Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Böyle birşey satışa sunmayı planlıyorum sizce tutar mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    tvs apache
    merhaba arkadaslar mesleğim gereği bu tür işlerle uğraşıyorum piyasada gördüm 2 3 parça stickera dünyayı parayı istiyorlar üstelik çözünürlükleri içler acısı durumda adamlar internetten jpg dosyalarını bulmuş basmış 15 tl istiyorlar 3 parça stickera

bende şu şekilde birşey yapıp piyasaya sunmayı planlıyorum sizce tutar mı tutmazsa neden tutmaz ?

yorumlarınız için şimdiden teşekkürler
    rambomert ve zaferkarizma bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    bunlar her zaman satilan seyler icabinda tutarda yanliz kullandigin butun markalarin marka sahibi hakkinda dava acabilir eger internetten satarsan siteni kapatabilir yada acik arttirmani iptal ettirebilir.

Motosikleti
    tvs apache
    Alıntı santo78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunlar her zaman satilan seyler icabinda tutarda yanliz kullandigin butun markalarin marka sahibi hakkinda dava acabilir eger internetten satarsan siteni kapatabilir yada acik arttirmani iptal ettirebilir.
    Türkiyede bu tür birşey olabilceğini hiç zannetmiyorum açıkçası yapabilcekleri en fazla bildirim yollayıp kaldırmamı mahkeme kararıyla istemesi olur o tür bir durumda zaten haklı olarak kaldırmam gerekir

rambomert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk 125/ zealsun ms 150-7
    kaliteli basılırsa ve uygun fiyatlı olursa her türlü satarsın (bende sticker almayı pilanlıyordum kısmet olursa senden alırız :::? )

shi_bumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Caponord
    Ben de hemen her marka-model motosikletin sticker dosyaları mevcut. Tabi ki hepsi vektör dosya formatında. Roland marka bir bas-kes makina alarak bu sektöre adım atmak istiyorum. Satışları bir web sitesi üzerinden yapacağım. Alan adı bile satın aldım

İşin en kritik tarafı bu yüksek çözünürlüklü dosyaları bulmak. Bana nerden buldun dersen söylemem, sonuçta rakip olacağız gibi görünüyor
    wampaa bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    fiyat-performans ürünü yapabilirsen tutar

supporter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    her bırı marka ( marka nedemek acıklamaya gerek varmıdır bılmıyorum) yakalnırsan cıddı ıs acarsın basına
    Kasksız gezen babam olsa yüzüne bakmam !
    Bizim evde son lafı ben söylerim ' Peki Hanım'

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Markaları yapacağınıza kendi tasarımlarınızı oluşturun onları basın. Benim var tasarımlarım ancak basmaya bütçem yok anlaşabiliriz isterseniz
    Zaten insanların neden markaların stickerlarını yapıştırdıklarını anlayamadım bi türlü. Reklam aracı gibi oluyor.
    Şunu deneme amaçlı kendim bastım kuşe kağıt'a sonra uhuyla yapıştırdım
    OrhanGrafik bunu beğendi.

gky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kritik bir tarafı yok aslında kolayca cizilebilir.Bir grafiker tarafından

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Alıntı lickup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Markaları yapacağınıza kendi tasarımlarınızı oluşturun onları basın. Benim var tasarımlarım ancak basmaya bütçem yok anlaşabiliriz isterseniz
    Zaten insanların neden markaların stickerlarını yapıştırdıklarını anlayamadım bi türlü. Reklam aracı gibi oluyor.
    http://i.hizliresim.com/7mnjOm.jpg
    Neden insanların markaların stickerlerinı yapıştırdığını anlayamadım demişsin ya hocam benim kendime göre şöyle bi cevabım var .Mesela benim eldivenim ve montum revit ,ön camın sağında revit stickeri var , motul yağ kullanıyorum alt tarafa motul sticker yapıştırmak istiyorum . bunun gibi atıyorum lastikler michelin ön maşada michelin sticker .. yani senın ekipmanın ve motorun üzerinde olan markalarla aynı stickerları motorda kullanırsan abartı olmuyo alt sakala NGK buji vs gibi. ama deli gibi ne buluyosan yapıştırıosan o za an dediğin gibi delisaçması oluyo.
    Eğer kask takmıyosanız koruyacak bişeyiniz yok demektir!!!

