Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

kullandıgımz kasklar !

Motovento
    REKLAM ALANI
    burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    marka spada
    fiyat 120tl
    dezavantajı gece 2.camını actıgımda gözüme her ne varsa yolda sinek toz giriyor tamamen acıkken okdadar girmiyor ama gece camını actıgımda sanki ceyran eder gibi bütün her seyi alıyor ilavetten gece ısık gözümü almasın diye kaskın içinden gözlük giyiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Xmax
    kaskın markası: Nolan
    kasın modelı : N85
    agırlık: 1500
    avantajı: pinlock, dahili güneş vizörü, yıkanabilen pedler, konforlu
    dezavantajı: biraz ağır, gürültüsü az değil, 2 sene kullanımdan sonra simli yerleri dökülmeye başladı
    soylemek ıstedıgınız: Nolan'a kanıp n-com'a para kaptırmamak lazım, basic kit2 aldım ve elimde patladı, sonra gidip midland intercom aldım daha uygun fiyata.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    LS2 ff 370 çeneden açılır kask
    http://gozungu.blogspot.com.tr/2014/...ncelemesi.html

abi yağmurlu havada vizorün su tutması nasıl? Bende açılır kapanır bi caberg var çok kötü yağmurlu havalarda( e zaten 250 tlye aldım termo) en yakın zamanda değiştirmek istiyorum

edit: ezio41'e sordum ama forum zımbırtısına alışık değilim pardon.. alıntılıyamadım. kusura bakmayın

asot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 700
    3 yıldır agv k3 kullanıyorum, genel anlamda iyi, kask ebatım L , tam kafama göre ancak kulaktan hafif bir baskı var, açılır denmişti ama öyle bir şey olmadı, neyse hafif sıkması iyidir diyorum iç pegleri tamamen çıkabiliyor, yıkamaya müsait. 3 noktadan havalandırma açılabiliyor, terletme olayı az denebilir.

arai alma niyetim var model tavsiyesi alabilirim.

hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    nolan n 64
    1450.gr
    içi komple cıkıyor şakır şakır yıka
    güneş vizörü yok
    genel olarak iyi bir kask benim kafa biraz büyük xl beden aldım bide gözlük kullanıyorum held den tutunda bell e kadar cok kask denedım en rahat bu oldu daha oncede nolan kullanmıstım n 43 modelı ıdı ondada rahattım buda rahat..

fofer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 400
    Kaskın Markası: Nolan
    Kasın Modeli : N86
    Ağırlık: 1450
    Avantajı: pinlock, dahili güneş vizörü, yıkanabilen pedler, aerodinamik yapısı, vizör kristal gibi çok net bir görüntü sağlıyor.
    Dezavantajı: Dahili güneş vizörü fulu gösteriyor, net bir görüntü vermiyor. Havalandırma kanallarından içeri hava girmiyor kesinlikle, hava akışı yetersiz.

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    kaskın markası:Nitro
    kaskın modelı :Kenshi aikido
    agırlık:1390+50gr
    avantajı:Güven verici olması. Sharptan 5 yıldız double çene bağlantısı.
    dezavantajı:Kaskın burun kısmına gelen plastik işe yaramaz burnumu rahatsız ediyor. Vizörü yok şuanda orjinali dahil yok. Kask motorun üstünden düşmesiyle beraber üst kısmında çatlak oluştu. Boya kalitesi kötü. yanak pedleri soyuldu bile daha 3 ay olmadı alalı. Pinlock yerlerinden ses alıyor ve rüzgar sesi var baya baya var yani.
    Yorum: Paranıza yazık kesinlikle almayın ls2 kullandım bundan önce inanın kaskı vurmadığım düşürmediğim yer kalmadı ama çatlamadı ff351 ve tekrar almayı düşünüyorum ls2.
    FİYATI: 329 tl şuanki fiyati ben 280 e aldım kampanyalı olduğunda.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Kaskin markasi : Caberg
    Modeli : Vox
    Agirlik : 1450

Sharp testlerinden 5 yildiz, ozel ruzgar tunelinde test ederek gelistirilmis mat siyah cok memnunum.
    Fiyati 435 TL

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    kaskın markası: scorpion exo
    kasın modelı : 750 air
    agırlık: 1.5 civarı olmalı
    avantajı: havalandırmaları, buğu yapmaz vizörü, hava pompalı yanak bilmemnesi, sağlam dış kabuğu, uygun fiyatı
    dezavantajı: çok sesli
    soylemek ıstedıgınız: bell'den şaşmıycan hacı.

fofer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 400
    Alıntı fofer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasın Modeli : N86
    Ağırlık: 1450
    Avantajı: pinlock, dahili güneş vizörü, yıkanabilen pedler, aerodinamik yapısı, vizör kristal gibi çok net bir görüntü sağlıyor.
    Dezavantajı: Dahili güneş vizörü fulu gösteriyor, net bir görüntü vermiyor. Havalandırma kanallarından içeri hava girmiyor kesinlikle, hava akışı yetersiz.

