Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Pizza Şirketlerinin 30 dakika Saçmalığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tragedie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125
    şirketlerin isimlerini vermekte forum kuralları gereği yasak varmı bilmiyorum ama sipariş edilen pizzayı 30 dakika içinde teslim edicem diye kaza yapan. hatta hayatını kaybeden pizza kuryelerini ne yazılı basında nede görsel medyada işleyen yok bence bu konuda bir şeyler yapılmalı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HONDAANTALYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Çok doğru , bencede bişeyler yapılmalıdır.
    tragedie bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba Xcg 150 2013
    beence bunu pizzacılara bağlamayalım devletin eksiği sayalım ikisi farklı şeyler pizzacının sucu ney satış polıtıkası

Dominos Pizzada Çalışıyorum.Bir Kaç Uyuz Müşteri Harici Milletin 30 Dakika Olayından Haberi Bile Yok.

CBFMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Dmnsta calismis biri olarak sunu soyleyebilirimki, musteriler bence daha da ac gozlu, siparisi vermeye gidince elinde saatle bekleyenimi dersin, ben bu pizzayi istemedim diyenemi. Sirket zaten amerikan tam bir kapirltalist adin sofor dukkanda hamaldan farkin yok. Bu isi yapacaksan adam gibi git paranin dondugu yerde yap boyle dmns gibi sirketlere hic bulasmayin. Sagliginiza yazik.
    cousinecruis bunu beğendi.

tragedie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125
    Alıntı fare662 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beence bunu pizzacılara bağlamayalım devletin eksiği sayalım ikisi farklı şeyler pizzacının sucu ney satış polıtıkası
    devletin eksik kaldığı yerden birileri satış politikası diyerek yararlanıyor duyarlı olalım kazalar ölümler olmasın diyoruz.

Alıntı MetinK. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dominos Pizzada Çalışıyorum.Bir Kaç Uyuz Müşteri Harici Milletin 30 Dakika Olayından Haberi Bile Yok.

burda bayağı meşhur bu hatta şikayet varda bayağı veryansın eden müşterilerde var.

Being - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Her ne kadar tepki alacak olsam da ben bu sistem de asıl suçlu olanı o işte çalışan arkadaşlar olarak görüyorum. Hiç kızmasınlar Geneli 17 - 18 yaşlarında kanı zıpır zıpır akan adamların eline veriyorlar bir skuter sonra "Hadi aslanım 30 dakika göreyim seni." Geçen yanımdan bir tanesi geçti, pardon imla hatası olmasın uçtu diyecektim. Kafasında yarım açılır kask ve elbette o kask açık. Genelleme yapmıyorum, bunu ilk defa yaşamıyorum her gördüğüm pizzacı kebapçı da aynı şey. Gereksiz sıkışıklıkta aralara girmeler beyinsizce şerit değiştirip diğer araçları da tehlikeye sokmalar bunlar hep var. Sırf bu adamlar yüzünden beni ve hatta seni de artık trafikte sevmiyorlar arkadaşım! Kimse bana çıkıp ekmek parası işte demesin fena yaparım, ben de 16 yaşımdan beri çalışan ve hala çalışmaya devam edip evden kuruş almadan üniversite okuyan biriyim, motor ve ekipmanlarım her şey dahil hep o part-time çalışmalar ile elde ettim. Eğer bu gençler 30 dakikalık ayaklı bomba olmayı kabul ediyorlarsa ben netim bu konuda arkadaş acımam!

Alıntı Being adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her ne kadar tepki alacak olsam da ben bu sistem de asıl suçlu olanı o işte çalışan arkadaşlar olarak görüyorum. Hiç kızmasınlar Geneli 17 - 18 yaşlarında kanı zıpır zıpır akan adamların eline veriyorlar bir skuter sonra "Hadi aslanım 30 dakika göreyim seni." Geçen yanımdan bir tanesi geçti, pardon imla hatası olmasın uçtu diyecektim. Kafasında yarım açılır kask ve elbette o kask açık. Genelleme yapmıyorum, bunu ilk defa yaşamıyorum her gördüğüm pizzacı kebapçı da aynı şey. Gereksiz sıkışıklıkta aralara girmeler beyinsizce şerit değiştirip diğer araçları da tehlikeye sokmalar bunlar hep var. Sırf bu adamlar yüzünden beni ve hatta seni de artık trafikte sevmiyorlar arkadaşım! Kimse bana çıkıp ekmek parası işte demesin fena yaparım, ben de 16 yaşımdan beri çalışan ve hala çalışmaya devam edip evden kuruş almadan üniversite okuyan biriyim, motor ve ekipmanlarım her şey dahil hep o part-time çalışmalar ile elde ettim. Eğer bu gençler 30 dakikalık ayaklı bomba olmayı kabul ediyorlarsa ben netim bu konuda arkadaş acımam!
    bence çok yanlış düşünüyorsunuz. pizzacıların hepsi mi böyle. genelleme yaparak kurunun yanında yaşı da yakarsanız. ha ben acımam derseniz bir şey diyemem. ancak yanlış hatırlamıyorsam artık yasaklanmış olması lazım 30 dakikada pizza kampanyası ki zaten böyle bir şeyin baştan hiç yapılmaması lazımdı. burada (bence) inisiyatifi kişilere bırakmamız gerek bence. kimin ne durumda olduğunu kendi paranızı kazanarak ailenizden tek kuruş almadan üniversite okuyarak anlayamazsınız. millet mecbursa yada kendini mecbur hissediyorsa o işi de yapar başka işi de yapar, biraz uç örnek olacak ama öleceğini bile bile madene de girer başka yere de. burada bence sosyal devlet dediğimiz olay ki türkiyede neredeyse hiç olmayan bir durum elini atması gerek. kendi devletin sınırları içinde kapitalizm arkadaş bu devir de böyle yapacak bir şey yok oluyor işte mantığıyla hareket edilmemesi gerek.

Alıntı MetinK. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 kere 30 dakika geçti diye bedava yedim pizzayı. 30 dakika reklamını yapıp milyon tane müşteri çekerken iyi. O zaman orada çalışmayacaksın abi bin tane yer var kurye arayan.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    dün hafif yogun trafıkte sakin sakin ilerlerken bir kurye kafada kaskta yok bana bagırıyo bas bas dıye yol vermedim aradan ben gidiyordum sonra neyse oda dıger aradan geciverdi herhalde gec kaldı sıparıs dedim .

Motosikleti
    CBR 250 R
    Bende dominosta part time motorculuk yapıyorum aynı zamanda üniversite okuyorum şöylede birşey var kimse size alın şu pizzayı 30 dk da yetiştirin demiyor pizzanın bir pişme süresi var fırından zaten 10.dakikasında çıkıp paketlenir 12. dakikasına hazır olursa 18 dakikada o pizza bostancıdan kadiköye bile gider zaten tahmini yolda geçen süre 3-4-5 dk arası.

Eğer pizza geç çıkarsa sıkışıklıktan dolayı 20. dakikada ne bileyim 25 de yada yeteri kadar motorcu yoksa dükkanda zaten o pizza yetişmez motorcu uçsada yetişmez kaçsada yetişmez yetiştirmeye gerek de yok sakin sakin git arkadaşım kimse sana uç yetiştir demiyor motorcunun cebinden de çıkmıyor para kurumsal firma arkadaşım senin sıkıntın değilki bedava ver ben kaç tane verdim sayısını bile unuttum.

Ama bu da bi arz talep meselesi bizim insanımız aç gözlü bende onlara sinir oluyorum 31. dk'da kapısına götürüyorsun 1 dakika geçti parasını vermem diyor hayır tamam bana girmiyorda o an o adamın ağzını yüzünü dağıtasım geliyor o insaların sırf dominostan sipariş verme nedeni o 30 dk 'lık heyecanı yaşamak acaba gelicekmi yetiştirebilicekmi diye he düzgün müşterimiz yokmu var her gittiğimde aceleyle gelme kardeşim ben 5 dk geç yerim diyen kredi kartını veya parayı suratına fırlatırmışcasına değilde al kardeşim burdan çek diyerek uzatan müşterilerimizde var yani eğer birşey protesto ediceksek 30 dk yı değilde çalışma ücretlerini protesto etmeliyiz bugun dominosta tam zamanlı bir elemanın saat ücreti 4 TL bunu göz önüne almalıyız şirket kampanyalarını değil.
    dmRhn, serdar22 ve kahveisteyen bunu beğendiler.

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    hiç huyum olmadığı halde geçenlerde dominostan sipariş verdim. çoluk çocuk değil oturaklı bir arakadaş getirdi ve 30 dakika sınırını 5 dakika kadar geçmişti. ben o pizzayı alıp bedava yemeyi helal olarak görmediğim ya da en hafif tabirle asla içime sinmeyeceği için paşa paşa parasını ödedim. herkesin biraz hatası var bu bozuk sistemde ama akbaba gibi bedava pizza yemek için enteresan triplere giren gayet varlıklı arkadaşlar da bana en garip gelen taraf.
    jackonbir bunu beğendi.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    dominosun reklamında bile saat dakika olayına değiniliyor. çalışanları gereksiz strese sokan bir olay ve sektörde öncü bir kuruluşun yapması irili ufaklı her firmayı etkiliyor.dakika garantisi yasaklanmalı. zaten tüm yemek kuryeleri hızlı götürmek için elinden geleni yapıyorlar.
    pizzayı motorcunun maaşından kesme muhabbetini ben görmedim duymadım. eğer böyle bir durum varsa kurye arkadaşlar haklarını arasınlar. istisnasız her restoran motorcu arıyor. işsiz kalmama garantisi olan bir iş kolu.

daha önce de yazdım aslında zaman kazanmak için illa hız yapmaya da gerek yok. adres bilgisi ve dikkat de çok önemli . ve müşterilerin geneli zamandan ziyade kibarlığa temizliğe ve yemeğin sıcak olmasına özen gösterirler. arıza müşteriye fazla cevap vermeden afiyet olsun deyip oradan uzaklaşmak gün içinde asap bozmamak içni en iyi çözüm.

bagımlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150(2010)
    Dominosta çalışıyorum 30 dakika yerine motorcunun temizlik yapmasını, pizza paketlemesini, masaya servis yapmasını konuşsak?
    alper_becker, crxforever, CBFMAN ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

yavuzk2004 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir firma 30 dk da kapında eğer değilse bedava diyorsa sözünde durmak zorundadır, burda bence kurye arkadaşların bir suçu yok, şirket ona göre kendini ayarlayacak, kurye süresini hesaba katacak vs (ki mutlaka hesaplanıyordur). Bence bu konuda esas önemli olan firmanın, işe aldığı kuryelere mutlaka bir sürüş eğitimine gönderme zorunluluğu getirilmesi olmalı. Her A2 ehliyeti olan kurye olunca malesef üzücü haberler ortaya çıkıyor. Ehliyet sisteminin nasıl olduğu ortada, alırken hiç bir şey öğretilmiyor. Firmalar profesyonel iş yapmak istiyorsa çalıştırdığı kişiye eğitim vermek zorunda olmalı.

Alıntı Kubilâyyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende dominosta part time motorculuk yapıyorum aynı zamanda üniversite okuyorum şöylede birşey var kimse size alın şu pizzayı 30 dk da yetiştirin demiyor pizzanın bir pişme süresi var fırından zaten 10.dakikasında çıkıp paketlenir 12. dakikasına hazır olursa 18 dakikada o pizza bostancıdan kadiköye bile gider zaten tahmini yolda geçen süre 3-4-5 dk arası.

Eğer pizza geç çıkarsa sıkışıklıktan dolayı 20. dakikada ne bileyim 25 de yada yeteri kadar motorcu yoksa dükkanda zaten o pizza yetişmez motorcu uçsada yetişmez kaçsada yetişmez yetiştirmeye gerek de yok sakin sakin git arkadaşım kimse sana uç yetiştir demiyor motorcunun cebinden de çıkmıyor para kurumsal firma arkadaşım senin sıkıntın değilki bedava ver ben kaç tane verdim sayısını bile unuttum.

