Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İzmir - Anakara arası Mt - 07 ile yolculuk tavsiyeleriniz varmı ! ? ! ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    Yıllık iznime motorumla çıkmaya karar verdim

Ankaradaki abimin yanına gideceğim.Hep otobüsle gittiğim bir yolu motorla gitmek istedim ama farklı bir güzergah bulamadım açıkcası

İzmir - Kula arası 143 Km.

Kula - Afyon arası 187 Km.

Afyon - Polatlı arası 181 Km.

Polatlı - Ankara arası 78 Km.

bu noktalarda mola vermeyi planlıyorum herkesin bildiği gibi toplamda 580 km abartılacak bir şey değil

daha öncesinde bir günde 500 Km yapmışlığım çok var ama sizlerin önerileri "şuraya da uğramalısın! " dediğiniz bir yer varsa uzatabilirim güzergahı.

Yolculuğa bir sırt çantası bir de arka seleye bağlayacağım sırt çantası ile çıkacağım

Ekipman olarak ( kask mont eldiven dizlik ) maalesef hala ( bot pantolon ve bellik ) eksik

Motorum 2000 Km de En son 1000 bakım yapılıdığı için motorla ilgili herhangi bir sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum.O yüzden malzeme almıyorum

Güzergahı resim ile gösterirsem

Önerileriniz varsa beklıyorum

kazasız belasız
    utk_trn bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Kusura bakmayın ama bişey sorucam, 20 bin lira verıp motor aldıktan sonra 50 liraya bellik 300 400 liraya bot ve 200 300 liraya pantolon neden almadınız almıyorsunuz*
    deep_far, che guevara, OnurTr ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

orhanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX650F
    Şimdi önce yola saat kaçta çıkmayı düşünüyorsun bilmiyorum ama malum doğuya gideceksin eğer koyu renkli vizörün yoksa saat 8 sonrası yol bir eziyet olabilir.
    Rotayıda şöyle bir gözümün önüne getirdim.
    İzmir-Kula arası dur kalk trafik kalabalık 140km desede iki saat sürer gibi geliyor ona göre önlemini al.
    Kula-Afyon arası oldukça sıkıcı, uşaklı arkadaşlar kusuruma bakmasın uşakta da hiçbir şey yok. Vaktin varsa sandıklı rota üzeri değil ama çok uzakta değil malum kaplıcaları ile ünlü.
    Afyon polatlı arası köroğlu geçidi keyifli manzara güzel orada duraklayıp sucuk yiyebilirsin, kendin pişir kendin ye tarzı yerler var,
    Emirdağ sapağı sonrası yol olduça düz, manzarasız haliyle oldukça keyifsiz.

Özetle keyifsiz bir rotada yolculuk yapacaksın :D

Birde iki sırt çantası ile duraklamak zor durakladığında ikisinide yanında gezdirmen gerektiğini unutmaman gerek.
    motokovic, deep_far ve qezgin bunu beğendiler.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    İyi yolculuklar dilerim fotografları beklıyoruz.
    deep_far bunu beğendi.

h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    Alıntı deep_far adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önerileriniz varsa beklıyorum
    plakayı sök çantaya koy. o motor ile yasal sınırlarda yol almak eziyet(var olan gücü kullanmamak) olsa gerek.
    che guevara bunu beğendi.

mk10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Ben 10 gün önce İzmir den Ankaraya ya geldim cbr 250 ile gidilip görülcek yerler hakkında çok bilgim yok fakat radarlar hakkından bilgi verebilirim. Benim Bucadaki evimden çıkıp 100. yıldaki evime gelmem 7 saat sürdü bilgi amaçlı veriyorum. Yolda İzmir çıkışında radar var uşak afyon arasıydı sanırım radar var onun dışında radara rastlamadım. Bu yolun tersini gideceğinizi sanıyorum dikkatli olun çünkü ben Ankara-İzmir yaparken 4 kere çevirdiler şansıma hiç radara girmemiştim sadece belge kontrolü. Fakat gelirken gördüm çok fazla radar vardı aklınızda bulunsun geri dönüş için. İlk km ler nispeten eğlenceli virajlar güzel fazla basmadım ama eğlendiğimi söyleyebilirim. Ankara ya 150 km kala yol baya bir düz o yüzden sıktı beni şansıma radarda yoktu ve son 150 km yi basarak geldim.

