Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ankara'da usta arıyorum(gerçek usta)

Motovento
    REKLAM ALANI
    serseric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar,abiler,kardeşler.

Benim çin malı scooter konjektörde problem verdikten sonra konjektörü efe motor(emrah usta) muadil bir konjektör le değiştirdi ama 3-4 gün sonra tekrar aynı sorunlar nüksetti.Bende başka ustalar aradım.Yıba çarşısının arkasıdakilere hiç uğramak bile istemedim.Çünkü bir konjektör değişmeye bile 50 lira almak istiyorlar.Bunların üzerine başkent motosiklete gittim ve metin usta bana biz bunlara bakmıyoruz dedi ve ilgilenmedi bile.Birkaç semt ustasına danıştım adamların kendilerinden haberleri yok.Ayrıca servislere gittim ama motoru bugün bırak yarın gelirsin alırsın lafı bana çok değişik geliyor.Benim yanımda baksana bende biraz anlamaya çalışayım.Artık son olarak beni gerçekten kazıklamayacak ve motorumu statör ve konjektör olarak adam akıllı değiştirecek,motoru bırak yarın gel demeyecek,bana 100 lira tutan işe 250 lira istemeyecek bir usta lazım ve ayrıca motoru çıkarttıktan 10 gün sonra başka bir sorunla karşılaşmayacağım bir usta arıyorum.

Varmıdır böyle bir usta Ankara'da?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    70 km beri gel kırıkkalede halledelim senin bu işleri
    serseric bunu beğendi.

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    varsa öyle usta bizde gidelim :D

Ankarayı bırak Türkiye' de bile böyle ustalar zor bulunuyor.
    serseric bunu beğendi.

muhiddnevrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yzf 125
    Böyle usta bulmak çok zor ama sincan sanayide bi usta var fiyatları çok uygun değil bana 30 tl lik aküyü 50 tl ye taktı mesela yada 5 tl lik beyini 20 tl ye değiştirdi.Ama bugüne kadar çözemediği bi sorun olmadı ve sağlam işcilik yapıyor.Gitmek istersen kral motor sincan sanayide zaten tek motosiklet tamircisi var.
    serseric bunu beğendi.

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    balgatta yavuz usta var. müthiş diyemem ama motorunu yürür hale getirir. ha bir de sökme işlemini yaparken vidaları sana toplatır. toplamazsan bir saat vida ararsınız fiyat olarak işçiliğine az ister yedek parçayı alıp gidersen işini daha ucuza mal edersin dip not: geceleri çalışır gittiğinde bol bol apaçi ve komançi görebilirsin korkma

yavuz usta
    0506 507 18 86
    mterayes26 bunu beğendi.

Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    balgatta yavuz usta var. müthiş diyemem ama motorunu yürür hale getirir. ha bir de sökme işlemini yaparken vidaları sana toplatır. toplamazsan bir saat vida ararsınız fiyat olarak işçiliğine az ister yedek parçayı alıp gidersen işini daha ucuza mal edersin dip not: geceleri çalışır gittiğinde bol bol apaçi ve komançi görebilirsin korkma

yavuz usta
    0506 507 18 86

hocam balgatta nerrdedir yeri bir tarif edermisiniz ve nasıl geceleri çalışıyor?
    Akıl Adama Sermaye...

Remember remember the fifth of november

Pessimistyle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki kle 500
    asıl soru burda hadi tarif et sürekli giderim ama töbe tarif edemem. arkadaşın dediği gibi işçiliği iyidir, bende tavsiye ederim.

TheArcheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben tarif edeyim . yüzüncüyıl 1516 .caddeden yukarı doğru çıkıyorsunuz ,yolun sonunda yeni yapılan köprü var köprünün altından geçip direk karşıya ara sokağa giriyorsunuz, sonra ılk sol ve tekrar sol gecekonduların arasında küçük bir yer , işçiliğini övemem ama güleryüzlüdür ve uygun fıyat çeker , bekleme esnasında apaçiler motorun teybini açıp oyun havası oynamaya başlayabiliyor dikkatlı ve hazırlıklı olun
    safakk ve mterayes26 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Gece gece iyi güldüm muhabbetlere , dostum ilk önce konjector neden yanıyor onu bul . kardes hiçbirimiz kolay ogrenmedık arastır ogren kendın yap . Ahhhh eskişehirde olsan 50 tl ye herseyını hallederdık , lutfen mesaj atarak ogrenmeye calısma bnm sıstemım cok karısık yazarak anlatamam , ama arastır ;)
    serseric bunu beğendi.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vay be, Yavuz Usta bu gidişle Angara baronu olacak.

teslim saatine uymaz,

Motorun yanında beklesen en az 2-3 saat dükkanda beklersin,

Sürekli telefonla konuşur, sağdan soldan fiyat alır,

elinde fazla yedek parça bulunmaz, CBF ve YBR üzerine çalışır,

motoru görmesine gerek yoktur, sıkıntıyı anlatırsan telefonda teşhisi koyar.

fazla para istemez, pazarlığı sıkı tutarsan söylediği azıcık fiyatı da düşürür.

Yiba miba uğraşana kadar onun dükkanında gecelerim ama Ankara'da başka yere gitmem.
    serseric ve mterayes26 bunu beğendiler.

Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gece gece iyi güldüm muhabbetlere , dostum ilk önce konjector neden yanıyor onu bul . kardes hiçbirimiz kolay ogrenmedık arastır ogren kendın yap . Ahhhh eskişehirde olsan 50 tl ye herseyını hallederdık , lutfen mesaj atarak ogrenmeye calısma bnm sıstemım cok karısık yazarak anlatamam , ama arastır ;)

hocam işin kötüsü statör ve konjektör olarak motorun kendi parçasını bulamıyoruz.Ayrıca konjektör sarj ediyor ama çok az 11.88 gibi değerler yakaladık yüksek devirde.Bugün götürdüğüm bir mahalle ustasıda sorunun konjektör,statör uyuşmazlığından olduğunu.Statör de bir sorun olduğunu ama açarsak yapmadan kapatamayız dedi.Aküyü şarj ettirdim sorun yok şu anda 12.38 gibi değerleri gördük. Ama adam geçen seferki ustanın ampüllerin açtığımız anda direk yanmasını sağlayan(gaz verince artan cinstendi,direk açılınca en parlak olması için ayarlamıştık)Onu eski haline çevirelim diye uğraştı ama ampüle bildiğin küçücük sarı bir ışık geliyor onuda bozdu sağolsun.İnanın kesin olacağını bilsem atlayıp gelicem Eskişehire kafam attı artık.Ayrıca pilli güçlü fenerler alıp 2 tane gidona tutturup onları kullanmayı düşünüyorum.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster

teslim saatine uymaz,

Yiba miba uğraşana kadar onun dükkanında gecelerim ama Ankara'da başka yere gitmem.
    bugün yiba'da tesadüfen tanıştık yavuz'la, kalender bi arkadaşa benziyo,
    benim de bikaç küçük işim var. telefonunu aldım, yanına uğramayı düşünüyorum

Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster

teslim saatine uymaz,

hocam malesef akşamları çalışıyorum sabah açaydı giderdim dükkanına adamın.Olmazsa bi konuşucam bakalım telefonla
    Akıl Adama Sermaye...

Remember remember the fifth of november

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    tarzı bizim hızır ustaya benziyor anlattığınıza göre.
    serso, gimatta hızır var, dağınık çalışır biraz ama.
    yakınsan bulayım irtibat numerosu.

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tarzı bizim hızır ustaya benziyor anlattığınıza göre.
    serso, gimatta hızır var, dağınık çalışır biraz ama.
    yakınsan bulayım irtibat numerosu.
    Abicim yerini tarif ederseniz cok sevinirim zira ustalarla telefonda pek anlasamiyorum gidip gosterip baktirmak isterim.daginik calissin sikinti yok eger cozum bulabilecekse.

Ayrica bu stator sokulunce yapilmadan tekrar kapatilamiyomu acaba onu merak ettim?

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Bizim dükkanda çok dağınık , emmolu msj atmıssın ben mesaj atamıyorum . Senin arızaya bakmak lazım önce ama 1 günde çıkar mı bılmıyorum usta çok yogun gorusmek lazım . Yoksa uydurulur adam az once cub beynı ıle ktm lc 400 ü yürüttü

Motosikleti
    Kawasaki Vulcan 750, Asya Scooturk, KTM 50 cc
    bu Yavuz ustaya birde ben gideyim.. bakayım adı gibi Yavuz mu. Motorumun sorununu çözebilecekmi..

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Koca Angarada sadece 3-5 ustami var?

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Probleminiz statordan kaynaklı gibi görünüyor. Statoru tamir ettirebileceğiniz birini bulmanız veya yenisi için biraz araştırma yapmanız gerek. Tarifinize göre sorunun kaynağı konjektör değil. Ancak statoru bozan nedir? Ana sorun bu. Eğer Stator arızasının kaynağını bulamazsanız yine aynı sorunları yaşamanız olası.

Tesisata sonradan herhangi bir elektriki alıcı (elcik ısıtma, alarm, usb şarj, çakar lamba, led/zenon far v.s..) eklediyseniz, sorun bundan sonra başladı ise mutlaka onun ne kadar akım çektiğini ve doğru bağlanıp bağlanmadığını da kontrol ettirin.

Benim başıma gelen benzer olayda alarm montajında vatandaş önce fan rölesini (nasıl becerdiyse) bozmuş, ardından neden fan açmıyor diye bakarken de konjektör ve statoru (fan rölesine ters polarize akım vererek) bozmuştu yetenekli beceriksiz. Gözümün önünde yaptı sonra da pişkin pişkin "ne alakası var ben mi yaptım" dedi. Kavgaya ramak kala patronları araya girip özür dileyerek masrafı karşılamıştı.

"Usta" geçinen çıraktan bozmalara çok rastgeliyoruz. Yurdumda eğitim eksikliğinin sonuçlarından biridir. Alışıcaz, daha da beterleşecek zamanla. Onun için şimdiden alışalım
    levend84 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)