Ama bu da bi arz talep meselesi bizim insanımız aç gözlü bende onlara sinir oluyorum 31. dk'da kapısına götürüyorsun 1 dakika geçti parasını vermem diyor hayır tamam bana girmiyorda o an o adamın ağzını yüzünü dağıtasım geliyor o insaların sırf dominostan sipariş verme nedeni o 30 dk 'lık heyecanı yaşamak acaba gelicekmi yetiştirebilicekmi diye he düzgün müşterimiz yokmu var her gittiğimde aceleyle gelme kardeşim ben 5 dk geç yerim diyen kredi kartını veya parayı suratına fırlatırmışcasına değilde al kardeşim burdan çek diyerek uzatan müşterilerimizde var yani eğer birşey protesto ediceksek 30 dk yı değilde çalışma ücretlerini protesto etmeliyiz bugun dominosta tam zamanlı bir elemanın saat ücreti 4 TL bunu göz önüne almalıyız şirket kampanyalarını değil.
    Siz kuryeler sinir olurmusunuz bilemem ama ben her seferinde güler yüzle "kanka geciktirdin ben parasını vermeyecem haberin olsun" diyorum onun yerine bir kısmını bahşiş veriyorum. Ayrıca dediğim gibi "30 dakikada kapında, yoksa bedava" diye en az kaçmilyon insanı o firmadan yemeye çekiyorlar sence? O pizza şirketi senin ananın babanın ve sülalenin kazandıgının toplamının 10.000 katını bir saatte kazanıyor. Adamın 40 dk sonra evden cıkması gerekiyor 30 dkya kapında reklamına güvenmiş ve sipariş vermiş 50 dk'da geliyor? sen olsan parasını verirdin tabi anlıyorum. Müşteri gözündende bak bence biraz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:22 ----------

Alıntı copycat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç huyum olmadığı halde geçenlerde dominostan sipariş verdim. çoluk çocuk değil oturaklı bir arakadaş getirdi ve 30 dakika sınırını 5 dakika kadar geçmişti. ben o pizzayı alıp bedava yemeyi helal olarak görmediğim ya da en hafif tabirle asla içime sinmeyeceği için paşa paşa parasını ödedim. herkesin biraz hatası var bu bozuk sistemde ama akbaba gibi bedava pizza yemek için enteresan triplere giren gayet varlıklı arkadaşlar da bana en garip gelen taraf.
    bu konuda insanlar pizzayı bedava alırdım yada içim elvermez ben parasını veririm gibi terimler ile ikiye ayrılmışken sen benim fikrime saygı duymuyorsun ve "akbaba gibi enteresan triplere giriyorsun" terimlerini kullanmışsın. Ben diyormuyum hiç Sazanlar Enayiler 2 kuruşluk hamura 30 lira veriyor diye? Sözünüzü bilin bence. 100 kişiye geç gitmişse emin ol 50 si bedava almıştır.

RebelYell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Being adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bİr yerde hak veriyorum. Geçende 1 arabanın rahat geçeceği yolda servis elemanı üzerime sürdü resmen 1 cm lik farkla çekilmemle yırttım az daha çarpıyordu. O son süratle o yolda ani geri dönüş yaptı üstüne. Çakacaktım motoruna tekmeyide sinirden, dedim "oda motorcu sakin ol " felan.

Being - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı RebelYell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bİr yerde hak veriyorum. Geçende 1 arabanın rahat geçeceği yolda servis elemanı üzerime sürdü resmen 1 cm lik farkla çekilmemle yırttım az daha çarpıyordu. O son süratle o yolda ani geri dönüş yaptı üstüne. Çakacaktım motoruna tekmeyide sinirden, dedim "oda motorcu sakin ol " felan.
    Abi genellemelere ben de karşıyım fakat üstüne basarak söylüyorum ben daha adam gibi motosiklet sürerek giden bir pizza kebapçı görmedim.

utk_trn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    kurye arkadaslar zor sartlarda calısıyorlar diyecek lafım yok yagmur camur biz sıcak işyerin evde otururken onlar ilaç yemek kargo tasıyorlaryaptıkları işe saygı duyuyorum günlük yasantımda arabayla daha fazla dolasıyorum mümkün mertebe bu insanlara yol veriyorum ara sıra cocukların üstüne kırana camı acıp ben sövüyorum.. neyse bunları geceyim bu kdr iyi niyetime dayanarak hic kimse alınıp gücenmesin ama ..... cocugu gibi motor kullanan kurye arkadaşlara arkadan gömesim geliyor.. biz cevremize motoru güvenli güzel pratik diye dil döküyoruz üstlerine kıranla kavga etmeyi göze alıp bagırıyorz ama hayvanın biri oyle seyler yapıyor ki önümüzde gelde eşe dosta motosikleti savun..
    burak9302 ve alper_becker bunu beğendiler.

cici0042 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR ESD '12
    Bende pizzacıda sürücüyüm.Gerçekten artık şu 30 dk muhabbeti yasaklanmalı.
    15 dakika da pizza fırından çıkıyor kaldı 15 dk yetiştir babam yetiştir

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)