Birde sırt çantası sıkıntı olabilir. Daha önce sırt çantasıyla uzun yol yaptınız mı bilmiyorum ama ben önermem açıkçası. Kendi sırt çantama sığdırabildiğim kadar eşyayı sığdırıp arka seleye bağlamıştım bende imkanınız varsa 1 sırt çantasıyla gitmeye çalışın.
    deep_far bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    Alıntı orhanerdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi önce yola saat kaçta çıkmayı düşünüyorsun bilmiyorum ama malum doğuya gideceksin eğer koyu renkli vizörün yoksa saat 8 sonrası yol bir eziyet olabilir.
    İzmir-Kula arası dur kalk trafik kalabalık 140km desede iki saat sürer gibi geliyor ona göre önlemini al.
    Kula-Afyon arası oldukça sıkıcı, uşaklı arkadaşlar kusuruma bakmasın uşakta da hiçbir şey yok. Vaktin varsa sandıklı rota üzeri değil ama çok uzakta değil malum kaplıcaları ile ünlü.
    Afyon polatlı arası köroğlu geçidi keyifli manzara güzel orada duraklayıp sucuk yiyebilirsin, kendin pişir kendin ye tarzı yerler var,

Birde iki sırt çantası ile duraklamak zor durakladığında ikisinide yanında gezdirmen gerektiğini unutmaman gerek.
    Güneşin doğuşu ışık olayı daha önce hiç aklıma gelmemişti Kask olarak Shark S900c var güneş vizörü var bakalım işe yarayacak mı ortaya çıkacak sabahdan yola çıkamayı planlıyorum ( eski alışkanlıklar )

Keyifsiz ama napalım gideceğiz Sucuk ekmek olayı bende afyonda yapmadan geçmem

Bağladığım çantaya tshirt pantolon vs koyacağım önemli şeyleri sırt çantama koyacağım taşıma işine falan hiç girmeyeceğim

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:37 ----------

Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusura bakmayın ama bişey sorucam, 20 bin lira verıp motor aldıktan sonra 50 liraya bellik 300 400 liraya bot ve 200 300 liraya pantolon neden almadınız almıyorsunuz*
    Almam lazım biliyorum ama içime sinmeyen bir üründe almak istemiyorum .

Bir kaç ay kaldı onları da alacağım inşallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:43 ----------

Alıntı h2rx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    plakayı sök çantaya koy. o motor ile yasal sınırlarda yol almak eziyet(var olan gücü kullanmamak) olsa gerek.

Aynen Plaka direk çantada.O yol üstünde çok radar olduğunu biliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:49 ----------

Alıntı mk10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 10 gün önce İzmir den Ankaraya ya geldim cbr 250 ile gidilip görülcek yerler hakkında çok bilgim yok fakat radarlar hakkından bilgi verebilirim. Benim Bucadaki evimden çıkıp 100. yıldaki evime gelmem 7 saat sürdü bilgi amaçlı veriyorum. Yolda İzmir çıkışında radar var uşak afyon arasıydı sanırım radar var onun dışında radara rastlamadım. Bu yolun tersini gideceğinizi sanıyorum dikkatli olun çünkü ben Ankara-İzmir yaparken 4 kere çevirdiler şansıma hiç radara girmemiştim sadece belge kontrolü. Fakat gelirken gördüm çok fazla radar vardı aklınızda bulunsun geri dönüş için. İlk km ler nispeten eğlenceli virajlar güzel fazla basmadım ama eğlendiğimi söyleyebilirim. Ankara ya 150 km kala yol baya bir düz o yüzden sıktı beni şansıma radarda yoktu ve son 150 km yi basarak geldim.

Birde sırt çantası sıkıntı olabilir. Daha önce sırt çantasıyla uzun yol yaptınız mı bilmiyorum ama ben önermem açıkçası. Kendi sırt çantama sığdırabildiğim kadar eşyayı sığdırıp arka seleye bağlamıştım bende imkanınız varsa 1 sırt çantasıyla gitmeye çalışın.

İzmir çıkışında radar var

uşak afyon arasıydı sanırım radar var

Şu an tek korkum radarlar zaten bi kere 353 tl girince insan tedirgin oluyor :/

Sırt çantamda bi kaç parça eşyam olacak

Tshirtleri falan bağladğım çantaya koyacağım bir daha da hareket etiirmeyeceğim onu

Bende eğleneceğimi düşünüyorum Motorumu seviyorum

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Bol bol fotoğraf çekmezsen valla çok üzülürüm... İyi yolculuklar.
    deep_far bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bol bol fotoğraf çekmezsen valla çok üzülürüm... İyi yolculuklar.
    =)) eyvallah hocam çekeceğim insallah

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İmkan varsa ön cam taktırmanızı tavsiye ederim. Malum naked motor uzun yolda 80km hızdan sonra rüzgar bezdirebilir
    deep_far bunu beğendi.

jemalizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    hocam uşakta Ezogelin'de yemek yiyebilirsin. sadece ikramla doyarsın o derece.

kulanın leblebisi meşhurdur
    arada peri bacaları bulunmaktadır.

izmirden çıktıktan sonra kemalpaşaya gelmeden sağ tarafta maliye durur (senle alakası yok) :D
    ulucaktan sonra radar olma ihtimali yüksek
    ahmetli çıkışı hafif rampayı inmeye başlarken radar durur
    uşak virajalrının keyfini çıkar mükkemmeldir.
    uşak organize sanayii de radar durur
    afyonkarahisardan sucuk alabilirsin, afyon kalesi güzeldir. afyon patatesli ekmeği güzeldir.
    sonrasında zaten en sevmediğim memlekete gidiyorsun

aklıma gelirse başka yazarım

kazasız belasız
    abeciMotoru bunu beğendi.

Phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S1000RR
    Gelirken elin boş gelme ankara ya biz ankara lılar olarak seni istediğin noktada karşılayabiliriz istersen iyi yolculuklar şimdiden ne zaman çıkacaksın yola ?
    utk_trn ve deep_far bunu beğendiler.

utk_trn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    hain kostok km olarak önüme geciceksin demek
    kazasız belasız bro gitmeden bir görüşelim her hangi bir durumda telefon acık gel hasta işi bi yıkama çekeyim çocuga temiz temiz git
    deep_far bunu beğendi.

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Perşembe günü Ankara'dan döndüm. Gezilecek bir güzergah değil ama motor ile yolculuk yapmak için düzgün bir yol. Asfalt kalitesi gayet güzel, Sabah çok erken çıkmayın, hava serin oluyor ve üşüyorsunuz. Ben şahsen Ankara Afyon arası dondum. Radar olayı malum yerler dışında görmedim. Salihli'yi çıkınca veya geliyorken, Uşak'a gelmeden, Afyon'a yaklaşınca, Emirdağ ayrımına yaklaşınca 4 yerde radar var. Hep aynı yerlere koyuyorlar. O yolu sık sık araba ile gidip geldiğim için çok iyi biliyorum. Plakayı sökme taraftarı değilim. sonuçta radara girince zaten plakayı okumayıp motoru durduruyorlar. Ya durmayıp kaçacaksınız ki pek tavsiye etmiyorum. Yada hız yapmayacaksınız. Dönüşte salihliye girmeden ben radara girdim ve 370 küsür cezayı yedim. Sağlıklı kazasız sürüşler diliyorum.
    che guevara bunu beğendi.

Alıntı h2rx adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Güzel tavsiye
    deep_far bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İmkan varsa ön cam taktırmanızı tavsiye ederim. Malum naked motor uzun yolda 80km hızdan sonra rüzgar bezdirebilir
    Cam ı bilerek almadım hocam puig in çıkarttığı bi cam a fiyat yazmasını beklıyorum hala

110 a kadar sıkıntı yok naked die öldürmeyelim iyice makinaları

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:55 ----------

Alıntı jemalizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam uşakta Ezogelin'de yemek yiyebilirsin. sadece ikramla doyarsın o derece.

kulanın leblebisi meşhurdur
    arada peri bacaları bulunmaktadır.

izmirden çıktıktan sonra kemalpaşaya gelmeden sağ tarafta maliye durur (senle alakası yok) :D
    ulucaktan sonra radar olma ihtimali yüksek
    ahmetli çıkışı hafif rampayı inmeye başlarken radar durur
    uşak virajalrının keyfini çıkar mükkemmeldir.
    uşak organize sanayii de radar durur
    afyonkarahisardan sucuk alabilirsin, afyon kalesi güzeldir. afyon patatesli ekmeği güzeldir.
    sonrasında zaten en sevmediğim memlekete gidiyorsun

aklıma gelirse başka yazarım

kazasız belasız
    Uşakta nerede duranilirim die düşünüyordum duracak yer olmadığı için direk atlamıştım ama ezogelin e ugrayayım o zaman

En çok öğrenmek istediğim radar yerletiydi eyvallah. Bi koordinat vermemişşin Saolasın

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:59 ----------

Alıntı Phoenixs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gelirken elin boş gelme ankara ya biz ankara lılar olarak seni istediğin noktada karşılayabiliriz istersen iyi yolculuklar şimdiden ne zaman çıkacaksın yola ?
    Afyondan kaymaklı lokum getireceğim

Eyvallah saol dostum

10 u yada 11 i geleceğim

haberleşiriz daha

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:03 ----------

Alıntı utk_trn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hain kostok km olarak önüme geciceksin demek
    kazasız belasız bro gitmeden bir görüşelim her hangi bir durumda telefon acık gel hasta işi bi yıkama çekeyim çocuga temiz temiz git
    HAHAH

Yollar beni bekliyor aga ne yapayim.

Tamamdır geleyim bir gün öncesinden falan muhbbet ederiz

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:10 ----------

Alıntı metinkilic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Perşembe günü Ankara'dan döndüm. Gezilecek bir güzergah değil ama motor ile yolculuk yapmak için düzgün bir yol. Asfalt kalitesi gayet güzel, Sabah çok erken çıkmayın, hava serin oluyor ve üşüyorsunuz. Ben şahsen Ankara Afyon arası dondum. Radar olayı malum yerler dışında görmedim. Salihli'yi çıkınca veya geliyorken, Uşak'a gelmeden, Afyon'a yaklaşınca, Emirdağ ayrımına yaklaşınca 4 yerde radar var. Hep aynı yerlere koyuyorlar. O yolu sık sık araba ile gidip geldiğim için çok iyi biliyorum. Plakayı sökme taraftarı değilim. sonuçta radara girince zaten plakayı okumayıp motoru durduruyorlar. Ya durmayıp kaçacaksınız ki pek tavsiye etmiyorum. Yada hız yapmayacaksınız. Dönüşte salihliye girmeden ben radara girdim ve 370 küsür cezayı yedim. Sağlıklı kazasız sürüşler diliyorum.

eyvallah hocam saol =)

90 - 100 gideceğim genelde umarım bi sorun yaşamam. bi 353 tl de bende yemiştim bütün düzeni bozuyor :/

asot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 700
    katlanır plakalık tavsiye ederim kazasız belasız sürüşler.
    OnurTr bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı orhanerdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bende arkadaşın çoğuna bu yolda 4 5kere araba ile seyahat etmiş biri olarak sıkıcı ve hayli uzun gelecek bir yol. Ben işim dolayısıyla gitmiştim bu yolu ama kısa molalar dışında durmamaya özen gösteriyordum. Çünkü bu şehirlerde yaşayanlar alınmasın ama heryer kupkuru,sıkıcı bir yol.
    deep_far bunu beğendi.
    No matter how bad your day is

Your bike will always make you feel better.

Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    11 inde yola çıkacağım

sıkıcı ama otobüsle gitmektense motorumla gitmek yüzde yüz benım için eglenceli olacağı için gidiyorum

forumlardan baktığım kadarıla bu güzergahta resimli bi anlattımda bulamadım

gitmek isteyenlere bi örnek olur hem

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    İyi yolculuklar. Keyfini çıkara çıkara git.Çok özeniyorum böyle uzun yolculuklara.Zaman bulamıyoruz ki.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler