Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor için izin ve KASKIN GÜVENİLİRLİĞİ

Motovento
    REKLAM ALANI
    FANTASTICUA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar böyle bi kou açtığım için utanıyorum ama sanırım heopimiz motora gönül vermiş kişileriz bunun için normal karşılanacağını düşünüyorum. 1 haftadır anneme yoğun baskılar uyguluyorum motor almak için yani tam izin verdi geçen gün tamam dedim bu iş oldu. bugün geldi kesinlikle izin vermiyorum bak bilmemkimin komşusu motorla markete giderken bi anda araba çıkmış çocuğa çarpmış çocuğun kaskı olmasında rağmen başını çarpıp ölmüş dedi.
    tabiki vazgeçmeyeceğim o anda ona söyleyebildiğim tek şey "kaliteli bi kask kullansaymış hiçbişey olmazdı" diyebildim. arkadaşlar gerçekten kaliteli bi kask kullansaydı böyle bişey olurmuydu? birde sizden ricam, bana akıl verin bi şekilde kesinlikle izin almam lazım benim :D yani izin alamazsam bigün habersiz motoru alıp gelirim o kadar kararlıyım ama nolur yardım edin teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Komşunun arkadaşı markete 150 km ile mi gidiyormuş? Ne kask takıyormuş, inşaat bareti mi? Daha geçen sene Kartalda kamyon 15-20 kişiyi arabalarının içinde öldürmedi mi? Bana sanki annen senin motor işini komşusuna söylemiş o da birinden duyduğunu annene iletmiş gibi geldi. Motoru öyle ya da böyle alacağını ama onun rızası ile almak istediğini söyle, hatta anneni ikna edip bir motosiklet satıcısına bereber gidin, o da görsün, her zaman karşı çıkanları işein içine çekmek işe yarar.

@hmedim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125 REPSOL İDİ ŞİMDİLİK NİSSAN PRİMERA
    ona bunu söyle ;sende ağzınla söyledin araba çarpmış motordan durduk yere düşüp ölmemiş ki yayalarada araba çarptığı zaman ölüyolar ne yani yolda yürümüyelimmi ?? tarzı bir şey söyleyebilirsin ama anne yüreği bu değişen birşey olacağını zannetmiyorum... daha dün annem yıllardır motor kullanmama rağmen o motoru sat tehlikeli diye tutturdu... evet anneciğim tamam filan de sonra yavaş yavaş kabulleniyorlar .... kaska gelince kask kafaya gelen darbeleri minumuma indiriyo ama darbeyi başka yerden alırsan yani kaburgalarına veya iç organlarınaki hemen iç kanama geçirirsin o zaman kask seni kurtaramaz onunda başka karumaları önlemleri var......ama motorcuyu anne baskısından koruyacak bir önlem daha yok bunu kafana sok canım kardeşim
    [B]13 KA 833[/B] [COLOR="Red"] motorsiklete kimi hastalık der kimi hayat tarzı kimi tutku .... benim yaşama sebeplerimden biri çünkü ben o rüzgara hastayım...:)[/COLOR]

tek engelim annem zaten başka problem yok gibi
    yoğun b askı uyguliycam valla,, ya tutturdu motor alıcağına
    para verelim araba al diye... araba istesek kim bilir ne derlerdi

ya bana ilginç gelen kask varken nasıl ölmüş kafa darbesiyle onu anlamadım
    yazlık yapılınca o bölgeye gidersek alırsın diyo anlamadım gitti aslında hem razı gibi hemde, tehlikeli olduğu için bide anne şevkatidir, korkuyo gibi
    biraz zaman geçirelim değilmi

adosonic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S 200i
    biraz baskıyla ikna edebilirsin gibi görunuyor kardeş ama asla tam ikna olmazlar..( anne lik durumu )..
    ama sanslısın hadi hayırlısı.
    ayrıca arattırırsan, bu konu konuşulmuştu fikir edinebileceğin bir kaynak var orda, topiclerin içinde bi yerde seni bekliyor
    Virüs bulaştı bi kere.. Yapacak bişi yok tek çare 2 teker...

hemen bakıyorum ))
    yankız değilim demekki

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    iyi bir kask takarsan markete 200-300 le gitmezsen ölmezsin aileni akıllı uslu kullanacağına inandır. kaza anında kan kaybından ölen kişiler var ama kaliteli bir kask varsa kafa dargesinden ölmesi çok zor.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

The Racing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bizimde inşallah olur
    nolan kasklar onlar iyi olabilir. çok yavaş sürcem de otoyolda basarsın

ooo körüyü geçene kadar tabiki yawaş sürücem motoru bi alayım hayırlısıyla:D:D
    tam ikna olmuştu geldi sabah kesinlikle izin vermiyorum...
    oldumu yaa

hashmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondi 150hs
    arkadaşım kolay gelsin sana.daha yeni aile kandırmış biri olarak sana bi tavsiye veriyim.öncelikle bence anneleri ikna etmek daha zordur,çünkü çoğu genelde araç kullanmazlarben kask fiyatını söyliyince annem şaşırmıştı.neden okadar pahalı diye,dedim 20milyonada kask var ama içimde kafam kırılabilir.koruyucu ekipmanlardan falan bahset.bide en önemlisi başka bi arkadaşada söylemiştim,çevrende komşu veya akraba illaki eskiden motor kullanmış (50yaşlarında olması tavsiyedir) babacan birisi vardır.onu alıcaksın bir dil dökecek,büyük etkisi oldu bende.allah kolaylık versin diyim ben sana
    hızlı yaşa,yavaş sür,genç değil geç öl..

kuvva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı FANTASTICUA adlı üyeden alıntı
    ooo körüyü geçene kadar tabiki yawaş sürücem motoru bi alayım hayırlısıyla:D:D
    tam ikna olmuştu geldi sabah kesinlikle izin vermiyorum...
    oldumu yaa
    olmadı.. bu yazında bir çelişki var baştan kaybediyorsun önce kendini hazırlamalısın sonra aileni inandırmalısın, aslında kandırmak da hoş bir şey değil
    eğitimli ve dikkatli bir sürücü ve asla hız yapmayan bir rider olmalısın kandırmakla sadece aileni kandırırsın, inandırman için sürekli konuşmalı eğitim almalısın, umarım dileğine kavuşursun.
    mt.izmir adına sevgiler

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    benim evde 15 gün boyunca sürekli HUUUUUUUOOOOOOOONNNNDAAAAAAAAAAAAAAA diye gezmem ve bağartarak geçen Race'lerin (onlara çok şey borçluyum) arkasından bir hışımla balkona çıkıp geri gelirken tekrar HUUUUUUUOOOOOOOONNNNDAAAAAAAAAAAAAAA diye bağırmam yetti (kafayı sıyırmak üzere olduğumu anladılar). Tamam naparsan yap dedi ve ben işte o anda yemin ettirdim lafını dahi açmicaksın dedim artık hiçbirşey demiyor :=) Hatta babam bende binecem bak ona göre demeye başladı... Tamam dedikten sonra söz verdirmek lazım arkadaşlar bunu unutmayın sonra vazcayıyorlar...
    Okan ACAR

beyler sizin taktikler süpermiş 1 gün sessizlik yapayım sonra
    hatta finaller bitsin notlar güzel olsun deli gibi ısrar etcem
    :D

ahmetist1181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadasım,
    benim nişanlımda ilk başlarda kesinlikle izin vermem modundaydı. Sürekli başının etini yedim, düzgün kullanacağıma söz verdim, tam kıvamına gelmişti fuara götürdüm ve bitti iş.

Yani,

Bizi sevenler ve işi bilmeyenler korkarlar, korkularını yenmelerine yardımcı ol(bol bol tutmayacağın söz ver)
    İlk olabilir dediğinde motorcuya götür ve al motorueger belli sure almayacaksan konusunu bile açma...

Kolay gelsin

Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    Önce ehliyet al. Bak ehliyetim ve eğitimini aldım de. Bir kaç tane eğitim cdsi filan al oturup baştan baştan izle. Onlarda sonuçta usanırlar.

EMO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki bandit sa 650 s abs,Yamaha ybr125,Bajaj chetak classic
    abi bu sitede herkez ne kadar çok yardım edio birbirine arkadaşa annesini kandırması için 1001 türlü yol gösterioz valla hayran kaldım yardımlaşmaya!! bencede dostum güvenlik konularından kaliteli kasklardan ve koruyucu ekipmanlardan bol bol sözet! yakın bi zaman önce bende benzer bi durumdaydım işe yarıyo!!

evet gerçekten çok güzel aile kandırma taktikleri veriyo arkadaşlar saolsunlar
    zaten b eliyetle beraber a2 ehliyetide alıcam o konuda söz aldım

arkadaşlar bugün biraz olsun ikna etmeye başladım
    dedimki 80lk benzinin litresi 3.10 lira olmuş arkadaşlar yeni
    bi alfa almışlardı onu satıyolar yerine motor alıcaklar
    öyle böyle bugün eylem varmış benzin pahalandı diye
    derken biraz olsun düşünmeye başladı
    sizin söylediğiniz gibi yaptım dedim arabadad ölürüz
    kaldırımda yürürkende. diyo ama motor farklı çok kişi öldü felan
    sonunda alıcam işallah

cbrhalil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor siyah inci 34 AZ 6983
    Ya abicim taktiklere bak sizleri seviyorum ben yaaaa
    YOLCULUĞUN ERKENİ MAKBULDUR 0rh+

er5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki er5
    em ıısı alıncan motoru habersız .getıreceksın ewe.alın sıze motor ıste dıyceksın.tabı alınan bısey gerı verılmez

her fabrıkadan ımal edılen motor bır can almak ıcın cıkarmıs.derdı annem

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler