Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Skuterden SS'ye geçiş (boş muhabbet yapacak yazmasın)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA CBR 650F
    45000km yol yapan ve yıllardır motosiklet kullanan hemen hemen herkes 600RR kullanabilir, eğer ki kendini biliyor ve güveniyorsa,
    Zaten aklı başında adam ilk zamanlar gazlamaz, motorunu tanır, tepkilerini tanır, test sürüşleri yapar, alıştım diyene kadar gerekirse bisiklet gibi kullanır.

200lük scooterlar kullandım vitesli olarak CBF150 ve ben de cbf150'den 600F'e geçmiştim. CBF ile son gaz giderken CBR600 ile ilk hafta 60-80'i geçmedim hiç

Dönüşler çalıştım, dur kalklar çalıştım, kaldı ki motora çok hakimdim.
    Bu arada 14 yıllık motosiklet kullanıcısyım, trafiğe hakimim.
    Bence geçiş yapabilirsiniz fakat Eğitim almanız işinizi rahatlatacaktır.
    Hem eğitim hem de 1-2 hafta motoru tanıma süreci sizi sıkıntısız yapacaktır.

Bu arada ben yüksek gaz sevmeyen biriyim, belki o yüzden sıkıntı çekmedim.
    Hiç bir zaman 170km hızı geçmedim.
    CBF150 ile hep 120-130km hızla giderken SS ile 80-100 arası gidiyorum, nedenini bilmiyorum ama daha keyifli, daha hızlı gidiyorum hissi veriyor.
    CBR600RR kullandım, tepkileri daha sertti, oturuşu da tekrar 600F'e geçtim. Daha rahat

Genelde yolu boş buldığumda ya da trafiğin açıldığı anda gaz açıyoyurm 0-160 falaan yapmak hoşuma gidiyor, geri kalan zamanlar bir şehiriçi kullanıcısıyım.

Racingi hız için değil tarzını sevdiğimden kullanıyorum yoksa ER6F, Fazer vs daha rahat kullanıma sahip

Bir çok arkadaşın dediği gibi scooterdan 600-1000lik makinelere geçip kendini bilmeden eğitim almadan, yeterli tecrübesi olmadan gaz açanlar var
    Bu makinelerin gerçekten şakası yok, eğer benim tarzımda biri değilseniz, yüksek sürat seviyorsanız, kendime hakim olamam derseniz bence de
    250-300cc SS'ler ile 1 yıl geçirin.

Eğer kendinizi biliyor ve güveniyorsanız bence tecrübeniz 600lük için yeterli.
    Al makineni, eğitimini al
    1 hafta motosikleti tanı, tepkileri ölç, dönüşleri antremanla, hız kontrolü yap.
    Zaten eğitimde bunlar olacak

hayırlı olsun
    dovahhkin bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

arkadaşlar ben de ilk motorumu almak için paçaları sıvamış durumdayım. elbette ilkim scooter olsun istiyorum ve scooterları arstırdıgımda Vespanın iyi bir marka oldugunda karar kıldım. simdi baktım bir tane buldum, Vespa Lx150 i.e beyaz acıkcası cok hosuma gitti. 8750 tl fiyatı var. ancak bunun artıları eksileri nedir? Max hız kaç km yapabilirim? yakıt durumu nasıldır? Ve şu i.e olayını anlamış degilim. i.e olunca neler degisiyor acıklar mısınız?

Bir de ben kask ve mont alacagım. Kask icin 200 tl kadar bütcem var. Ls2 almayı dusunuyorum
    http://www.motosuperstore.net/Ls2-Tomcat-Acik-Kask-Mat-Gri,PR-1325.html mesela bu acık kask nasıldır, bugulanma yapar mı? ayrıca acık kasklar kısın kullanılabiliyor mu? bir daha bir daha kask almak istemiyorum.

mont olayında da 200 kadar butcem var http://www.motosuperstore.net/Nic-Air-Lady-Bayan-Yazlik-Mont,PR-1437.html sunu begendim. yazlık mont ama kısın da kullanamaz mıyım? Bizim buraların kışı çok soguk olmuyor, mont beni sıkar diye dusunuyorum, yoksa yanılıyor muyum? Üni okuyorum okula gidip gelirken kullanacagım. Önerilerinizi bekliyorum.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    600RR için vites ve tork sıkıntısı çekebilirsiniz.
    cbf600 daha düşük beygir ve torklu ( eğer kastınız cbr600f değil ise )
    ben model üstünde tartışmıcam.
    çünkü bütçe belirtmemişsiniz. yoksa alternatif sunardık.
    ss ile tuoring iki model yazmanız da kararsızlığınızı gösteriyor.
    "sanki hızlı gitsin ama görüntü de olsun" kalıbıyla karşı karşıyayız.
    siz bütçe belirtin, o vakit tavsiyeler farklılaşır bence.
    bu arada ömründe 250cc + motorları sadece yolda geçerken gören, hatta böyle bir makinanaın sürücüsünü bile tanımayan, ustasını ve servisini bilmeyenlerin dalga geçen tavırlarını önemseme....

sana kredi çekip motora binme planın hakkında karşılaşacağın en ciddi problem olarak bütçeni iyi ayarlamanı tavsiye edeceğim. yol mu, kredi taksidi mi, benzin mi, yolda ne yiyeceğini mi hesaplayarak tad almaktan bir nebze uzak kalacaksın. ipin ucu kaçarsa motoru elden çıkartacaksın, boşuna faiz ödersin.

uygun fiyata sorunlu motor alırsan da burnundan gelir, astarı yüzünü geçer.
    ben olsam ( ki öyle yaptım ) 8-10 bin arasına çıkardım. borç bitince tekrar yükseltirdim.

er6-n,suzuki sv 650, bandit 650s gibi seçenekleri düşünebilirsin.
    yok ss model istiyorsan cbr600f 10-12 civarı bulabilirsen eğer...

ama önce bütçe ve model üstünde yoğunlaş.
    unutma, RR ya da R/F modeller 6-8 litreye çıkabilir.
    bu da 100km de 40tl yakıt demektir.
    100km de uzun mesafe sayılmaz.
    yakıt üstünde yoğunlaş.
    bence ER6 bu konuda uygun...
    yeter ki sabırlı ol.
    umarım kıracak veya ukalaca bir söz söylememişimdir.
    soruların olursa da, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım...
    xismailaydin, dovahhkin ve otopsici bunu beğendiler.

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kredi Çekip 600 RR Almak Melese Değil.

Peki Ya Sonra ? Aldığın Maaş İle Motorun Kredisini'mi Ödeyeceksin, Yoksa Yakıtını'mı, Yoksa Masrafını'mı ( Yedek Parça vs. ) Yoksa Kendini'mi Doyuracak'sın ?

Çok Zengin Değilim Demişsin o Zaman Bulaşma Bence 4 Silindir Makineye.

4 Silindir Makina'nın En Basitinden Bir Hava Filtresi Kaç Para Bilgin Var'mı ?
    En mantıklı yorum.

Ne yazık ki iş motosiklet almakla bitmiyor. Motosiklet sürmek istiyorsa, maliyet hesapları yapan birine 4 silindir 600cc olmaz! Ha, "Ben motosikleti alıp seyredeceğim." diyorsan al.

600cc makine alıp "20 TL'lik benzin koy abi" olayına giren arkadaşlardan olma!

---

Beyler, motosiklet alındıktan sonra sadece benzin konulan bir makine değildir! Ne yazık ki Türkiye'de yıllarca arabalar da o mantıkla kullanılıyordu ancak şimdi yavaş yavaş bakımlarda değişmesi gereken parçalar/sıvılar düzgün bir şekilde değiştirilmeye başladı.

Motosikletlerde ise durum ne yazık ki aynı değil!

Bu mantıkla motosiklet alan adam, motosikletin sadece yağ bakımını yapar. Bi de balata değiştirir.

Kaç kişi motosikletin fren hortumlarının da değiştirilmesi gerektiğini biliyor? Ya da kaç kişi bildiği halde uyguluyor?

Adam yazmış "2005 model, değişeni yok."(!!!) - "40.000'de, anahtar değmedi."(!!!) Hadi oradan! Biz öküzler de gidip alırız o motosikletleri...

