Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mont ve Çizme konusunda bir kaç soru

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar arkadaşlar,abiler.Bir süredir bu forumda takılıyorum fakat üyelik açmak bu güne nasip oldu. 17 yaşındayım eylülde 18 olcam adım Furkan.Kısmetse ehliyeti hallettikten sonra yamaha ybr 125 almayı düşünüyorum tabi kesin bir şey yok. Fiyat çıkarmak için ekipman araştırması yapıyordum.
    Mont konusunda deri pişirir diye tekstil düşünüyorum fakat bir de crossçuların kullandığı full koruma çelik yelek gibi montlar var.
    Bunların hem göğüs hem de sırt koruması daha güvenli olduğu için ekstra bellik almaya da gerek yok.
    Scoyco Full Koruma Ceket ve ya Tex Body Armour Full Koruma
    Acaba böyle bir şey alıp üzerine günlük polar falan giysem nasıl olur?
    Eğer öyle olmaz tekstil al derseniz bunlar nasıl ve ya başka önerdiğiniz bu fiyatlar civarında var mı ? 4 mevsim düşünüyorum.
    Prospeed Motosikletçi Montu
    Armode 4 Mevsim Motorcu Montu / Yelek - Tekstil Ceket G-Max
    Armode Motorcu Montu - Racing Tekstil Ceket Gt Sırtlıksız
    Çizme konusunda ise yağmurda çok kullancağımı zannetmiyorum, korumalı olsun ve spor ayakkabı kadar su almasın yeter.
    DIABLO 11.0 GTX Bunu çok önermişsiniz fakat fiyatından dolayı son çare.
    FORMA DYNAMIC FLOW YAZLIK BOT
    Tex 931 Bot
    XPD X-TOURER H2Out Touring Motosiklet ÇizmesiTouring diyo ama ne kadar fark eder bilmediğimden dolayı yine de bi sorayım dedim
    iXS Deri Motosiklet Botu
    XPD X-Style H2Out Motosiklet Botu
    Bir çok siteyi dolaştım falan uygun fiyata çizme bunları buldum bunlardan ve ya başka öneriniz varsa açığım.
    Şimdiden çok teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Mumkun oldugunca iyi korumalı yazlık file bir mont al dostum crosscular ıcın o korumalı yelekler girme o işe. Botlarda güzel deneyıp gör ben bu botu kullanıyorum tavsiye ederim yazlık değil sert deri ama 2 havalandırması var.

http://www.motomaxonlineshop.com/4r-...ng-bot-pmu2321

Teşekkürler, peki neden korumalı yelek üzerine günlük polar giymeyi önermezsiniz ?
    Lys sınavından sonra mağaza mağaza dolaşcam denicem, sizin botunuzu da beğendim fiyatı da uygun.

Arkadaşlar yok mu şu mont konusunda yardımcı olacak ?

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Benim aklima takilan su evet body armorda koruma daha fazla fakat 80 90 ile gidiyorsun Allah korusun motor yan yatiyor basliyor sürüklenmeye dolayisiyla sende.O armor yelekler full ince file yitrilmama ihtimali? Ve sürüklenirken yirtilip vücuttan cikmama veya belli bir koruma bölgesinin ters donmeme ihtimali? Polar giyersek üstüne belki bi nepse gibi geliyor ama hazin koruma ustune mont zor olmaz mi? Hem o polar sürtünmeye ne kadar karsi koyacak.Bir düşün arastir derim

papirus00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09 Tracer
    Bende Body amorları incelemiştim. Arkadaşın dediği gibi korumadan ziyade sürtünme için koruması yok o montların. Toprak zeminde hızlar çok fazla değil ve sürtünme zemini genelde toprak olduğnu için sürtünme dirençli bir sistem olmuyor. Ama yazlık mont al derim, koruma yetmez ise sadece gögüs ve sırtı koruyan body amourlar var onlarada bak bi istersen

DarkWheel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XVS 1300 Midnightstar
    Çizme değilde 350-500 tl fiyat aralığında full korumalı asker botlarından kullanabilirsin. Ben paraya kıyıp full korumalı en son model askeri bot aldım, tabi vites geçişlerini aksattırmayacak yükseklikte.

Çizme konusunda YouSuffer ın önerdiğini almayı planlıyorum
    Mont konusunda ise http://www.n11.com/scoyco-full-koruma-ceket-P17827564 bunun üzerine polar giysem pek de yırtılcak yer kalmıyor yani dediğinizde haklısınız sürtünmeye dayanıklı değil fakat bunda polar yırtıldıktan sonra sürtcek yer yok hep plastik.Ama görmeden,dokunmadan ne kadar güvenilir o da şüpheli.
    Peki ilk mesajda linkini attığım montlar hakkında bilgisi olan var mı?

Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Alıntı DarkWheel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çizme değilde 350-500 tl fiyat aralığında full korumalı asker botlarından kullanabilirsin. Ben paraya kıyıp full korumalı en son model askeri bot aldım, tabi vites geçişlerini aksattırmayacak yükseklikte.
    Hocam bi link bi resim bisey atar misin? Algilayamadim nasi bi bot bu?
    Forumun çikolata renkli bi maddeye donmesi sonucu pek fazla takılmayı düşünmüyorum artık. İsteyen iletisimdeki facebook veya skype adreslerinden iletisebilir. Sağlıcakla..

Motosikleti
    TVS APACHE RTR
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...64570267/detay
    bu nasıldır arkadaşlar bende bunu almayı düşünüyorum ?

cagataykk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Az kaldı...
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mumkun oldugunca iyi korumalı yazlık file bir mont al dostum crosscular ıcın o korumalı yelekler girme o işe.
    O cross yeleklerine hiç girme bence de.Onların giymesi çıkarması falan bulaşma bile.Rahat edemezsin zaten.YouSuffer'in de dediği gibi korumaları iyi olan fileli mont,bot,bütçen el verirse de kevlar bi pantolon al derim

Alacağın ekipmanlara gelince bence internetten hoşuna giden ürünleri belirle boş bi gününde mağazaları gez hepsini dene içine sineni zaten alırsın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler