Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

WR250R Ninja300 Duke390

Motovento
    REKLAM ALANI
    lawyer_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    bende ninja 300 special edition kullandım birkaç defa. mükemmel bir motor kesinlikle ninja 300 tavsiye ederim. motor çok güçlü ve kullanımı çok kolay. frenlerini dert etme çünkü çok üst limitlerde kullanırsan ancak fark edersin kötü olduklarını. ayrıca orjinal lastikleri o kadar kötü o kadar kötü ki o kadar olur yani frenler kötü denmesinin asıl sebebi lastiklerdir bence. yani demek istediğim kawasaki ninja alırsan belki hiç yüksek cc'ye geçmek istemezsin. ama dikkat, parçaları çok pahalıdır. vites pedalı ve sol aynaya 500 küsür para ödedi arkadaşım sadece malzemesine. 30 tl de işçilik.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En başta bir tarz belirleseniz aslında sizin için çok daha kolay olur.Saydığınız motosikletlerden sadece Duke 200 ve Duke 390 nı deneme fırsatı buldum.İkisi bir birine tıpatıp benzese de karakterleri çok farklı yol tutuşları,hızlanması vb...Özellikle Duke 390 lastiklerden mi artık bilemiyorum çok daha dengeli ve iyi bir yol tutuşuna sahip.Saydığınız motosikletlerden şehir-içi eğlence konusunda Duke 390 nın eline su dökebilecek yoktur sanırım.Bir de saydığınız motosikletlerden performans konusunda Duke 390 ile yarışabilecek sadece Ninja 300 var.

doğğğru demiş
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Slang - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300
    Alıntı doraemon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşın neden satıyordu? Ninja300'den sonra sym wolf?
    Opel astra var birde onda,o ikisini satıp biriktirdiği parayla bmw alacak araba.Bende hem motoru bırakmasın hemde ninja 300 kendim alayım hesabı takas yaptırırım zorla

doraemon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300 SE 2014, Honda CB125E 2012
    Bir yandan euro yükseliyor, malum Irak'daki durum nedeniyle. Şu durumda Ninja'nın ABS'sizine 8250 dolar vermek mantıklı mı değil mi kendi kendime sorgulama içindeyim. Sonuçta yurtdışında 5000 dolar vermeyi sorguluyor insanlar.

Ninja 250 bakarken denk geldiğim bir ilan; meğer ninja250'nin sıfırı ninja300'ün KDV dahil fiyatının üstüne + KDV eklenerek satılıyormuş.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...68446344/detay

Dün de AEA canlı yayınında, YZF25 ve YZF15 (150cc olan Türkiye'de şuan satılmayan versiyon) 'in Türkiye'ye geleceğini, ortalığın kızışıcağını duyum aldığını söyledi.

Faturalı ninja250 bulabilirsem ninja250, gaza gelirsem ninja300.
    fish does not think, cause fish knows everything

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Ninja300 al bence bide diablo rosso2 lastik tak bak keyfine

Motosikleti
    Yamaha wr 250 r
    Benden tavsiye wr 250 al bidahaarkana bakma bende wr 125 x aldim eyer yeter dersen onuda tavsiye ederim

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    ben Ninja 300 derim

Motosikleti
    ninja300 kullanıcıları forumuna fren problemiyle ilgili mesaj yazdım. Ninja'nı şekil hoşuma gidiyor ama lastik de şart, alım satımı koy, 18 i geçiyor.

CRF'de diğer 250liliklere pahallı ama eden bir makine, ikinci eli yok, ayrıca ben kışın da kullanıyorum şehir içinde, dual sport makina ne kadar uygun bilemiyorum.

duke'e nedense soğudum, minyonluğundan sanırım.

ehliyet sınıflarını değiştiriyorlar, avrupadaki gibi oluyor, vergi dilimleri de değişir mi acep? A2 için 35kW sınırlaması geliyor, belki? burda da 250cc ye kadarı kaldırıp 25kW a kadar olanlara %8 ÖTV koyarlar?