Ayrıca CBR600 gibi bir makinenin lastikleri 10.000 Km gitmez! 3.000'de lastik değiştiren biliyorum ki bir takım lastik en az 1.000 TL!

---

Daha önce sürdüğün tarza veya tecrübene istinaden yorum yapmıyorum. Sen CBR600RR'ı sürerken, sağlam bir CBR250R kullanıcısı virajlarda seni geçtiğinde, buradaki insanların ne demek istediğini geç de olsa anlayacaksın zaten.

Ben, "böyle para düşkünü bir motosiklet alacağım ama fakirim" demene anlam veremiyorum. Motosikleti birikmiş parasıyla aldığı halde normal maaşı yakıt ve gerçek bakım masraflarını karşılayamayan insanlar varken, motosikleti bile kredi ile alacak biri olarak meselenin mali boyutunu kavrayamamış olmana şaşırıyorum açıkçası.

---

Söylediğim gibi, CBR600RR alabilirsin. Tabi sürmek değil, seyretmek istiyorsan...
    yürekçe ve otopsici bunu beğendiler.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En mantıklı yorum.

Ne yazık ki iş motosiklet almakla bitmiyor. Motosiklet sürmek istiyorsa, maliyet hesapları yapan birine 4 silindir 600cc olmaz! Ha, "Ben motosikleti alıp seyredeceğim." diyorsan al.

600cc makine alıp "20 TL'lik benzin koy abi" olayına giren arkadaşlardan olma!

---

Beyler, motosiklet alındıktan sonra sadece benzin konulan bir makine değildir! Ne yazık ki Türkiye'de yıllarca arabalar da o mantıkla kullanılıyordu ancak şimdi yavaş yavaş bakımlarda değişmesi gereken parçalar/sıvılar düzgün bir şekilde değiştirilmeye başladı.

Motosikletlerde ise durum ne yazık ki aynı değil!

Bu mantıkla motosiklet alan adam, motosikletin sadece yağ bakımını yapar. Bi de balata değiştirir.

Kaç kişi motosikletin fren hortumlarının da değiştirilmesi gerektiğini biliyor? Ya da kaç kişi bildiği halde uyguluyor?

Adam yazmış "2005 model, değişeni yok."(!!!) - "40.000'de, anahtar değmedi."(!!!) Hadi oradan! Biz öküzler de gidip alırız o motosikletleri...

Ayrıca CBR600 gibi bir makinenin lastikleri 10.000 Km gitmez! 3.000'de lastik değiştiren biliyorum ki bir takım lastik en az 1.000 TL!

---

Daha önce sürdüğün tarza veya tecrübene istinaden yorum yapmıyorum. Sen CBR600RR'ı sürerken, sağlam bir CBR250R kullanıcısı virajlarda seni geçtiğinde, buradaki insanların ne demek istediğini geç de olsa anlayacaksın zaten.

Ben, "böyle para düşkünü bir motosiklet alacağım ama fakirim" demene anlam veremiyorum. Motosikleti birikmiş parasıyla aldığı halde normal maaşı yakıt ve gerçek bakım masraflarını karşılayamayan insanlar varken, motosikleti bile kredi ile alacak biri olarak meselenin mali boyutunu kavrayamamış olmana şaşırıyorum açıkçası.

---

Söylediğim gibi, CBR600RR alabilirsin. Tabi sürmek değil, seyretmek istiyorsan...

ismail, ilk foruma geldiğin gün ile şimdiki arasındaki gelişimine dikkat ettin mi?
    Bilinçli okuyucu ve uygulayıcı farklı oluyor...
    fren hortumu olayına dikkat çekmen doğru, özellikle SS makinalarda bu böyle.
    hatta fren hidroliğine el sürmeyenler bile var. DOT 4 yağı vs vs vs...
    zamanla ve doğru insanlarla oldukça geliştireceğiz kendimizi...

tekerin düz bassın
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ismail, ilk foruma geldiğin gün ile şimdiki arasındaki gelişimine dikkat ettin mi?
    Bilinçli okuyucu ve uygulayıcı farklı oluyor...
    Şimdi fark ettim! Gerçekten çok şey değişmiş...

