Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Elektrikli motosiklet ehliyet istiyormu?

Motovento
    REKLAM ALANI

Beyler bir arkadaşımla iddaaya girdik ben istemiyor dedim çünkü bende de vardı ve daha önce polisle hiç sorun yaşamadım, bikeresinde ana caddede kırmızı ışıkda yolun ortasında bile durmuştum yanıma polis gelmşti arabayla ben sol şeritteydim o sağ şeritte sadece bakdı hiçbirşey demedi, ama bugün kafama takıldı biraz araştırim dedim ve 250w üstünün a1 istediğini yazan yerler var, benimki 249w vepedallıydı. 250w üstünde ise pedal yok ama 250w üstünde plakada yok ve plakasız bir araca nasıl ehliyet isterler merak ettim ve geçen ay bi sürücü kursuna sordum, a1 vermiyolarmış ve hiçbir sürücü kursu vermez dedi. Şimdi merak ettim acaba gerçekten a1 isteniyomu eğer öyleyse arkadaşıma baya borçlu çıkıcam acil bir söyleyin eğer öyleyse hemen caycam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    Motorlu araç oldupu takdirde sürücüleri için A2 ehliyet olması gerekiyor. A1 ise motorlu olmayan bisiklet tarzındaki sürücüler içindir. Yani motorsuz olan tüm 2 tekerlikliler A1'e tabidir.

Alıntı gorkemuls adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorlu araç oldupu takdirde sürücüleri için A2 ehliyet olması gerekiyor. A1 ise motorlu olmayan bisiklet tarzındaki sürücüler içindir. Yani motorsuz olan tüm 2 tekerlikliler A1'e tabidir.
    Eee yani bisiklettemi a1 istiyo?

Motosikleti
    Bekliyor...
    Alıntı emo132 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eee yani bisiklettemi a1 istiyo?
    cidden bisiklette mi a1 istiyor? :D

elektrikli bisikletleri sürmek için artık a1 ehliyet gerekiyor çünkü onlarda yeteri kadar hızlı gidebiliyor.

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Google aramasından edindiğim bilgilerden 250Watt altına ehliyet istenmediği bilgisine ulaştım.

Ama keşke istense, poliste her yerde kontrollerini yapsa. Çoluk çocuğun altından bunları toplasa ne güzel olur.

İhtiyarbebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    elektiriğini ver başka bişi istemiyor

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Bir gün bisikletle giderken polis sizi durdurup a1 isteyebilir.
    Ama elektrikliye ben ehliyet istendiğine şahit olmadım. Ama kazaya karışılırsa mutlaka istenir.

NECOCAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Tigrina Cup 100
    ben alırsam kesin istenir ilk çıktığı zamanlar 100 lük motorlarada istemiyorlardı ben aldım ehliyet, plaka, vize zorunluluğu geldi

bizim buralarda herkes kullanıyor kimseninde sorduğu yok inşallah bundan sonrada sorulmaz ama bence yaş sınırı konulmalı 9-10 yaşındakiler bile kullanıyor.

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Yok be abii istemiyor. Çorumdayım pejoya bile ses cıkarmıyolar ceyranlıya bebeler biniyo burda. 16 yaş yetiyomuş sanırım

Alıntı gorkemuls adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani motorsuz olan tüm 2 tekerlikliler A1'e tabidir.

Şimdi küçük yeğenimin 2 tekerli renkli silikon lastikli bisikletidemi a1 istiyor?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)