Güneş vizörünü silince düzeldi. Dezavantajlarından çıkartmak istedim ama mesaj editlemeyi bulamadım =)
    Tek dezavantajı hava kanallarından yeterli sirkülasyon yok. Belki kask kafama zar zor girdiği için olabilir.

adonis84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    lintex mach, kanuni tiger 250
    marka : zeus
    model : z1200 carbon
    ağırlık : 1180 gr
    avantaj : hafif, çok hafif, çok çok hafif kaskı kafamda hissetmiyorum bile , sessiz bi kask , çenealtı rüzgarlığı var , açılıp kapanan içte güneş vizörü var, kaskı vizörü çok kalın ve kendinden buğu yapmama özelliği var , benim gibi kafasına xxl kaskların bile doğru dürüst olmadığı bi adam için bedenleri mükemmel.
    dezavantaj : vizörü açıp kapatmak zor , kaskın görüntüsü berbat , renkler facia , çok çirkin bi kask ( ama ben çirkin seviyorum ).

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Kaskın Markası: LS2
    Kaskın Modeli: FF 551 Atmos Black-Red (Large)
    Kaskın Ağırlığı: 1350 gr
    Avantaj: Kask çok ucuz, yeterince hafif, parçaları kolay bulunuyor, Micro-lock sistemi kullanışlı, yıkanabilir iç pedler.
    Dezavantaj: Rüzgarlı havalarda ötüyor, havalandırma yazın yetersiz kışın fazla, 100 km sonraki hızlarda gürültülü, güneş vizörü yok.
    Söylemek istediklerim: Kaskın güneş vizörü olmadığı için güneş gözlüğü ile kullanıyordum. Fakat Carrera gözlüğüm elimden düşüp çizilince içim acıdı ve gidip Tex marka motosiklet gözlüğü aldım. İki parça halinde kullanmaktan bıkınca Feyizoğlu'ndan 30 TL'ye siyah vizör aldım. Gündüz çok memnundum ta ki gece kullanana kadar. Şu an yedek ve artçı kaskı olarak duruyor.

Kaskın Modeli: N44 Storm Black (Medium)
    Kaskın Ağırlığı: 1700 gr
    Avantaj: Çene sökülebilir, 6 farklı şekilde kullanım imkanı, çok yüksek görüş açısı, Micro-lock çok kaliteli, hava kanalları yazında tatmin edici, iç pedler yıkanabilir fakat sökmek çok zor, iç ped süngerleri kalınlık ayarı için sökülür takılır, güneş vizörü.
    Dezavantaj: Pahalı bir kask, çene sökülür olduğu için mekanizmalar kaskın iç yapısını biraz bozmuş, 100 km sonrası yine gürültü var, güneş vizörü yeterince aşağıya inmiyor.
    Söylemek istediklerim: Kaskı bayağı bir deneyerek almama rağmen daha ilk uzun yolumda ağrıdan ağlayacak hale getirdi. N-com takılacak yer ve sabit köpük arasındaki kot farkı kulağımın ucunu eziyordu. Ve aşırı pofidik süngerler kulak altı- çene arkasına çok baskı yapıyordu. Başparmak ile kot farkını ezip düzleştirince ve içerideki 2 süngerden birini çıkarınca kask rahatladı. Güneş vizörü çok güzel fakat bir dual-purpose kullandığım ve dik oturduğum için sanırsam vizör yeterince görüşümü kapatmıyor. Dış vizör ise devasa ve çok kullanışlı. İlk taktığımda FF 351 den sonra acayip bir güvensizlik olmuştu sanki suratım açıkta gidiyor diye. Geçenlerde eski kaskımı takınca ben bununla nasıl hava alıp veriyormuşum, nasıl dışarıyı görüyormuşum dedim.
    mehmetenis bunu beğendi.

Arai Axces 2

hafif
    konforlu
    güvenli
    pin lock dahil
    geniş görüş alanı
    iyi havalandırma
    çoklu kabuk sayesinde uzaylı kafası hacmi yok

pahalı (düz beyaz alınca birazcık daha uygun)
    yedek parçaları, vizörleri filan da pahalı

Entegre güneş vizörünün olmaması sorun olmuyor. Takıp çıkarmak kolay. Ayrıca tam siyah vizör de şık duruyor.
    aha önce kullandığım Nolan N85'ten iki gümlek üstün. Yine daha önce kullandığım ve Arai ile aynı fiyata satılan Shoei GT-Air'den de daha konforlu. Yalnız Schuberth kadar sessiz bir kask değil.

Arai Astro Light XXS Beden (eşim kullanıyor)

hafif
    konforlu
    güvenli
    pin lock dahil
    geniş görüş alanı
    iyi havalandırma
    çoklu kabuk sayesinde uzaylı kafası hacmi yok

pahalı
    yedek parçaları, vizörleri filan da pahalı

Bu beden için alternatifi zaten yok mecburen bunu alıyorsunuz. Ayrıca renk ve desen seçeneği yok. Sadece düz beyaz var.

Kaskın markası:AGV
    Kasın modelı :K-4 EVO
    Ağırlık:1300 Küsür Gr.
    Avantajı: Fiber olması sanırım avantaj. Fiyatı uçuk değil.
    Dezavantajı: Çene altından fazla ses yapıyor gibi geldi bana. Çok fazla renk ve desen seçeneği yok. Mevcut desenler de bence güzel değil
    Söylemek istediginiz: ilk ve tek motosiklet kaskım olduğu için fazla bir yorum yapamıyorum. Bu kaskı alana kadar 10-15 kask denemişimdir. Kafama en iyi oturanlar bu ve arainin bir modeliydi. Arainin fiyatı şimdilik yüksek geldiği için bunu aldım. Havalandırmaları yeterli gibi. Kışın kullanmadığım için buğu yapma vaziyetlerini bilmiyorum. Double D bağlantılı modeli mevcut ancak aldığım firma micrometric ayarlı bağlantılısını getirtmişti.

Motosikleti
    pulsar 200 NS
    www.youtube.com/watch?v=sNMgWBQtHZI[/url]
    AGV K3

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    Arai Tour X3
    güvenlik standarti: ECE22-05
    agırlık: 1700 gramm
    avantajı:
    - coklu kullanim icin uygun - cross, enduro, street
    - 5 havalandirma ayari (cene, 2x üst ve 2x arka)
    - acil durumlarda kaski cikarabilmek icin yanak yastiklarini hizli cikarma imkani

dezavantajı: fiyati ve sanki biraz fazla ses aliyor gibi

soylemek ıstedıgınız: oldukca agir olmasina ramen, kafada dengeli duruyor ve agirligini pek hissetirmiyor

oluroyle bunu beğendi.

vedkum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Tourneo 110ps
    Güzel konu.Yazanlara tek tek teşekkürler.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    1. kask
    kaskın markası: marushin
    kasın modelı : 888rs
    agırlık: 1300gr
    avantajı: sharptan 5 yıldız alan bir model hafif vizörleri de kırılmaz esneyebilen bir madde
    dezavantajı: D bağlama var alışana kadar acı çektiriyor alıştıktan sonra bağlam da sökmek de çok kolay
    soylemek ıstedıgınız: sadece 2 kere 160üstüne çıktım haliyle enduro motorda çok rüzgar yedim daha iyi bir model kullanmadığım için kıyaslama yapamayacağım. fakat tavsiye edebileceğim bir model. hatta maddi imkan varsa 999rs tavsiye ederim.

2.kask
    kaskın markası:marushin
    kasın modelı : 777shivan
    avantajı: yine 5 yıldız alan bir kask
    dezavantajı: ardçım daha yeni kullanmaya başladı bakalım
    soylemek ıstedıgınız: rahatlığı tartışılmaz iyi hele ardçı için. fiyatı da uygun.

KutlayGül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp xl 650, CBF 1000 ABS
    kaskın markası: HJC
    kasın modelı : RPHA 10 plus
    avantajı: Simdiye kadar denedigim en konforlu kask (schuberth c3 pro ve s2 ile yanyana denemistim). Malzeme kalitesi iyi. Cene perdesini de takinca ses yalitimi cok basarili. Pinlock. Hediye olarak gelen karartilmis ikinci vizor. Cift D kilitleme. Tepe havalandirmasi güzel, cene havalandirmasi dogrudan vizore geliyor (bir sure sonra alna dogru gelen hava rahatsiz edebiliyor). Vizorlerin optik kalitesi güzel. Spoiler`i sayesinde yuksek hizlarda stabil.
    dezavantajı: Internette kendisiyle ilgili bolca olumsuz yorum bulabileceginiz bir marka. Fiyat (kampanyali 340€)
    soylemek ıstedıgınız: Shoei xr-1100 ya da 1200 almak icin gitmistim. O serilerde uygun beden yoktu. Yeni cikardiklari seri -NXR- ise en az 430€`dan basliyordu. Schuberth cok güzeldi ama HJC sanirim kafa yapima daha uygundu. HJC, Alman maliymis, satici son iki yildir en cok satilan kask dedi, buradaki bir motosiklet dergisi de aldigim modeli yilin ürünü secmis. Ayrica bir arkadasimdan da tavsiye alinca (internetteki kötü söhretine ragmen) kumar onayip aldim. 2 hafta oldu. Bir kez uzun yola ciktim, oldukca memnunum. Tavsiye ederim.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)