Söyleyecek çok şey vardır benimle ilgili belki ama konu ben değilim, dağıtmayalım
    yürekçe bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 600 RR
    @a.kara
    Hocam hiç çekinmeden alabilirsin 600RR. Yukarda da yazdım, 8 ay önce motoru görsem bomba zannederdim. Gis akademiden eğitim aldım ve sınava girip ehliyeti aldım. 600rr alıp direk motora binmeden çektirdim motoru gis parka. Trafiğe kapalı alanda saatlerce motora alışma süresi geçirdim. Oturuş, biniş, dönüş vs. Sonra kendimi hazır hissettiğinde yavaş yavaş trafiğe çıktım ve 8 aydır sorunsuz kullanıyorum. Ama gördüğüm top speed 178-180 km.
    Önemli olan gaza gelmemek. Benim arkadaşlarda "motorun hakkını vermiyorsun binme buna" diyenler oluyo, hiç kulak asmıyorum.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Ben mondial mash 150 scooter den honda cbr 250r a geçtim.

Scooterim yaklaşık 8-9 beygirdi.

Cbr 26 beygir.

Şöyle söyliyim , ilk bindiğimde bu güç ne ya ! dedim.

Kaldıki cbr 600 rr ı düşünemiyorum.
    Şuan 600rr sürebilirim. Fakat o zamanlar imkansız süremezdim. İlk bulduğum duvara girerdim.

Sizin sağlınız açısından şuan illa cbr istiyorsanız 2. El cbr 250r alın.
    1 yıl en az tecrube edinin.

Çünkü ben cbr 250 mi alıp ilk viraja girdiğimde arkası kaydı fazla gaz verdiğim için.
    Scooterde gaz kolunu ne kadar çevirsemde kaymıyordu.
    Bu 600rr da hepten facia.
    Virajda scooter sanıp ufacık dokunursanız malesef yere düşersiniz.

Kısacası kndi sağlığınız için 250cc bir vitesli motorla en az 1 yıl tecrube edinmeniz gerekir.

Umarım hakkınızda en hayırlısı olur.

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Şahsen 250cc bir motorun her şeye yetebileceğini düşünüyorum. Niye illa 600 de ısrarcısınız ki? Zaten hız limitleri var (ceza vs.) ayrıca yakıt tüketimi var. Daha önce benzincinin yolunu unuturken şimdi akraba olacaksınız. Bence yakıt olayını da iyi düşünün.

mystic80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Sportster 883 2004
    Benim düşüncem hyosung gt250r olur bence bir düşünün. Ne parça fiyatı ne vergisi ne de benzin tüketimi 600 lük kadar değildir. Gerçekten bir düşünün bunu ha derseniz ki yok ben büyük makine istiyorum. cbr 600f tarzı en azından kombine freni olan hatayı bir nebzede olsa affedebilecek bir motor almanızı öneririm. Bu bir örnekti yani bir sürü kombine frenli motor var üstelik 130-140 kg lik motortan 200 küsür kg bir motora geçmek istiyosunuz bu cidden zor olacak almadan önce kesinlikle birini bulup alacağınız motoru deneyin çok güçlü gelebilir ağır gelebilir. Taş çatlasın ara motorla harcanacak para 5 bin tl canınızdan kıymetli değil.

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    @yurekce. Hocam butcem 20 000 tl yi gözden cikardim.
    Bu kadar itiraz var elbette anlıyorum zarar etmeye paran yok bakima benzine nasil paran olacak diyorsunuz evet haklisiniz
    Lakin ben scooterimi zaten satmiyacagim bana haftada maksimum 200km kullanacagim icin benzin okadar koymayacak
    . Benzin koyacak bakim yapacak tabiki butcem olacak
    Lakin ben bu bakimlara harciyacagim parayi ara motora harcama taraftari degilim
    @ismail bey. Ezercesine olan goruslerinizde haksizsiniz
    Ben sadece benzin koymayacagim bu motosiklete
    Ve evet karsisina geçip seyredecegim cogu zaman bu dogru :p
    Bazi arkadaslarin 600f yi soylemesi aklima yatmadi degil
    Internette beygie kisitlamasi diye birsey ogrendim aldigimda
    600f veyahut 600rr kullansam motosiklete bi zarari olurmu kullanan oldumu aranızda
    Tekeriniz duz bassin

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    O vakit biz çıkalım forum kasmasın Karar zaten verilmiş.
    copycat bunu beğendi.

Bende r6'dan tekrar scootera geçiş yapacağım inşallah. Racing bana göre değil anladım. Hız, görüntü , ses herşey var tamam ama ergonomi hiç yok. En azından hevesimi aldım diyebilirim. R6'ı mı sattığımda tekrardan şöyle en az 150 cc ' lik bir scooter alıp mütevazi hayatıma geri döneceğim

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    bir kaç sorum var
    1-)20 yaşında 45 bin km yi nerede ve ne zaman yaptın acaba?
    2-)madem kredi ile alacaksın neden 20 bin tl civarı sıfır almıyorsun?
    3-) sen 600 rr ın 100 km de kaç litre benzin yaktığını biliyor musun?
    4-) 600 rr a aylık benzin hariç kaç tl masraf yapacağını biliyor musun?
    bunların cevabına göre bir kaç naçizane önerim olabilir
    162 bunu beğendi.

Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir kaç sorum var
    1-)20 yaşında 45 bin km yi nerede ve ne zaman yaptın acaba?
    2-)madem kredi ile alacaksın neden 20 bin tl civarı sıfır almıyorsun?
    3-) sen 600 rr ın 100 km de kaç litre benzin yaktığını biliyor musun?
    4-) 600 rr a aylık benzin hariç kaç tl masraf yapacağını biliyor musun?
    bunların cevabına göre bir kaç naçizane önerim olabilir
    21, 22 ye girecegim. 17 yasindan beri aktif olarak kullaniyorum ve senede 10bin kusur kilometrenin cok cok fazla olmadigini dusunuyorum ?
    Türkiye sartlarinda 20 milyara ne alinabilir benim istedigim? Bugun inazuma 15 e yaklasik fiyati var
    Herhalde 30 litre yakmiyor ? Haftalik 50 tl cok astronamik bir rakam mi ?
    Herhalde stabil her ay 2 milyar masraf olmayacak ? Ortalama 500km yapacak bir motosiklet icin.
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı a.kara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    21, 22 ye girecegim. 17 yasindan beri aktif olarak kullaniyorum ve senede 10bin kusur kilometrenin cok cok fazla olmadigini dusunuyorum ?
    Türkiye sartlarinda 20 milyara ne alinabilir benim istedigim? Bugun inazuma 15 e yaklasik fiyati var
    Herhalde 30 litre yakmiyor ? Haftalik 50 tl cok astronamik bir rakam mi ?
    Herhalde stabil her ay 2 milyar masraf olmayacak ? Ortalama 500km yapacak bir motosiklet icin.
    Ben CBR250 ile 13 ayda 27.480 Km yaptım. Motosikleti alıp binmemek bana mantıklı gelmiyor. Motosiklet yatarken tecrüben artmayacak.

Şu an MT-07 kullanıyorum ve Perşembe fullediğim depo şu anda boş! Yarın iftardan sonra direkt benzinlikteyim. Düşün artık.

---

Yav ben sana alma demiyorum. İlk mesajımda da belirttim, önceki sürüş tarzın ve KM deneyimini gözardı ediyorum. Fakir edebiyatı yapma burada yeter.

jemalizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    haftada 50tl ile bir RR mı kullanırım diyorsun? yani haftada 100km yol yaparım diyorsun. işin içine trafik koyarsak tahminen 80km filan yapar.
    ben evden bir çıkışta 70-80 km yapıyorum. tabii sizi bilemem ama RR ın ne yaktığını tahminen bilmiyorsunuz ve hiç bir fikriniz yok.

100km de 5,5/7,5 arası yakar, şehir içi tüketim 8 i bulabilir hararet yapar uzun yolda yazın adamı pişirir RR'a biniyorsanız en az ekipmanlara 3bin lira ayırmanız gereklidir ortalama aylık yakıt tüketiminiz 250-500 arası değişebilir.(kaç km sürdüğünüzü bilmiyorum tabi)

güzel bir eldiven 200tl
    orta halli bir kask 500 tl
    tulum aldığınızı varsayalım 2000tl
    mont pantolon aldığınızı var sayalım 1000tl mont
    250/500 pantolon

en basitinden yağ değişimi 150tl civarı.

AN 125 ile yokuşta durup kalkmak kolaydır, viraja girdiğinde gazı köklesen bile motorun tepkisi değişmeyecektir.
    bu şartların RR ile aynı olacağını mı düşünüyorsunuz? altınızda 180kg+ civarı bir motor ile ve oturuş pozisyonu vs. ile yokuşta nasıl durup kalkış yapılacağını biliyor musunuz?

yüksek CC Panik fren çalıştınız mı? en önemlisi motorun parça fiyatlarını biliyor musunuz
    far 1000tl+ üzeri yanlış hatırlamıyorsam. lastik değiştirmeniz gerekecek ki çin malı skuter alırsınız lastik fiyatına..

ne bilim yani kredi çekilecek bir borca girilecek üstüne günlük olarak parayı su gibi içen bir motosiklet ile hayat sürdürmek bence zor olsa gerek.

şimdi krediyi hesaplarken bence örneğim; ayda 500 tl kredi ödemem var demek yanlış olur. ayda 1000 diyebilirsiniz motorun giderleriyle birlikte.

ha para bende diyorsan EĞİTİM al ekipman al ondan sonra kalan paranla sonra motor al.

çok bayağı geliyor olabilir herkesin itiraz etmesi fakat trafikte yürürken bile %50 ölüm riskiniz var.,

ben araçla 200bin kmden fazla yol yaptım önüme çıkan bir kediyi ezmiyim diye kaldırama çarptım ve evraka! 5000tl şirkete borçlandım.
    Saygılar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:18 ----------

ve gelelim 45bin km konusuna;

İlk okul'a başladınız. ve 15 sene okudunuz ilk okulda! akabinde KPSS ye girdiniz, sizce kazanabilir misiniz?
    xismailaydin bunu beğendi.
    Flickr
    http://www.flickr.com/photos/109845783@N04/
    ..kanlı resimler ressamı..

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    verdiğiniz cevaplardan anladığım şu
    Sen çakaL bir satıcının sana sürdürdüğü motorun heyecanına kapılmışsın
    ve kendine destek arıyorsun destek almazsan bile motoru zaten alacaksın
    O yüzden burada yazılanların hepsine bir karşı cevabın var
    Git motoru al sayın kardeşim boşu boşuna şöyleydi de böyleydi de diye
    Ne kendini ne de bizi kandırma
    Inşallah kendine veya başkasına ciddi zarar vermeden bu süreci atlatırsın
    xismailaydin bunu beğendi.

manners - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı a.kara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konunun başlığında (boş muhabbet yapacak yazmasın) dedim lütfen yalnıs anlasılmasın. bilip bilmeyen boş konusan çok insan var. ve ben gerçekten yardımcı olabilecek fikirler istiyorum şimdiden herkeze teşekkür ederim
    bak arkadasim yardimci ve yapici bilgi istiyorsun madem. ss e de hevesliysen, 250cclik bir ss ile basla. sonrasini sonra dusunursun.

Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Arkadaşlar. uzun uzun düşünmüştüm bunun üstüne. birkaç kez daha 600RR a bindim ve vazgeçtim.

Yorumlarda herne kadar terslessemde yinede haklıymışsınız ben bunu anladım.

Cbr 125 R aldım. ve Vitesli motosikletin uzun süren scooterden sonra zorladıgını farkettim.
    Fikrimin değişme sebebi maliyet değil Forumda aktif yazıları okumamdır. Şayet birgün benim gibi arama yaptırıp konuma giren olursa.
    Kanım kaynıyordu güveniyordum evet.
    Lakin olay başka.
    Yazmak istedim.
    Benim için iyi düşünen herkeze teşekkür ederim yaşayarak görmüş oldum.
    Sam@, mystic80 ve [Turan] bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)