Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Ehliyeti Alma Yaşı 17′den 20′ye Çıkartılıyor.

Motovento
    REKLAM ALANI
    serdar22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750x
    http://www.motohaber.net/motosiklet-ehliyeti-alma-yasi-17%E2%80%B2den-20%E2%80%B2ye-cikartiliyor/

Arkadaşlar böyle bir çalışma varmış! ab standartlarına getireceklermiş ehliyet alma durumunu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    muhiddnevrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yzf 125
    Temmuzda teorik ağustos direksiyon sınavı vardı bana denk gelirse çok gülerim :D

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı muhiddnevrn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Temmuzda teorik ağustos direksiyon sınavı vardı bana denk gelirse çok gülerim :D
    yenı kayıtlar ıcın
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Cok guzel haber ab ile uyumlu olucaksa cc kisitlamasida getirilirse cok iyi olur.
    oyunageldim bunu beğendi.

cagataykk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Az kaldı...
    Bence cc kısıtlaması kesinlikle olmalı ancak 20 değilde 18 olsa daha makul olur

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    b-a2 :D rahatim :D

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    takip ederseniz haberi admin paylaşmıştır
    http://www.motosiklet.net/forum/son-...e-cikiyor.html

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    konu vardı zaten...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

İnsanı ehliyetsiz kullanmaya itiyorlar!! 3 senedir 17 yaşımı bekliyorum 98liyim 2015'te alabilecektim böyle birşey olursa ne yaparım bilmiyorum!!

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Mantıklı, kanı kaynayan gençler için güzel önlem. (17 yaşındayım)

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı pofidik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanı ehliyetsiz kullanmaya itiyorlar!! 3 senedir 17 yaşımı bekliyorum 98liyim 2015'te alabilecektim böyle birşey olursa ne yaparım bilmiyorum!!
    ne yapıcan kardeşim bekleyeceksin.
    ya da çevirmede yakayı ele verip 2000 tl ceza ödemeyi , daha da önemlisi önüne çıkan adama çarpsan da adam ölse cinayetle yargılanmayı göze alacaksın.

Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Mantıklı, geç bile kalındı.
    Ehliyeti aldığının ilk yılında 600 cc makine ile arabaya toslayan sadece ben 2 kişiyi tanıyorum.
    Bu ve benzeri kurallar gelişmiş ülkelerin hepsinde senelerdir yürürlükte demekki adamların bir bildiği var.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok iyi olacağını düşünüyorum.Motosiklet arabadan daha ciddi bir dünya. Boyutu ve maliyeti daha küçük diye ehliyet alma yaşı da küçük tutuluyor. Kaza/Ölüm/Yaş oranlarına baksana kardeşim yaş sınırı koyarken. Kesinlikle araba ehliyetinden daha üst yaşlarda alınmalı. 17 yaşındaki adamın kanı kaynar, ilk deneyimi olacaktır, zaten çocukluğundan beri hayalidir motorlu araç kullanmak, bir araca hakim olabilmek. Çoğunluk da bilinçsiz başladığı için bu işe, kötü sonuçlar meydana gelme olasılığı arabadan daha yüksektir. Elbet var bilinçli olan, işin ciddiyetini bilen, ama çoğunluk açısından mantıklı olacağını düşünüyorum.

Berkay* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight / 48
    Herkes memnun fakat kimse motosiklet alma yaşının 20 olduğunu görmüyor sanırım sizce ilk motorunu 600cc alıcak olan birisi ehliyeti sorun edicek mi ben size söyleyeyim etmeyecektir 600cc alabilicek parası varsa cezasınıda öder ilk motor 600cc alıyorsa ehliyetsizde biner yaklasık 1 yıldır motorla ilgili her şeyi araştırıyorum etrafımda bir abim ablam yok motor süren sürekli kendim öğrendim her şeyi 100lük 125lik bir motor alıcaktım ehliyetimle beraber seneye 17 yasıma girdiğimde simdi 20 yas yaptılar diye bekliceğimi mi düşünüyorsunuz mesela? Bence yaptıkları pek mantıklı değil ülkemizde 50cc motor bile yok doğru düzgün olanlar hep ufak cross motorları simdi M sınıfı ehliyet moped biz bununla neye binicez ayrıca diğer konuda da sordum tam net açıklama yapılmamış biz A1 i kaç yaşında alabiliyoruz oda mı 20 yaş yoksa 16 yaşında A1 yani gücü 11 kilovatı geçmeyen sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli motosiklet alabiliyor muyuz?

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yaşı yukarıya çekeceklerine eğitim verseler daha fazla bilinçlendirseler iyi olurdu adam 20 yaşına da gelse de kafa aynıysa direk 600lük çekeyim kızlara hava atayım diyecek
    25 yaşlarına gelmiş hala akıllanmamış insanlar dolu sizce yaşı yukarı çekmekle iş bitecek mi sanıyorlar
    cagataykk bunu beğendi.

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaşı yukarıya çekeceklerine eğitim verseler daha fazla bilinçlendirseler iyi olurdu adam 20 yaşına da gelse de kafa aynıysa direk 600lük çekeyim kızlara hava atayım diyecek
    25 yaşlarına gelmiş hala akıllanmamış insanlar dolu sizce yaşı yukarı çekmekle iş bitecek mi sanıyorlar
    Nasıl bir eğitim olacak bu,motosiklet ile ilgili mi!.İnsanın 17 yaşında hayat ile ilgili tecrübesi olmalıki motordaki tecrübeyi kavrayabilsin
    Buda okulu bitirebileceği senelere denk gelirki,birşeyler hakkında bilinci oluşsun

Yukarıdada bir arkadaş belirtmiş cc bazındada yaş sınırı yada tecrübe sınırı konulmalı
    Eleştirmek kolay ama üretebilmek zordur. Yıkmak, yaralamak için eleştirmek, aciz ve beceriksiz insanların işidir.
    http://yu-mu.blogspot.com/2012/12/fotograflar.html

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)