Motosikleti
    tvs apache
    Alıntı shi_bumi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de hemen her marka-model motosikletin sticker dosyaları mevcut. Tabi ki hepsi vektör dosya formatında. Roland marka bir bas-kes makina alarak bu sektöre adım atmak istiyorum. Satışları bir web sitesi üzerinden yapacağım. Alan adı bile satın aldım

İşin en kritik tarafı bu yüksek çözünürlüklü dosyaları bulmak. Bana nerden buldun dersen söylemem, sonuçta rakip olacağız gibi görünüyor
    hazır vektor olarak bulduysanız ne mutlu ben tek tek çizmek zorunda kaldım birtek redbul logosunu eps formatında bulabildim

ayrıca elinde yeni kasa apachenin vecktorleri bulunuyor mu ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:52 ----------

Alıntı lickup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/7mnjOm.jpg

hocam bununla kolay kolay kimse uğraşmaz 1 saat tasarımın ücreti 60 tl 3 5 kazanmak için eldeki bulgurdan olmaya döner ^^
    lakin kendi tasarımlarınızı oluşturun ve arşivleyin elbet günü gelince değerlendirilir

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Şu monster energy logosu gerçekten güzel renk seçenekleri olsa ileride bende almak istiyorum kırmızısı olsun yeşili olsun.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yüksek çözünürlüğü bilmem de zamanında Honda SLR 650 için bile vectorel logo bulmuştum internetten

http://seeklogo.com/search.html?q=honda

Arayınca bulunuyor yani

Alıntı shi_bumi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Legends may sLeep.. But they never diE..!

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    bence tutar tutmasına ama belirli bir dükkan vs varmı bilmiyorum ama eğer yoksa sadece internetten bu işi yapacaksanız ilk aşamalarda (yani 10 gün 1 ay değil uzun) kazandığınız paradan daha çok uğraşıcaksınız reklam yapmak için mesela adam 10 liralık stiker isteyecek sende 10 lira için gidip kargoya vericeksin 1 saat zamanını harcayacaksın belki.. yani hevesini kırmak olmasın bu stikerler satılır sende kazanırsın ama yorulursun bence

supporter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    layer layer calıs
    Kasksız gezen babam olsa yüzüne bakmam !
    Bizim evde son lafı ben söylerim ' Peki Hanım'

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Damla sticker diyorlar sanırım üzeri silikon kaplı gibi dayanıklı ve daha şık görünen cinsten olursa daha da iyi olur kanaatindeyim .

Motosikleti
    Bajaj Discovery 125 ST
    çalışmanı layer'lara böl, CC türkçeden vazgeç ingilizceye dön

Ekran resmini çektiğin zaman sadece göstermek istediğin bilgiyi göster diğer bilgiler sana basit gibi gelebilir ama çalışma tarzından tecrübene kadar bir çok şeyi yansıtabilir... iki üç tane başlıksız dosya çalışman redbulun açık dönüştürülmüş eps dosyası , türkçe AI layer kullanmaman v.s...

Fikir çok güzel piyasanın büyük eksiği gibi görünüyor sağı solu uyandırma iş bitene kadar hatta ufak ufak satış yapana kadar ortalığı bulandırma.

Bugünden itibaren forumlarda orda burda şöyle yapcam böyle yapcam deyip çıkma, iyice düşün uygula set hazırla ve satıyorum de...

Bilinen markalar olduğunda bunları sticker olarak basmanda marka logoları için bir dezavantaj oluşturmaz sanırım sana hukuki sorun teşkil etmezler, manyak paralar kazanıyormuşun gibi abartılara kaçıp dikkat çekme.

Sadece motosiklet üzerine sticker değil kupa, tişört kask v.s. gibi tamamlayıcı ekipmanları da çalışmalarına ve satışlarına dahil et. Paket çalışma düşün..

ciddi olarak kaliteli sticker ve eğer olursa 3 boyutlu olarak da tasarlayabilir ve basabilirsin, bir arkadaşın bahsettiği damla sticker güzel olur.

bu çalışmaları sadece birebir logo olarak değil de logoların birlikteliğinde farklı zemin ve çalışma alternatifleri ile kendin de yeni tasarımlar yap. Logoları birleştirerek yeni çalışmalar üret.. (mesela kaskın sadece logosu değil de o kask içinde logoyu büyükçe yapıp kask ve logoyu tek parça sticker yaptırıp kaska yapıştır. Aynı mantıkta egzos için veya grenaj için de değerlendir. hatta bunu öyle yap ki sadece logoyu kullanmak isteyen onu logo ile beraber çalışmayı isteyen onu yapıştırsın.)

Varsa firmaların ilk eski orjinal logolarını da bul (güncellemelerinden önceki ilk tasarım versiyonlarını) bunları nostalji olarak kullanmayı dene.

Sadece grafiker değilim, hem grafikerim, hem tasarımcıyım, hem reklamcıyım, hem satış ve pazarlama uzmanıyım, hem halkla ilişkiler uzmanıyım gözüyle bak olaya...
    kullanacağın ürünler ayrı birer marka ve logo olabilir işin bunlarla olabilir ama bunları birleştirip böyle bir iş yapan senin de ayrı bir logon ve markan olsun....

benden bu kadar... Kolay gelsin..

ben de motor alcam daha onun derdindeyim istersen aşağıdaki linkten oku... Yardımın olursa sevinirim...

http://www.motosiklet.net/forum/tanisma/132389-50-000-km-veya-5-yil-ustundeki-tecrubeli-profesyonellerden-lutfen-yardim.html
    J3ASKAN ve sakinseytan bunu beğendiler.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    İnternet üzerinden satış yapmaya kalktığında belki markaların hak sahipleri sıkıntı çıkarmaz, fark etmezler bile fakat maliye takip ediyor eğer usulsüz satış yaptığını tespit ederlerse sıkıntıya sokabilirler. İşin bu kısmını da planlayarak ona göre bir fiyat belirlersen sıkıntı yaşamazsın fakat fiyat tahmin ettiğin ve yazdığın gibi olmayacaktır malesef. Eğer bireysel müşteriye satış yaparsan ya kargo parasına katlanacaksın ya da elden satış yapacaksın ki bu hiç mantıklı değil uğraşmaya deymez. Yahut çok sağlam kaynakların vardır, senden toptan sticker alırlar kargo parası sıkıntı olmaz iyi de para kazanırsın fakat bu durumda da iyi bir pazar araştırması yapman gerek çünkü satış yapacağın ürünün fiyatı emsallerinden fazla olmamalı hatta tutunabilmek için ucuza satmalısın onda da büyük ihtimalle maliyet kurtarmaz.

Bazı ürünlerde durum yukarıda anlattığım gibidir, kendisi para etmez ama maliyetiyle beraber fiyatı kendini katlar. Bunları göz önünde bulundurarak düşünürsen sağlıklı bir çözüme ulaşabilirsin. Yalnız ekleyeyim, yukarıda yazdıklarım sadece basit bir değerlendirme. Daha bir çok maliyet kalemi ve zorlukla karşılaşabilirsin.

İlla yapacağım diyorsan bilindik ve Türkiye'de yaygın markaların stickerları isim hakkı sebebiyle sıkıntı yaratacaktır. Bazı distribütörler bu konuyu sorun etmese de yasal olarak yükümlülüğü çok büyük...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)