Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Acemi, kurye olur mu?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    JuliusneefsJD
    Ehliyetim var fakat tecrübem sadece kursun verdiği 5 günlük eğitim ile sınırlı.Sürüş tecrübem yok denecek kadar az yani.
    Bulunduğum ilçede fast food tarzı sipariş dağıtan yerlerde çalışmak istiyorum.(Çorlu).Sizce işe alırlar mı, alırlarsa tecrübesizliğim başıma dert salar mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    caneroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Genelde o tür yerlerde scooter veriyorlar, ama hiç trafik tecrübesi yoksa çok sakin ve dikkatli kullanman lazım (4 yol ağızları , kavşaklar , frenleme,sürüş mesafesi)

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    işe alırlar. harıl harıl eleman arıyorlar zaten.imkanın varsa başka bir iş bak gireceksen de aman acele etme motor sürerken.
    DarkSeleCT93 bunu beğendi.

yetenekliysen çok çabuk alışırsın,dikkatli olmak şartıyla yapılmayacak iş değil,başarılar.

Afyonlu_Cash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan Tay 100 - Şahin S (95 model )
    usta ne yetenek ne ehliyet. ben ek iş olarak çigköftecide kuryelik yapıyorum geceleri. önemli olan apartman ismi , sokak , mahalle ismi bilmek. siparişleri zamanında götürmen en önemli husus. yoksa motor sürmek öğrenmek inan 10 dakikanızı almaz.
    hakanuygun ve DarkSeleCT93 bunu beğendiler.

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    Alıntı Janne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyetim var fakat tecrübem sadece kursun verdiği 5 günlük eğitim ile sınırlı.Sürüş tecrübem yok denecek kadar az yani.
    Bulunduğum ilçede fast food tarzı sipariş dağıtan yerlerde çalışmak istiyorum.(Çorlu).Sizce işe alırlar mı, alırlarsa tecrübesizliğim başıma dert salar mı?
    sen bakma oyle 10 dakka da ogrenırsın dıyenlere.. vurdun bırıne dıyelım.. Allah korusun. gecen ay yan komşumuzun ablasına bır kurye arkadas vurdu ve kadın vefaat etti.. kendı canını gectım ısın vıcdan azabı var bıde.. eğitimsiz dalma corlu trafiğine bence..
    hakanuygun bunu beğendi.
    Gidonda Eşşek Varsa , Deponun Altında Kaç Beygir Olduğunun Bir Önemi Yoktur..

oğuzhankaçar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Janne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 dk da motor öğrenmek olmaz. hele de bütün gün motor kullanarak para kazanacaksan tecrüben olması lazım. hem kendi hem de başkalarının sağlığı için.
    İyi gelişmiş refleksler şanstan daha hızlıdır.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya yavaş olduğun için işinden olursun yada sağlığından. tecrübe önemli.
    tecrübe motora hakimiyet değil kuryelerde. trafik tecrübesi. rossi'yi istanbulda kurye yap, 3 gün içinde ölür.
    shooter1, ozwizard, realbyshadow ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya yavaş olduğun için işinden olursun yada sağlığından. tecrübe önemli.
    tecrübe motora hakimiyet değil kuryelerde. trafik tecrübesi. rossi'yi istanbulda kurye yap, 3 gün içinde ölür.
    açıklama yeterlidir

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Sen bakma kardeşim 10 dk da olur diyenlere . Çorlu öyle afyonkarahisara benzemez, Tecrübesiz bu iş yapılmaz en azından hayata değer veriosan

git eğitim al

Afyonlu_Cash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan Tay 100 - Şahin S (95 model )
    Alıntı ronnytechno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen bakma kardeşim 10 dk da olur diyenlere . Çorlu öyle afyonkarahisara benzemez, Tecrübesiz bu iş yapılmaz en azından hayata değer veriosan
    afyonun nesi varmış kardeşim. görünen köy kılavuz istemez. ben hayatımda ybr ye binmemiş adamdım. hatta debriyajlı kullanmış bile degildim. sadece bir kere bindim ve şimdi tek tekere kalkıyorum. hem tecrübe tecrübe ne tecrübesi tamam tecrübe önemli fakat apartman sokak cadde ismi bilmedikten sonra tecrübenin ne anlamı var. zaten altına verecekleri motor belli ya ybr yada scoter. varıp gelipde 600 lükmü vereceklerde yok egitim al yok tecrübe hey Allahım

kngsze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache *11
    Alıntı Afyonlu_Cash adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    afyonun nesi varmış kardeşim. görünen köy kılavuz istemez. ben hayatımda ybr ye binmemiş adamdım. hatta debriyajlı kullanmış bile degildim. sadece bir kere bindim ve şimdi tek tekere kalkıyorum. hem tecrübe tecrübe ne tecrübesi tamam tecrübe önemli fakat apartman sokak cadde ismi bilmedikten sonra tecrübenin ne anlamı var. zaten altına verecekleri motor belli ya ybr yada scoter. varıp gelipde 600 lükmü vereceklerde yok egitim al yok tecrübe hey Allahım
    Sokak,apartman v.s. adresleri önemli değil navigasyon denen bir şey var.

Oda olmadı tarif usulu.

Gün gelir başına bir şey gelirse yeni topic de bu yazdıkların alıntılanır haberin ola

Yaptıkların övünülecek bir şey de değil.
    lawyer_16 ve hazarozan bunu beğendiler.
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

Motosikleti
    BAJAJ DİSCOVER 125/HONDA SPACY ALPHA, SYM HD 200İ
    Alıntı Afyonlu_Cash adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hemşehrim sen kendine dikkat et, Allah korusun bu kafayla çok yaşamazsın, olayın farkında bile değilsin. ben 40 yıldır motor kullanıyorum senin kadar hafife alamadım bu işi.
    önemli olan altındaki motorun cinsi değil o motorun üntündeki insanın mantalitesi be olaya bakışı. bu işler bu kadar basit olsaydı her gün onlarca insan motor kazlarında ölmezdi.
    motoru yürütmek marifet değildir, trafikte kurallara uyarak, trafiğin akışını ve gelebilecek tehlikeleri algılayarak tedbir almak ve hayatta kalmaya çalışmaktır önemli olan.
    ben burada 2 günde 7 kişinin motor kazsında öldüğünü bilirim. ölenlerden 2 side samimi arkadaş olup birbirlerine çarparak vefat etti.
    ozwizard ve DarkSeleCT93 bunu beğendiler.

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    işe alırlar almasına ama adresleri çabuk öğrenmen lazım bu işin yağmuru çamuru sisi karı kışı var ona göre karar ver ama gençlikte güzel meslek ben 1yıl yaptım kuryelik 2kere karda düştüm bi daha hiç düşmedim çok dikkat etmen lazım hava koşullarına

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Olmaz

Özellikle yemek işi streslidir. Geciktiğinde hem iş veren hem müşteri laf yapar.

Yetiştirmek için de hızlı gidersin,çalıştığın iş yeri kurumsal değilse sana büyük ihtimalle koruma ekipmanı vermez,altına adam gibi bir motosiklet vermez. Hep problem

Şehir içi trafiğinde bence en az 5000 km tecrübe yapılmalı ki sonra bu tip işlere başlanacaksa,başlanmalı.

Aksi takdirde acı örneklerini görüyoruz. Tecrübe şart. Özellikle motosiklet üzerindeki stresli işlerde daha fazla şart.

Motosikleti
    JuliusneefsJD
    "B.K" çalışanlarından biriyle konuştum.
    -İş rahat, çayını kahveni içecek zamanın oluyor.Ben seviyorum işi.Adresleri de 15 güne alıştım.Gel hemen alırız.
    Dedi.Yani söylediğiniz gibi eleman arıyorlar epeyce.
    Motoru gerçekten küçümsemiyorum, bilinçsiz bir birey olmadığımı düşünüyorum.Bu yüzden tecrübeli abilerin yorumları benim için elbette daha değerli.
    Ehliyette ilk günümde yere yapıştım, bu benim için adeta uyarıcı bir tokattı.Motor bana ilk günden "Hiç şakam yok" dedi.
    Çorlu ilçe bazında çok büyük. 300 bine yakın nüfusa sahip.Gerçekten bazen İstanbul gibi trafiği var.Yollar şehir içinde darlaşıyor, bankalar vs hep şehir içi tek yol üzerinde. Durum böyle olunca her bir taraftan insanlar yola atlıyor. Afyon'u küçümsemek adına demiyorum elbette, yanlış anlaşılmasın.

Peder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR Daytona (Siyah)
    çorluda yaklaşık 1 yıl yaşadım. öyle ahım şahım bi trafik akışı yok. motora biraz daha alış piştikten sonra kullanırsın. ileri sürüş eğitimi veren yerlere gidip sürüşünü ilerletebilirsin

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Anasinin karnindan kimse kurye olarak dogmuyor.

ozwizard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Sakın böyle birşeye kalkışma. İntahar gibi birşey olur. Zaten anladığım kadarıyla da niyetini tekrar gözden geçiriyorsundur.

Saygılar

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)