Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ankaralı arkadaşlar dikkat!

Motovento
    REKLAM ALANI
    electricsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Aslında bu sadece Ankaralı arkadaşlara değil herkese anlatmak istediğim birşey....Bu gece Eskişehir yolundan Küçükesat'taki evime doğru yol almaktaydım..Ankaralı arkadaşlar bilirler,Eskişehir yolu Kızılay istikametine doğru bir tünelle devam eder..bu tünel aynı zamanda Akay caddesine ve Tunus caddesine çıkışı sağlar..Eskişehir yolunda hızını almış vaziyette o tünele dalarsın...bende aynı şekilde tünele girdim..bir de ne göreyim:Tam karşıdan ters yönde bir araba bana doğru geliyor..ters yön olaylarına alıştık,ama bu yolda bir insanın bunu yapması,istanbul-ankara otobanında ters gitmekle nerdeyse aynı şey..ben adamın karşısına çıkarken 120,yle filan gidiyor olsaydım(tünelin içine girince adam çıktı ortaya ters yönden)ve tesadüfen yolun sağ tarafını değilde sol tarafını seçmiş olsaydım belkide şu an aranızda olmayabilirdim..
    Sadede gelelim:Arkadaşlar unutmayınki güvenli yol diye birşey YOK.Her yerden her türlü manyaklık çıkabilir,olabildiğince paranoyak olmak lazım trafikte..adamı gördüğüm andan itibaren tünelden çıkana kadar korna çaldım ve o potansiyel katil yanımdan geçip gitti..arkamdan hızla arabalar geliyordu onlara umarım birşey olmamıştır..olayın siniriyle biraz uzattım ama dumur oldum paylaşmak istedim..yolunuz açık keyfiniz bol olsun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gupilya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Truva 250 TR
    kabus gibi bi şey, benzerleri her an bizimde başımıza gelebiliyor ve insan hayretler içinde kalıyor.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Seni anliyorum cunku benzeri sey Antalyada basima geldi ve adam gozumun onunde terts yone dondu birde yetmezmis gibi bana selektor yapti yolundan cekiliyim diye.Ama diyecek bir sey bulamiyorum ,umarim Turkiye bir gun akillanir ve bu isin kontrolunu yapan gorevliler artik daha ciddi olurlar diye umuyorum.Senin tanik oldugun olay aslinda senin hayatinin ne kadar ucuz oldugunun gostergesi dir yasadigin bu yerde.Keske hic olmasaydi diyoruz buyuk gecmis olsun.
    Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

vedat kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR

geçmiş olsun..

siz ankara da birazdaha kurallara uyan araçlarla seyredersiniz trafikte ya biz istanbul da ters yollara alıştık adamlar ters kaldırımlara cıkıp başka şeritlere veya sokaga ters kaldırımdan geçip gidiyor...

Motosikleti
    Aprilla Pegaso,Hyosung 250comet(satılık)
    Aynı olay bir keresinde Mithatpaşa köprüsünde olmuştu ve sonuç felaketti.Umarım bu olay ucuz atlatılmıştır.Üstelik ters giden aracı görüp reaksiyon verecek görüş açısı da yoktur orda.Bu ülkede hergün hayretler içinde kalacağımız birşeyler mutlaka oluyor.Ne memleket yahu!

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    İşte aynen bu tüneldede önceden herifin ters yönden geldiğini görecek görüş açısı ve zaman yok..ben adamın şeridinden geliyor olsam baya bodoslama giricem..ben nası olsa şeridimden gidiyorum diye bişey yok..her yerden her an bişey zart diye önümüze çıkabilir..Türkiye'de motosiklet kullanan tüm arkadaşlara sadece ŞANS diliyorum..çünkü şansa ihtiyacımız var

saykoshey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-12R, Hayane?
    Gecmis olsun. O dedigin tuneli iyi hatirliyorsam orda maksimum hiz 50, neden 120'le gidiyorsun? ;)
    HER TÜRK ASKER DOĞAR

