Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Bir sürede milyon km nasıl yapılır?

Katılımcı sayısı
117. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Aksatmadan günde 273.9 KM yaparak 10 yılda.

19 16.24%
  • Kurye olarak "bir süre" çalışırsan olur gibi sanki.

32 27.35%
  • Edebiyat ile yapılır.

14 11.97%
  • Önce avcılar atıcılar derneğine üye olunur.

32 27.35%
  • Hiç biri

20 17.09%
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet ile "milyon km" nasıl yapılır?

Motovento
    REKLAM ALANI

Google'da arama yaparken denk geldim. Tıkladım karşıma bir yazı çıktı. Yazının sahibi çok sertifikalı, ileri sürüş eğitmenlerimizden biriydi. Yazısına aynen şu cümlelerle başlamış.

"Bir süredir motora biniyorum. Yaklaşık milyon km. civarı."

Kendisiyle bir kere Şile yolunda karşılaşmıştık. Tam ilk bahara giriş zamanıydı. Hava o gün aşırı sıcak olduğu için yolun bir bölümünde kışlık montumu çıkarıp kullanmıştım motoru. (üzerimdeki diğer ekipman: kask+eldiven+bot+dizlik+tam boy sırtlık) mola verdiğim yerde tesadüf bu eğitmen arkadaşta birine ders veriyordu. Daha selam sabah vermeden "mont giymeden olmaz ama" diye laf attı gülerek. Bende "çattık" der gibi baş sallamıştım sadece.

Neyse şimdi merak ediyorum. Motorda bir sürede "milyon km" nasıl yapılır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Silverwing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yılda 40 bin km'den 25 senede yapılır. 100 binde bir motor değiştirse 10 motor eder. Benim yaklaşık kilometrem 47000'de. 5 motor değiştirmişim. Ortalamam zayıf.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yunanistandaki bir motorcu abimiz aynı motorla 746.000 km'yi nasıl yaptıysa, 1.000.000km de pekala yapılır..
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    ben on yıl motorlu kuryelik yaptım, hafta sonları ve tatillerde yine özel motosikletimle geziler vs. kuryelik yaparken işlerin en iyi olduğu dönemlerdi. ortalama 300 km altına düştüğümüz çok azdır o yıllarda.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    bi kurye arkadasım da ybr var...2009 nisan ayında 198.000 km de idi...suan bilmiyorum...
    ne kadar zamanda o km ye geldi onuda sormadım...

GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    D Şıkkı
    D)Önce avcılar atıcılar derneğine üye olunur. (: Benim 1.000.000 Görmem İmkansız Gibi Birşey Zaten Görende Derneğe Üyedir (:. Bizde 1994 Model Otobüs Var O Bile Daha 700.000 De (:
    srknbdm bunu beğendi.
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

Motosikleti
    iki teker
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yunanistandaki bir motorcu abimiz aynı motorla 746.000 km'yi nasıl yaptıysa, 1.000.000km de pekala yapılır..
    hangi motosikletle yapmış merak ettim, ben en fazla honda titan ile 250 bin km yaptım ve motor hurdaya çıktı, bu süre içinde iki kere gömlek bir kere krank yapıldı.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı aSuBaYaH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hangi motosikletle yapmış merak ettim, ben en fazla honda titan ile 250 bin km yaptım ve motor hurdaya çıktı, bu süre içinde iki kere gömlek bir kere krank yapıldı.
    Honda Africa Twin
    Ahmanamra bunu beğendi.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    MİTSUBİJİ otobuslerde 1.5 mılyon km re duymuştum şaşırmıştım ama bır başka aracta hele hele motosıklette hiiiççç duymadım

Motosikleti
    iki teker
    Alıntı GuNMember adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    D Şıkkı
    D)Önce avcılar atıcılar derneğine üye olunur. (: Benim 1.000.000 Görmem İmkansız Gibi Birşey Zaten Görende Derneğe Üyedir (:. Bizde 1994 Model Otobüs Var O Bile Daha 700.000 De (:
    istanbulda 15 yılı aşkındır motorlu kuryelik yapan yüzlerce tanıdığım var, milyon km devirmek hayal değil

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:05 ----------

Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda Africa Twin
    olabilir afrika ciğerli makinadır.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:06 ----------

Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MİTSUBİJİ otobuslerde 1.5 mılyon km re duymuştum şaşırmıştım ama bır başka aracta hele hele motosıklette hiiiççç duymadım
    uzun yol çalışan otobüsler istanbulda kuryelik yapan kişinin yaptığı km'yi haftada yapıyor 3 yıl çalışsa çok ciddi kmlere ulaşıyorlar.

yanlış duymadıysam 2 veya 3 milyon km gidiyor motorları.

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Milyon km.sürüş tecrübesi ise kastedilen,evet bunu yapan arkadaşım var.Yaklaşık 35 senedir motor kullanır ve bu işin duayenlerindendir.
    Eğer bir motosiklet motorunun milyon km. yapmasından bahsediliyorsa o biraz yalan olur
    350 bin yapan motorlar duydum ama milyon km.
    Sadık1453 bunu beğendi.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

Motosikleti
    ck 125 pulsar
    çalışmadan para gelirim olsa inanın ben yaparım bir kaç senede motorsikletle gezmeyi çok seviyorum çalışmama rağmen ayda 2 bin km nin altına düşmüyorum valla milyon km yapmak çok süper olurdur her halde gezmedik yer kalmaz süüüpppeeerrr motor çadır kamp güneş deniz bu soğuklarda ne güzel olurdu kaçmak

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    tek motor ile değil ama 6 motor ile sanırım 1 milyonu aştım... eskiden günde 400 km den aşşağı yol yapmıyorduk... zaman zaman 700 km yaptığımız oluyordu.. eskiden kuryemi vardı piyasada... ah o eski günler...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    iki teker
    Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Milyon km.sürüş tecrübesi ise kastedilen,evet bunu yapan arkadaşım var.Yaklaşık 35 senedir motor kullanır ve bu işin duayenlerindendir.
    Eğer bir motosiklet motorunun milyon km. yapmasından bahsediliyorsa o biraz yalan olur
    350 bin yapan motorlar duydum ama milyon km.

abi sana katılıyorum, aynı motosiklette milyon km çok zor
    Ahmanamra bunu beğendi.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    "Bir süredir motora biniyorum. Yaklaşık milyon km. civarı." Milyon km yi bir suredir motora binen bir adam nasil mi yapar. Tabiki yalan soylerek yapar, sizde yalan soyleyebilirsiniz, arkanizda noterden memnur ile gezmiyorsunuz. "Bir suredir" kelimesi zaten arkasindan gelen milyon km gercekligi ile tezat durumda.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    iki teker
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tek motor ile değil ama 6 motor ile sanırım 1 milyonu aştım... eskiden günde 400 km den aşşağı yol yapmıyorduk... zaman zaman 700 km yaptığımız oluyordu.. eskiden kuryemi vardı piyasada... ah o eski günler...
    700 km biraz fazla değil mi ben 500 km yi geçemedim istanbul içinde

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Aynı motosikletle milyon km.... Çok ama çok zor..Hatta imkansız...

4-5 yıl kuryelik yaptım...Motor honda titandı... sanırım 200bin km olmuştur.. Ama sonunda motorun hali içler acısıydı...
    Bunun yanında iş çıkışları bir o kadar da orada burada sürtüyorduk..200 de oralarda olsa...

Geçmiş zamanlarda 150-200 olsa..... totalde 700-800 bin km olmuştur26 yılda....Ama en az 10 motor değiştirmişimdir...

Bir zamanlar ISUZU kamyoneti adamın birisi 3.000.000 km kullandı kapak açılmadan diye adama sıfır ısuzu vermişti....

Bunun yanında doğu ya çalışan 6 milyon km yapmış mercedes O402 sahibi tanıdığım vardı... Ama kaç kere motor yaptırdığını hatırlamam...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    iki teker
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Bir süredir motora biniyorum. Yaklaşık milyon km. civarı." Milyon km yi bir suredir motora binen bir adam nasil mi yapar. Tabiki yalan soylerek yapar, sizde yalan soyleyebilirsiniz, arkanizda noterden memnur ile gezmiyorsunuz. "Bir suredir" kelimesi zaten arkasindan gelen milyon km gercekligi ile tezat durumda.
    sen yapma şu an şirketimize bağlı 32 motorlu kurye dışarıda bu havada faal çalışıyor.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı aSuBaYaH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    700 km biraz fazla değil mi ben 500 km yi geçemedim istanbul içinde
    Bana da bir kurye için 700 km fazla geldi.... Hayır dağıtımı Ankaraya falan yapıyorsa tamam da... İstanbul içi için biraz değil epey fazla...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    kurye arkadaşlarımızı burda bır kez daha tebrık edıyorum ben gunde 150 km reden fazlasını yapamam belki zamanla alışılıyordur ama bana 300n 500 gözüme zor gelıyor sıze yapmadınız yapamazsınız demıyorum ben yapamam dıyorum yanlış anlaşılmasın

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler