Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

modifiye suç değilllll

Motovento
    REKLAM ALANI
    2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    az bile... devam.... ilkkez trafik ekiplerini destekliyorum.
    kngsze, fearlesboyy, ronnytechno ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    dağıtın bunları hemen

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Ceza yazacagina once milletin calinan motorlarini bulsunlar bi ise yarasinlar. Sadece ceza yazmakla polis olunmuyor !
    2move, tanertc, Thracian ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    egzozu anlarım çevreyi rahatsız ediyor.
    ses sistemini anlarım çok ses çıkartıyor.

peki yüksek ebat jant takınca ne oluyor ?

yada spor yay coilover takığp arabayı basınca ne oluyor ?

bunların cezası çok saçma avrupada ve dünyada araçlara özel olarak üretiliyorlar ve daha güvenli bir sürüş vaad ediyorlar.

işte saçmalık burda başlıyor. önce gitsinler donmuşlaarı kontrol etsinler trafikte apaçilik yapan motorları arabaları kontrol etsinler çalıntı motorlara operasyonlar yapılsın. polislik mesleği polislikten çıkmış verdi memuru gibi olmuş

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    bence bu piyasada dingil dingil gezen şahinciler yok tofaşkmıdır nedir, ne karın ağrısıdır 5 kişi şahine doluşup patlak patlak piyasada karıya kıza salya sümük bakan tipler yüzünden olmuştur bu yasak iyide olmuş destekliyorum .
    s.e.c bunu beğendi.

caferacer21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisan toprak wrc 125
    http://www.youtube.com/watch?v=rPuurN1rlPo

senin yapacagın edebiyata...evladım yararlı ıslere verin kendinizi...gerci yarar vermeseniz de olur nötr takılın yeter.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ceza yazacagina once milletin calinan motorlarini bulsunlar bi ise yarasinlar. Sadece ceza yazmakla polis olunmuyor !
    Bencede. Asıl polise modifiye yapmak gerek.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar sanırım ben derdimi size anlatamıyorum.Bu yeni genelgenin tanımı çok geniş.Sadece sizi rahatsız eden apaçilere değil size bile ceza gelecek bu yüzden.Tamamen size ceza kesecek trafik polisinin insafına ve keyfine kalmış durumunuz bakın ne yazıyor;

"Eksiklik ve bozuklukları bulunan araçlarla, görüşü engelleyecek veya bir kaza halinde içindekiler için tehlikeli olabilecek süs, aksesuar, eşya ve çıkıntıları olan araçları kullanmak, karayolunu kullananlar için tehlike yaratacak şekilde olan veya görüşü engelleyecek ve çevredekileri rahatsız edecek derecede gürültü çıkaran araçları kullanan sürücüler 172 lira para cezası ve 20 ceza puanı ile cezalandırılır. Araçtaki değişiklikler kanuna, mevzuata uygun hale getirilene kadar araç trafikten men edilir."

Bu genelgeye göre aynanıza koku yada süs assanız polis canı isterse bu görüşü engelliyor diye size ceza kesecek.Fabrika çıkışı spoilerı olan araçlara canı isterse "aha bu çıkıntı trafiği tehlikeye sokuyor" diye ceza kesecek.Bu arkadaşlar cezadan daha fazla para toplayabilmek için bizi rahatsız eden apaçileri ileri sürerek milletin bu genelgeyi desteklemesini sağlıyorlar.Yarın öbür gün "ulen ayna süsünden ceza yedim","polis tamponun şeklini beğenmedi ceza kesti","Ya benim bu lastiklerin boyutu fabrika çıkışı böyle kalın niye ceza yedim anlamadım" diye ağlamayın sonra.

