükseltme gibi bir niyetim yok şuanda ilerde araba ehliyetini alınca motoru satılıga cıkartırım arada motora binerim durur öyle satılana kadar yani satmakta pek sıkıntım olmaz diye düşünüyorum
    Şimdiden hayırlı olsun güzel bir motora benziyor . Bayide sadece sesini duyma şansım oldu çok güzel bir sesi var fiyati güzel

Motosikleti
    Bumoto Calibre 250rr
    Teşekkür ederim görünüşü beni cezbediyor zaten ama canlı olarak henüz sesini duymadım ve çok merak ediyorum motoru almam sanırım 1-2 gün aksıyacak

Motosikleti
    Bumoto Calibre 250rr
    Kuba bayağı bir çin malı motor diye biliyorum ben bumoto dandik gibi görünüyor ama kullanan çoğu kişi güzel diyor sorun cıkartcagını düşünmüyorum inşallahta çıkartmaz :D

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bumoto da çin malıdır.

Kararını vermişsin. Dilerim hakkında hayırlısı olur.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    Bumoto Calibre 250rr
    Bumoto kore malı tesekkür ederim bugün kaporayı verdik plaka sigorta vs halledildikten sonra teslim alacağım

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bumoto kore malı tesekkür ederim bugün kaporayı verdik plaka sigorta vs halledildikten sonra teslim alacağım
    Kore değil çin malı alibaba.com'da biraz gezinirseniz bu motorla karşılaşacaksınız. Ben ufak bi arama yaptım sizin için http://www.alibaba.com/trade/search?...ing+motorcycle

Phantom264 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R TriColor Cibcib*
    hayırlı olsun kimsenin malını kötülemek gibi niyetim yok yanlış anlaşılmasın. ama yakın bir zamanda altın elbiseli adamın 250cc karşılaştırma videosu yayınlanır diye düşünüyorum izleyip karar vermenizi tavsiye ederim ;)
    Gaza gelme. Gaza getirme. TriColor

Motosikleti
    Hornet 650
    Bende alıcaktım, eskişehirde bulamadığım için fuara gittim yakından inceledim, safkan çinli, cbr 250 çakmasını görünce (yeni kasa adı altında) direk vazgeçtim, zaten Bu Moto'run sayfasını ilk açıldığından beri takipteydim, tanıtan arkadaşın motor için toplamda baya bi masraf etmesi (zevkine göre yaptığı harcamaları katmıyorum) onlarıda dahil edince zaten 0 km markalı bir 250 lik alınabiliyor.
    + motorunun o kadar servise gidip yatırması vs. ne kadar + sı olsada gözümde 0 a düştüğü için, yaşadığım şehirde sevisinin ve bayisinin de olmasına rağmen, Allah büyük ya karşıma çıkarıyo 1 tanede (ufak kazalı - sahibi olan bi arkadaş çukura biraz sertçe çukura girmesinden kaynaklanan hasarı görünce, (sorun hasarlı olması değilde hasarın büyüklüğü) ve giderilmesi için gereken yedek parça fiyatı.) beni vazgeçirdi.
    Ucuz etin yâhnisi hesabı Atalarımız boşa söylememiş, ben riske girmek istemedim tercihimi servisi bol, yedek parçada sıkıntı yaratmıyacak, az yakıcak (enjeksiyon), yarın bir gün olurda sıkışırsam Allah göstermesin. satması kolay olacak motordan yana kullandım.
    Ne kadar 125 lik fiyatına 250 lik olsada isterse 500 lük olsun benim gözümde sıfır.
    Tabiki renk ve zevk meselesi sonucta alıcak sensin parasını sen vericeksin
    Hayırlısı olsun. Tekerin düz basssın.

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı mhmtesk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende alıcaktım, eskişehirde bulamadığım için fuara gittim yakından inceledim, safkan çinli, cbr 250 çakmasını görünce (yeni kasa adı altında) direk vazgeçtim, zaten Bu Moto'run sayfasını ilk açıldığından beri takipteydim, tanıtan arkadaşın motor için toplamda baya bi masraf etmesi (zevkine göre yaptığı harcamaları katmıyorum) onlarıda dahil edince zaten 0 km markalı bir 250 lik alınabiliyor.
    + motorunun o kadar servise gidip yatırması vs. ne kadar + sı olsada gözümde 0 a düştüğü için, yaşadığım şehirde sevisinin ve bayisinin de olmasına rağmen, Allah büyük ya karşıma çıkarıyo 1 tanede (ufak kazalı - sahibi olan bi arkadaş çukura biraz sertçe çukura girmesinden kaynaklanan hasarı görünce, (sorun hasarlı olması değilde hasarın büyüklüğü) ve giderilmesi için gereken yedek parça fiyatı.) beni vazgeçirdi.
    Ucuz etin yâhnisi hesabı Atalarımız boşa söylememiş, ben riske girmek istemedim tercihimi servisi bol, yedek parçada sıkıntı yaratmıyacak, az yakıcak (enjeksiyon), yarın bir gün olurda sıkışırsam Allah göstermesin. satması kolay olacak motordan yana kullandım.
    Ne kadar 125 lik fiyatına 250 lik olsada isterse 500 lük olsun benim gözümde sıfır.
    Tabiki renk ve zevk meselesi sonucta alıcak sensin parasını sen vericeksin
    Hayırlısı olsun. Tekerin düz basssın.
    Mehmet merhaba,

Öncelikle fuar da bumoto'nun sergilemiş olduğu cbr 250 çakması motosiklet Calibre'nin yeni versyonu değil! Calibre'nin üretimine aynen devam edilecek. Yeni getirilen model ise beğeni olursa getirelecekmiş. Bilmeden yanlış bilgi vermeyelim.

Ben motosiklet'e 4.000 TL'lik bir harcama yaptım. Bu harcamanın 500 TL'si radyatör ve fan değişimi içindi. Diğer geri kalan ise zevkiydi. Radyatör normalden birazince olduğu için, çatlama riski var. Bu benim ve diğer facebook üzerinden görüştüğüm bir arkadaşın başına gelmiş. Herkesin başına gelecek diye bir şey yok. Fakat bilinmeli ki, masraf olacaksa bir tek burdan olur. Onunda maliyeti ortada. Bunu isteyen garantiden de karşılayabilir. Ben biraz beklemeyi seven bir insan değilim. Durumum da müsait. Cebimden yaptırdım. El atmışken de 600 rr radyatörü koyduk. Bunu fanla destekledik ;). Yoksa orjinal halde de kesinlikle çatlama veya fan da arıza olmadığı sürece, hararet sıkıntısı yaşamıyorsunuz.

Motosikletimin yaşadığım hararet yüzünden zarar görme durumuna karşı silindirden, pistonlarına kadar kontrol edildi. Ustam gayet kaliteli olduğunu dile getirdi. Bu ustam dedim kişi, agusta, r1, triump, ducati vs. aklınıza gelen, gelmeyen tüm motosikletlerin bakımlarını yapan bir insan olmasının yanında, şu anda yarış için pist'e ducati 848 hazırlamaktadır.

Benim de kaçamadığım, göremediğim sertçe girdiğim çukurlar oldu. Hatta bir keresin de öyle sert girdim ki, motosiklet orada kalacak ben uçacam gibi hissettim. Buna rağmen hiç bir hasar almadım. Rot balansımda da bozulma olmadı.

Sen ucuz etin yahnisi diyorsun fakat bu motosiklet kesinlikle öyle değil. Sen cbr'ını al, güle güle de kullan.. Fakat kullanmadığın, sürmediğin motor hakkında buradan ahkam kesme. Cbr 125'i geçtim, eski sahibi olduğum Cbr 250 ile bile aynı kefeye koymam ben calibre'yi. Çünkü artıları marka dışında daha fazla. Bunu tecrube etseydin, daha iyi anlardın fakat sen sadece yazılanalra göre buradan cevap verirsin. Bense deneyimlerime göre.

Kal sağlıcakla.
    viper17, Ufuk İnkaya ve DarkKnight bunu beğendiler.
    Önce emniyet, sonra hareket...

Motosikleti
    Bumoto Calibre 250rr
    Hayır arkadasım bumoto kore malıdır bumotonun ürünlerini satan adamda bunu savundu attıgın linktede bumoto göremedim yani çin ile alakası yok.Altın elbiseli adam yani barkın abiye söyledim abi alıcam ne zaman tanıtım dedim daha calibre250cc bulamadıgını soyledi 250cc karsılasıtması biraz uzun sürecek gibi bende bekliyorum sabırsızlıkla ve birişey daha eklemek istiyorum ben simdiye kadar kaçtane bumoto sahibiyle konustuysam cogu kimsenin ne söylediğine aldırma dışardan kötü bi marka gibi görünebilir ama çoğu 250lik motora taş çıkartır diyorlar ayrıca fiyatıda çok uygun bence Teşekkürler

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Hayır arkadasım bumoto kore malıdır bumotonun ürünlerini satan adamda bunu savundu attıgın linktede bumoto göremedim yani çin ile alakası yok.Altın elbiseli adam yani barkın abiye söyledim abi alıcam ne zaman tanıtım dedim daha calibre250cc bulamadıgını soyledi 250cc karsılasıtması biraz uzun sürecek gibi bende bekliyorum sabırsızlıkla ve birişey daha eklemek istiyorum ben simdiye kadar kaçtane bumoto sahibiyle konustuysam cogu kimsenin ne söylediğine aldırma dışardan kötü bi marka gibi görünebilir ama çoğu 250lik motora taş çıkartır diyorlar ayrıca fiyatıda çok uygun bence Teşekkürler
    Bumoto cin mali guzel kardesim

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı 17muhammed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende senin gibi düşünerek KUBA XY250-5A aldım fakat sorunlar çıkmaya başlayınca nefret ettim ve sattım 4 ay kadar kullandım 450 tl civarı masraf yaptım
    kuba içinde yazılar yazmıştık, fanatikleri kızmıştı ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    sağlam motosiklet istiyorsan sym wolf 250 yi önerebilirim. gerçekten güzel motosiklet yapmış adamlar. bumoto ise çinlidir, kalitesini ise ben beğenmedim.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)