Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

uzun yolda sürüş esnasında yemek içmek

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR 250R
    Bahsettiğiniz şeyler arabada olsa anlarım ama motorda herşey anlık konsantre istiyor. O yüzden böyle şeyler gerçekten düşünülmesi ve mantıklı hareket edilmesi gereken durumlar. Aklıma şöyle bir örnek geldi saçma ama hiç havada giderken aynı anda beslenen kuş gördünüz mü? Biraz cambazlık gibi oluyor bu iş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    Beyler onu bunu bırakın da uzun yolda bunu yapabilir misiniz onu söyleyin

zulu bunu beğendi.

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Alıntı pompei adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler onu bunu bırakın da uzun yolda bunu yapabilir misiniz onu söyleyin

http://s2.postimg.org/whxyjq6x5/7669...23042009_1.jpg
    Çek kenara öyle yap abicim ne gerek var

ferguson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 xmax
    abartacaksak ben zurna çalanınıda gördüm.

berkaye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX
    Motosiklet surmeyi bilen bir artciyla git bisey yiyecegin zaman o sursun sen gec arkada ye ic giderken
    biyeybaraküs bunu beğendi.

Şöyle birşey olabilir mi?

Bunuda şimdi buldum kapalı kask ile içilirse başa gelecekler.

Motosikleti
    2012 xmax
    ișin b*ku çıktı ama bu soruya ciddi bir yanıt alırım umarım. uzun yol molalarında enerji içeceklerini deneyen varmı peki. kaç tane içtiniz, nasıl bir performans aldınız?

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    arkadaşım yolda giderken dürüm yemeyi kebap yemeyi unut olsa ne güzel olur ama olmuyor öle bişe
    ama su kola kuruyemiş cips çikolata gofret ufak tefek atıştırmalık hertürlü şeyden yedim bugüne kadar ama hızım 30 40 50 civarında...cruise control olduğundan gerekirse 2 elimide bırakabiliyorum ama sen yapma öle şeyler gerçi uzun yolda otobanda falan önüne kolay kolay bişe atlamaz ama şehire yakın yerlerde elinde kolayı atmakta aklına gelmiyor adamın heyecan yapıp bi kaza olabilir..ama tüm bunları yapabilmen için çene açılır kask lazım sen bi benzinlikte dur ye iç enerji içeceğini ben denemedim ama arkadaş giderken denemiş banada önerdi kesin kullan dedi ama denemedim sen dene banada söle

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:23 ----------

Alıntı zerzura adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çek kenara öyle yap abicim ne gerek var
    adam fantezi arıyor belkim

Motosikleti
    2012 xmax
    yaşım 40. aklımız başımızda şükür. yemek icmekten kastimin ne oldugunu aciklamayacaktim ama masum bir soru sordum olay nerelere geldi. yol uzun, süre sınırlı. zira gezmeyecek yolculuk yapacağım. yemek icmekten kastim elbette çerez vs. daha önceki postlarda da yazmistim.
    tamam gülelim eğlenelim, ama konuyla ilgili fikirde beyan edelim lütfen. teşekkür ederim.

Motosikleti
    Ducati Hypermotard 1100 Evo SP
    abi goldwing de 2 oda 1 salon vesselam. bende olsa kayınpederi akşam yemeğine alırım :D

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    sacmasapan konular aciyorsunuz. cek kenara sigarami iciyosun yemekmi yiyosun ye ic, dinlen, vizordeki bocekleri temizle sonra yoluna devam et.

Motosikleti
    2012 xmax
    Alıntı aytacaksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sacmasapan konular aciyorsunuz. cek kenara sigarami iciyosun yemekmi yiyosun ye ic, dinlen, vizordeki bocekleri temizle sonra yoluna devam et.
    tamam abi...
    meğerse aşk imiş canın mayası

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Sıvı tüketimi gerekli desek esnek pipet ile yapılabilir ki onun için sırt çantasını ayarlamak lazım.. Cross kask olmadıktan sonra birşeyler yemek imkansıza yakın gibi..Birde yemeye çalışırken yanağı falan ısırırsanız o yolculuk işkenceye döner.. 1000 km az bir yol değil ancak yapılabilir.. Iron Butt pratiği gibi birşey olacak sanırım..

///MPOWER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    Süreye, kilometreye, yol şartlarına çok takılmadan sadece motor sürmeye, motor sürmekten keyif almaya odaklanın açlık veya can sıkıntısı aklınızın ucuna gelmez. Zaten bir süre sonra bünye kendi kendine uyarılar verir ondada 10-15 dkka mola fazlasıyla işinizi görür hem zaman kaybetmezsiniz hem motor sürekli yol gitmekten yıpranmaz hem bedeniniz kendine gelir.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Fantazi peşide oldugum zamanlarda yaptığım birşey bu bahsettiğiniz.. otoyolda
    Vstrom un arka koltuguna oturup ayaklari koruma demirlerine sirti arka çantaya yaslayip hız sabitleyici mandal ile hizimi 80 90 km hiza sabitleyerek çene açılır kask ile epey bi yiyip icmisligim vardir. Tavsiye etmiyorum. En fazla sirt cantaniza yada depo ustu cantaniza koyacagijiz mataradan hortum yardimi ile sivi tuketimine basvurulmali

ilkervirlan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (2012)
    Yediğiniz ya da içtiğiniz şeyin ufak bir sarsıntıda nefes borusuna kaçabileceği ihtimalini unutmamak lazım. Hele ki bisküvi, kraker vb. ısırıldığında toz gibi dağılan yiyecekler daha da tehlikeli. Ben yapmam, tavsiye de etmem. Kazasız ve keyifli sürüşler dilerim.
    crxforever bunu beğendi.

Motosikleti
    2012 xmax
    cevap veren herkese teşekkür ederim.

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    hiç durmadan 1000km yapamazsın zaten,en basiti benzin alacaksın ve tuvalete gideceksin.o arada ister ye,ister iç,ister wc ye git...

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Ön depoya kavun karpuz kes, fren hidroliğinin oraya da rakı bardağı koy. ne me lazım uzun yol, adamın canı sıkılır!

ahmetersoz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 KN
    Alıntı ferguson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet başlık net. bunu arabada yapmayı çok seviyorum. peki motorla deneyen var mı, nasıl?
    Ben kaskın camını açamıyorum hep sinek falan çarpıyor... Hee belki bisküviyi etle olarak yemekte kısmet olabilir

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)