Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yokuş çıkarken vites?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar süpersport motosiklette yokuş çıkarken kaçıncı viteste olmalıyız?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    düz yolda kaç ile gidiyorsun???
    bassturbin bunu beğendi.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu soruyu sorup supersport bir motora biniyorsanız eğer, hemen o motordan inip 125-250 cc arası birşey alın.
    berkerk, Levent E., ercan41 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Hangi motor olursa olsun ister 100 lük cup, ister 1000 lik ss. Max tork devrinden çok aşağılara inmeyecek devirde yokuş çıkılabilir. Atıyorum 150 ile çıkıyorsan 3. yada 4. viteste, 70-80 ile çıkıyorsan 1 yada 2 de çıkılabilir. Ucu çok açık bir soru sormuşsunuz. Aslında bunu en iyi kullanırken anlarsın ve zaten motoru tanıyor olman gerekeceği için bu hiç sorun olmamalı.
    Ek olarak güçlü motorlarda max tork devrinin biraz daha aşağılarında yokuşu rahat rahat çıkabiliyorken küçük motorlarda, özellikle artçılıyken max tork devrinde kalman gerekebilir.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu soruyu sorup supersport bir motora biniyorsanız eğer, hemen o motordan inip 125-250 cc arası birşey alın.
    bence hiç binmesin motora
    sbr, mustbe, Recogss ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    ben mct 250 kullanıcısıyım ve yokuşu herzaman 2nci 3ncü vitesle çıkıyorum yokuşun durumuna göre senin sorunun cevabı süpersport kullanıcılarında ALLAHA emanet ol

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    Eger sen s.s biniyosan 125 cc ye gecmeni tavsiye ederim

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Arkadaşlar biraz daha anlayışlı olsak in o motordan falan demek yerine 20000 devirli bir motorda 12 ile 16 devir arası normaldir desek olmazmı
    Motork08 bunu beğendi.

Motosikleti
    yanlış anlama olmaz az bile yazdım sırf konu açmak için o kadar çok faktör varki olmaz yokuşa yaklaşım hızı ,virajdan sonra mı yokuşa giriyor ,bölünmüş yol mu , artçı varmı ,motor maksimum kaç devir çeviriyor ,kaç vites ,kaç cc ,kamyonun arkasından mı çıkıyor , yokuşun ortasında kavşak varmı , yol yüzeyinin durumu ,yokuşun eğimi vs vs vs laf olsun soruya bak yokuşu kaçın cı vitesle çıkmak gerekiyor
    İlker41 bunu beğendi.

///MPOWER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    Tepki almasının tek nedeni sorudaki ss ibaresi tepki gösteren bütün arkadaşlarda haklı kimse kusura bakmasın.
    Millet artık iyice oyuncağa bağladı bugün bile sıradan bir günde motor hakkında benimle konuşan 3 kişi oldu birisinin kuzenimde hayabusa vardı şöyle gazladık böyle sıktıkk, öbürünün kasksız 270 km/h hız yapması, diğerinin dilinde 1000 RR pert ettim burnum kanamadı hikayeleri.
    Bu iş bu kadar kolay değil arkadaş bu iş böyle kelime kurmak cümle kurmak doğaçlama konuşmak kadar kolay değil şu SS makinalar üzerinden süper kahraman olma çabalarını bıraksın herkes.
    metinkilic bunu beğendi.

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    15. viteste rahatlila cikarsin, tam gaz.

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Son viteste çıkacaksın tabi. Vites ne kadar yükselirse motorun gücüde o kadar yükselir. 6 vitesse şanzıman 6. viteste çıkacaksın yokuşu böyle soru mu olur.

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Arkadaşlar soruyu saçma bulduysanız cevaplamak zorunda değilsiniz hey Allah'ım der geçersiniz kaldı ki adam ss kullanıcısımı o bile belli değil, belki sırf merakından soruyor, bize düşen verebileceğimiz cevap varsa vermektir, buna benzer bir olayı ben de yaşadım sırf merakımdan sahibinden.com'da ferrari satan galericilere ne yaktığını sordum kimse sizin yaptığınızı yapmadı, bana alacak mısın yada delimsin demedi bilen bildiğini söyledi bilmeyende kusura bakmayın kullanma imkanımız olmadığı için bire bir hesaplama şansımız olmadı dedi, ve bu sayede bende merakımı giderdim, ortalama 15 litreymiş

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    herhangi bir araç kaç lt yaktığını bilmek zorunda değilsiniz zaten merak edilen bişi dir ama ferreanin yokuş çıkarken kaçıncı viteste olduğunu merak ettinmi hahahahah

fastturkish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    CC önemli değil her zaman hissettiğimiz viteste olmalıyız...

mustbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı 07mehmet07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar biraz daha anlayışlı olsak in o motordan falan demek yerine 20000 devirli bir motorda 12 ile 16 devir arası normaldir desek olmazmı
    HAYIR OLMAZ...

mkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    6. viteste yardır

Recogss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 125 r
    arkadaş herhalde ilk defa rampa ile karşılaşınca yardım istemis tc kara yollarına da telefon acabilirsin
    yardımcı olurlar mutlaka

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Dalga geçen gereksiz arkadaşlar, unutmayın ki bu forumda verdiğiniz cevapları yalnızca konuyu açan değil, motosiklete yeni başlayan herkes okuyor. Motoru yeni aldığımda arama bölümünde bu soruyu ben de aratmıştım. Yeni motosiklet alacaklar da gelip bu konuyu okuyacak. Sizin dalga geçmek için verdiğiniz cevapları yeni başlayan motorcu gerçek sanıp uygulamaya çalışacak. İyi ihtimalle motoru istop edecek. Onlarca kötü ihtimal senaryosu da sayabilirim. Motoru yokuşta kaldıramayıp devirse elinize ne geçecek. Memnun olacak mısınız?

Motosikleti
    Alıntı mucoist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dalga geçen gereksiz arkadaşlar, unutmayın ki bu forumda verdiğiniz cevapları yalnızca konuyu açan değil, motosiklete yeni başlayan herkes okuyor. Motoru yeni aldığımda arama bölümünde bu soruyu ben de aratmıştım. Yeni motosiklet alacaklar da gelip bu konuyu okuyacak. Sizin dalga geçmek için verdiğiniz cevapları yeni başlayan motorcu gerçek sanıp uygulamaya çalışacak. İyi ihtimalle motoru istop edecek. Onlarca kötü ihtimal senaryosu da sayabilirim. Motoru yokuşta kaldıramayıp devirse elinize ne geçecek. Memnun olacak mısınız?
    sen ciddimisin özelden yardım et o zaman arkadaşa kimsenin avukatlığınıda yapma burdan iyi bulmuşunuz birbirinizi bırak cevap verir herhalde kendisi soruya bak ya ''süpersport motosiklette yokuş çıkarken kaçıncı viteste olmalıyız ''
    Recogss, ///MPOWER, İlker41 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)