Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Siz olsanız hangisini alırdınız? (rx250, wr125x/r, klx150, crf250L, klx250, wr250r)

Motovento
    REKLAM ALANI
    afu35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar hala kararsızım. Çok düşünmek belki doğru değil ama İlk defa motor alacağım. Uzun zamandır araştırıyorum ama hala net bir sonuca varamadım. Supermoto istiyorum. Veya cadde ve hafif arazi için cross olabilir. Aklımdaki modeller şöyle:

Asya RX 250 supermoto/cross 7000 tl.
    Yamaha WR 125 x/r süpermoto/cross 9000 tl.
    Kawasaki klx 150 9000 tl.
    Honda crf 250 L 12500 tl.
    Kawasaki klx250 (ikinci el) 12000 tl.
    Yamaha wr 250 r (ikinci el) 13500 tl.

Biliyorum kalite ve fiyat olarak çok fark var ama paranın ve zamanın boşa gitmemesi de önemli. Benim bir defa alacak gücüm var malum borç harç yapacağız. Siz benim yerimde olsanız hangisini seçerdiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    hayabusa
    Kawasaki klx250 bence güzel olurdu.
    En son Motosiklet, Oyunu, Oyunları http://www.motosikletoyunu.com

Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    2.el cbf600 bakın. Abs'siz motora 15bin verilmez.

Biliyorum kalite ve fiyat olarak çok fark var ama paranın ve zamanın boşa gitmemesi de önemli. Benim bir defa alacak gücüm var malum borç harç yapacağız. Siz benim yerimde olsanız hangisini seçerdiniz?

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Alıntı Ahmet Abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.el cbf600 bakın. Abs'siz motora 15bin verilmez.
    Bu nasıl bir mantık

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    bence iyi düşün borç la keyf yapılmaz..

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Crf ikinci el

Alıntı mephamd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Crf ikinci el
    Crf ikinci eline pek güvenemedim. Parçaları sağlam değil diyorlar malum arazi motoru. Sadece şehirde kullanıldı diye ilanlar var ama ne kadar güvenilir belli değil

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:36 ----------

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence iyi düşün borç la keyf yapılmaz..
    Tavsiye için teşekkür ederim ama bu aşk böyle bişey. Daha sahip olmadan aşık olunan kaç şey var bu dünyada

Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Parçaları sağlam olmayan bir honda gördün mü hiç?
    Sen bilirsin tabi de makul fiyatlara crf fiyat performansı en yüksek alettır. Hem listesinde çin motoru olan biri parçası sağlam değil diye hondayı nasıl siler anlamıyorum.

Parçaları sağlam olmayan bir honda gördün mü hiç?
    Sen bilirsin tabi de makul fiyatlara crf fiyat performansı en yüksek alettır. Hem listesinde çin motoru olan biri parçası sağlam değil diye hondayı nasıl siler anlamıyorum.
    Yanlış anladın sanırım. Honda ya elbette lafım yok. Bu motor arazi için ve kullananlar tabiki düşüp kalkacak. Ve honda kawasaki ile yamahaya göre daha kalitesiz malzemeler içeriyormuş. Doğal olarak hard araziye girmiş bi crf tavsiye etmiyorlar. Ben de crf alırsam fiyat avantajı da olduğundan sıfır alırım diye düşünüyorum. Farkettiysen wr250 ve klx250 hharicindekileri sıfır olarak düşündüğümü belirttim

Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Hard araziye girmiş hiç bir motor alınmaz. Kawa da yamaha da. Hatta yamahayı alanlar henelde hard arazi için alıyor o yüzden uzak dur. Kawa yi 11, hondayı 10 bin TL den fazlaya alma. Lastıgınden ve genel durusundan hatta donanımından ve hatta plakasından anlayabilirsın hard kullanılıp kullanılmadığını.
    Ben de buna benzer ıkılemdeydım 2 hafta önce. Aslında fazla acılmamak için wr125 ikinci el almak istedim, kafamdaki fiyata alet bulamadım; 6,5 dan fazla vermem diyodum. Kawa temiz buldum o sırada uygun crf düşünce aynı gün karar verip aldım.
    Klx150 de dahil yukarıdakılerın hepsini inceledim. Bir kere kesin 250 cc alınmalı. 125 kısa vadelu veya ikinci motor olabilir ancak. Klx 150 Filipinler üretimi, hava soğutmalı ve malzeme kalitesi Kawa standartlarına göre düşük bence. WR125 çok hoş ama fiyat performansı düşük kalıyor. Wr250 fazla pahalı. Ikıncı eli yok ve muhtemelen hiç olmayacak da.
    Dediğim gibi 11 bine kadar 2012 klx250, 10bıne kadar 2013 crf alabilirsin.
    Ben crf den çok çok memnunum.