Devam edelim;
    "Ses, müzik, görüntü ve haberleşme cihazlarını şartlarına uygun olmadan araçlarda bulundurmak, bu tür cihazları kamunun rahatını bozacak şekilde kullanan sürücüler 80 lira parave 10 ceza puanı ile cezalandırılır. Cihazlar araçtan sökülür"

Hangi şartlara?Bu maddeden arabada kullanılan cep telefonu,araç içi ekran-tvlere,müzik sistemlerine istedikleri gibi ceza kesme hakkı doğuyor polislere.Belkide cep telefonunu gps cihazı olarak kullananlara "ahanda bu dikkat dağıtıyor al sana ceza" diye ceza keseni bile görebiliriz.

"Araç üzerinde yapılan teknik değişikliği 30 gün içinde tescil yapan kuruluşa bilgilendirmeyen sürücüler 80 lira para cezası ve 10 ceza puanı ile cezalandırılır. Yapılan değişiklik belgeleri üzerine işleninceye kadar araç trafikten men edilir."

Yani jant yada lastik boyutunda değişiklik yaparsanız veya çok ufak önemsiz değişiklikler yapsanız bile bunları ruhsata işleteceksiniz.Taktığınız 20 TL lik parça için 200 TL ruhsat parası bayılacaksınız.Bu da milleti soymak için özel bir madde.

Eğer isteseler zaten mevcut kanun ve genelgelerle apaçilerin ve milleti rahatsız eden sözde modifiyecilerin kökünü kazırlar.Bu genelge neden çıkarıldı peki?Bunu hiç düşündünüz mü?Ben sizi erken erken uyarıyorum bu çıkarılan saçma sapan genelgeler sayesinde ilerleyen günlerde olmadık saçma sapan cezalara hazırlıklı olun.

Bir de çok merak ediyorum bizim süper zeka devletimiz ve ultra çalışkan polisimiz bu tarz fabrika çıkışı modifiyeli araçlara ne yapacak;

hakan_biolog ve crxforever bunu beğendiler.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    sçarım spoilerine . 18 yaşında ergen sıcak silikonla yapıştırıcak , sonra yolda uçup gelip kafamı koparıcak .

Neymiş sonra modifiye suç değilmiş.
    Hadi bi git yaa.

Sonuna kadar destekliyorum.

Haa polis bunu suistimal edermi , eder. Çünki aynı havayı soluyoruz , herpimiz herşeyi suistimal etmeye yatkınız. Poliste bizden biri.
    fearlesboyy, otopsici ve ronnytechno bunu beğendiler.

airhead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R80
    1000 lira ver jant al,200 liraya çalıntı ses sistemi yap,çakma zenonla milleti kör et,vanalı eksoz tak kafa s.k,bide jdm şeyi yapıştır noldu? modifiye.Yapıyosan hakkıyla yap,herkes sevsin,desteklesin.
    fearlesboyy, Thracian ve ronnytechno bunu beğendiler.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi şu egsoz ve ses olayına katılıyorum ama alınan bu kararlar bimem farkında mısınız sadece egsoz ve ses için değil arbada orjinal olmayan herşey için.Eğer polis aracınıza sonradan taktırdığınız rüzgarlığı beğenmezse cezayı yiyeceksiniz.Tamponlarda ufak tefek değişikler,farklı marşipiyer,farklı jant,farklı lastik ölçüsü.. hepsine ceza kesecek.Bunların ne zararı var millete?Tamam git trafik kurallarını ihlal edene trafiği tehlikeye sokana kes cezayı ama kimseye zararı olmayan ufak tefek görsel modifiyelere neden ceza kesilecek?Bu silah taşıyan herkesi cinayet ile suçlamak gibi bir şey.Hatta bunu da geçtik polisler her marka model aracın orjinal halini biliyor mu?Ben yurdum polisini tanıyorsam biraz değişik tasarımlı veya fabrika çıkışı rüzgarlık-spoilerı olan araçlara da modifiyeli diye ceza keserler.Hoşlarına gitmeyen gözlerine batan herşeye ceza keserler.
    hocam sizin oraları bilmemde bizim buraların polisleri sanayideki usta gibi eğilip şahinin altındaki elektrikli yanı kumandalı manifoltu buluyor.kaldıki o dediğiniz gibi spoyler için vs marşbiyel için değil uygulama,en azından bizim burada böyle.egsoz sistemlerine yönelik şimdi ailemle gezmemden geliyordum sanki bir gökgürültüsü kulagımda cınladı inanın o an irkildim belki dalgın olsa panikle kaza yapacaktım yürüyen genelev yada pavyon gibi içi benbeyaz led döşeli şahin içerisinde ellerinde bira şişeleri ile nerdeyse camdan sarkan 3 tane puşt bu sizin özgürlük düşünceniz ise ben buna karşıyım..adam akıllı tak xenonunu. marşbiyelini camlarda film kimse bir şey demez.kendi zevkiniz için başkasını düşünmüyorsanız bunun adı özgürlük olamaz sadece bencilliktir bunu yapan ben bile olsam demekki cezayı hak ediyorum.
    ve sonucda onlarda insan kaldıki bu genelgeyi harfiyyen yerine getireceklerini sanmıyorum.onlar kime ceza yazacaklarını cok iyi bilir.benim tanıgığım şahsen oturup sohbet ettiğim büssürü polis arkadaş var onlarda aynı düşüncede.kaldıki daha geçen emniyet müdürlügünde trafik denetleme şube müdür yardımcısı bir abimizi ziyarete gittim oturduk motor üzerine sohbet ettik cıkışda biraz motoru alın turlayın dedim yanındaki memur müdürüm bununda plakası yok dedi bari emniyete gelirken taksaydın dedi,müdürüm hafifçe güldü bırak onlar nerde takıp çıkaracagını bilir dedi,geçenlerde gece uygulamaya girdim plaka yok nerde dedi koltugun altından cıkardım gösterdim neden takmıyorsun dedi dürüst olmak gerekirse radardan dedim egsoz sesı nasıl dedı baktı dinledi oğlum plakayı tak tak dedi ceza falan yazmadan gönderdi

maxiscooter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Olması gereken o değil mi? Araç üzerinde herhangi bir değişiklik yapıldığında bunun ruhsatınıza işlenmesi gerekiyor. Janttan ne olacak diyen arkadaşlar; o taktığın jant aracına uygun değilse eğer senin yerle olan tek bağlantın olan jant lastik ikilisi aracına uygun değilse sen yoldan çıkıp birinin canına kast ettiğini düşün? Yerle tek bağlantın o senin ve onu tasarlamak hesaplamak için tonla para döküyorlar sen gelip sırf görüntü olsun diye saçma bişey takıyorsun.

Olaya neden iyi yönden bakamayanlar var anlamış değilim. Bu tür iyileştirmeler bizim için. Sen araç üstüne takacağın birşey projesi olacak,güvenlvğv onaylanacak,muayeneden geçecek ve kullanacaksın. Buda demek oluyorki sana sattıkları mal iyi ve bu tür kalite standartlarını karşılıyor olmak zorunda. Atıyorum bi topcase aldığında altında saçma sapan bağlantı aparatı yerine sağlam tutacak gerekli ölçüde ve sağlamlıkta olacak aparatla satmaz durumunda kalacaklar ve sende kaliteli ürüne sahip olup 5. çukurda topcase ni yerden toplamayacaksın..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:36 ----------

Birde eklemeyi unuttuğum birşey var. Ülkede verginin vergisi alınıyor,neredeyse dünyanın en pahalı benzinini kullanıyoruz, maaşlar hariç herşeye zam geliyor ve türlü yolsuzluk haberi görüyorken onlara ses çıkarmayıp modifiye için 'ruhsata işlettirecekler devlet bizi soyuyor' diyorsan beynine modifiye gerekiyor demektir

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar burada hepimiz aynı dili konuşuyoruz ama yine de anlaşamıyoruz.Ben sokaklarda milleti tehlikeye sokan sözde modifiyecileri savunmuyorum.Diyorum ki meccut kanunlar zaten bunların kökünü kazımaya yetiyor.Yeni çıkarılan genelde ile polise aracınızdaki en ufak ayrıntıya kadar karışma yetkisi veriliyor.Amaç modifiyecileri piyasan kazımak değil daha fazla ceza kesmek için pahane üretip milleten daha fazla para toplamak.Önümüzdeki günlerde göreceğiz şu geri zekalı apaçi şahinciler mi piyasadan siliniyor yoksa siz mi abuk subuk nedenlerden dolayı cezalar yiyorsunuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:53 ----------

Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam sizin oraları bilmemde bizim buraların polisleri sanayideki usta gibi eğilip şahinin altındaki elektrikli yanı kumandalı manifoltu buluyor.kaldıki o dediğiniz gibi spoyler için vs marşbiyel için değil uygulama,en azından bizim burada böyle.egsoz sistemlerine yönelik şimdi ailemle gezmemden geliyordum sanki bir gökgürültüsü kulagımda cınladı inanın o an irkildim belki dalgın olsa panikle kaza yapacaktım yürüyen genelev yada pavyon gibi içi benbeyaz led döşeli şahin içerisinde ellerinde bira şişeleri ile nerdeyse camdan sarkan 3 tane puşt bu sizin özgürlük düşünceniz ise ben buna karşıyım..adam akıllı tak xenonunu. marşbiyelini camlarda film kimse bir şey demez.kendi zevkiniz için başkasını düşünmüyorsanız bunun adı özgürlük olamaz sadece bencilliktir bunu yapan ben bile olsam demekki cezayı hak ediyorum.
    ve sonucda onlarda insan kaldıki bu genelgeyi harfiyyen yerine getireceklerini sanmıyorum.onlar kime ceza yazacaklarını cok iyi bilir.benim tanıgığım şahsen oturup sohbet ettiğim büssürü polis arkadaş var onlarda aynı düşüncede.kaldıki daha geçen emniyet müdürlügünde trafik denetleme şube müdür yardımcısı bir abimizi ziyarete gittim oturduk motor üzerine sohbet ettik cıkışda biraz motoru alın turlayın dedim yanındaki memur müdürüm bununda plakası yok dedi bari emniyete gelirken taksaydın dedi,müdürüm hafifçe güldü bırak onlar nerde takıp çıkaracagını bilir dedi,geçenlerde gece uygulamaya girdim plaka yok nerde dedi koltugun altından cıkardım gösterdim neden takmıyorsun dedi dürüst olmak gerekirse radardan dedim egsoz sesı nasıl dedı baktı dinledi oğlum plakayı tak tak dedi ceza falan yazmadan gönderdi
    Arabada içki içmek,abuk subuk modifiyeler milletin güvenliğini tehlikeye atmanın benim özgürlük anlayışım olduğunu tam olarak hangi cümlelerimden çıkardınız?O kadar yüzlerce kelime kullanarak derdimi anlatmaya çalıştım ama anlayan yok.Bu arada merak eden varsa ben modifiyeli araçları sevmiyorum kullandığım araçların mümkün olduğunca orjinalliğini bozmamaya çalışıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:57 ----------

Alıntı maxiscooter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde eklemeyi unuttuğum birşey var. Ülkede verginin vergisi alınıyor,neredeyse dünyanın en pahalı benzinini kullanıyoruz, maaşlar hariç herşeye zam geliyor ve türlü yolsuzluk haberi görüyorken onlara ses çıkarmayıp modifiye için 'ruhsata işlettirecekler devlet bizi soyuyor' diyorsan beynine modifiye gerekiyor demektir
    Dostum şahsen benim neye ses çıkardığımı neye ses çıkarmadığımı merak ediyorsan profilimden eski mesajlarımı inceleyebilirsin.Ben bu adamların sinsice milletin parasını cebinden almak için ve milletin özgürlüklerini engellemek için çıkardığı hiç bir kanunu desteklemiyorum.Ben sadece burada bu kanunun neden çıkarıldığını buraya defalarca yazdım ya okuyan yok yada okuyup anlayan yok.Bu kanun yüzünden aynanızda asılı araba kokusu yüzünden ceza yerseniz sonra ağlamayın.Herhalde 35. kez yazıyorum mevcut kanunlar milleti rahatsız eden arabalı kıroları trafikten uzaklaştırmaya YETİYOR.Bu son genelge ile polis arabanızdaki her istediği ayrıntaya karışma yetkisine sahip oluyor.

Bir daha şu çıkan abuk subuk kanunlar ilgili bu foruma hiç bir şey yazmayacağım burada aynı dili kanuştuğun hatta aynı görüşte olduğum insanlar bana düşman kesiliyor beni yapmadığım şeylerle suçluyorlar.Valla benim arabam yok almaya da niyetim yok arabası olan düşünsün kardeşim beni hiç ilgilendirmez.Siz çoluğunuzun çocuğunuzun rızkını ceza adı altına kaptırın benim hiç umrumda olmaz.Saygılar...
    hakan_biolog, Recogss ve fearlesboyy bunu beğendiler.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı aKinCi. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Modifiye Sadece O Bütün mahalleyi ayağa kaldıran egsoz değildirki
    ama bizim bazı aklı eksik insanımız öyle sanıyor cebine 3-5 koyan soluğu egsozcuda alıyor.yoksa siz haklısınız soylemek istediğinizi anladım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:39 ----------

Arkadaşlar burada hepimiz aynı dili konuşuyoruz ama yine de anlaşamıyoruz.Ben sokaklarda milleti tehlikeye sokan sözde modifiyecileri savunmuyorum.Diyorum ki meccut kanunlar zaten bunların kökünü kazımaya yetiyor.Yeni çıkarılan genelde ile polise aracınızdaki en ufak ayrıntıya kadar karışma yetkisi veriliyor.Amaç modifiyecileri piyasan kazımak değil daha fazla ceza kesmek için pahane üretip milleten daha fazla para toplamak.Önümüzdeki günlerde göreceğiz şu geri zekalı apaçi şahinciler mi piyasadan siliniyor yoksa siz mi abuk subuk nedenlerden dolayı cezalar yiyorsunuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:53 ----------

Arabada içki içmek,abuk subuk modifiyeler milletin güvenliğini tehlikeye atmanın benim özgürlük anlayışım olduğunu tam olarak hangi cümlelerimden çıkardınız?O kadar yüzlerce kelime kullanarak derdimi anlatmaya çalıştım ama anlayan yok.Bu arada merak eden varsa ben modifiyeli araçları sevmiyorum kullandığım araçların mümkün olduğunca orjinalliğini bozmamaya çalışıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:57 ----------

Dostum şahsen benim neye ses çıkardığımı neye ses çıkarmadığımı merak ediyorsan profilimden eski mesajlarımı inceleyebilirsin.Ben bu adamların sinsice milletin parasını cebinden almak için ve milletin özgürlüklerini engellemek için çıkardığı hiç bir kanunu desteklemiyorum.Ben sadece burada bu kanunun neden çıkarıldığını buraya defalarca yazdım ya okuyan yok yada okuyup anlayan yok.Bu kanun yüzünden aynanızda asılı araba kokusu yüzünden ceza yerseniz sonra ağlamayın.Herhalde 35. kez yazıyorum mevcut kanunlar milleti rahatsız eden arabalı kıroları trafikten uzaklaştırmaya YETİYOR.Bu son genelge ile polis arabanızdaki her istediği ayrıntaya karışma yetkisine sahip oluyor.

Bir daha şu çıkan abuk subuk kanunlar ilgili bu foruma hiç bir şey yazmayacağım burada aynı dili kanuştuğun hatta aynı görüşte olduğum insanlar bana düşman kesiliyor beni yapmadığım şeylerle suçluyorlar.Valla benim arabam yok almaya da niyetim yok arabası olan düşünsün kardeşim beni hiç ilgilendirmez.Siz çoluğunuzun çocuğunuzun rızkını ceza adı altına kaptırın benim hiç umrumda olmaz.Saygılar...
    sizin özgürlük anlayışınız olarak değil genel olarak bu konuyu özgürlükleri gasp edilmiş gibi lanse edenlerin yorumuna göre yazdım.mesela burda pazar günü etkinlik yapacaklarmış adamlar oraya bile egsozcuları çagırıyorlar birde not yazmıslar herkes aracına türk bayrağı assın diye polis müdahele etse bu seferde polis bayrak astıgı için araçları bağladı izlenimi verecekler halbuki dertleri ortamı germek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:41 ----------

https://www.facebook.com/events/2567...29730/?fref=ts

yorumlara bakın anlarsınız zaten ne demek istediğimi
    Thracian bunu beğendi.

Çok üzülerek yine yurt dışı örnekleri vermek zorundayım.

Avrupa da aracınıza yasal yollardan modifiye yapabilmeniz mümkün. Bunun için geçerli koşul aracınıza uygun TUV belgeli ürünleri kullanıp, yapılan değişiklikleri gösteren belgeleri yanınızda taşımanız gerekiyor. Eğer araç üzerindeki bir modifikasyon sizin aracınıza uygun değilse veya TUV belgesi yoksa aracınız anında trafikten men ediliyor. Ses sistemleri ve egzost için de belirli bir desibel sınırı var.

ABD de street legal modifiye şartları var. Herhangi bir şekilde illegal modifiye araç hemen trafikten men ediliyor. Bunun yanında aracınız street legal olsa dahi eğer siz bu modifiyeli aracınızla gaz larken 3 kez yakalanmışsanız, aracınız hurdacıda press makinası ile yok ediliyor.

Ama gene elemanlar özgürlükleri sınırlamamış. Ne yapmışlar, bu işleri caddelerden uzak tutmak için halka açık pistler sunmuşlar. İster git tur at, ister etkinlik düzenle, ister drag yap. Yani içindeki deli fişeği bastırman için imkanı da sana sunmuşlar. Her türlü atraksiyonu güvenli şekilde ve diğer insanları tehlikeye atmadan yapmanın imkanı var. Ama biz de yok. Pistlerin hem durumu hem de ücretleri malum

Ülkemize dönersek modifiye de sınır yok. En fazla 16'' jant kullanabilecek bir araca çamurluk kesip, kamber verip 19'' jant takan var. 5*110 bijon ölçüsündeki aracına 5*112 hatta 5*120 jant takan var. Jantların hepsi de maalesef replica dediğimiz ne zaman kırılacağı belli olmayan ürünler. Hep janttan gittim ama diğer modifiye parçaları için de durum aynı.Kısaca yapılan her uygulama maalesef kitabına uygun yapılmadığı için hem yapana hem de çevreye tehlike arz ediyor. Sen istersen gazla istersen gazlama.

Buna ek olarak ülkemizdeki diğer bir saçma uygulama her türlü modifiye parçasının üretimi-satışı-ithalatı serbest. Devlet buna izin veriyor, vergisini alıyor. Ama aldığın parçaları kullanman yasak

Bu işin çözümü yine yurtdışı örneğidir agalar. Modifiyede TUV sistemi mutlaka ülkemize de getirilmeli.
    Thracian ve acayüp bunu beğendiler.

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    şimdi bi çok arkadaşımızın da dediği gibi sevgili polislerimiz hoşuna gitmeyen herşeye ceza kesecekeler. egzoz yada yüksek ses ile gezene tamam gereken yazılsın ki hep cezası vardı bugün icat olmuş bi şey değil. bu jant lastik vs gibi rahatsız etmeyen görsel araçlar da sürekli ceza yiyecek. yani amaç sadece para kazanmak...
    bu cam filmi olayları gündeme geldiğinde bi kalabalık çevirme yapan polis grubuna sormuştum nedir ne değildir diye, valla hemşerim görürsem ben yazarım , hatta yazmak istediğim herşeyden yazarım ha sen gider mahkemeye verirsin uğraşırsın iptal olur onu bilemem ben ceza maddesinde uyabilecek herşeyden yazabilirim. üstüne aracı da bağlarım sen cezayı öder mahkeme ile iptal oluyorsa edersin .

Bu ülkede zaten devlet kurumlarının çoğu vatandaşı koruyup kollamak ona hizmet etmek yerine vatandaşı ezmek, onu zora sokmak üzere çalışıyor. Eskilerden günümüze kadar bu inanış hiçbir zaman değişmemiş.İşleri vatandaşa zorluk çıkarmak.

Bu konuda polisleri ele alıcak olursak yukarıda da yazıldığı gibi Odak vatandaşın canını yakmak yani ceza yazmak. Peki asıl görev korumak kollamak ne oldu? Dediğiniz gibi nerede çalınan motorlar? Bulunmak için ne yapılıyor? Hiç birşey. Ama yol kenarında durup ona buna ceza yazmak daha kolay tabii.

Sen tutup sırf araba siyah afilli makam arabası öününde de 3-5TL ye aldığı çakar var diye normal plakalı aracı hacı bir dur bakalım diye durduramayıp ceza yazamıyorsan, o zaman vatandaşın filmli arabasına da yazamazsın.

Ha sen cidden işinin gereğini yapıyorsundur, hırsızları yakalıyor, vatandaşın ağzını burnunu kırmak yerine onu koruyorsundur. O zaman ben de derim ki kardeşim sen bana hizmet için buradasın bana bu cezayı kesiyorsan vardır haklı bir sebebin. ama maalesef durum böyle değil.

Ülkemizde her konuda olduğu gibi burda da çifte standard olduğu sürece bu işler düzelmez.

Biz de daha çok boş boş oturup forumlarda tartışırız

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    ulem konuşturmayın adamı bu ülkede hergün en az 2 kişi sizin modifiyeli terörünüz yüzünden öyüyor
    devletin yaptığı ilk ve tek düzgün harekettin sizi ve sizin zihniyetinizdekileri toplayıp engellemek
    düşün lan milletin yakasından
    fearlesboyy ve acayüp bunu beğendiler.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    burada bir çok kişi arabalara yapılan modifiyelerden rahatsız olan kişiler yazmış nedense??? motosiklet sitesi olduğu içinmi acaba??? siz neden sokaklarda şehir içinde gezen APAÇİ SERSERİ Takımı Racincilerden hiç söz etmiyorsunuz bu arada (Racinge adam gibi binen adamlara sözüm yok) onlar zaten bu tip motorlara şehir dışında otobanda gazlıyorlar bir kere Racing motosikletler şehir içinde kullanıma uygun değiller şehir içi bu motorların doğasına aykırı ama yok APAÇİLER hayvan gibi ses yapan Egsozları Headers ları takıp şehir içinde İnsanları rahatsız ediyorlar hele bide arkasına bi manita attıysa adamın o motosikletle yapamayacağı salaklık hayvanlık yok kimse canını sokakta bulmadı
    otopsici ve hakan_biolog bunu beğendiler.

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah

Kardeş sen her konu altında olumsuzluk çıkarıyosun muhalefet ediyosun senın derdın başka.
    Eğer kask takmıyosanız koruyacak bişeyiniz yok demektir!!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)