Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ekspertiz Raporu ve Parça Değişimi

Motovento
    REKLAM ALANI
    yiqit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    Abi bir kaza yaptık yemin ediyorum motoru aldığıma pişman oldum. Motoru servise bıraktık. Ekspertiz raporunda parçalar vs yazıyor. Yan grenaj, gidon, elcikler, aynalar, sinyaller, amortisör mili falan. Bugün aradım servisi parçalar ne alemde diye. Birçoğu gelmiş 1-2 parça bekliyorlarmış. Bu arada ben motorumu Balıkesir'de motoru aldığım servisin bir arkadaşı var Bandırma'da buraya bıraktım. Balıkesirde ki servise sordum amortisör mili falan gelcekti onlar ne oldu. Düzeltileceğini söyledi fakat eksper raporunda 440 TL amortisör mili yazıyor. Bu ne demek oluyor sizce ? Eksper onayı alıyor, parayı alıp adamlara teslim ediyoruz ama parça siparişi vermiyorlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Madem mili duzeltiyolar exper raporuna parca deisicek diolar o parayida sen al boyle sacma sey olurmu madem sigorta karsiliyo deistirsinler parcayi...

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Bir kere mantık şurada.

Arkadaş senin malın zarar gördü ve karşı tarafın sigortası zararını ödüyor. Para senin hesabına yatar çünkü senin paran. Servisin olsaydı servisin hesabına yatardı bu para.

Mal senin, para senin. Sen düzeltilmesini istemezsen yenisini sipariş ederler.
    Yok düzeltilmesini kabul edersen atıyorum 150tl ye düzeltiyorlarsa üstü senin olur servisin değil. Istersen aynaları dandik bişe takarsın üstü yine senin olur.
    Benim de daha önce böyle bir işim olmuştu ve bu dediğim şekilde yaptım.
    Mesela Türkiyede olmayan ve gelmeyecek bir gösterge için sigorta orj bedelini verdi ben de üzerine para koyarak daha iyi birşey aldım.
    Daha dandik birşey alıp üstünü cebe de atabilirdim. Bunu aynalarda yaptım. Ayna takılmasını istemedim.Dolayısıyla servise bunun için para vermedim. Ebaydan kendime başka ayna aldım.

yiqit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    3.650 TL parayı sigortadan aldım. Burdaki servise verdim. Bunlarda arkadaşı olan motoru aldığım yere parayı yatırıp parça listesini göndericekti. Anlamadığım şey bu para ne olacak cebe atabilceğini mi sanıyor değişmesi gereken parçayı düzelterek.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    bakarsın değişecek parca değişmeden işlem görüp takıldı ise dava acarsın sahtekarlıktan oyarlar

zaten tüm cıkan parcalarıda sana iade etmeleri lazım. tabi istersen.

nede olsa garantiden değişen- fabrikaya iade parcalar değil.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)