Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet kazalarının komşular üzerindeki etkisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    DERBI ETX
    Merhabalar

Aranıza bir kac hafta once katıldım.Kurallarda es geçip unutulan bir durum varsa başlıgımda kusura bakmayın.

Sitemizde bir motor bir araca carptı,motorcunun kaskı montu hiçbirşeyi yoktu farıda yanmıyordu (kaza gece oldu)(ambulans ile kaldırıldı durumu iyiymiş cok sukur )
    Aracın ise camurluk tampon kaput ve camında maddi hasar oldu.Kaza ile ambulans bekleme suresi arasında gecen sürede yaklasık 70-80 kişi olay yerine indi ayrıca pencerelerde balkonlardan izleyenlerin sayısı 250 cıvarı.

Çok sukur kazazedelerin durumu iyi,işin maddi kısmıda bir şekilde hallolur bunlar tarafların dusunmesi gerek seyler ama işin birde diğer kullanıcılar boyutu var.2 gündür en az 20 komsum
    "bak gecen cocuga nasıl carptılar"
    "aman dikkat et yavrum anan baban uzulmesin"
    "sen niye motor aldın"
    "sende birgun böyle olursun dikkat et"
    gibi cumleler duymaktan sıkıldım.Ya motoru apartman içerisine koyuyordum kapıcı uyardı arkada garajın oraya boş bi yere koy diye.Insanlarımız her gun trafikte ölen onlarca kişi var iken motosiklet kullanıcalara böyle davranması garip.
    NOT-kask ve mont olmadan 300 metre ilerideki manava bile gitmiyorum.yinede bunaldım bu cumlelerden.

Siz neler dusunuyorsunuz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Komşular uyarmakta haklı. Ben olsam ben de uyarırım. Kazayı gorup, suçun kimde olduğu kısmından çok, kazanın olabildiğini hatırlamaktır. Bir taraf hata yapmazsa kaza olmaz, bir taraf hata yapmazsa satranç oyunu hiç bitmez. Dikkat etmek, karşıdakinin hatasını, senin bir miktar telafi edebilmene fırsat tanır.
    hakanuygun bunu beğendi.

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    '' Ölenle Ölünmez Hacı Abi De, Bak Seninde Yaş 70 Şurada 1 - 2 Sene Ya Varsın Ya Yoksun, Atla'da Arkama Gezelim Son Günlerini Güzel Yaşa '' Demek Lazım o Saatten Sonra Kimse Musallat Olmaz

Fazla Uyarı İnsanı Sıkabilir'ki Zaten Bakın Konuyu Açan Kişi Bilinçli Birine Benziyor Kaskını Takıyor - Montunu Giyiyor Neler Olabileceğinin Farkında Farkında Olmasa Zaten Oda Kaza Yapan Sürücü Gibi Ne Kask Takar Nede Mont Giyer.
    hakanuygun ve ahmetersoz1 bunu beğendiler.

Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Site icinde nasil bir hizla gidiyordu ki bu durum olustu. Motorculara kotu gozle bakiliyorsa haklilik payi da maalesef cokca var :(
    hakanuygun ve ahmetersoz1 bunu beğendiler.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Kaza ayrı,dengesizlik ayrı.Kaza ise yapılacak bişey yok.Ama dengesizlik varsa üzülmeye de gerek yok.20 yıldır motosiklet kullanıyorum,en çok korktuğum yine motorcular.Bu işi layığı ile yapan çok az motorcu var.Diğer araç sürücüleriyle ilgilide sadece şunu söyleyebilirim.Trafik kurallarını geçtim,saygısızlık tavan yapmış boyutta.
    Siyah&Beyaz bunu beğendi.

kurufasulye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200ns
    Ben motor aldığımda "sen iyi çocuktun...neden böyle oldun?" diye soran olmuştu.
    hakanuygun ve cagataykk bunu beğendiler.

Baraza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Klasik önyargılı Türk insanı işte yapacak birşey yok değiştiremiyoruz bunu,2 tane korumasız armut çıkıyor heba ediyor işte tüm karizmayı

Motosikleti
    DERBI ETX
    Merhabalar olayın oluş şeklini gördugum için soyluyorum tahminimce scooter 50-60km(duz geliyor),arac ise tam manevra yapıyorken o virajda en baba 30-40km hızla la 90 derece donus( dondukten 10 metre sonra park yeri var ) olur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)