Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

0 Km motor için Ruhsat ve Plaka çıkarma işlemleri ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    nalpergok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 660 Sport
    Arkadaşlar daha yeni sıfır motor aldım. Daha önce de 3 kez sıfır araç almıştım. Sıfır alımlarınızda yukarıdaki işlemlerle siz niye uğraşıyosunuz ki? Bayi zaten hepsini kendisi hallediyo. Siz istediğiniz takdirde (ki genel uygulama budur) plaka ruhsat hazır bir şekilde aracı teslim alıyorsunuz. Bu arada yaşım 36, il Samsun ilk motosiklet için Trafik sigortası 475 TL. tuttu. Diğer yandan, sıfır alımlarda muayene aracın üretildiği tarihten ititbaren 3 yıldır. (Dikkat sizin aldığınız veya aracı trafiğe çıkardığınız tarih değil)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı nalpergok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar daha yeni sıfır motor aldım. Daha önce de 3 kez sıfır araç almıştım. Sıfır alımlarınızda yukarıdaki işlemlerle siz niye uğraşıyosunuz ki? Bayi zaten hepsini kendisi hallediyo. Siz istediğiniz takdirde (ki genel uygulama budur) plaka ruhsat hazır bir şekilde aracı teslim alıyorsunuz. Bu arada yaşım 36, il Samsun ilk motosiklet için Trafik sigortası 475 TL. tuttu. Diğer yandan, sıfır alımlarda muayene aracın üretildiği tarihten ititbaren 3 yıldır. (Dikkat sizin aldığınız veya aracı trafiğe çıkardığınız tarih değil)
    Yok hocam hiçbir bayi bunu yapmıyor. Bence sana verilen fiyatın üzerine muamele parasını da koymuşlar gibi.

Biz motor aldığımızda tüm bu işlemler için 600 lira talep edildi.

205 lira zaten ruhsat tutuyor. 100 lira da plaka çıkartma olsa 300 lira. 300 bana kalması mantıklı ama emniyette tescil işlemleri hallettikten sonra plaka basım masrafı ne kadar? Yani şoförler odası plakayı kaça basıyor bilen var mı?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)