Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor sevdasi

Motovento
    REKLAM ALANI

bundan5-6 sene once alacagima karsilik 1 adet kymco 150cc 1 adet Yamaha bms 1 adette Atv 100 cc verdiler atv yi sattim bms yi polise kaptirdim kymcoyuda ise gidip gelirken kullandim daha sonrada sattim simdilerde ise bi motor alip turkiye turu yapmak hayalim oldu.once xciting 500 cc(ikinci el 2007) alayim diye dusundum cunku sifir almaya gucum yetmiyo biraz inceledim bana gore geldi tipide guzel ozellikleri cok ama yakit olayinda 350-400 krs yakar dediklerinde vaz gectim.sonra grand dink 250 cc lere baktim onlarda hem butceme hem de gozume uygun geldi yakitta iyi gibi geldi ama bu seferde acaba uzun yolda sorun cikarir mi o kafama takildi.sizler sanirim benden oldukca deneyimlisiniz yada deneyimli olanlariniz vardir bu konuda acaba 250 cc konusunda yaniliyor muyum beni uzun yolda uzer mi ?
    bana kesinlik baska tipte bi motor tavsiyesinde bulunmayin cunku kullanamam.ayrica yasim 50 ye gelmis bana da uymaz vede uzun yolda olsa 90-100 km hizin ustune cikmam hiz bana gore degilben aheste aheste gezecem orda burda mola verecem
    goruslerinizi bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Aheste aheste gezeceksen ve hızlı gitmeyeceksen 125 veya 150 cc honda veya bajaj marka motorları uzun yol icin tavsiye ederim. Bajaj in amortisorleri daha honda dan konforludur. Bu da aklinda bulunsun. Ybr 125 de fiyati ve sağlamlığı nı kanıtlamış duruşuyla gezi motoru için idealdir. Benim şahsi düşüncem param olsa suzuki inazuma 250 icin elimdeki paraya acımam ve tereddütsüz alırdım. 12 000 tl.

cevap yazdiginiz icin tesekkurler fakat benim dusundugum scoter tarzi motorlar.otomatik olmali ayrica scoter benim ve esim icin ideal gibi geliyor.Bu konuda bana ne tavsiye ederim kymco xciting 250cc grand dink 250 cc gibi dusunuyorum.yada bu tarz motorlar.ama 250 cc uzun yolda beni uzer mi tereddutum o.125 cc bence olmaz gibi her ne kadar 100 km yi gecmesemde.aklimda ege akdeniz kiyilari ordanda karadeniz geciyor bu geziye uygun mu bu cc deki motorlar.

mystic80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Sportster 883 2004
    Honda NC 700d integraya bakmanızı tavsiye edebilirim. Uzun yol için harika bir motor kalın büyük tekerler çift silindirli büyük hacimli motoru ve zincirli bir scooter.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    iyi de hocam neden sym gts evo 250i değil ? ben sattım araba aldım ama motor haaala içimde. 6 ayda 13.000 km yaptım ben onunla.gezdim durdum.ama hep uzun yol sürdüm şehir içi kullanmadım.. geçen sene ramazan bayramında Tekirdağ-Ankara-Kuşadası-Tekirdağ yaptım. tam sizlik bir motordur tavsiye ettiğim. konforlu. siz istiyorsunuz, ben gideyim vitesl falan uğraşmayayım, basayım gaza gideyim rahat olsun diyorsunuz. Hem sym seramik silindirli kolay kolay ısınıpda zorluk çıkarmaz. rahatlıkla yola vurabileceğini bir motordur her zaman her saatte. ben de eşimle gezdim çoğu zaman, scooter rahat, gts evonun arka koltuğu sürücüden daha rahattır. yakıtı, 2 kişi ile 110 km sabit hızla 3.4-3.6 litre arası yakar.

size tavsiyem, 2.el temiz, servis bakımlı bulmanız. daha düşük cc motor sizi yorar. dersiniz ki, o motor bana pahalıya mal olur, o zaman sym fiddle 2 öneririm. bunların ikisi de yaşınıza ve eşinizle size uygundur.

Gts evo 250i incelemem
    http://www.motosiklet.net/forum/scoo...i-motorum.html

saygılarımla
    ByR3D bunu beğendi.
    birGarip..

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    O zaman honda foresight yada ps150 uyar. Sym yada kymco hakkinda bilgim yok. Şahsen vu markalara guvenemem.

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC (Alayına Gider)
    Başlığa bak, konuya bak. . Bi şiirde beklerdik senden.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)