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    saat kaç gibiydi,başka araç yokmuydu koca yolda?çok ilginç yaw.keşke hemen trafiği arayıp şikayet etseydin.geçmiş olsun
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

premier1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motosiklet, internet
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı
    Seni anliyorum cunku benzeri sey Antalyada basima geldi ve adam gozumun onunde terts yone dondu birde yetmezmis gibi bana selektor yapti yolundan cekiliyim diye.Ama diyecek bir sey bulamiyorum ,umarim Turkiye bir gun akillanir

Adamların akıllanacağı falan yok. Gittikçe daha da kötüye gidiyor. Her yer öküz doluyor... Eğitim sistemini halledemeyen bir memleketten bir nane olmaz.. 80 yılda bir sürü öküz yarattık her yaştan diye 80 yıl marşı bestelemek lazım..
    Onun için ne yapacağız.. Gördüğümüz kadar gideceğiz. Her an pür dikkat olacağız..

Bahsettiğin olaya benzer bir öküz ile de ben karşılaştım. Bol virajlı bir yol.. Gidiş geliş şeklinde. 10 metreyi göremiyorsun. Öküz jeep ile yolu ortalamayı da bırakmış, benim şeritten geliyor. Eğer ben o anda araba kullanıyor olsaydım ayva vaziyetleri olacaktı... Motor bir nebze de olsa toprağa çıkma pahasına kurtarıyor.

Aslında böyle manyaklara tır ile gireceksin. Ebesinin taamını görecekler..

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    trafikte kusursuz sürebilirsiniz ancak karşınızdakinin manyak olabileceğini unutmadan sürmelisiniz.
    May the Force be with McLaren Mercedes

ozgurevas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW f650
    Alıntı saykoshey adlı üyeden alıntı
    Gecmis olsun. O dedigin tuneli iyi hatirliyorsam orda maksimum hiz 50, neden 120'le gidiyorsun? ;)

tabii ki 120 ile gitmek yanlış ama gideceksende en doğru yer aslında o tünel çünkü o tünele ters yönden giriş yapabilmesi için kocaman bir banketi aşması yada Deniz Kuvvetleri Komutanlığından falan çıkmış olması lazım. hadi çıktı bir yerlerden girdi ters yöne ne oldu nereye gidecekki neyden tasarruf yapıyo o yönde gideceği en yakın yer için kilimetrelerce ters yönde yol alması lazım alla alla adam o tünelde ters yöne nasıl girebilir yaww..hakkaten aklım hayalim almıyo

geçmiş olsun hakkatende kabus gibi. önüme atlayanlara tahammül edemezken öyle bi yolda bu başıma gelse kafayı yerim heralde

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Alıntı saykoshey adlı üyeden alıntı
    120 ile gidiyor olsaydım dedim bende zaten 120yle gitmiyordum elbette hızım 65-70 civarındaydı ki bu kendimi güvende hissedebileceğim bir hız
    ozgurevas aynen bende buna dumur oldum işte!benim sonradan yaptığım bir tahmin,kızılay,dan geliyor olamaz artık yuh derim!bence bu hayvan herif Akay caddesinin başından ters yönde tünele daldı ve ihtimal kafasıda bir milyondu..akllı adamın yapacağı birşey değil..

serkankiyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6
    dikkatli olmak lazım.çünki bizde şu tür bir hayvan yaşıyor..
    (ne yazıkki nesli tükenmedi daha..)

Biliyorsan konuş,ibret alsınlar.Bilmiyorsan sus, adam sansınlar..

bincinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x8 200
    1997 yılında yarışlara katılmıştım.Hiç ummadığımız bir zamanda trafiğe kapalı yolda ters istikametten yolu boş bulan uyanık bir BMW otomobil çıktı ve sonsürat yol aldı.Bütün yarışçıların hayatını zevkle tehlikeye attı.Zannediyorum,sadece cüzi bir ceza ile yoluna devam etmiştir.Bu türlere insan diyemiyorum.Günler öncesinden bilinen yarış,trafik polisleri,ambulanslar ve geri zekalı bir hayvan...
    Dünden ders al. Bugünü yaşa. Yarın için çalış...

boncorno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS 2003
    yuh be!!!! bukaradar vallahi... yuh....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler