Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Üçü arasında tercih yaparsanız hangisini seçersiniz ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Bajaj discovey 125 ST

YAMAHA YBR 125

Mondial 180 Z-ONE S

Arkadaşlar üçünden birini almış olsanız hangisini alırsınız . Ben motordan anlamayan biri olarak mondial hızlı gidebilir ama titrer kalite farkı olur ,Bajaj adında meymenet yok tipi iyi değil diyorum benim gönlüm yamahadan yana ama mondialde cazip geliyor çok kararsızım , ayrıyeten yamahanın bayisinde yamaha ybr 125 i bulamadım kayseride motorcu tanıdıkları olan adres falan tarif ederse iyi olur şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Bajaj İle Yamaha Arasında Tercih Yapman Gerek, Listeden Otomatik Olarak Mondiali Çıkart Bence
    ucanteneke5 bunu beğendi.

Baraza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Tabiki ybr bu forumdan başka öneri beklemen hata olur zaten
    zaferkarizma, muhammetcon ve OnurTr bunu beğendiler.

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajaj İle Yamaha Arasında Tercih Yapman Gerek, Listeden Otomatik Olarak Mondiali Çıkart Bence

neden cıkarıyosun mondiali diğerlerinden hızlı diemi parçası bol ve ucuz diemi kalitesi düşük diemi ?
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Karachali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden cıkarıyosun mondiali diğerlerinden hızlı diemi parçası bol ve ucuz diemi kalitesi düşük diemi ?
    Çin malı çünkü

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi Atıyorum Mondial'in 1 Parçası 10 Lira, Yamaha'nın İse 50 Lira Tamam'mı Arada 40 Lira Fark Var. Gel Gelelim Mondial'in 1 Parçasını 2 - 3 Ayda Bir Değiştirmek Zorunda Kalıyorsun Ama Yamahanını'kini 3 - 5 Senede Bir Değiştiriyorsun. o Arada'ki 40 Lira Katlanıp Katlanıp Yine Mondial Kullananıcısının Cebinden Çıkıyor.

Ayrıca 180 CC Bir Mondial'in 125 CC Bir Yamaha Kadar Performanslı ve Torklu Olduğunu Düşünmemekteyim.

En Basitinden Bende Mondial MFH 100 Var Allah'ın Cup'u Dersin 80'den Sonra Zangır Zangır Titremeye Başlıyor, Ama Bi Yamaha Crypton Öylemi Konfor Makinası Namussuzlar
    ucanteneke5 bunu beğendi.
    Her Şey Bir Gün Hayabusa İçin

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    Şimdi Atıyorum Mondial'in 1 Parçası 10 Lira, Yamaha'nın İse 50 Lira Tamam'mı Arada 40 Lira Fark Var. Gel Gelelim Mondial'in 1 Parçasını 2 - 3 Ayda Bir Değiştirmek Zorunda Kalıyorsun Ama Yamahanını'kini 3 - 5 Senede Bir Değiştiriyorsun. o Arada'ki 40 Lira Katlanıp Katlanıp Yine Mondial Kullananıcısının Cebinden Çıkıyor.

Ayrıca 180 CC Bir Mondial'in 125 CC Bir Yamaha Kadar Performanslı ve Torklu Olduğunu Düşünmemekteyim.

En Basitinden Bende Mondial MFH 100 Var Allah'ın Cup'u Dersin 80'den Sonra Zangır Zangır Titremeye Başlıyor, Ama Bi Yamaha Crypton Öylemi Konfor Makinası Namussuzlar
    arkadaş iyi özetlemiş başka dicek bişey yok mondiyi at gitsin bajaj daha oturmadı ne olup bitecek belli değil.
    al bi ybr takıl denenmiş ispatlanmış alet)
    mete_han bunu beğendi.
    Hayat ENDURO yla başlar
    ENDURO yla devam eder
    ENDURO yla biter.

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Gözümü bile kırpmadan ybr alırdım
    AliBaba f.t. bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Ybrye bisiklet derler bi konu açılıncada herkes ybr al der

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Mondial direkt Çöp... ama ismi havalı bulmuşlar..180 s falan isimden belki demişler dötü kurtarırız...

Bajajın piyasada oturması artıları eksileri vs algının oluşması en az 1 yıl...

kaldık bizim bisiklet ybrye ...

cbf150 al dicem şimdi taraflı diyecekler...ama başka alternatif yok maalesef..bunların içinde Lombarghını Dıablo ayarında...
    fare662 bunu beğendi.

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    ybr ile mondial arasında şüpheliyim tercih meselesi ama ybr daha az üzer

Ben de bilgisiz sayılırım fakat uzun bir süredir araştırma yapıyorum, bunlar arasından ybr 125 derim ama cbf 150 de var bu sınıfta.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

arkadaş özetleyememiş. para konuşur. para para para

mondial de alınabilir. ben 7 yaşındaki çinli motorun 2 parçasını değiştirdim. bir tanesi benzin şamandırası, bir tanesi de karbüratör, o da 3,5 yıl boyunca kıpırdamadan garajda durduğu için değiştirdim. çinli gezegendaşlarımız bu işi becermeye başladılar. zaten muadili drift ile arasında neredeyse 2000tl fark var. bu 50000'lik motorla 52000lik motor arasındaki fark değil. giriş seviyesi iki motor arasındaki fark.

okunmayacak ama yazacam
    herkes ybr'yi alabilir. ama memur çocuğu diye tabir ettiğimiz kişi alırsa, o motoruna iyi bakar, çünkü iyi bir para ödemiştir. apaçi diye tabir ettiğimiz arkadaşımız 125 uag alır. motorun egzozundan girer subabından çıkar, krankı koltuk altına alır, çinliye bok atar. ben motorumu aldığım zaman 17 yaşındaydım, motorun 3te 1 parasını kazanmış, kalanını aile tamamlamıştı. benim için olağanüstü bir paraydı. gözüm gibi baktım. 7 yıl sonra bile kullandıkça daha iyi gidiyor. sıkıştırma oranı sanki kullandıkça artıyor. az da kullansan çok da kullansan, malzeme kalitesi kötü olan çinliler için 7 yıl uzun zaman. metal yorgunluğu denen birşey var. ama ilk günkü gibi motor freni, gücü arttı o ayrı.
    yani düşük bütçesiyle, sınırlarını zorlayarak ybr alan adamların ybr'lerinin sorun çıkarmamasının sebebi sadece japon olduğundan değil. bu lafı mondial ile ybr aynı kalitededir diye anlayacak arkadaşlara şimdiden "yav he he"
    aradaki fiyat farkına değmez benim için. ama senin için değebilir. bu seçime biz değil, cüzdanın kara verecek.
    Salih_T bunu beğendi.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

kngsze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache *11
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş özetleyememiş. para konuşur. para para para

mondial de alınabilir. ben 7 yaşındaki çinli motorun 2 parçasını değiştirdim. bir tanesi benzin şamandırası, bir tanesi de karbüratör, o da 3,5 yıl boyunca kıpırdamadan garajda durduğu için değiştirdim. çinli gezegendaşlarımız bu işi becermeye başladılar. zaten muadili drift ile arasında neredeyse 2000tl fark var. bu 50000'lik motorla 52000lik motor arasındaki fark değil. giriş seviyesi iki motor arasındaki fark.

okunmayacak ama yazacam
    herkes ybr'yi alabilir. ama memur çocuğu diye tabir ettiğimiz kişi alırsa, o motoruna iyi bakar, çünkü iyi bir para ödemiştir. apaçi diye tabir ettiğimiz arkadaşımız 125 uag alır. motorun egzozundan girer subabından çıkar, krankı koltuk altına alır, çinliye bok atar. ben motorumu aldığım zaman 17 yaşındaydım, motorun 3te 1 parasını kazanmış, kalanını aile tamamlamıştı. benim için olağanüstü bir paraydı. gözüm gibi baktım. 7 yıl sonra bile kullandıkça daha iyi gidiyor. sıkıştırma oranı sanki kullandıkça artıyor. az da kullansan çok da kullansan, malzeme kalitesi kötü olan çinliler için 7 yıl uzun zaman. metal yorgunluğu denen birşey var. ama ilk günkü gibi motor freni, gücü arttı o ayrı.
    yani düşük bütçesiyle, sınırlarını zorlayarak ybr alan adamların ybr'lerinin sorun çıkarmamasının sebebi sadece japon olduğundan değil. bu lafı mondial ile ybr aynı kalitededir diye anlayacak arkadaşlara şimdiden "yav he he"
    aradaki fiyat farkına değmez benim için. ama senin için değebilir. bu seçime biz değil, cüzdanın kara verecek.
    İlk motorum olduğu için 30 binde bir apache aldım.

Ucuz olsun,işi öğreneyim diye nitekim o kadar düşmeme rağmen sadece düşmelerimden kaynaklı masraflar çıktı başıma.Eğer kalıcı bir şey olsaydı 6bin km de belli ederdi herhalde ?

İyi bakılmış motor her zaman candır.Kendi motorumdan başka motorlarda tam performans kullanma şansım olmadı fakat 36bin km de olmasına rağmen ciğeri sağlam bastın mı gidiyor

Bir önceki sahibi de çok temiz adamdır.
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

nıkko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125(2008)
    ybr al bence

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Ybr diyorum. Bjaj piyasada yeni mondial'de mondialliğinden geri kalmaz...

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    cunduğun alternatifler içinde bajaj ve mondial in modelleri yeni, piyasası ne olur devamı gelir mi bilinmez..

Çeyrek altın ybr alabilirsin..

Yada bütçeyi zorlamayıp, Çinlide olsa kendini kanıtlamış. Salcano wolf yada Mondial drift e bak derim.. Hatta bulursan ikinci el temizlerini al..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

OnurTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ybr....Net..
    ...Bir acaip Mühendis.....3 aşağı 5 yukarı yok...1 aşağı...2..3..4..5..6 yukarı

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    2 el 250 cc al uzun vadeli düşün şehir içinde ovv ovv ne gidiyor dersin şehir dışındada 70-80 cok komik kalıyor arabalar yanından vızır vızır geçer o zaman alnlarsın ne demek istedigimi ama ybr al kalitelidir lastik felan degistirirsin masraf yaparsın en az 2 sene bin

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    Mondial 180 Z-ONE S
    mekan67 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler