Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cbr deviri

Motovento
    REKLAM ALANI
    ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Sayın üyeler çok büyük bir sıkıntım var.12bin devir Cbr 125 ben 5.5 de vites atiyordum sagir olur falan dediler rodajdayim kacta atmak lazim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda
    yahu 100 km yı gecınce sıkıntı yapma yitele gitsin.bişe olmaz.500 e kadar tin tin yapma.bı sure 8 bin at gitsin.korkma bişe olmaz.

ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    sağır olmaz kitapçıgına göre rodajını yap sabit devir gitme yüksek devirde gitme orta halde motoru sıkmadan yürüt rodaj bittikten sonra bir anda kaç yapıyor diye asılma km arttıkça devir yükselt ...
    serdar22 bunu beğendi.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı ercan41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağır olmaz kitapçıgına göre rodajını yap sabit devir gitme yüksek devirde gitme orta halde motoru sıkmadan yürüt rodaj bittikten sonra bir anda kaç yapıyor diye asılma km arttıkça devir yükselt ...
    aynen birde bu sağır olur diyen arkadaşlar buraya gelirlerse meseleyi bana bir açıklayabilirse sevinirim
    dyavol-77 bunu beğendi.

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Orta devir derken iste o kaç oluyor

Motosikleti
    ccc67 rodajla ilgili cbr 250 forumu sayfa 1037 (http://www.motosiklet.net/forum/moto...ligi-1037.html )de bir arkadaşa verdiğim cevaplar var toplayamadım istersen bakabilirsin (gerçi biri 125 diğeri 250 ama 125 biraz daha devirli bir makine olduğu için oradaki değerlerin üzerine 500 devir ekleyebilirsin)

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sağır olmasın derken sığır edip bırakıyorlar motorları.

Ben ilk aldığımda daha 900 km'de iken köyün çaycısı "at içine 20 liralık benzin ben bi açıp geleyim bunu" dediydi.

Aynı anda çırağı da almıştı aynı marka model motor. Kaç kere motor kilitledi, nereleri değişti sayamam.

Karpuz bile yattığı yerde büyürmüş, sen en az 3-5 bin km motoru sakin kullan 1-2 yağ değişiminden sonra motorun açıldığını kokusundan anlayacaksın zaten.

Motosikleti
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağır olmasın derken sığır edip bırakıyorlar motorları.

Ben ilk aldığımda daha 900 km'de iken köyün çaycısı "at içine 20 liralık benzin ben bi açıp geleyim bunu" dediydi.

Aynı anda çırağı da almıştı aynı marka model motor. Kaç kere motor kilitledi, nereleri değişti sayamam.

Karpuz bile yattığı yerde büyürmüş, sen en az 3-5 bin km motoru sakin kullan 1-2 yağ değişiminden sonra motorun açıldığını kokusundan anlayacaksın zaten.
    ooo karadeniz fatihimiz gelmiş ben de bugün daldım aea a daha senin yeni eklediğin bölümü okuyamadım

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ooo karadeniz fatihimiz gelmiş ben de bugün daldım aea a daha senin yeni eklediğin bölümü okuyamadım
    Sende okuduğunu idrak etme problemi var anlaşılan, ben böyle elemanları tesbip ettiğim an engelliler listesine ekliyorum. Bir daha görüşmemek üzere.

tabuzbreaker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR125r 2014
    Benimki de henüz 860 kilometrede, hâlâ 5 bin deviri çok fazla geçmiyorum ve genellikle en yüksek 4. viteste geziyorum. İstisnalar nadiren oluyor tabii ki (6 bin devir mesela.) 950 kilometreden sonra 7-8 bin devirleri ve 1000 bakımından sonra 9 bin deviri görmeyi düşünüyorum. Ancak tabii ki uzun yola çıkıp saatlerce 9 bin devirde gitmeyeceğim. Ara ara gazlamalar yaparak bir müddet daha sakin kullanmayı düşünüyorum.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen birde bu sağır olur diyen arkadaşlar buraya gelirlerse meseleyi bana bir açıklayabilirse sevinirim
    Kulağı işitmez....
    The Power of The Dreams.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)