Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

100 loyal 40'ı geçmiyor.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Loyal 100
    Motoru sıfır aldım. 100cc lik motora 40 km hız az değil mi ? bi 60 yapması gerekmez mi en az?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    80-90 zorlaması lazım 40 nasıl ya motor kaç km de rodajdaysa zorladınızmı

oğuzhankaçar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende loyal kullanıyorum ama 70 i görüyor. senin motorda bi sorun var bence. rodajdaysa zorlama bence motoru

Motosikleti
    Mondial Loyal 100
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet rodajda motor. daha 20km de ama rodajda olsa bile 40 çok az cadde de arabaların altında kalmamak için mecbur zorladım motoru eve getirirken 40 da gittim hep

Motosikleti
    Mondial 100 UGK
    40 geçmiyor derken. motor deviri yükseliyor fakat gitmiyor mu. yoksa sen gaza basıyosun 40 tan sonra hiç tepki mi yok. biraz ayrıntı ??

kitapçıkta ilk kullanım için 30 km diyor sanrım. ben hep öyle kullandım. rodaja dikkat et benzin tüketimini de etkiler

Motosikleti
    Mondial Loyal 100
    Alıntı metin_0067 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    40 geçmiyor derken. motor deviri yükseliyor fakat gitmiyor mu. yoksa sen gaza basıyosun 40 tan sonra hiç tepki mi yok. biraz ayrıntı ??
    hocam ilk motorum çok anlamıyorum devire dikkat edemedim ama gazı sonuna kadar açınca ibre 40 ta kalıyo sabit birşekilde

Motosikleti
    rodajdaki motorda 1 tam gaz açılmaz dostum :S kitabı oku 30 u geçme diyorsa geçme bence sonra sıkıntı çıkarır tam performanss vermez erken yag yakmaya başlar vesayre :S

Motosikleti
    Mondial Loyal 100
    Alıntı oğuzhankaçar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kitapçıkta ilk kullanım için 30 km diyor sanrım. ben hep öyle kullandım. rodaja dikkat et benzin tüketimini de etkiler
    hocam daha 20 km de motor bukadar az mesafede zorlamış olmam etkiler mi motoru? bundan sonra 30 u geçmessem

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:55 ----------

rodajdaki motorda 1 tam gaz açılmaz dostum :S kitabı oku 30 u geçme diyorsa geçme bence sonra sıkıntı çıkarır tam performanss vermez erken yag yakmaya başlar vesayre :S
    bu sekilde 20km kullandım motoru, motor daha 20-25 km de bundan sonra 1000km ye kadar 30 u geçmesem motor rodajını duzgun tamamlamıs olur mu?

kitapçıda yazanlara uysan yeterli olur ya. her km ye göre hızını yazmışlar. 20 25 km birşey olcağını sanmam ama dikkat et sen uy kitapçığa

Motosikleti
    galiba motorunuz scooter 20 kilometre pek zarar vermiş olamaz ama rodajda motorunuza dikkat edin parçaların bibirine uyuşması gerekiyor rodaş 1000 e kadar deil yaklaşık 2000-2500 e kadmar sürüyor gibi yada ben öyle düşünüyorum yanlışım varsa düzeltin yağını 500 de değiştirmeyi ihmal etmeyin

kitapçıkta 3000 e kadar devam ediyor rodaj. ben her 500 de servise götürüyorum motoru yağına diğer şerylere baktırıyorum. senin de servisin iyiyse götür bence sende. eğer motoruna iyi bakarsan yolda bırakacak bir motor değil

Motosikleti
    yaklaşmışım 3000 e kadarmış benim motor 10 ayda 18400 km oldu tıkır tıkır çalışıo sağolsun :D

yaklaşmışım 3000 e kadarmış benim motor 10 ayda 18400 km oldu tıkır tıkır çalışıo sağolsun :D
    10 ayda 18400 km iyiymiş :D
    İyi gelişmiş refleksler şanstan daha hızlıdır.

Motosikleti
    aynen ya motorun ömrü gitti :D 3 kez yolda kaldım biri zincirim segman kırınca ayrıldı koptu diyebiliriz bi kez benzin bitti biride ustanın hatası beyni değiştirdi 200 mt gittim stop etti soğuyunca çalıştı geri döndm eskisini taktırdım çinli minli ama bakımını yaptımı yolda bırakmıyor :D

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    Onun çelik Falcon olanından kullanmıştım 80-90 zorlamıyor , yakıp gitmeyen motorlardan o.
    en fazla 65-70 yapıyor.
    Karbratörden olmalı , temizlet , bujini kontrol et, varyatörü kontrol et fazla sıkışık ise bolalt.
    "men dakka dukka"

Motosikleti
    Mondial Loyal 100
    Arkadaşlar bilgilendirdiğiniz için sağolun teşekkür ederim hepinize. Birde İstanbul Eyüpte oturuyorum ben bu eyüp yakınlarında gerçekten guvenılır işini iyi yapan bi servis/usta var mı? motoru aldıgım yerın sevisini hiç beğenmedim.

Motosikleti
    Alıntı amaninmb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onun çelik Falcon olanından kullanmıştım 80-90 zorlamıyor , yakıp gitmeyen motorlardan o.
    en fazla 65-70 yapıyor.
    Karbratörden olmalı , temizlet , bujini kontrol et, varyatörü kontrol et fazla sıkışık ise bolalt.
    arkadaşımda 50 li lik scooter var 2008 model gps ile 67 yapıyor ordan tahmin etmiştim :S
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Motosikleti
    Mondial Loyal 100
    arkadaşımda 50 li lik scooter var 2008 model gps ile 67 yapıyor ordan tahmin etmiştim :S
    50 lik okadar yapıyomu cidden hangi model acaba

Motosikleti
    mondial 50 tt yazıyor sınıf arkadaşım o söylemişti gps le ölçelim diye ben yanında tel elimde dzlükte 67 68 o civar yaptı yanında derken bende benim motorlayken

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)