Şuan bir acelem de yok, yazları ulaşım aracı olarak daha çok bisiklet kullanıyorum (beşiktaş-bebek arası), motoru akşam gezmesi, arkadaş buluşması vs.

Yamaha'ya da mail attım YZF25 gelicek mi, 300 lüğü mü gelicek gelirse diye. Yaz ortası gelmesi gibi bir durum varsa, bekleyip onu alabilirim. Tabii bunun sebebi vergiden dolayı fiyatının şişmeyecek olması. Ninja 250 için de epey kişiye mesaj attım sahibinden de, ama sadece bir kişi olumlu yanıt yazdı şirket adına kayıtlı diye, ama o da ilan bilgilerinde yalan beyanda bulunan biri olduğu ve motor antalyada olduğu için, üç kağıt var gibime geldi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:45 ----------

Bir seçenek de CRF250L alıp, 2500 TL harcayıp, supermoto ya çevirmek ama o da yanlayacak kadar güce sahip olur mu, soru işareti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:57 ----------

Alıntı osis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benden tavsiye wr 250 al bidahaarkana bakma bende wr 125 x aldim eyer yeter dersen onuda tavsiye ederim
    WR250X'i niye getirmiyorlar, gerçekten soru işareti, ortalıkta supermoto olarak motosiklet yok. Kaç tane WR250R satıyor ki, supermoto versiyonunu getirmiyor. Yamaha'nın pazarlama müdürüne hiç uçan tekmeye kafa atmış mı sormak istiyorum.

toomuchcc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    WRX burdaki bazı trafiğe çıkış kurallarına uymuyormuşmuş. Ondan getirilmiyormuşmuş. Komple parası neyse vereyim dedim kaç defa, yok efendim olmazmışmış..muş. Yamaha distribütör telefonu: 0 216 561 86 10 Arayıp bir de sen sor bakalım sana ne diyecekler. Ben her sene bir defa arar sorarım bir değişiklik var mı diye. WRX çoğu başka ülkede de satışta değil artık bu arada. Düşük talep var diye satılmıyor bence, kural falan hikaye.
    WRR'yi X'e çevireceksen daha önceki mesajımda da dediğim gibi; 20bine dayanıyor. O kadar parayı 250cc'ye vermek (torku düşük bir 250cc) ne kadar mantıklı iyi düşünmek lazım. Ancak kişi kendini bilir yani. Uzun süre kullanılacaksa bu işe girişilebilir pekala. Sonuçta çok modern, sıfır titreşimli bir motor. Güzel süspansiyonları, güçlü alternatörü var; bi ton başka güzel özelliğinin yanında.

Motosikleti
    Alıntı toomuchcc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    WRX burdaki bazı trafiğe çıkış kurallarına uymuyormuşmuş. Ondan getirilmiyormuşmuş. Komple parası neyse vereyim dedim kaç defa, yok efendim olmazmışmış..muş. Yamaha distribütör telefonu: 0 216 561 86 10 Arayıp bir de sen sor bakalım sana ne diyecekler. Ben her sene bir defa arar sorarım bir değişiklik var mı diye. WRX çoğu başka ülkede de satışta değil artık bu arada. Düşük talep var diye satılmıyor bence, kural falan hikaye.
    WRR'yi X'e çevireceksen daha önceki mesajımda da dediğim gibi; 20bine dayanıyor. O kadar parayı 250cc'ye vermek (torku düşük bir 250cc) ne kadar mantıklı iyi düşünmek lazım. Ancak kişi kendini bilir yani. Uzun süre kullanılacaksa bu işe girişilebilir pekala. Sonuçta çok modern, sıfır titreşimli bir motor. Güzel süspansiyonları, güçlü alternatörü var; bi ton başka güzel özelliğinin yanında.
    Evet bazı ülkelerde satıştan kalkmış, ben de fark ettim araştırırken. Ayrıca amerikada ünlü bir dergi tek yıldız (5 üzerinden) puan vermiş, kötülemiş, wrx sahipleri yorum kısmında yazara saydırıyorlardı.
    Hatta aradım buldum link bu

Şurda da ballandıra ballandıra anlatan bir yorum var

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:01 ----------

Alıntı doraemon adlı üyeden alıntı Mesajı göster

CRF'de diğer 250liliklere pahallı ama eden bir makine, ikinci eli yok, ayrıca ben kışın da kullanıyorum şehir içinde, dual sport makina ne kadar uygun bilemiyorum.
    Burdaki CRF, WR250R olacak.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Ninja alın keyfinize bakın. Duke 390 ile uzun yol yapamazsınız. Ndule 200den geçtim uzun yol için

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Kesinlike Ninja 300 Special Edition... cbr 250r kullanmış biri olarak cbr'dan çok daha keyifli bir motor olduğunu söyleyeyim, duke 390'ı bilemem ama 200'ü olan bir arkadaşımı motorundan soğuttu ninja, adam satılığa çıkardı motoru, oturuş pozisyonu bir naked kadar olmasada rahattır ancak hızlanması ve son hızı hesaplayıp yakıtıda eklersek bence bunların içinde eneğlenceli ve keyifli olanı ninjadır (bu tamamen şahsi fikrimdir hatam varsa affola), ayrıca aşırı havalı bir motor acayip dikkat çekiyo...

Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    Mt07 varken ninja300 ve duke390'a 19bin verilmez.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    WR250R şehir içinde ve virajlarda ne kadar yatar tereddütüm var, ama ninja250'ye göre bile 130 km/h e kadar daha atik, daha torklu bir alet
    motor ne kadar yatar değil , sen ne kadar yatırabilirsin ?
    Hangisi sana uygun değil , sen hangisine uygunsun.
    Seni tanımadığımıza göre yorum yapmak zor.
    Ama sen kendini tanıyorsundur .
    Aklına yatan kendine uygun gördüğün motor seni mutlu eder.
    Ama bu diğerlerinde aklın kalmayacağı manasına gelmez.

Motosikleti
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor ne kadar yatar değil , sen ne kadar yatırabilirsin ?
    Hangisi sana uygun değil , sen hangisine uygunsun.
    Seni tanımadığımıza göre yorum yapmak zor.
    Ama sen kendini tanıyorsundur .
    Aklına yatan kendine uygun gördüğün motor seni mutlu eder.
    Ama bu diğerlerinde aklın kalmayacağı manasına gelmez.
    Doğru diyorsun, WR250R asfaltta şurdaki gibi dönüşler yapmak için üretilmiş ama ben yapamam. Gerçi bir uç bir örnek oldu ama supermoto, on-off, naked, supersport un fiziksel viraj kabiliyetlerinin sürücüden bağımsız olarak farklı olduğunu düşünüyorum. Tabiki her motosiklet türünde acemiyle, deneyimli sürücü ve/veya iyi lastik, kötü lastik arasında ve/veya zemin türüne göre farklılıklar olacaktır.

Motosikleti
    Bugün Ninja 300 SE aldım.

Kazasız belasız kullan.

İyi yapmışsın, konuyu da baştan aşağı okumuş olduk. Dual purpose motoru araziye çıkma amacında değilken almak hata olurdu.
    doraemon bunu beğendi.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Hayırlı olsun güzel seçim. İlk depo ile 430 km görürsün sonraları 300-350 ye düşer

gazlamadan duramazsın
    doraemon bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha wr 250 r
    Wr 250 r yada mt 07 al derim başkasina bakma dağ arazi seviyorsan kesinlikle wr tavsiye ederim asvaltida iyidir benim bir arkadaşimda var bendede wr 125 x var bundan sonraki motorum wr250 olur inş benimde

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Ninja 300 çook güzel
    doraemon bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler