Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni Derbi STX-150

Motovento
    REKLAM ALANI
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanırım fıyatta hata olmalı,
    1700 euro olanın jantları TEL şambiyelli lastik,

1600 euro olan çelik muhtemelende tubless lastiklidir,,,
    1700euro olan enduro kırması tel jant ama ters masa
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Cronos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Cbf 150 :) Kığmızı ossun 3 fazlası ossun
    Zongshen üretimi olduğuna göre mondial'in modeli de pek kötü sayılmaz o zaman. benim görüşüm z one ın prestiji gözümde biraz daha arttı. Fakat bunu almak daha mantıklı arada fazla fiyat farkı yok.
    mustang53 ve hakanuygun bunu beğendiler.

Alıntı Cronos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zongshen üretimi olduğuna göre mondial'in modeli de pek kötü sayılmaz o zaman. benim görüşüm z one ın prestiji gözümde biraz daha arttı. Fakat bunu almak daha mantıklı arada fazla fiyat farkı yok.
    Ewet sasi benziyor ancak fotolardan gordugum kadariyla jantlar,elcikler vb.detaylar tamamen Derbi de Piaggio gurubu isi.Ayni parcalarin mondialde kullanildigini sanmiyorum.

Sahsi kanaatim piaggio grubunun uygun fiyatli bir urunu gelistirmek icin zohgnseni tercih etmesi sonrasindada zohngsen in bu motoru cok kucuk degisiklerle piyasaya surmesi.

Buradaki en guvenilir unsur italyanlarin kendi markalarini urunun uzerine basmasi.Diger cinliler gibi dagilacak bir motora markalarini basmazlar uc kurusa Aprilia Derbi markasini rezil etmezler.Daha once derbi kullandim iscilik malzeme on numaradir.

Bu fiyata iyi alternatif 250 cc lik Piaggio motorlu motosikletler gelirse harika olur.
    Cronos bunu beğendi.

Motosikleti
    Cb125e
    Alıntı sanausbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ferco'da test motoru var.
    S.
    Ferco motor İstinye'de ki değil mi? Bugün aradım test motoru ile ilgili, test motoru yokmuş. Gelip göreyim dedim, showroom'da bile yok dediler. Acaba telefonu açan bayan mı bilmiyordu.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Motor benim de ilgimi çekmeye başladı. Motorumu satıyorum ve bununla YBR 125 arasında kalmış durumdayım. Bursa bayisini aradım ama ellerinde motor yokmuş. Motorun en çok Piaggio drubunun el atmış olması ve de 18 litrelik deposu beni etkiledi. Bunu alırsam neredeyse iki ayda bir benzin almaya giderim.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Fiyatı da uygun.Cbf bunalımından sonra iyi gelir.Yedek parça fiyatları nasıl acaba ?
    Tam özellik bulmak için Avrupa sitelerinde bulamadım.Aprilianın sitesinde de yok Derbininde.
    Zongshende var.

Beyler benim bindigim motor satilmis, aynisindan test icin bir tane daha acilmis, plakasinin cikmasini bekliyorlarmis. Sanirim o zaman olumlu yanit verirler...

manners - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cok hos. lastik durumu nedir acaba merak ettimde.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Geçen hafta sandıktan çıkarıp topladık bir tane , kalitesi çin malı tadında .
    Titreşim cbf 150 seviyesinde belki biraz daha az.
    Avantajı ferco destekli olması , yıllar sonra dahi parça sıkıntısı olmaz , ama parçanın fiyatı sıkıntı olabilir.
    Şuanda test motoru var bayileri geziyor arayıp bilgi alabilirsiniz.

Açıkcası derbi markası olarak hadi bir nebzede Aprilia markası olarak kesinlikle yakışmamış.
    Çinliler ile ortak üretime geçtiğinden beridir piaggioda ciddi şekilde kalite düşüşü var .
    30 bin tl lik x 10 da bile parçaların plastik kalitesi vasat durumda , hatta parçadan parçaya değişen bir kalite var . Ve sedef beyaz motorda tüm parçalar farklı bir tonda beyaz . Renkler tutumuyor. Artıçı basamağının altında destek yok oraya basarak bikaç kere arkanıza oturan olursa basamağın tırnakları kırılıyor ve aşşağıya doğru sarkıyor .
    30 bin tl lik motorda ciddi ve fazla sayıda hatalar varken 5 bin tl lik motoru siz hesaplayın artık.

Çin malı almaktan iyi dir . Onun dışında bildiğiniz 125 cc motor .
    ismeter bunu beğendi.

6uven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 ( BY 1623 )
    Bugün Göktürkte ki Moto 212 de motoru deneme fırsatım oldu , daha önce cbf 150 kullanan biri olarak yazıyorum!
    1) Motor gerçekten çok seri cbf gibi yığılmıyor bir anda kendinizi 100 km hızlarda buluyorsunuz.
    2) Vibrasyon olayına gelirsek cbf 150 neyse buda o.
    3) Sanırım 6 vites yazıyor ama 105 km hıza kadar çıktım 6 vitesi göremedim ben.
    Son olarak 2 hafta içerisinde alıcam kısmetse 6.000 lira cbf vermektense 4.900 e al mis gibi kullan
    dockerengin ve ismeter bunu beğendiler.

Piaggio-Aprilia-Gilera-Vespa grubunun dunya capinda sikintida oldugu asikar..Gilera markasi bitmek uzere Runner gibi efsane motor bu sene Turkiyede yok..Ferco apayri bir sorun servislerinin cogu sorunlu Kadikoy Motor Kadir usta haric.Bugune kadar gordugum en harika usta kendisi..Ferco grubundan motor alirsam ona guvenerek alirim..

Stratejiyi bende yanlis buluyorum Derbi Terra alip kullandim 2009 da cok iyiydi malzeme iscilik frenler vs harikaydi.Ancak cok pahaliydi 12 bin liradan satmaya calistilar en son 125 cc satamadilar zaten.

Euro kuru uzerinden bu ulkede motosiklet satacak tek babayigit BMW dir.Ferco yu yakin bilirim iki farkli motorunu aldim ilgisiz ve vurdumduymaz bir distrinlbutor sorunun olur muhatap bulamazsin satin almaya istinye merkeze gitsen dogru duzgun ilgilenmezler vs..

Bu stx 150 fiyatina gore iyi duruyor gozlemledigim kadariyla bir derbi karakteri var jant ve elciklerde..

Ama segment cok sorunlu 150 cc lik cin motor speklerine sahip.Bu motorun uzerine 200 cc runner motoru koy 20 hp arka lastik 130 olsun ve disk fren olsun fiyatta 6-7 arasi olsun cok iyi bir alternatif olurdu..

Piaggio grubunun en buyuk hatasi pazari okuyamamak bana gore.Motosikletler ya uc dorsoduro gibi yada fiyat olarak cok yukarida kaliyor.Ama Apriliada bir Yamaha saglamsizligi sorunsuzlugu yok.Vidalar paslanir sorun cikarir vs.

STX in kendi segmentinde cok rakibi var.Cok satma sansi yok.Farklilik arayan cbf ten daha sekilli olsun diyen alir..Daha guclu ve kalite olarak bir tik daha yukarida bir motor yakisirdi italyan etiketine oda Pulsara ciddi rakip olurdu.
    ismeter bunu beğendi.

CrosseR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ilkerabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://<a href="http://hizliresim.co...JX.jpg</a></a>
    Kadranı da böyleymiş (italya'da)
    Bu onun kadranıysa ozaman 99 dan yukarısını göstermiyor,yada yapmıyor

Runner'ın 200'lükleri karbüratörlü olduğu ve de sanırım enjeksiyonlu yapılamadığı için Avrupa fuarlarında 2 senedir yok zaten. Geçen sene İtalya'daki fuarda Gilera markasında gördüğümüğüz tek model 50'lik Runner. O da Türkiye'yede iş yapamaz, gelmiyor.

Runner motorunu koymalarına motorun yapısı sebebiyle zaten imkan yok. Bu motor Zongshen tarafından üretilen, Piaggio tarafından donatılan bir ürün. Fiyatı da ona göre.

S.

Motosikleti
    Suzuki gn250
    Alıntı 6uven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün Göktürkte ki Moto 212 de motoru deneme fırsatım oldu , daha önce cbf 150 kullanan biri olarak yazıyorum!
    1) Motor gerçekten çok seri cbf gibi yığılmıyor bir anda kendinizi 100 km hızlarda buluyorsunuz.
    2) Vibrasyon olayına gelirsek cbf 150 neyse buda o.
    3) Sanırım 6 vites yazıyor ama 105 km hıza kadar çıktım 6 vitesi göremedim ben.
    Son olarak 2 hafta içerisinde alıcam kısmetse 6.000 lira cbf vermektense 4.900 e al mis gibi kullan
    Bende bu motor hakkında sizin gibi düşünüyorum hislerime tercüman oldunuz teşekkürler

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Motorun her şeyi tamam ama ne eksik ? Çanta demiri eksik. Bu sınıftaki bir motorda çanta demiri mutlaka olmalı.

Bugün yine binme şansim oldu. Düz yolda 90-100 arasi yapiyor, yokus asagi 118km/s.'ye kadar cikti. Motor 5 vitesmis, 6 degilmis. Ayni anda cbf150'ye de oturdum, Honda'nin selesi oldukca yuksek ve Derbi'ye gore motorun uzerinde kaliyormus gibi bir his uyandiriyor. Derbi'de ise sele oldukca oyuk, motorun icinde oturuluyor. Detaylar guzel ve cok kaliteli duruyor. Zaman saati goremedim, konabilirdi.
    ismeter bunu beğendi.

Adonise - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ Discover 125 ST
    Alıntı ismeter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özel Mesaj İçin Alıntı yaptım.. (Adonise)
    Hocam size özel mesaj gönderdim aldınız mı? Giden kutumda göremiyorum o yüzden buradan yazdım bir kontrol edip bana tekrar döner misiniz?

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Bugün internette baktım bu motorun aynısı 3-4 tane motor markası var Youtube dende izledim kimi 5 kimi 6 vites ti motorun duruşu kalitesi güzele benziyor, arka disk olsa ve mondial gibi 180cc olsaydı marka biraz daha tutunmuş olsaydı çok güzel olurdu görüntüsü kaliteli duruyor incelemek lazım.

Motosikleti
    esk iderbi mulhacen 659 , yeni Nc 700S
    bende derbi 659 kullanıyorum , denge ve kalitesi süper eğer kalitesi aynıysa alınır , 2. motor olarak yazlıkta kullanabilirim

Alıntı deniztansel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende derbi 659 kullanıyorum , denge ve kalitesi süper eğer kalitesi aynıysa alınır , 2. motor olarak yazlıkta kullanabilirim
    Bende Derbi Terra kullandım ve kalite olarak 10 uzerinden 9 du diyebilirim. Ancak bu ucuz derbiler aynı kalitede değil o belli. Çin bandından çıkan Derbi rotuşlu motorlar bunlar.

150 cc 12 hp motor bana göre hatadır. 20 beygir altı bir motor çinlilerden sıyrılıp farklı bir yere konumlanamaz. Fercoyu anlamak zor gerçekten Derbi de harika motorlar vardı hala var ancak enteresan bir satış stratejileri var. Bir yıl motoru getiriyorlar ertesi yıl yok. Fiyatlar euro sabit Türkiye koşullarına göre tuhaf bir yerde. Yamaha ve Honda dan hep daha pahalı bir yerde. İlgisiz ve umursamazlar.Satış sonrasıda birçok markada olduğu gibi hak getire. Parça çok az var pahalı ve siparişle 20-30 günde italyadan geliyor.

Bu yeni derbinin geleceği yok gibi. Forumdanda anlaşılacağı gibi gereken ilgiyi görmedi görmeyecekte. Kimseyi 150 cc 12 HP bir çin bandı motoru heyecanlandırmıyor doğal olarak. Motor 7-8 bin olsaydı ve daha makul kalitede ve güçte olsaydı alınırdı.

Hero Thriller bundan çok daha iyi motor daha güçlü , immobilizer ve çift disk var vs. Aynı fiyata. O bile satışta çok zorlanıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)