Hard araziye girmiş hiç bir motor alınmaz. Kawa da yamaha da. Hatta yamahayı alanlar henelde hard arazi için alıyor o yüzden uzak dur. Kawa yi 11, hondayı 10 bin TL den fazlaya alma. Lastıgınden ve genel durusundan hatta donanımından ve hatta plakasından anlayabilirsın hard kullanılıp kullanılmadığını.
    Teşekkür ederim. Kafamı karıştıran konulardan biri de buydu

Motosikleti
    Yamaha wr 250 r
    Bende yamaha wr 125 x var yeni aldim memnunum çok araştirdim kros yapan kişilerden bilgi aldim sonunda dogruyu buldum tavsiyem eyerdağ bayirda çok işin yoksakeyfe keder çikcaksan ve fazla arkana kimse almicaksan kesinlikle wr 125 x derim ama eyer arazide işin olcaksa kesinlikle wr 250 tek gecerim!! şunuda söleyim kavasaki yada yamahadan şaşma kalite kendini belli eder... sormak istediğin olursa cevaplarim bildiğim kadariyla

hayirlisi olsun

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    Tawsiyem sifira hangi param yetiyorsa onu al

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    asya hariç herhangi biri

Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Alıntı screamaykut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tawsiyem sifira hangi param yetiyorsa onu al
    Tabi yani birileri sıfır almazsa biz nasıl temiz ikinci elleri alacaz ki ;)

Alıntı osis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende yamaha wr 125 x var yeni aldim memnunum çok araştirdim kros yapan kişilerden bilgi aldim sonunda dogruyu buldum tavsiyem eyerdağ bayirda çok işin yoksakeyfe keder çikcaksan ve fazla arkana kimse almicaksan kesinlikle wr 125 x derim ama eyer arazide işin olcaksa kesinlikle wr 250 tek gecerim!! şunuda söleyim kavasaki yada yamahadan şaşma kalite kendini belli eder... sormak istediğin olursa cevaplarim bildiğim kadariyla

hayirlisi olsun
    Teşekkür ederim wr125 x veya r alan herkes çok memnun dediğin gibi hakkında birtek kötü yorum duymadım. Sadece 125 lik motora 9000 verilmez diyenler var ama kullanan da fiyatını hakettiğini söylüyo. Benim wr125 le ilgili kafamdaki tek şey uzun yola gidebilir miyim? Gidersin diyen de var eziyet olur diyende. Anlamayınca insanların fikirleri çok etkili oluyo. Galiba tecrübe esas bu işte de

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:57 ----------

Birde wr125x e cc küçük diyorlar ama bakıyorum 120 yapıyor crf 140 yapıyor yaklaşık. Zaten bu tip motorlarda hız önerilmiyo. Hız farkı çok önemli değil diye düşünüyorum. Öyle olsa race alırdım. Kalite daha ağır basıyo. Sıfır wr250 ye param yetse hiç düşünmicem de seçenekler crf250 ve wr125 üzerinde yoğunlaştı sanırım

Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    120 140 da ne kadar zamanda ve kaç devirde yapıyor bu hızı önemli olan bu. Uzun yol isteğin varsa 125 seni tatmin edemez.

Motosikleti
    Yamaha wr 250 r
    Alıntı afu35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim wr125 x veya r alan herkes çok memnun dediğin gibi hakkında birtek kötü yorum duymadım. Sadece 125 lik motora 9000 verilmez diyenler var ama kullanan da fiyatını hakettiğini söylüyo. Benim wr125 le ilgili kafamdaki tek şey uzun yola gidebilir miyim? Gidersin diyen de var eziyet olur diyende. Anlamayınca insanların fikirleri çok etkili oluyo. Galiba tecrübe esas bu işte de

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:57 ----------

Birde wr125x e cc küçük diyorlar ama bakıyorum 120 yapıyor crf 140 yapıyor yaklaşık. Zaten bu tip motorlarda hız önerilmiyo. Hız farkı çok önemli değil diye düşünüyorum. Öyle olsa race alırdım. Kalite daha ağır basıyo. Sıfır wr250 ye param yetse hiç düşünmicem de seçenekler crf250 ve wr125 üzerinde yoğunlaştı sanırım
    Wr x çok uzun yol motoru degil ama gidilirmi gidilir nasil koltuğa bir airhawk alirsin uyarsa gidersin ben öle yapicam uyarsa ins

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler