Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

zamanı çoktan geldi galiba

Motovento
    REKLAM ALANI
    ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Arkadaşlar motorum çok kirli :( yıkamadan sonra yağlama gerektiği için yikayamadim hic.Cbr125 kullanicisiyim hangi zincir yağını kullanmaliyim lütfen yardım. WD 40da alıp kullanacagım

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:09 ----------

Güncel.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zinciri mazotla temizleyip sonrasında sıvı gres kullan marka ipone motul vs olabilir kesene göre. wd40ı ise yıkama sonrası hareketli parçalara sıkarsın düğmeler kontak ayak pegleri manet dipleri vs
    http://www.youtube.com/watch?v=O6Iss...YllBZ955fCfa9A
    ccc67 bunu beğendi.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    wd40 oringlere zarar verir önce gazyağı veya mazotla temizle sonra yıka tazyikli su olsa daha iyi olur...sonra yağlamak için piyasada satılan zincir yağlarından kullanabilirsin..
    ccc67 bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Mazotla temizle

Zinciri yaglamak icin sıvı greslerden kullanma her tarafı batırır zincirede tutunamaz özel motosiklet zincir yaglama spreylerinden var zincire tutunabilen onlardan al jantıda kirletmiyor
    ccc67 bunu beğendi.

Motosikleti
    Özel zincir spreyi alacağım fakat marka model önerisi rica ediyorum sizden.fark eder mi.aslında kullandığınız tecrubeniz olan memnun olduğunuz spreyi söyleyebilir veya link atabilir misiniz.teşekkürler

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F (2011) - Yamaha Cygnus L (2015)
    Zinciri temizlemek için hesaplı oluşu ve malzemeye zarar vermemesi bakımından öncelikle gazyağı, yağlama için de Würth'ün sabesto hhs drylube'ü tavsiye ederim. Yalnız sakın uğraşmayayım diye motor çalışır ve viteste iken denemeyin!
    ccc67 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı BlackBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zinciri temizlemek için hesaplı oluşu ve malzemeye zarar vermemesi bakımından öncelikle gazyağı, yağlama için de Würth'ün sabesto hhs drylube'ü tavsiye ederim. Yalnız sakın uğraşmayayım diye motor çalışır ve viteste iken denemeyin!
    Temizlik için zaten gazyağı düşünüyorum. Bazı markalar için bazı yorumlar gördüm yok çok kir toz çekiyor yok sıçrıyor yok iyi değil vs. Siz kullanıyorsanız bir sıkıntısı var midir acaba

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:07 ----------

Ve diğer ürünlere gore fiyatı biraz fazla sebebi kaliteli oluşundan midir

Motosikleti
    Zincir yağlarının sıktıktan sonra sıçraması meselesi, daha çok yağı uyguladıktan sonra yağın nüfuz edip, tabiri caizse zincirde kurumasını beklememekten oluyor. Würth'ün yağını kullandım memnundum; ancak, bence biraz pahalı; o nedenle kullanım amacına göre, başka zincir yağları ile de fiyat-performansını karşılaştırıp kararını öyle ver derim.
    ccc67 bunu beğendi.

Motosikleti
    Zincir yağlarının sıktıktan sonra sıçraması meselesi, daha çok yağı uyguladıktan sonra yağın nüfuz edip, tabiri caizse zincirde kurumasını beklememekten oluyor. Würth'ün yağını kullandım memnundum; ancak, bence biraz pahalı; o nedenle kullanım amacına göre, başka zincir yağları ile de fiyat-performansını karşılaştırıp kararını öyle ver derim.
    Hocam iPhone ve castrol nasildir

Motosikleti
    Alıntı ccc67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam iPhone ve castrol nasildir
    İkisini de kullanmadım. Yalnız Castrol'ünkinin çabuk toz topladığını okumuştum. Yine de zincir koruma açısından ikisinin de iyi olduğunu tahmin ediyorum.
    ccc67 bunu beğendi.

Sosyete59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni windy s
    arkadaşlar konu çok yardımcı oldu bana bende merak ederdim motorum sertleşirdi yıkayınca wd 40 alcam hemen
    zincir için size önerim repsolun yağı var 20 tl ama çok güzel hiç toz toplamıyo
    ccc67 bunu beğendi.

Motosikleti
    İkisini de kullanmadım. Yalnız Castrol'ünkinin çabuk toz topladığını okumuştum. Yine de zincir koruma açısından ikisinin de iyi olduğunu tahmin ediyorum.
    Kafamada iPhone yatmıştı.memnunlar sanirsam iphoneden.Zararı olmaz sonuçta bilindik bir marka

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:03 ----------

Alıntı Sosyete59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar konu çok yardımcı oldu bana bende merak ederdim motorum sertleşirdi yıkayınca wd 40 alcam hemen
    zincir için size önerim repsolun yağı var 20 tl ama çok güzel hiç toz toplamıyo
    Hepimize yararlı olur inşallah repsolude bir arastiram hocam teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:05 ----------

Hocam ipone olacak hep yanlış yazmisim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)