Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask Aldım Ama

Motovento
    REKLAM ALANI
    degisik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kundial 150RF
    Merhabalar internetten Lazer LZ6 kask siparişini vermiştim kaskı şimdi deneme fırsatım oldu yanaklarımı hafif sıkıyor kafamın tepesinide tam kavrıyor bu şekilde mi olmalı yoksa birazdaha bol mu olmalı şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    NECOCAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Tigrina Cup 100
    yanaklarını sıkması seni çok fazla rahatsız etmiyorsa gayet iyi bir kask başını tam kavraması iyi bir şey olduğunu düşünüyorum

hybrid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 2003 Dakar ; Honda CRF 250 R 2009
    Aşırı derecede sıkmıyor ise sorun değil, kaskların yanak padleri zaman içinde %10'a kadar genişler.
    Öte yandan başın kaskın içinde sağa, sola dönmesi veya kaskın baş etrafında aşağı yukarı hareket etmesi kaskın sizin için büyük olduğuna işarettir.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yan padler zamanla kullandıkça yumuşuyor.Kafanı tam sarması iyi bir şey.Aşırı derece sıkıp rahatsız etmiyorsa yan padlarde zamanla biraz açılır daha rahat olur.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    anlattığın kask bedeni nasıl seçilirin cevabı tam kafana uygun kask almışsın rahat ol

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    baf yada maske de kullan mutlaka. hem kask sağlığı hem de kafanın sağlığı açısından çok faydalı. kaskı takarken de çok rahat bir şekilde takabiliyorsun.

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015

Motosikleti
    Nc750x
    kask tepene tam oturmalı ve yanaklardan biraz sıkmalı zaten zamanla kullanmaktan biraz gevşeme oluyor kısacası kafana taktığında oynamamalı ve kafanla bir bütün olmalı güle güle kullan güvenli sürüşler

degisik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kundial 150RF
    Teşekkürler yorumlarınız için sonradan farkettim kafam kaskın tepesine tam deymiyor çenem ağız kısmının altında yani açıkta kalıyor o yüzden small beden almaya karar verdim,internetten kask alınmayacağını deneyerek öğrenmiş oldum

kask deyim yerindeyse kafaya cuk oturmalıdır...
    internetten alış veriş yapmadan önce bir mağazaya gidip sanki alacakmış gibi denemeli ve uygun olanı bulmalısın...
    sonrasında int vs işlerine girersin...sağlıcakla kal...

Motosikleti
    hd200 evo
    kaskın gevşek olması kötü sıkı olması daha iyi zamanla açılır güle güle kullan kardeeşim
    Herkese Verecek Bir Gülümüz Vardır Elbet; Yeterki Layık OLsuN.

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı hybrid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aşırı derecede sıkmıyor ise sorun değil, kaskların yanak padleri zaman içinde %10'a kadar genişler.
    Öte yandan başın kaskın içinde sağa, sola dönmesi veya kaskın baş etrafında aşağı yukarı hareket etmesi kaskın sizin için büyük olduğuna işarettir.
    Kaski kafana geçirince ellerini çekip kafanı sağa sola salla hızlıca hareket yoksa yani kaskta boşluk yoksa üst kısmını da sıkmıyor ise tam ölçüsünde kask. Yanaklar bir süre sonra yüzünün şeklini alır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)